H Geme Op maandag 1 september4 om 12.00 uur is het loos alarm Inspraak Regionaal Verkeers- en Vervoersplan 2003 - 2020 van start! SCHIE IIÊPAM! Zaterdag 6 september natuurhistorische wandeling op Beukenhof Beukenho i Maandelijkse sirenetest vanaf 1 september 2003! Open Monumentendag Stadsgesprek over imago De gemeente weert de overlast van fietsen en bromfietsen nabij de stations Gevraagd: eigen wijze vrouwen www.stadsregio.info 3*# zomer, jp Belastingen Spreekuur voor mantel- zorgers in Stadswinkel Dij Ni( pet Zaterdag 13 september 2003: vra SlA/i Sne DONDERDAG 28 AUGUSTUS 2003 NS-6 Di Straattoneel laat boerenverleden herleven Open 0m Monumentendag sdive, Aanmeldbon inspraakavond \k Zomer in Schiedam wordt donderdag 28 augustus afgesloten met de laatste avond van Zomerbeat in de City. In september volgt het nieuwe evenementen- blok: Vier Schiedam in september. Vier verrassende weekenden feest in Schiedam. Nieu ■J PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK J De Historische Vereniging Schiedam en de KNNV natuurcentrum De Boshoek organiseren in samenwerking met crema torium en begraafplaats Beukenhof op zaterdag 6 september een natuurhistori sche wandeling over de begraafjplaats Beukenhof. De wandeling begint om 14.00 uur bij de ingang en de plattegrond van de begraafplaats na de parkeerplaats en neemt ca 1,5 uur in beslag. Vrijwilligers van beide organisaties leiden belangstellende langs bijzondere bomen en planten die op Beukenhof voorkomen. Denkt u maar aan de Ginkgo, ook wel een Chinese tempelboom genoemd of de Trompetboom (Catalpa). Deze boom valt op door grote, goudgele of heldergroene bladeren, die pas in juni zijn verschenen. Ook wandelt u langs graven van bekende Schiedammers. U ziet de graven van o.a. bekende Schiedamse distillateurs, Alewijn de Groot 1896-19650, de dominee-dichter Francois PlaverSchmidt, dichter Jilles de Boom, fruitverkoper en bekend straatfiguur in Schiedam en van Octave Deconinck, beeldend kunstenaar. Boek over Beukenhof Onlangs heeft Beukenhof, in samenwerking met TDS, een boek uitgegeven "Er is geen voorbij - Een andere kijk op leven en dood'. In het boek wordt de natuurhistori sche wandeling uitgebreid toegelicht en is dan ook een goede leidraad bij de wande ling. U krijgt een park voor ogen waarin de natuur zich mooier en rijker manifesteert dan waar ook in Schiedam, in een omgeving die toont hoe de herinnering aan zo velen levend wordt gehouden. Daarnaast gaat het boek in op de veranderingen in de uit- vaartwereld en de bijzondere betekenis die Beukenhof heeft als begraafplaats in het rouwproces van nabestaanden. Ook komen in dit boek andere Schiedamse begraafplaat sen aan bod en wordt meer verteld over literaire teksten op grafstenen. Begraafplaats Beukenhof werd in 1930 geo pend ter vervanging van de oude begraaf plaats aan de Singel, die al vanaf 1892 niet meer voldeed. In 1985 werd Beukenhof uitgebreid met een crematorium, de bijbe horende urnenmuren en -tuinen en een ano niem strooiveld met zuilen voornaamplaatjes. Jaarlijks vinden zo'n 900 crematies plaats en ongeveer 300 begrafenissen. Ongeveer 78.000 mensen bezoeken jaarlijks de afscheidsplechtigheden en de begraafplaats. Het met kleurenfoto's rijk geïllustreerde boek Er is geen voorbij' is verkrijgbaar bij de Schiedamse boekhandels en bij Beukenhof. De uitgave heeft de waarde van een gids die vanuit historisch, cultureel of natuurhistorisch perspectief interessant genoemd mag worden. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met Beukenhof telefoon (010) 471 12 22. G emeenteb er ic Opnieuw zullen Schiedamse straattoneelspelers op Open Monumen tendag proberen het verleden tot leven te brengen. Dit jaar kiezen zij daarvoor een heel ander decor dan de bijna traditionele plek op of rond de Lange Haven in de oude binnenstad. In 2003 is het thema van de Open Monumentendag namelijk "De Boerderij" en dan is de Lange Haven toch een minder geschikte achtergrond. Gelukkig heeft Schiedam niet één, maar twéé historische kernen. Bijna omsloten door de nieuwbouwwijken van Schiedam Noord ligt er nog steeds de bijna onaange taste kern van het dorp Kethel, ooit - meer dan tweehonderd jaar geleden - een parel aan de kroon van Delfland genoemd. Het oude Kethel was een echte landbouw- gemeente. De kern bestond uit niet zo heel veel meer dan een uitgebreid kruis punt met daarachter op een onmetelijk oude terp de Middeleeuwse kerk. Daar, voor die kerk, zullen de straattoneelspelers positie kiezen. Kethel is oud, ouder zelfs dan Schiedam en daarom hebben de acteurs van het straattoneel besloten om diep het verle den in te duiken. Zij zullen de Middel eeuwen in scène zetten, waarbij een dra gende rol is weggelegd voor de pastoor en zijn boerse kudde. In hoeverre zijn zij vatbaar voor de invloeden van Satan? In de jaren twintig van de vorige eeuw kwamen er ook inblazingen van het kwaad naar het oude en pittoreske dorp. Voorzichtig klopte de moderne tijd aan de deur. Opnieuw moet een dorpsge meenschap weerstand bieden aan verleidingen... De sirenes zullen vanaf maandag 1 sep tember 2003 om 12.00 uur maandelijks luid worden getest. Voortaan zullen op elke eerste maandag van de maand om 12:00 uur de sirenes te horen zijn. De staatssecretaris van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties (BZK) heeft besloten om deze maandelijkse luide test in te voeren. De staatssecretaris heeft op 10 april jl. beslo ten om de nationale jaarlijkse sirenetest te laten vervallen. Daarmee verviel ook de jaarlijkse luide sirenetest van 4 juni 2003. Aanleiding voor dit besluit was de interna tionale situatie, de oorlog in Irak op dat moment. Het loeien van de sirenes zou op dat moment voor te veel maatschappelijke onrust hebben gezorgd. Daarnaast is besloten om het 'oude' systeem van maandelijks luid testen weer in te voe ren. Het maandelijks luid testen van de sirenes zal ook weer in onze gemeente als vanouds op de eerste maandag van de maand om 12.00 uur plaatsvinden. Dit gaat op maandag 1 september aanstaande van start. De sirenes zullen dan éénmaal gaan; de tijds duur van deze test is 1 minuut en 26 secon den. Ten tijde van waarschuwen zullen de sirenes driemaal, dus 3 maal 1 minuut en 26 seconden gaan. Dit is dus anders dan tijdens de maandelijkse luide test. Uit onderzoek is gebleken dat maandelijks luid testen van sirenes, de herkenbaarheid van het geluid van het alarmsignaal bevor dert voor het publiek. Menigeen herinnert zich goed de luide sirenetesten op de eerste maandag van de maand met de zogenaamde BB-sirenes (Bescherming Bevolking). De Regionale Hulpverleningsdienst Rotter dam-Rijnmond (RHRR) ontwikkelt het voorlichtingsmateriaal voor de campagne "Als de sirene gaat...." namens de gemeen ten in de regio Rotterdam-Rijnmond. De gemeente Schiedam is ook aangesloten bij de RHRR. Het Bestuur van de Regionale hulpverleningsdienst heeft om praktische redenen besloten om de regionale voorlich tingscampagne "Als de sirene gaat..." niet samen te laten vallen met het testen van de sirenes op 1 september aanstaande. Een nieuwe datum voor de campagne is nog niet bekend. Heeft u vragen met betrekking tot de sire nes, het basisscenario of andere gerelateerde onderwerpen, dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor, Stadserf 1 telefoon (010) 246 53 04. Iedere maandag van de maand hoort u het oefenalarm van de sirenes in onze regio. Deze maand is dat op maandag 1 september. U weet dan: dit is loos alarm, er is niets aan de hand. Dit ia 86^SjblicatieT^ïw genréwite Op vrijdag 5 sep- rjyw tember 2003 vindt MJ in de Bibliotheek Vo aan het Stadserf het eerste Gesprek aan de Schie van het nieuwe seizoen plaats. Onder het motto 'Schiedam, historische kern met ambities: gesprekken over imago.' wordt door Schiedammers en niet- Schiedammers in een Lagerhuisdiscussie aan dc hand van stellingen gepraat over het imago van de stad. De stellingen hebben betrekking op de vol gende invalshoeken: bevolking, economie, huisvesting en toerisme. Hans van der Sloot is discussieleider van de avond en Juffrouw Dotje en Juffrouw Lotje zijn in elk geval aanwezig en geven hun visie op het Schiedamse imago. Kom ook en laat u inspireren! Datum: vrijdag 5 september 2003 Tijd: 19.30 - 22.00 uur Plaats: Bibliotheek Stadserf Schiedam Artikel 5.1.11 van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 5.1.11 - Overlast van fiets of bromfiets Burgemeester en wethouders kunnen op de weg gelegen plaatsen aanwijzen waar het in het belang van het uiterlijk aanzien van de gemeente, ter voorkoming of opheffing van overlast, dan wel ter voorkoming van schade aan de openbare gezondheid, verboden is fietsen of bromfietsen onbeheera buiten de daarvoor bestemde ruimten of plaatsen te laten staan Burgemeester en wethouders hebben deze bepaling toegepast door enkele plaatsen (na)bij stations als zodanig aan te wijzen. Ter plaatse geven borden dat ook aan. Sinds maandag 21 juli 2003 worden personen die hun (brom)fiets buiten de daarvoor bestemde plaatsen laten staan fietsen en bromfietsen, gewaarschuwd door middel van srickers. Binnenkort worden deze in strijd met bovengenoemde bepaling geplaatste (brom)fietsen overgebracht naar een opslagplaats alwaar deze fietsen en bromfietsen namens de Gemeente Schiedam in bewaring worden genomen (bestuursdwang op grond van het bepaalde in artikel 125 van de Gemeentewet mede gelet op afdeling 5.3. van de Algemene wet bestuursrecht). De kosten van overbrenging en bewaring 15,00) worden op grond van artikel 5:25 Awb volledig op de overtreder verhaald. Na inoewaringname kan de teruggave van de (brom)fiets worden opgeschort tot dat de kosten van overbrenging en bewaring zijn voldaan. De (brom)fiets wordt voor een periode van maximaal 13 weken in bewaring genomen. Overgebrachte fietsen worden in bewaring genomen en zijn weer af te halen aan de achterzijde van het station (Parallelweg) bij de portocabin, die geplaatst is bij de ingang van het parkeerterrein. Bij het afhalen bent u verplicht zich te legitimeren. Voor de goede orde wordt er nog op gewezen dat ook aan de achterzijde van Station Schiedam-Centrum en aan de zuidzijde van Station Vijfsluizen (in bedrijvenpark Vijfsluizen jvoldoende voorzieningen zijn om (brom)ftctsen te plaatsen. Inmiddels zijn er bij Station Vijfsluizen, Station Troelstralaan en Station Schiedam Centrum, in het kader van bovenstaande bepaling, 15 fietsen verwijderd en in bewaring genomen. Tot op heden zijn er slechts 2 fietsen door de eigenaar opgehaald. De Adviescommissie Vrouwenemancipatie wordt gevormd door vrouwen die wonen of werken in Schiedam en die onbetaald hun expertise inzetten ten bate van de emancipatie van vrouwen in Schiedam. Het is de taak van de commissie het College van B&W gevraagd en ongevraagd advies te geven op het (voorgenomen) beleid en even tueel suggesties te doen voor de uitvoering. De beleidsvoorstellen van het college van B&W worden doorgaans sexe-neutraal geformuleerd. De commissie streeft ernaar duidelijk te maken wat de gevolgen zijn voor vrouwen en adviseert op welke wijze een beleidsvoornemen ook voor vrouwen in alle diversiteit verbeterd kan worden. op op korte termijn deze commissie willen versterken en naar vrouwen die bereid zijn incidenteel mee te werken aan een advies. Gelet op de huidige samenstelling van de commissie nodigen we vooral vrouwen van allochtone afkomst en vrouwen uit de profit-sector uit te reageren. Informatie: Secretariaat Stadskantoor Ursu la Ramkisoensing, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam, telefoon: (010) 246 5597. N ieuwsgierig? We nodigen u uit op de informatieavond op maandagavond 8 september van 20.00 tot 21.30 uur op het Stadskantoor. STADSREGIO ROTTERDAM De afgelopen periode Is de stadsregio Rotterdam bezig geweest met het opstellen van het Regionaal Verkeers- en Vervoersplan (RVVP) 2003 - 2020 'Kwaliteit op zijn plek'. Dit plan bevat beleidsvoornemens die de komende jaren worden vertaald naar concrete projecten en maatregelen die uw directe woon- en werkomgeving beïnvloeden. Denk bijvoorbeeld aan de aanleg van wegen, lijnen voor het openbaar vervoer en fietspaden. Samen met u wil de stadsregio het RVVP definitief vormgeven. Daarom is zij benieuwd naar uw mening over het plan. Waarom een RVVP? De stadsregio is zelf geen eigenaar van wegen. Wel financiert en subsidieert zij projecten waarmee de bereikbaarheid in de regio wordt verbeterd. Het regio naal openbaar vervoer wordt, met uitzondering van de trein, helemaal door de stadsregio bekostigd. Het RWP is opgesteld in overleg met de betrokken gemeenten en geeft richting aan toekomstige' verkeers- en vervoers plannen van de achttien gemeenten In de stadsregio'. Met het plan brengt de stadsregio samenhang aan tussen bereikbaarheid en leefbaarheid in de regio en tussen rijks- en lokaal beleid. Hierbij houdt zij rekening met maatschappelijke ontwikkelingen. Meepraten Dat kan) Vanat maandag 1 september tot en met vrijdag 10 oktober as. is er gelegenheid tot inspraak voor alle inwoners en belanghebbenden binnen de achttien regiogemeenten. Helt ontwerp RWP ligt gedurende deze periode ter imzage op de volgende locaties: het gemeentehuis In uw woonplaats, Rotterdamse deelgemeentekantoren, Wijkraad Pernis, Centrumraad, Centrale Bibliotheek Rotterdam, biblio theek van het stadhuis vari Rotterdam en het City Informatie Centrum, Daarnaast kunt u het ontwerp bekijken en downloaden op de website www.stadsregio.info of bestellen tegen een kostprijs van 140 euro. Schriftelijk reageren Zowel op de locaties waar het RWP ter inzage ligt als via de website www.stadsregio.info kunt u vanaf 1 september een inspraakformulier invullen. Stuur het Ingevulde formulier in de retourenvelop naar de stadsregio, antwoordnummer 2105, 3000 VB Rotterdam. Uw reactie moet uiterlijk maandag 13 oktober binnen zijn. De stadsregio bundelt alle inspraakreacties en stuurt deze, na afloop van de inspraaktermijn, naar u toe (indien u een inspraakformulier heeft ingevuld). Mondeling reageren Mondeling reageren kan natuurlijk ook. De stads regio organiseert zes inspraakbijeenkomsten, verspreid over achttien regiogemeenten. Tijdens deze bijeen komsten kunt u uw reactie kenbaar maken. Subregio Zuidwest - Spljkenisse, Rozenburg, Westvoome, Bemisse, Brielle en Hellevoetslufs maandag 8 september van 20.00 tot 22.30 uur Centrale Bibliotheek, Breestoep 2 te Spijkenisse Subregio Noordwest - Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelgemeente Hoek van Holland woensdag 10 september van 20.00 tot 22.30 uur Stadsgehoorzaal Harmonie, Schiedamseweg 51a te Vlaardingen Subregio Zuid - Ridderkerk, Barendrecht en Atbrandswaard donderdag 11 september van 20.00 tot 22.30 uur Theater Het Kruispunt, Middenbaan 111 te Barendrecht Gemeente Rotterdam dinsdag 16 september van 20.00 tot 22.30 uur City Informatie Centrum, Coolslngel 197 te Rotterdam Subregio Noordoost - Capelle aan den Ussel en Krimpen aan den Ussel woensdag 17 september van 20.00 tot 22.30 uur Openbare Bibliotheek, Stadsplein 39 te Capelle aan den Ussel Subregio Noord - Berkel Rodenrijs, Bergschenhoek, Bleiswijk donderdag 18 september van 20.00 tot 22.30 uur Multifunctioneel Centrum Het Spectrum, Groeneweg 49 te Bergschenhoek Wij nodigen u uit deel te nemen aan de inspraak bijeenkomst in de subregio waar uvt( gemeente deel van uitmaakt. Als u niet bij deze inspraakbijeenkomst aanwezig kunt zijn, of u heeft belangstelling voor één van de andere bijeenkomsten, dan bent u hier ook welkom. U kunt zich schriftelijk aanmelden via de aanmeldkaart bij de (deel)gemeente of via onderstaande aanmeldbon. Daarnaast kunt u zich aan melden via de website www.stadsregio.info, per e-mail via inspraakRWP@sr.rotterdam.nl of telefonisch bij de stadsregio op nummer 010 - 417 91 71. U bent van harte welkom! Vragen? Heeft u nog vragen over het RWP of over de inspraakbijeenkomsten? Of wilt u het ontwerp RVVP bestellen? Neem dan contact op met de stadsregio op telefoonnummer 010-417 91 71. De volgende 18 gemeenten maken deet uit van de stadsregio RotterdamAlbrandswaard, Barendrecht, Bergschenhoek, Berkel en Rodenrijs, Bermsse, Bleiswijk, Brielle, Capelle aan den IJssel, Hellevoetsluls, Krimpen aan den IJssel, Maassluis, Ridderkerk, Rotterdam, Rozenburg Schiedam. Spijkenisse, Vlaardingen, Westvoome. Ik meld de volgende personen aan voor de inspraakavond opseptember 2003 in subregio Na(a)m(en) Adres Postcode Woonplaats Telefoon E-mail Stuur de ingevulde aanmeldbon ir Een postzegel is niet nodig. een envelop naar de stadsregio, antwoordnummer 2105,3000 VB Rotterdam. BOUWEN AAN SAMENHANG Vibes sl Zomert swingen Orqucstn Vibes Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij op 5 augustus 2003 de navolgende besluiten hebben genomen; 1. Aanwijzing van de heffingsambtenaar; 2. Aanwijzing van de invorderings- ambtenaar; 3. Aanwijzing van de medewerkers belastingen; 4. Aanwijzing van de gemeente ambtenaar voor de verzending van aanslagbiljetten; 5. Aanwijzing van de medewerkers belastingen een WOZ jegens wie inlichtingenverplichtingen mede gelden; 6. Diverse aanwijzingen tot onbezoldigd ambtenaar en heeft ingetrokken de betreffende voorgaande aanwijzings besluiten. De verordeningen treden in werking met ingang van de eerste dag na die van de bekendmaking. De bekendmaking vindt plaats door opneming van de besluiten in de verza meling "Belasting- en retributieverorde ningen" op 26 augustus 2003, onder "Belasting- en retributieverordeningen 2003", nummers 18 t/m 23. Deze besluiten liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkei. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van een bedrag aan leges een afschrift krijgen van de vermelde" besluit. Heel veel mensen zijn mantelzorger, zonder dat zij zich daarvan bewust zijn. Want mantelzorger is iedereen die lang durig zorgt voor een zieke of gehandicap te partner, kind, ouder, familielid, vriend(in), buur of bekende. Deze verzorgers vinden het hulp geven vanzelfsprekend en het kan veel voldoening geven. Maar soms is het zwaar, ontstaan er vragen en problemen of moeten er moeilijke keuzes gemaakt worden. Sinds kort bestaat in Schiedam het Steun punt Mantelzorg (Singel 85), waar men terecht kan voor informatie, advies, emotio nele steun en hulp bij het vinden van praktische ondersteuning. Marineke van Slagmaat, consulent van het Steunpunt Mantelzorg, houdt spreekuur in de Stadswinkel. Iedere woensdag tussen 10.00-12.00 uur is zij aanwezig bij het loket Zorg Welzijn in de Stadswinkel, Stadserf 1 U als mantelzorger bent daar van harte welkom. Wie op dichtst! telefooi: wil wet< Schieda ook ter* Sinds ee Digitale tieve pla alle gegc de beker zijn. De plattegrc wat de k Naast de worden en websi de gczo( direct ee Per 1 s extra i U kunt 0 P A R V R A E B Voor oi/ Informa Schiedi tarieven De biblic In verbal bibliothe in de loo De tariev Het bedi te laat in Voor het berekenc Het resei Tot 1 jar Een volk 2003 ver

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6