KORTWEG 300 procent legt nadruk op kersverse kunstenaars Vrijwilligers gezocht voor 'Schiedam leest voor' Vier weekeinden vol activiteiten in Schiedam Nieuws van de Hargahoeve I Roemeense gezinnen wachten op Schiedamse hulp van Pintilie SCHIEDAM Korenbeurs decor van kunstzinnige talentenjacht Monumentendag ook in de bieb Autokraker gepakt Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 36 - 1440 Interieurarchitect Gabiëlle Nieuwland, hier met een van haar maquettes, doet een gooi naar de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs in de categorie architectonische vormgeving. 'Interieur is meer dan het inwendige van een gebouw of voertuig. SCHIEDAM In de Graauwe Hengst donder dag om 22.00 uur the Working Class Bluesband. Vrijdag vanaf 21.00 uur de maandelijkse Su persessie met: Barto, Leon en Martijn. Zaterdag om 16.00 uur opening cultureel seizoen, met ter afsluiting van het bezichtigen diverse culturele instellingen van de Tango van Claudia Co- pier, gitarist Marcos Di Paola en bandoneonist Dario Polonara be geleiden haar hierbij. Zondag 7 september zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Waran- de/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. Zondag is er om 11.00 uur in de St. Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, eucharis tieviering c.q. seizoenopening met Pater Leo de Jong O. P. en met samenzang, ondersteund door koorleden. Zaterdag 17.00 uurviering met muzikale bege leiding. Zaterdag is er een inloopconcert in de Grote Kerk om 15 uur door Petra Weijers met pianobegelei ding van Arno de Jong, toegang vrij. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharis tieviering met als voorganger pater L. v.d. Velden en medewer king van het Liduinakoor. In de Evangelisch Lutherse Ge meente is zondag om 10 uur een dienst, voorganger is Ds. C. Muller. De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap houdt een dienst om 10.30 uur, voorganger is Ds. M. Roos. SCHIEDAM - Galerie 300procent houdt van zaterdag 6 september tot en met 18 oktober de expositie PAK12 met wek van pas afgestudeerde kunstenaars. Hiermee probeert 300procent opnieuw een beeld te geven waar jonge, academische kunstenaars zich momenteel mee bezig hou den. De nadruk ligt dit seizoen op video, animatie en fotografie. Guido van de Werve (Rietveld Academie, Amsterdam) toont in zijn filmpje, Just because I'm standing here, doesn 't mean I want to, een kunstenaar die zijn zin in het bestaan opgeeft en in de meest doorsnee-straat van een woonwijk het leven laat. In Babette van Bastiaan Bosma (St. Joost, Breda) zien we de pogingen van Bastiaan om zijn vriendin terug te krij gen. Aan de hand van een verborgen camera en telefoongesprekken is te zien en te horen hoe de relatie steeds verder uit elkaar gaat. De glas installatie van Gwenny Ebbers (Willem de Kooning, Rotterdam) sug gereert een mens met opgetrokken knieën. Het beeld dat deze installa tie oplevert, verenigt een mummie en een 3D scan. Hantzen Ploeger (Rietveld Academie, Amterdam) speelt met het concept projectie en film. Door een dia te projecteren in een eierdoos onstaat er een 3D ef fect. De beweging van de doos geeft het geprojecteerde beeld een eigen leven. Voor haar fotoserie Bekijk het! fotografeerde Anouk Kruithof (St. Joost, Breda) mensen met moedervlekken, psoriasis, wijnvlekken, ver branding. Ze laat hiermee zien dat deze getekende mensen meer zijn dan alleen hun afwijkende huid. Ook de portretten van de serie vulne rable van Corrie de Kruif (Fotoacademie Amsterdam) tonen mensen de meer zijn dan hun afwijking van de normale norm. Haar portretten van mensen die opgesloten zijn in een gesticht, ergens in de Oekraïne, laten mensen zien die zich niet bewust zijn van wat de camera doet. Maar opk hun afwijking lijkt hen niet te deren. Tobias Wieczorek (Koninklijke Academie, Den Haag) is in zijn serie inkttekingen wer hat angst.op zoek gegaan naar de relatie tussen angst en zwart. Deze zoektocht heeft kleine, maar boeiende tekeningen opgeleverd. De opening is op zater dag 17 mei van 15.00 tot 17.00 uur. Tijdens de opening zijn Je kunste naars zelf aanwezig. De galerie zit aan de Dam 4 in Schiedam, tel. 010 - 246 76 00, fax 010 - 246 76 01, website www.300procent.nl en e-mail info@300procent.nl. Openingstijden galerie: van woensdag tot en met zaterdag van 12.00 tot 17.00 uur. SCHIEDAM - De openbare bibliotheek is zoekt nog enkele vrijwilli gers voor het project 'Schiedam leest voor'. De afgelopen twee jaar hebben dertig vrijwilligers voorgelezen op verschillende basisscholen en kinderdagverblijven in Schiedam. Het project wordt ook komend seizoen voortgezet en omdat het aantal scholen en kinderdagverblijven ieder jaar groter wordt, worden er nieuwe vrijwilligers gezocht. De bi bliotheek zoekt mensen die van voorlezen aan kinderen houden en die een paar uur per week vrije tijd hebben. Bibliotheekmedewerkers on dersteunen en adviseren de vrijwilligers. In september of oktober is er voor nieuwe vrijwilligers een informatieve bijeenkomst. Dan wordt in formatie gegeven over het project en de scholen. Ook wordt er dan een workshop 'voorlezen op scholen of kinderdagverblijven' gegeven. Wie interesse heeft of informatie wil, kan bellen of mailen naar Greet van Norde, bibliotheek Noord, tel. 4703728 of gh.v.norde@schiedam.nl. Direct aanmelden kan ook bij de balies van alle bibliotheekvestigingen. SCHIEDAM - De Open Monu mentendag op zaterdag 13 sep tember staat ook in de biblio theek in Schiedam in het teken van de boerderij. In Bibliotheek Noord vinden van 10.00 tot 16.00 uur diverse kinderactivi teiten plaats. Er kan bijvoorbeeld geknutseld worden met Elly van der Water en schrijfster Jet Boe- ke komt voorlezen over de jarige kater Dikkie Dik. Kaartjes hier voor (2 euro per stuk) zijn in de voorverkoop verkrijgbaar in Bi bliotheek Noord. Ook is er een tentoonsfelling te zien over het oude en huidige Kethel, ver zorgd door de werkgroep Kethel van de Historische Vereniging Schiedam. In Bibliotheek Stads- erf is onder meer een boerderij interieur te zien en verzorgt kun stenares Maria Rademaker een demonstratie natuurtekenen. Steunpunt Mantelzorg opent officieel SCHIEDAM - Na een aanloop periode van enkele maanden wordt het Steunpunt Mantelzorg aan Singel 85 in Schiedam op maandag 8 september officieel geopend. Om 13.00 uur komt wethouder Christine Lepidis de officiële openingshandeling ver richten. Iedereen die langdurig zorgt voor een zieke of gehandi capte partner, familielid of be kende is een mantelzorgen Voor degenen die af en toe wat steun kunnen gebruiken is het steun punt opgericht. Voor meer infor matie: tel. 06-516 94 096 (van maandag tot en met woensdag van 9.00 tot 12.00 uur). SCHIEDAM - In de Lange Nieuwstraat hielden politieagen ten donderdagnacht een 27-jarige Rotterdamse autokraker aan. De man werd aangetroffen met een plastic tas, die even tevoren door hem was buitgemaakt tijdens een inbraak in een iets verderop ge parkeerd staande auto van een 39-jarige Schiedamse. Uit de au to had de man onder meer een mobiele telefoon en een toilettas weggenomen. De Rotterdammer werd voor nader verhoor en on derzoek ingesloten. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier 'Voddenbaal' Opsporing verzocht: Voddenbaal (deze naam hebben de medewer kers gegeven) is een zwarte, ge castreerde kater van ongeveer 10 jaar oud. Hij is op 20 augustus naar het asiel gebracht vanwege zijn nogal verwaarloosde vacht. Zoals te zien is op de foto, is hij kaal geschoren, maar het is een kruising pers. Zijn vacht was zo erg vervilt dat de tondeuse de eni- door Vincent Okker SCHIEDAM/VLAARDIGEN - Een groep talentvolle vormge vers die onlangs is afgestu deerd, strijdt om de Zuid-Hol landse Vormgevingsprijs 2003. Vanaf zaterdag worden hun af- studeerproducten de hele maand geëxposeerd in de Ko renbeurs. De Vlaardingse eer wordt hooggehouden door Ga- briëlle Nieuwland, onlangs af gestudeerd aan de Willem de Kooning Academie in Rotter dam. Vrijdagmiddag 19 sep tember zal de winnaar bekend worden gemaakt. Afgestudeerden van de Willem de Kooning Academie en de Ko ninklijke Academie van Beelden de Kunsten in Den Haag zijn in de race de Zuid-Hollandse Vorm gevingsprijs 2003 op hun condui testaat bij te schrijven. Het eve nement, dat als doel heeft jonge vormgevers en het klimaat voor vormgeving in de provincie een impuls geven, werd vorig jaar door ruim 4500 bezoekers be zocht. De werken van de in totaal twaalf genomineerden, onderver deeld in de disciplines 'architec tonische vormgeving', 'visuele communicatie' en 'mode en tex tiele vormgeving', worden beoor deeld door een vijfkoppige jury.In iedere categorie wijst zij een winnaar aan. De beste drie vormgevers ontvangen een geld bedrag van 2500 euro. Verder is een cheque van duizend euro ge reserveerd voor de schetsprijs. Ook de bezoekers hebben een ac tief aandeel, want de vorig jaar voor het eerst ingestelde 'pu blieksprijs' wordt ook deze maal uitgereikt. Jaarlijks wordt in Zuid-Holland een andere locatie gezocht waar de werken van de deelnemers een maand lang voor publiek, critici en 'scouts' te be zichtigen zijn. Voor deze twaalf- Door NANS WOLTERS SCHIEDAM - De Stichting Pintilie van Els en Paül Bosch is inmiddels een bekend feno meen in Schiedam. Door ac tieve betrokkenheid van het echtpaar met Roemeense bur gers die leven onder erbarme lijke omstandigheden, wordt het bestaan van deze mensen enigszins verlicht. Weer of geen weer, of persoonlijke om standigheden die te wensen overlaten, Paul en Els kunnen het niet over hun hart verkrij gen 'die arme mensen daar' te laten zitten. ge oplossing was. Voddenbaal is 15 augustus gesignaleerd op de Rietkraag. Hij is heel lief en aan hankelijk en je zou toch zeggen dat zo'n lieve kat gemist moet worden. Hij kan goed met andere katten en honden overweg. Wie weet waar hij thuishoort? Snuf Dit is een witte gecastreerde kater van 13 jaar. Hij kan met kinderen de jaargang is gekozen voor de Korenbeurs. Het is niet de eerste keer dat het decor van de talen tenjacht in Schiedam ligt, want de Zuid-Hollandse Vormgevings prijs, in iedere edities georgani seerd in onder meer Gorcum en Leiden, had in 1999 nog plaats in het Stedelijk Museum. Omhoog De titel die de Zuid-Hollandse Vormgevingsprijs dit jaar draagt is 'OMHOOG'. Vorig jaar was het 'Zuid-Hollandse Nieuwe!'. De nieuwe, kort maar krachtige Dankzij de steun van veel stadge noten en de enthousiaste mede werking van leerlingen van ver schillende basisscholen, ook uit Vlaardingen, ervaren bewoners in plaatsen als Baie Spri, Beclaen, Bozetta-Mica en Girdana het ie dere keer weer als een feest als een transport uit Schiedam langs komt. Hoewel de Stichting Pinti lie al vele jaren dorpen en plaats jes in Roemenië bezoekt, ver klaart Els Bosch dat het niet lukt aan de onvoorstelbare armoede die zij daar tegenkomen te wen nen. "Vorig jaar waren wij bij voorbeeld sprakeloos over de on beschrijfelijke toestand die wij aantroffen in het dorp Sigmir. De SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Harga hoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dieren- ovang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Voddenbaal en snuf. Ook doen de medewerkers van het asiel een oproepje. vanaf 2 jaar overweg en ook an dere katten vindt hij geen pro bleem. Hij heeft last van blaas gruis, dus moest hij een speciaal dieet volgen. Dit klinkt misschien wat eng, maar dat is het niet. Het voer is gewoon te koop bij een titel is gekozen omdat het gehele evenement, dat tot en met 1997 de Zuid-Hollandse Kunstprijs heette, in het teken staat van stij gen, progressie maken; het werk van de genomineerden springt eruit. Daarnaast moet de prijs hen op een hoger plan, niveau brengen. Ook de regio Waterweg is vertegenwoordigd bij de Zuid- Hollandse Vormgevingsprijs 2003. Eli den Hartog uit Schie dam is genomineerd in de cate gorie 'mode en textiele vormge ving', Gabriëlle Nieuwland is ge selecteerd voor 'architectonische vormgeving'. De in Vlaardingen gezinnen daar leven in uit leem opgetrokken hutten, 's Winters vriest het er zeker 15 graden en je kunt je geen voorstelling maken hoe ouders en kinderen dat over leven. Geen schoeisel, geen eten en geen water. Veel mensen zijn ziek. Wie niet werkt heeft geen recht op medische zorg." Na de vele transporten die Pintilie rich ting Roemenië maakte, zou je kunnen denken dat het leed daar enigszins is verzacht, maar niets is minder waar. In de eerste week van oktober vertrekt de vrachtwa gen naar onder meer Beclean waar spullen worden afgegeven in bejaarden- en ziekenhuizen. Ook het weeshuis dat al verschillende malen door Pintilie werd bezocht staat op het programma, hoewel dat oorspronkelijk nog niet de be doeling was. Maar Paul Bosch hoorde tijdens het laatste trans port dat de kinderen in het tehuis nog steeds aan veel gebrek heb ben. Bruine bonen Els: "Het avondeten in het wees huis bestaat afwisselend uit maïs- pap en bruine bonen, maar dan ook alleen bruine bonen. Als feest maal krijgen de kinderen zo af en toe een soort goulash waarvan je niet wilt weten wat er inzit. De hy- dierenarts en is om te voorkomen dat hij weer ziek wordt. Hij zoekt een tehuis waar er veel gekroeld en gepraat wordt want dat zijn toch wel zijn grootste hobby's. Bij wie mag Snuf zijn oude dag door brengen? Oproepje Op zondag 31 augustus is een zwarte, gecastreerde kater van 16 jaar gevonden op de Van Limburg wonende interieurarchitect is de ze zomer afgestudeerd met haar project 'Virtuele vakantie-erva ring op het internet'. In de Koren beurs zal zij de gelijknamige ani matiefilm exposeren. Als een van de weinige vormgevers heeft Ga briëlle (24) een 'virtueel interieur' (niet-fysiek) werk als ontwerp. 'Ik ben een jaar geleden begon nen met mijn afstudeerproject,' vertelt ze. 'Met mijn afstudeer werk wilde ik vooral verrassen, zelfs provoceren. Zowel mijn do centen als medestudenten wilde ik laten nadenken over architec tuur. Sommige ontwerpen die té standaard zijn, prikkelen name lijk niet.' Als eerste heeft Gabriël le, die in 1998 haar studie aan de Willem de Kooning Academie begon, drie maquettes gemaakt, te weten een stadswandeling, boswandeling en bergwandeling. Het zijn volgens haar de drie meest voorkomende activiteiten die een mens onderneemt tijdens zijn vakantie. Van deze maquet tes heeft ze vervolgens drie ani maties gemaakt. Tastbaar 'Mijn belangrijkste vraag was: "Wat is interieur eigenlijk?" Vol gens mij is het meer dan het in wendige van een gebouw of voertuig. Het kan zelfs virtueel, dus niet tastbaar, alleen visueel zijn. Dat heb ik ook bij mijn werk gedaan,' aldus Gabriëlle. 'En ik heb met de animatie gebruikt ge maakt van het feit dat veel men sen internet hebben. Het voor deel van het web is dat alles be weegt en daardoor blikvanger is.' Bij 'Virtuele vakantie-ervaring op het internet' waant de bezoe ker (kijker) zich in een virtuele ruimte waar zij een wandeling maakt. Gabriëlle: 'De beelden zijn erg abstract. Zo zie je bij de bergwandeling geen bergen. Maar mensen moeten wel het ge voel krijgen deze wandeling te Stirumlaan. De vondeling is heel mager en heeft geen tanden meer. Als er iemand is die weet waar hij thuishoort, dan vernemen de me dewerkers van het asiel het graag. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over deze en andere dieren: tel. 4714151 en in ternetsite: www.hargahoeve.nl. maken. Bij de bergwandeling krijg je dat gevoel door de gelui den, de open lucht die je ziet, de hoogte, enzovoort. Hetzelfde geldt voor de stads- en boswan deling.' Door haar docenten is het eindresultaat omschreven als 'moedig', omdat Gabriëlle via de virtuele werkelijkheid de grenzen van het vak aftastte. 'Wat ik me zelf telkens afvroeg was: "Hoe kan ik het anders doen?" Zodoen de heb ik de grenzen van de ar chitectuur afgetast.' De Vlaar dingse vertelt dat ze in haar werkwijze maar weinig methodes heeft toegepast die ze tijdens haar studie heeft geleerd. 'Toen ik begon met deze opdracht heb ik eerst het concept bepaald. Velen beginnen eerst met het vaststellen van de functie en locatie. En ik heb geen bouwtekeningen ge bruikt.' Gabriëlle Nieuwland, die zegt geen enkel idee te hebben hoe groot haar kansen zijn op een prijs, wist al vrij snel dat ze na de middelbare school een opleiding wilde volgen aan de kunstacade mie. 'Omdat het een hele creatie ve studie is. Al op de basisschool was mijn lievelingsvak handvaar digheid. En thuis was ik ook veel met knutselen bezig. Ik wilde al tijd iets doen met mode en interi eur. Alleen bij mode moetje héél goed in het vak zijn', zo beargu menteert ze haar keuze voor de discipline interieur. 'Overigens is het grappige dat interieur vroe ger een echt werkgebied voor mannen was. Maar tegenwoordig lopen er net zoveel vrouwen rond.' De tentoonstelling 'OMHOOG Zuid-Hollandse Vormgevings prijs 2003' is te zien in de Ko renbeurs (Lange Haven 145, Schiedam) van 6 t/m 28 sep tember van woensdag t/m zon dag van 12.00-17.00 uur. Toe gang gratis. De prijsuitreiking heeft plaats op vrijdag 19 sep tember om 16.00 uur. SCHIEDAM - Onder het mom 'Vier Schiedam in september' is het de komende vier weekenden feest in Schiedam. Opening Cul tureel Seizoen, DOEK!, Open Monumentendag, Open Ateliers, Stad Als Film en de Brandersfees ten volgen elkaar op. Vier Schie dam in september opent met Ope ning Cultureel Seizoen. Na de zo mervakantie kan iedereen in één dag helemaal op de hoogte zijn van het culturele aanbod in Schie dam. Op zaterdag 6 september staan tussen 12.00 en 17.00 uur de deuren bij twintig culturele instel lingen open. Het publiek krijgt de mogelijkheid om openbare repeti ties bij theatergezelschappen bij te wonen, rondleidingen in musea te krijgen of mee te lopen met één van de gratis cultuurwandelingen die speciaal zijn uitgezet voor de ze dag. Het tweede weekend van september vinden er drie evene menten plaats: DOEK! op vrijdag 12 en zaterdag 13 september, Open Monumentendag op 13 sep tember en Open Ateliers op zater dag 13 en zondag 14 september. DOEK! toont bijzondere films en filmfragmenten op de zeilen van historische schepen in de Oude Sluis, Korte, Lange en Nieuwe Haven. Nieuw is dit jaar dat het publiek met de eigen boot naar de Drijf-In kan om film te kijken op een groot bioscoopscherm. Open Monumentendag staat in het te ken van het Jaar van de Boerderij. Daarom openen zowel de monu mentale panden in de binnenstad als in Kethel de deuren. Open Ate- v liers geeft de mogelijkheid om een bezoek te brengen aan de vele kunstenaars die Schiedam rijk is. Gemeente Schiedam geeft ook dit jaar een korting van vijftien pro cent op alle aankopen van particu lieren bij Schiedamse kunste naars. Stad Als Film vindt het der de weekend van september plaats. Vrijdag 19 september presenteert Stad Als Film: Films voor Kids. Een speciale programmering van kinderfilms in het Leendertspand (Schie 34) van 15.30 tot 21.15 uur. Zaterdag 20 september is er vanaf20.00 uur op talloze binnen- en buitenlocaties in de historische binnenstad een mix van Bolly wood, archiefbeelden van Rotter dam en Schiedam, animaties en videokunst te zien. Films en vi deo's overvallen bezoekers op on verwachte plekken in stegen, aan bruggen en op historische gevels. Het laatste weekend van septem ber staat zoals gebruikelijk in het teken van de Brandersfeesten. Voor de twintigste keer is het feest in de straten en grachten van Schiedam. Een weekend lang ska ten, jongleren, meedoen aan quiz zen bij de Postcode Loterij Lingo- show, struinen over markten of ge woon vanaf het terras genieten van muziek en straattheater. Het hele programma van Vier Schie dam in september is te vinden op www.schiedam.nl en in het spe ciale magazine Vier Schiedam in september dat eind augustus op de deurmat valt in Schiedam, Vlaar dingen, Maassluis, Hoek van Hol land en delen van Rotterdam. (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) giënische verzorging in het tehuis staat nog altijd op een laag pitje. Tandpasta, tandenborstels, zeep en shampoo zijn er bijvoorbeeld niet. De Roemeense regering betaalt per kind een vast bedrag, maar daar kan het nauwelijks een week van eten." De honderd rugzakjes die leerlingen van basisschool 't Meesterwerk al eerder vulden met leuke nieuwe schoolspulletjes gaan mee met het kersttransport in december (vertrek rond sinter klaas). In Baia Spri is een school met ongeveer hetzelfde aantal kin deren. "Op dit moment verzame len we zoveel mogelijk schoolarti- kelen maar ook speelgoed voor de leerlingen", vertelt Els. "Puzzels zijn erg gewild, maar die moeten natuurlijk wel compleet zijn. Het gebeurt nogal eens dat mensen legpuzzels mee geven waarvan stukjes ontbre ken, dat is dus niet de bedoeling. Voorts hopen wij van harte dat an dere scholen en particulieren ons binnenkort bena deren met meer van deze initiatie ven." Over een paar weken ver trekt een trans port naar Roe menië. Een greep uit de lijst waar aan (dorpsbewo ners behoefte hebben. Goede draagbare schoenen, kleding en huishoudelijk textiel. Uiteraard gewassen. Toilet- en schoonmaak artikelen en levensmiddelen. Sinds augustus heeft Pintilie, dankzij fi nanciële steun van onder meer Lions Club Schiedam weer de be schikking over een eigen busje om hulpgoederen bij stadgenoten op te halen. De vorige bus werd begin dit jaar gestolen. Voor meer infor matie bellen met Els Bosch, tel. 4734580. De hulpgoederen die het Schiedamse echtpaar Els en Paul Bosch van de Stichting Pintilie brengt aan weeshuizen en bejaar den en ziekenhuizen in Roemenië komen goed terecht. Jonge vormgevers strijden om de Zuid-Hollandse Vormgevingsprij s Foto: MARIE SUZANNE VAN ASSIE/ROEL DIJKSTRA Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huts-aan-hulskranten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranten b.v,, regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Fokkerstraat 576,Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3