Programma R'Uitmarkt compleet en vanzelfsprekend veelzijdig Nieuwe lens gids Nederland Internationale keuze. van 2 tot en met 21 september Come Together: benefiet voor het Sophia Kinderziekenhuis Freek de Jonge in Barendrecht, Spijkenisse en Capelle Met de RET 'uit in de regio' Van boottochtjes en scheepsbezoeken tot bioscoopvoorstellingen Theater Het Kruispunt heeft een verrassing, op donderdag 18 september, 20.15 uur komt Freek de Jonge naar Baren drecht. Een mooiere opening van het seizoen kan Het Kruis punt zich niet wensen. Deze try-out voorstelling is later bij- geboekt, vandaar dat hij niet in de seizoensbrochure van het theater staat. Dezelfde verras sing beloven De Stoep in Spij kenisse (20 september) en het Isala Theater (29september) in Capelle aan den IJssel. Al 32 jaar staat Freek de Jonge op het podium. En de lach loopt al 32 jaar als rode draad door zijn programma's. Zijn grappen vormen bij iedere voorstelling opnieuw de bouwstenen voor het geheel. De grappen zijn het fun dament voor Freeks parabels en andere verhalen. Dit alles heeft maar één doel; "het publiek in de spanningsboog van de avond vangen en tot volledige overgave dwingen, zodat het wonder kan geschieden, namelijk het wonder van totale concentratie, het abso luut denken aan totaal niets", al dus Freek de Jonge. Na 'De Gillende Keukenmeid', 'Het Laatste Oordeel', 'Parlando', 'De Stemming', "Voor Alle Fans' en al zijn oudere programma's is het nu tijd voor allernieuwste; 'Midzomernachtmerrie' (werkti tel). Over de inhoud is ons nog niks bekend, maar nog altijd is Freek bevangen door de magie van het theater, dus Het Kruis punt kijkt reikhalzend naar hem uit, u toch ook?! Of er nog kaarten zijn voor Barendrecht kan telefonisch geïnformeerd worden op tel. 0180-642162. De kaartverkoop voor Spijkenisse via tel. 0181- 696111 en voor Capelle aan den IJssel via tel.010-4586400. Schiedam, Vlaardingen, Ca pelle aan den IJssel, Baren drecht en Spijkenisse ko men samen in Rotterdam. Onder de titel: "Uit in de Regio, met de RET bent u er zo" zullen het Fortis Theater aan de Schie, het Theater van Vlaardingen, het Isala Theater, Het Kruispunt en Cultureel Centrum De Stoep zich pre senteren op de R'Uitmarkt van 7 september 2003. De nieuwe lijnen van de RET brengt de regio Rotterdam dichter bij elkaar. Dankzij de nieuwe metro- en buslijnen zijn de regiotheaters van Schiedam, Vlaardingen, Ca pelle aan den IJssel, Baren drecht en Spijkenisse vanuit Rotterdam snel en gemakke lijk te bereiken zijn. Om deze boodschap over te brengen op de theaterliefheb bers van de regio, bundelen de vijf regiotheaters hun krachten. Met betrekking tot de R'Uitmarkt zal dit bijzon dere samenwerkingsverband zich- manifesteren in een ge zamenlijke pagodetent op de R'Uitmarkt, een lucratieve kortingsactie waarbij gratis kaartjes zullen verloot en een aanbieding bij de verkoop van Tour de Danse en de Nacht van het Cabaret waar bij RET cadeaubonnen wor den weg gegeven. Uiteraard is behalve door deze acties ook alle infor matie over de regiotheaters vinden in de Uit in de regio stand. Het zal rocken op 7 september op het Schouwburgplein! Frédérique Spigt, Nederlands Songfestivalwinnares Esther Hart, Jan van der Mey van Po- werplay, DJ Git Hyper en een groot orkest bestaande uit 16 man onder leiding van Ocki Klootwijk staan om 17.45 uur op het Hoofdpodium van de R'Uitmarkt. Een geweldige af sluiter van een dag vol voor proefjes van het culturele sei zoen. Zij zijn niet de enigen die het hoofdpodium laten rocken, 's Middags is er namelijk een deel van de rockopera Merlin - Bard of the Unseen van Kayak. Drie voca listen kruipen in de huid van Mer lin, zijn jaloerse bastaardzoon Mordred en de kwaadaardige te genstandster Morgan LeFay.- Kayak vervangt hiermee de eerder aangekondigde Margriet Eshuijs. De Doelen is tijdens de R'Uit markt voor kinderen. Om 16.00 uur vertelt Lot uit Sesamstraat het verhaal van de kleine dappere Pe ter, die ondanks de waarschuwin gen van zijn grootvader besluit de wolf in zijn eentje te gaan vangen. Ze wordt bijgestaan door Domes- tica, bestaand uit leden van het Rotterdams Philharmonisch Or kest. Lot Lohr neemt de rol over van sprookjesverteller Paul de Leeuw die niet beschikbaar is voor het festival. In het Oude Luxor staat Jan Rot om 1-6.20 uur met delen uit zijn show "Muziek voor miljoenen" Volgens hemzelf is het net een wonderlamp: je pakt een oud lied, blaast liefdevol het stof eraf, poetst drie keer met je mouw en de geest komt tevoorschijn in al zijn oorspronkelijke kracht. Jan Rot vervangt hiermee Maarten van Roozendaal, die door een blessure helaas heeft moeten af zeggen. Rodrigues, Lo, Armand én de Rosario Na de megadance events in enor me stadions, biedt de R'Uitmarkt in Rotterdam exclusiviteit met De Kleinste Club van Nederland. Grote DJ's als Benny Rodrigues, Richard Lo, Armand en Quinten de Rosario draaien hier voor maar 50 man. Dit is namelijk de maxi male bezetting van de Kleinste Club. Voor de echte dance liefheb bers geldt dit bijna als een privé optreden De kleinste club is een mobiele en intieme dance-club, die op zondag 7 september op het Schouwburgplein in Rotterdam zal staan. In deze intieme setting, waar hooguit 50 man/vrouw pu bliek kan plaatsnemen, worden de bezoekers voorzien van een draadloze koptelefoon. Op deze manier heeft iedere bezoeker zijn eigen intieme moment met één van de top-dj's, die normaal ge sproken op mega dance events voor duizenden dancefanaten op treden. Bijkomend voordeel: er is geen sprake van geluidsoverlast. De Kleinste Club van Nederland switcht op het Schouwburgplein van 13.00 tot 20.00 tussen garage, house en tech-house. Richard Lo trapt om 13.00 uur af, waarna ie der heel uur een andere dj draait. De line -up is Richard Lo, Ar mand, Ardy B., 2 o'Clock Ron, Quinten de Rozario, Franco Roli- ni en Benny Rodrigues. De optre dens worden gehost door MC Jes sie K. De R'Uitmarkt is de ideale plek om alle informatie over het ko mende culturele seizoen te verza melen. De muziekpodia, theaters, dansgroepen, musea en nog veel meer culturele instellingen pre senteren zich op de informatie markt op het Schouwburgplein. Naast alle optredens zijn er veel unieke R'Uitmarktaanbiedingen te vinden. In de cultuurinrotter- dam.nl-stand maakt het publiek zelfs kans op gratis kaartjes voor het komende seizoen! De R'Uitmarkt is op zondag 7 september, van 13.00 - 20.00 uur. Kijk voor het volledige pro gramma op www.cultuurinrot- terdam.nl. De R'Uitmarkt is on derdeel van September in Rot terdam, dat met vier weekenden kunst en cultuur het culturele seizoen opent. Meer informatie is te vinden op www.september- inrotterdam.nl. De Wereldhavendagen zijn al jaren een bekend fenomeen in Nederland. Zo'n 400.000 bezoekers komen van heinde en ver om te bekijken wat de Rotterdamse Mainport te bieden heeft. De 26^te editie van de Wereldhavendagen Rotterdam 2003 staat op 5,6 en 7 september in het teken van het water en heeft als ti tel Water Werkt. De bezoe ker krijgt een beeld ge schetst op welke wijze het havenbedrijfsleven, de stad, de bewoners en de werkne mers werken met water. Water Werkt Boulevard (Wester- kade)2003 is het internationale jaar van het water. Dei Wereldha vendagen staan in het teken van het théma 'Water Werkt', water speelt een cruciale rol, bijvoor beeld in voeding of als grootste transportnetwerk ter wereld. Maar water heeft nog veel meer func ties. Over het hele evenementen terrein spelen de presentaties in op het thema, maar vooral op de Water Werkt Boulevard wordt hier specifiek op ingegaan. Daar is te zien hoe duikers onder water wer ken of hoe groot de kracht van het water was tijdens de water snoodramp van 1953 en de unieke maatregelen die sindsdien zijn ge nomen. Overigens water werkt al leen wanneer de infrastructuur en bereikbaarheid optimaal is. Op de Water Werkt Boulevard wordt met boottochtjes, scheepsbezoeken en bioscoopvoorstellingen duidelijk gemaakt hoe hard hier aan wordt gewerkt. Kinderplein (Leuvehoofd) De kern van het plein vormt We reldwater. Een spetterend onder deel en een uniek Rotterdams pro ject. Zwitsers bergwater, Frans zeewater, Marokkaans rivierwater of gewoon water uit de kraan: op het Soda-Club Kinderplein vind je wereldwater! Het meegebrachte vakantiewater van de 15.000 deel nemende basisschoolkinderen uit Rotterdam wordt op vrijdag ge mengd tot Wereldwater. De We- reldwaterexpositie met de water- verhalen van de kinderen en heel veel fun, is tijdens de Wereldha vendagen het bruisende hart van een multicultureel kinderfeest op het Leuvehoofd. Waterzone (Rijnhaven) Jongeren hebben een verouderde kijk op de activiteiten die in de Rotterdamse haven plaatsvinden. Om hier verandering in te brengen is het jongerenevent Waterzone ontwikkeld. Op de Watercampus komen elementen uit de haven aan bod. Waterfood staat voor lekker loungen met werelddrankjes en wereldhappen, begeleid door we reldse muziek. Coole acties op het water zijrt vanaf het terras van na bij te beleven. Wateractive biedt activiteiten met een knipoog naar het water of de haven. Actie bete kent wateractive. Rotterdam van uit grote hoogte? Wateractive zorgt voor een helikopterview vanuit de powerjump. Liever op de grond? Ook daar is genoeg te beleven. Waterzone is onder het motto Voor Jongeren door Jonge ren ontwikkeld door studenten van Hogeschool InHolland. Waterdemo's (Boompjes) Naast spectaculaire acties van de Koninklijke Marine, de Fast Ferry, roei- en zeilwedstrijden zijn er dit jaar een aantal demonstraties die inspelen op het thema Water Werkt. Opening vrijdag 5 septem ber 2003 16.30 uur Een miljoen liter water gaat de lucht in! Tijdens de officiële ope ning van de Wereldhavendagen Rotterdam 2003 is ter hoogte van de Cruise Terminal zien wat de kracht van water is. De Operatio nele Diensten (Brandweer, Ge meentelijk Havenbedrijf, GHOR en Havenpolitie) laten dit jaar wel een hele bijzondere demo zien. Met behulp van waterkracht wordt vanaf een drijvend ponton een au to een aantal meters de lucht in gespoten Een 215 meter lang schip straatje zien keren? Dat kan. De nautische dienstverleners uit de Rotterdam se haven begeleiden met een heli op zaterdag De Pride of Huil en op zondag de Pride of Rotterdam naar de Wilhelminakade, waar de beide schepen van P&O zullen keren. Sleepboten die elkaar omver pro beren te trekken. De demo van Novatug bewijst dat het onmoge lijk is de nieuwste sleepboot om ver te trekken. Het ontwerp heeft in 2002 de Maritime Innovation Award gewonnen. Optreden Jamai Het podium op de Boompjes in Rotterdam staat op zaterdag 6 september vanaf 17.15 uur tot 17.45 uur ter beschikking van Idols winnaar Jamai voor een gra tis toegankelijk openluchtoptre den. Daarna staat dit jaar het avondprogramma van de Wereld havendagen in het teken van het Circus! Vanaf 20.00 uur is het pu bliek van harte welkom om zich op de Boompjes onder te dompe len in een nostalgische Circus sfeer. Zweefmolens, steltlopers, goochelaars, clowns en wilde die ren: komt dat zien, komt dat zien! Als het donker begint te worden start Circus Kant noch Wal. Een Circusschip komt aangevaren met opperspreekstalmeester Jack Kerklaan en het Circus wordt plechtig geopend. Dan start de lichtjesparade. Schepen komen voorbij en op de kade speelt het Circusorkest onder leiding van Keimpe de Jong. Illustere Rotter damse gasten zoals Pierre van Duyl, Loes Luca en John Buys- man zingen over de haven, het wa ter en de schepen. Met een grote finale wordt Rotterdam in 'Vuur en Vlam!gezet. Met dit avondprogramma nemen Waterlife en de Wereldhavenda gen afscheid van het project/eve nement Waterlife Rotterdam 2003. Zie voor alle andere uitgebreide informatie: www.wereldhaven dagen. Sinds 5 jaar geeft IENS In dependent Index restau rantgidsen uit van Amster dam, Rotterdam, Den Haag, Utrecht/'t Gooi. Maastricht zal dit najaar het eerst ver schijnen en in februari 2004 verschijnt de eerste IENS Restaurantgids van Neder land. Het idee achter de IENS gidsen is dus in Nederland enorm aan geslagen. De gedachte is heel eenvoudig. Geef bezoekers van restaurants de ruimte om met el kaar te bepalen wat de kwaliteit van een restaurant is. Als een soort grote vriendenclub waarbij IENS al die meningen bij elkaar brengt. Want hoe vaak hoor je niet iemand zeggen: "daar moet je gaan eten" of "we hadden ons er op verheugd maar het viel te gen"?. Met lens blijven die tips of waarschuwingen niet beperkt tot de vriendenkring. Ieder jaar verschijnen de verschillende ste- dengidsen waarin al het com mentaar van bezoekers van res taurants aan elkaar is geschre ven. Je leest dus het commentaar van bezoekers van de restaurants die zelf aan het woord ko men. WW W.IENS.NLlens komt aan die informatie door de bijdrages van een grote proevers. Inmiddels zijn er landelijk al 7500 mensen die zich bij IENS als proever hebben aangemeld. Daarmee is de website een on voorstelbare bron van actuele restaurantinformatie. Ruim 15.000 restaurants in Nederland zijn te vinden op de internetsite. Iedereen kan zijn mening geven door zich aan te melden op de si te!.Of het nu als proever is of als meninggever. Wie de site van lens bezoekt ziet juist van die laatste groep de meningen van het restaurant staan. Daar gaat het overigens soms best pittig aan toe. Al die meningen en proefformulieren tezamen zijn de bouwstenen waarmee de re dactie de omschrijving van het restaurant samenstelt. De proe vers zelf schrijven proefformu lieren waarin hen ook wordt ge vraagd een cijfer te geven voor het eten, de bediening en het de cor. Deze zijn niet voor de be zoekers van de site niet zichtbaar maar bepalen wel het rapportcij fer voor het restaurant. Zo staat een restaurant als Parkheuvel met een cijfer 9 voor eten boven aan maar het cijfer voor het de cor /de sfeer 'maar' op een 7.9. Het leuke is juist dat ook heel be taalbare zaken hoog blijken te scoren! Want ook een eetcafé, brasserie kan hoge waarderingen ontvangen omdat de bezoeker het daar leuk vindt De top 10 van het Rijnmondge bied geeft beeld dit aardig weer: 1 Parkheuvel 2 Gard, De 3 Zeezout 4 L'Orage 5 Hermitage 6 Oriënt 7 Eten 8 Rivium Royale 9 Asian Glories 10 De Watertoren Juist voor de IENS Nederland gids is IENS op zoek naar res taurantbezoekers die daarover hun mening willen geven via de website www.iens.nl. Dusvan Appelscha tot Zierikzee, maar ook van eetcafé tot sterrentent. Alle culinaire commentaren zijn welkom. Meeproeven met IENS wordt zoals altijd be loond. Wie 5 proefformulieren over restaurants buiten de Randstad inzendt voor 30 no vember 2003, ontvangt de nieu we IENS Restaurantgids van Nederland (in boekversie of Palmeditie) cadeau.Meld je als nog aan als proever via www.iens.nl en deel je culinaire ervaringen. Tip van de week: Op zaterdag 6 september vanaf 10.00u vindt - weer of geen weer - in de Elzentuin Zink- weg 172 in Oud-Beijerland (tel: 0186-618768) een tuinrommel- markt en openluchtveiling. Vanaf 10.00u zijn nostalgische agrarische werktuigen boe renkarren en tuindecoraties te bezichtigen die 'smiddags on der de hamer gaan. Verder: de monstraties workshop verse bloemen kindermarkt bak kerspresentatie van ambachte lijke producten. Restaurant terras tuin geopend. Meer info: www.elzentuin.nl Inmiddels voor de derde keer vindt nog tot en met 21 september de (Internationale) Keuze van de Rotterdamse Schouwburg plaats, de opening van het nieuwe theaterseizoen waarin een uit gelezen selectie van internationale theatermakers te zien is - waar van de meesten voor het eerst in Nederland! - en een aantal theatermakers die verbonden zijn aan het Productiehuis Rotter dam (Rotterdamse Schouwburg). De (Internationale) Keuze introduceert in één klap een zestal nieuwe internationale theatermakers in Nederland, en samen met de 'Produc tiehuis-makers' hebben zij gemeen dat zij - bijna allen tussen de der tig en de veertig - zoeken naar nieuwe, persoonlijke vormen om ver haal te geven aan de veelstemmigheid van deze tijd. De meeste voor stellingen in De (Interna tionale) Keuze zijn niet gemaakt op basis van het bestaande, ijzeren reper toire, maar zijn door de makers zelf geschreven, bewerkt en/of in een col lectief proces tot stand ge komen. Zij maken vaak gebruik van meerdere me dia om hun verhaal te ver tellen en voelen zich niet beperkt tot de grenzen van één discipline. Muziek mengt zich met video, theater met dans, beelden de kunst met compute ranimatie of wetenschap pelijk experiment in de voorstellingen van Stefan Kaegi, Ong Keng Sen, Rodrigo Garcia, Oskaras Korsunovas, Caden Mans- on en Sebastian Nibling die zich voor het eerst in Nederland presenteren. Daarnaast is De (Interna tionale) Keuze een uitste kende context voor het werk van Carina Molier, Edit Kaldor Wayn Traub en JongHollandia waarin Het Productiehuis Rotter dam investeerde, en tot slot ook voor 'oude be kenden' Tim Etchells, Mi chael Laub, Peter Verhelst en Mare Maillard. De (Internationale) Keuze van de Rotterdamse Schouwburg werd stor machtig geopend met maar liefst drie produc ties: 2012 Unlimited van Carina Molier, Physik van Stefan Kaegi en Lost chord radio van JONGHOLLANDIA en de band KOPNA KOPNA. Deze laatsten gaven het publiek op locatie in de Grote Zaal een live radioverslag van een naderende tornado in New Mexico. JONGHOL LANDIA blijft vervolgens gedurende de hele Internationale Keuze aanwezig om, in samenwerking met Theater Adhoc, het Keuze Café te verzorgen: een dagelijks programma met optredens, voor- en nage- sprekken en discussies. Meer informatie over De Internationale Keuze van de Rotter damse Schouwburg op www.deinternationalekeuze.nl. Gedurende de R'Uit Markt op zondag 7 september 2003 pre senteren Stichting Culture Clash, Floorfillers en OffJCorso in samenwerking met Rotterdam Festivals "Come Together". Dit benefiet evenement omvat een allround dag- en avondpro gramma voor een divers publiek. "Come Together" start overdag met een platenbeurs in de foyer van Off_Corso. Diverse toonaangevende platenzaken en labels waar onder Cyber Records en Outland Records creëren hun eigen stands waar zowel oudere zoekplaatjes als nieuwe ontdekkingen verkocht worden voor het goede doel. Het gerenommeerde boekingskantoor Firm Bookings uit Amsterdam en het toonaangevende nieuwe broertje Ace Agency stellen gratis een top DJ line-up samen met onder andere Quinten de Rozario, Hitmeister D, Mr. Wix en Josz LeBon. Gedurende de avond zal er een veiling plaatsvinden waarbij het werk van jonge hippe kunstenaars als Karen Rozsetsky, Eelco van den Berg, de Humobisten, Annemarie Mosterd, Artoonisten, Skart, Petra van Bennekum, Baukje Bies, Newine Thakoer (Nafer loves you) en Taco Den Outer en items van bekende Nederlanders zoals Ruud de Wild, Jim, Loes Luca, Jules Deelder, Kane en Michel de Hey geveild zullen worden. Tüssen de bedrijven door worden te vens live optredens gebracht door ondermeer Saunawest en U-Turn (winnaar Diesel-U-Music Award Urban 2003). Alle opbrengsten van "Come Together" zullen naar de Stichting Vrienden van Sop hia gaan, die het zal uitgeven aan wetenschappelijk onderzoek en het bouwen van een bioscoop voor de kinderen. Programma: 14:00 -17:00 Platenbeurs (entree gratis) 19:00 - 22:00 Veiling kunst items, Live optredens (entree 5 euro, totale VIP behandeling voorslechts 20 euro) 22:00 - 01:00 Afsluitfeest in de lounge Entree voor de veiling is 5,- en 20,- voor VIP's (inclusief ca tering). Voor te reserveren VIP kaarten: imke@off-corso.nl Wereldhavendagen Rotterdam 2003 hebben als thema 'Water werkt' UITNODIGING

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 15