ERVAREN SHOVELMACHINIST VAN DER POEL Foot Fit DAMCO J mc.wel Capabel Onderwijs Groep Productiemedewerkers Simon 'WeerdenBurfl (Handel en Qroenservices (BV Receptionist Werkplaats m/v GARAGE VAN DALEN B.V. GOED VOOR VOETEN SPECIAALZAKEN IN V0ETVERANTW SCHOENEN I 0900 - 777 88 99 administratief medewerk(st)er Administratief Medewerker (MAA WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 Hyundai van Dalen Schiedam zoekt een servicegerichte... NS-22 Aanleg, ontwerp en onderhoud van tuinen heeft plaats voor: Op veler verzoek plaatsen wij een artikel over kindervoeten in de groeifase. Een goede schoen moet de [uiste lengte hebben. Eer» goede schoen moet de juiste breedte hebben. Een goede schoen moet een stevige hiel hebben. Een goede schoen moet een statisch en dynamisch gedeelte hebben. Eer» goede schoen moet een voetbed hebben. Een goede schoen is van ademend materiaal gemaakt. Kerstroosstraat 12 Wijdstraat 16 Korte Hoogstraat 22a 3053 EB Rotterdam 2801 KC Gouda 3131 BK Vlaardingen ■O1 010 4184372 S- 0182 511615 S 010 4342458 www.vanderpoel-schoenen.nlinfo@vanderpoel-schoenen.nl Wij maken alle soorten steunzolen volgens gipsmodel. Levering aan alle ziektekostenverzekeringen. Ook voor semi orthopedische schoenen i altijd Capabel Wij vragen: Wij bieden: Agrexco Ltd In deze functie bent u verantwoordelijk voor planning, aanname, routing, facturatie en administratie van onderhouds- en reparatiewerkzaamheden. Tevens verzorgt u het magazijn en geeft u leiding aan 3 monteurs. U adviseert onze cliënten op de juiste wijze waarbij u streeft naar een optimale klanttevredenheid. Profiel MTS-motorvoertuigen of een gelijkwaardige opleiding, Een servicegerichte commerciële persoonlijkheid, Goede communicatieve vaardigheden, Een sterk organisatorisch vermogen, Interesse? Hyundai van Dalen Schiedam biedt een uitdagende-functie met een daarbij passend salaris. Als u wilt werken bij een gemotiveerd team dat het beste wil bieden voor haar klanten, schrijf dan op korte termijn een brief met cv aan: Hyundai van Dalen Schiedam T.a.v. de heer J. van Dalen Fokkerstraat 481 3125 BD Schiedam Per e-mail solliciteren kan ook: ivdalen@hvundai.nl Voor meer informatie kunt u bellen naar 010 - 462 25 31. HELEITlRflL HYUnORI Fokkerstraat 481, SCHIEDAM, Telefoon 010-4622531 Buys Ballotlaan 4, VLAARDINGEN, Telefoon 010-4348700 Kandidaten moeten voldoen aan de volgende eisen: - Aantoonbare ervaring en vakbekwaamheid (zonder aantoonbare ervaring onnodig te solliciteren) - In bezit van benodigde rijbewijs - Vaardigheid in de Nederlandse taal in woord en geschrift - In bezit van WA 1 (of de bereidheid deze cursus te volgen). Geschikte kandidaten hebben tevens de volgende eigenschappen: - Flexibel, zelfstandig, leergierig, collegiaal en enthousiast - Hij of zij moet passen in ons team. Wij bieden uitstekende primaire en secundaire arbeidsvoorwaarden binnen ons bedrijf. Uw schriftelijke of telefonische reacties kunt u richten aan: Simon Weerdenburg B.V. T.a.v. dhr. P. v.d. Stelt WWW.RWD-Groep.NI Postbus 55 Tel. 010-4731605 3100 AB Schiedam ){iNÓer$choiE-NE-N koptN 's gttN Ic/Ncterspt/\ Zoals bij de meeste mensen wel bekend is zijn kinder voeten kwetsbaar omdat het voetskelet nog niet volgroeid is en de spierkracht nog niet zo sterk ontwikkeld is. Belangrijk is dan ook dat voor deze kwetsbare voeten goede schoenen uitgezocht worden, maar daar ligt tevens het grootste probleem, want wat zijn goede schoenen? Alvorens deze vraag goed te kunnen beantwoorden is het belangrijk om iets over de kinder voet te vertellen. Als een kind pas geboren is kan men al de specifieke V- vorm van de kindervoet zien. De voetzool is nog vlak en heeft geen zichtbare welvingen zoals bij een volwassen voet. De aan wezige vetpolstering verdoezelt de contouren. Opmerkelijk is ook de ruimte tussen de eerste (grote teen) en tweede teen. Daarnaast valt op dat de vaak korte tenen al heel krachtig zijn en ze veelal in standen kunnen bewegen die voor volwassenen vaak onmogelijk zijn. Dit is dus het beeld van de jonge gezonde kinder voet, voorbestemd om in alle vrijheid en onbelem merd te bewegen. Jammer genoeg wordt deze voet al meteen in zijn vrijheid belemmerd als er schoenen omheen gedragen moeten worden. Helaas kunnen we niet anders want ons klimaat en de straat vragen immers om een bekleding van de voet. Wel willen wij hiermee aangeven dat het kopen van een paar schoenen beslist geen haast heeft, want kinderen die beginnen te lopen hoeven nog geen schoenen, want zon der schoenen bewegen de voetjes beter. De activiteiten van de spieren worden niet belemmerd, zelfs niet als de voetjes koud aanvoelen. De dikke laag vetweefsel, aanwezig bij alle kindervoeten, beschermt de voet voldoende. Tijdens het tweede levensjaar draaien de knieën zover naar voren en verandert de O-benenstand in een X-benenstand. Het leren lopen begint als het onderbeen in een soort van O-benenkromming staat. Benen wijd uit elkaar. Dit is een heel normaal verschijnsel en dus geen voetafwijking. Slechts in enkele gevallen komt het voor dat de x- benenstand zover doorschiet dat het beter is om de voet een klein beetje te hulp te komen, door de voef te onder steunen. Normaal gesproken herstelt deze X-benenstand zich dus vanzelf en is ondersteuning van de voet niet noodzakelijk. Slechts in een aantal gevallen is extra ondersteuning nodig. Waarom moet een kind dan toch goede schoenen hebben is een veel gehoorde vraag, als alles toch vanzelf gaat? Kindervoeten zijn in de groei, spieren en botten zijn nog niet voldoende volgroeid en deze voeten zijn dus gemakke lijk vervormbaar en eventueel te misvormen. Daarom moet een schoen bovenal de juiste lengte en breedte hebben Ëêh schoen, dus ook die voor volwassenen, moet voldoen de lengte hebben (lengtetoegift). Dit betekent: 1voldoende ruimte voorin de schoen (minstens een centimeter), omdat de voet moet kunnen doorveren en afwikkelen. 2. voldoende ruimte voor de kleine teen, niet te spits 3. en voor kinderen ook nog voldoende ruimte om te groeien, minimaal een halve centimeter, zodat er minstens 1,5 cm ruimte ontstaat bij aankoop van de schoen. Er zijn smalle en brede voeten die vanzelfsprekend niet dezelfde breedte aan kunnen, daarom is het van belang dat er schoenen zijn die in breedte maten gemaakt wor den. Alleen Piedro en Bunnies worden gemaakt in maar liefst zes breedtematen zodat er voor elke voet een passen de schoen is. Immers een smalle voet in een brede schoen gaat schuiven, een brede voet in een smalle schoen gaat knellen. In onze winkels meten wij daarom ook altijd de voet zodat wij de goede lengte- en breedtemaat kunnen verkopen. Een stevige hiel of contrefort is belangrijk om de voet niet onnodig te laten kantelen naar binnen of naar buiten toe en dient tevens om de voet van achteren vast te houden en dus voldoende slot achter in de hiel te houden, zodat de voet niet naar voren kan schuiven. Een voet is te verdelen in een buigzaam en een vast gedeelte. Tweederde van de voet buigt niet. Het is dus belangrijk dat de schoen daar ook niet buigt, dit bereikt men door in de schoen een cambreur te plaatsen. Vanzelfsprekend moet de voet bij de bal, dus waar de tenen beginnen wel voldoende buigen om de voet goed te kunnen afwikkelen. Hoe jonger hoe soepeler, luidt het devies. Het is belangrijk dat de schoen een voetbed heeft. Dit geeft de voet als het ware een goede wegligging. De voet is namelijk ook niet plat en deze loopt veel prettiger op een prettige bedding. Bovendien helpt dit voetbed om de voet achter in de schoen te houden omdat op een vlakke bodem de voet veel gemakkelijker naar voren kan schuiven en de schoen kan gaan glippen en de voorvoet klem kan komen te zitten in de schoen. Het is dus een misverstand dat er in een goede schoen een steun zit, steunen doen wij alleen als dat noodzakelijk is i.v.m. bijvoorbeeld de eerder beschreven ex treme x-stand. Een voet transpireert gemiddeld een borrelglaasje vocht per dag. Belangrijk is dus dat de schoen dit vocht kan afvoeren. Goede schoenen zijn dan ook van leer gemaakt. Dat betekent dat niet alleen de buitenkant, maar bijna nog belangrijker de binnenkant en de binnenzool van hoog waardig leer gemaakt zijn om op deze manier voldoende vocht af te kunnen voeren. Tegenwoordig zijn er ook Tex materialen zoals Goretex die het vocht kunnen afvoeren, maar deze worden met name in wandelschoenen verwerkt i.v.m. waterdichtheid. Dit alles maakt een schoen een goede schoen. Wellicht ook iets duurder maar daar staat tegenover dat dan aan alle goede pasvormeisen is voldaan. Om al deze zaken goed in de gaten te houden is het belangrijk dat onze medewerkers goed zijn opgeleid om u te kunnen adviseren, immers u geeft min of meer de zorg van uw voeten en die van uw kinderen aan ons over. Daarom volgen wij en onze medewerkers regelmatig cur sussen en trainingen om onze kennis steeds weer bij te spijkeren. Daarom zijn wij ook aangesloten bij Footfit, een organisatie met de beste pasvorm specialisten in Nederland. Wij hopen u met dit artikel wat meer over ons mooie vak verteld te hebben. Echter heeft u nog vragen stel ze ons gerust. Wij zullen deze proberen te beantwoorden op onze website www.vanderpoel-schoenen.nl zodat er een soort van vraagbaak kan ontstaan. WELKOM IN DE WERELD VAN COMFORT Basisopleiding - bedrijfsadministratie/ medewerker - secretarieel medewerker Secretaresse Boekhoudkundig medewerker Doktersassistent Apothekersassistent Leidster kinderopvang kortdurende opleiding maandelijkse instroom parttime onderwijs erkend certificaat of diploma bel voor meer informatie: op werkdagen tussen 09.00-17.00 In heel Nederland vindt u altijd een locatie in de buurt. www. capabel, n I (diploma) Erkend door het Ministerie van Onderwijs, Cultuur en Wetenschappen krachtens de Wet Educatie en Beroepsonderwijs. Studiefinanciering mogelijk! Capabel komt voort uit een fusie van Vrouwenvakschool (VVS), ESSAY Opleidingen, SPIL/Chiron, ISl/Chiron en SICA. bakkerijgrondstoffen ff® iMHk.fi: Damco Bakkerijgrondstoffen B.V. produceert en verkoopt hoogwaardige grondstoffen voor de brood- en banketbakkerij in binnen- en buitenland Voor onze spijsfabriek zijn wij op zoek naar: met doorgroeipotentieel 40 uren per week UW TAKEN: Afwegen en samenstellen van receptuur Verwerken van producten middels een half geautomatiseerd productieproces Verpakken van producten (dozen en zakken van 10 tot 25 kg) Werkzaamheden uitvoeren conform ons vastgelegde ISO en HACCP systeem WIJ VRAGEN: LBO/MBO niveau: opleiding consumptieve technieken of Vapro A en/of B is een pre Beheersing van de Nederlandse taal Flexibele instelling in verband met wisselingen in het werk Vermogen om zowel zelfstandig als in teamverband te werken Bereidheid tot werken in tweeploegendienst bij grote orders en tijdens het hoogseizoen Affiniteit met de voedingsmiddelenindustrie INTERESSE? U wordt uitgenodigd om vóór 10 september een gemotiveerde sollicitatiebrief met curriculum vitea te sturen naar: Damco Bakkerijgrondstoffen B.V. t.a.v. I. ter Horst Personeelszaken Postbus 22, 3130 AA Vlaardingen. Anke Bodewes Makelaardij o.g. B. V. is een dynamisch kantoor dat in ruim 15 jaar een belangrijke marktpartij is geworden in de Schiedamse woning- en bedrijfsmakelaardij. Naast de klassieke makelaarspraktijk adviseert zij ontwikkelaars, overheden en corporaties t.a.v. ontwikkeling c.q. herontwikkeling van gronden en gebouwen. Ter versterking van het enthousiaste team, bestaande uit 12 personen verdeeld over een hoofdvestiging en een nevenvestiging, zijn wij op zoek naar een voor het kantoor aan de Scheepvaartweg in Schiedam-Noord Functieomschrijving: De persoon die wij zoeken moet een stressbestendige duizendpoot zijn, die het aanspreekpunt is voor deze vestiging en het eerste contact heeft met onze klanten. De werkzaamheden bestaan uit alle voorkomende administratieve wérkzaamheden, telefonisch contact met klanten, makelaars, notarissen e.d., alsmede het assisteren en ondersteunen van de buitendienst bij (nieuwbouw)projecten. De volgende eigenschappen zijn belangrijk: - Stressbestendigheid - Representativiteit - Administratieve duizendpoot - Flexibiliteit, collegialiteit en gevoel voor humor - Goed gevoel voor mensen en wat hun behoeften zijn - Commercieel verantwoord denken De volgende eigenschappen worden gewaardeerd: - leeftijd tussen 25 en 45 jaar - werkervaring in de (NVM)-makelaardij bereidheid om fulltime of minimaal 24 uur per week te willen werken Als u zich kunt vinden in het geschetste profiel, hopen wij uw sollicitatie voor 10 september 2003 van u te mogen ontvangen. U kunt deze richten aan: Anke Bodewes Makelaardij o.g. B.V. T.a.v. Mevr. A. M. W. Bodewes, Postbus 377, 3100 AJ Schiedam Informatie over ons bedrijf kunt u vinden op: www.ankebodewes.nl lANKE BODEWES MAKELAARDIJ O.G. B.V. AGREXCO LTD. PRODUCE OF ISRAEL Agrexco Agricultural Export Co. Ltd is een nevenvestiging van het gelijknamige moederbedrijf in Israël. De onderneming in Israël houdt zich sinds 1957 bezig met de export van agrarische producten. Onze vestiging in Schiedam houdt zich in belangrijke mate bezig met alle administratieve en promotionele zaken t.b.v. het hoofdkantoor. Voor onze afdeling Dispatch zoeken wij op korte termijn een Opleidingsniveau - MAVO/HAVO en BKB/PDB of vergelijkbare opleiding Ruime ervaring met het inbrengen en verwerken van gegevens Accuraat met cijfers Kennis en ervaring met administratieve en andere software Kennis van Nederlands en Engels in woord en geschrift Kennis van Duits en Frans strekt tot aanbeveling Een flexibele instelling Prettige werkomgeving in een klein teamverband Contract van 12 maanden met uitzicht op vast dienstverband Goede secondaire arbeidsvoorwaarden Flexibele werktijden De werkzaamheden bestaan o.a. uit het verwerken van verkoopgegevens en product- kosten en overige assisterende werkzaamheden. Onze voorkeur gaat uit naar een energieke herintreder die voor minimaal 30 uur weke lijks beschikbaar is. Geïnteresseerd? Stuur uw sollicitatiebrief met CV aan: Postbus 652 3100 AR Schiedam t.a.v. de heer C. L. Steenhorst Fax: 0102984036 of per E-mail: cockst@agrexco.com

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 22