NIEUW piiimfi) irado Vier Schiedam ii schieam! 3 halen Gevulde koeken Open Monumentendag Deze week bij Van der Breggén bakkers 100 Medewerker RDC m/v De gemeente weert de overlast van fietsen en bromfietsen nabij de stations Het Goed en Irado gaan nauwer samenwerken Geld, geld, geld, iedere vrijwilligersorganisatie is ernaar opzoek Nieuwland Festival Op 5, 6 en 7 september Zaterdag 13 september 2003: Een goed begin is het halve werk bij Pipelife. Snel antwoord op veel gestelde vragen J GRATIS* inschrijving Schiedam - Sport En Evenementenhal Margriethal Nieuwe Damlaan 5 - Wo 19.30 uur Vlaardingen - Wijkcentrum Holy - Aristide Briantring 90 - Do 10.00 uur Vlaardingen - Zalencentrum Prikkewater - West Havenkade 80 a - Di 19.30 uur Vlaardingen - Hotel Ibis - Westlandseweg 270 - Wo 19.45 uur IBj Vier Twintig culturele instellingen presenteren zieh op zaterdag 6 september Opening Cultureel Seizoen Informatiebijeenkomst Fondsenwerving Sponsering WOENSDAG 3 SEPTEMBER 2003 NS-4 DW slimme tips om met succes af te slanken, ook wanneer u weinig tijd heeft Juist 5, de onmisbare meerwaarde van Point Plus, het beste afslankprogramma dat Weight Watchers ooit uitbracht! Blijf genieten van smaakvolle maaltijden en slank toch met succes af! ^WeightWatchers www.weightwatchers.nl Plaatwit of Plaatbruin 1®® 4 Rozijnenbollen 1®® Appelflap Poldervolkoren 1®® 10 Zachte witte puntjes 1®® 6 Melkbollen 1®® Kijk voor meer informatie op onze website: www.breggenbakkers.nl Monumentendag Gorzenkerk: opvallend juweeltje IMieuw informatienummer STADSWINKEL: 246 54 57 IN SEPTEMBER Schiedam staat in de septem bermaand boi van activiteiten. Opening Cultureel Seizoen, DOEK!, Open Monumenten dag, Open Ateliers, Stad Als Film en de Brandersfeesten volgen elkaar op. Het is vier weekenden feest in Schiedam. Het eerste weekend is het tijd voor Opening Cultureel Seizoen. PUBLICATIES GEMEENTE Bereid met roomboter en 100% amandelspijs luist 5 Dit aanbod is geldig van I september tot 11 oktober 2003. Sluit nu aan bij Weight Watchers en ontvang uw eerste set kaarten uit onze gloednieuwe "Juist 5"-reeks. Kom gratis een kijkje nemen op de cursus. Indien u zich na afloop aanmeldt betaalt u slechts 9** voor het programmamateriaal en de uitleg in de eerste cursus Kom samen met een vriend(in) naar de cursus en geniet van 20% korting bij aankoop van een kookboek op de Weight Watchers cursus Het Points Plus Programma is eveneens verkrijgbaar via de post onder boekvorm of op interactieve CD-rom Breng deze bon mee naar uw eerste cursus en kom een '/2 uurtje op voorhand. Veel ziektenkostenverzekeraars vergoeden {een deel van) de kosten. Informeer vooraf bij uw verzekeraar Aanbod niet verenigbaar met andere kortingen en enkel geldig op de cursus Voordeetarief geldig bij een wekelijkse aanwezigheid - De 'Juist 5"-reeks is niet verkrijgbaar of> CD-rom Voor meer info 0900/202 60 60 (tarief €0,10/min) www.weightwatchers.nl Tineke is 18 kg afgeslankt In Nederland heeft Pipelife Nederland B.V. een aantal Regionale Distributie Centra (RDC). Binnen ons RDC te Rotterdam is een vacature ontstaan voor Vacaturenummer 03-2137-01 De functie Je verzorgt de afhandeling van binnenkomende goederen, meldt eventuele afwijkingen aan de chef en draagt er zorg voor dat de goederen op de juiste plek worden geplaatst (handmatig of met behulp van een heftruck). Daarbij zorg je voor het gereedmaken van goederen voor verzending, d.w.z. pieken van de order en verzendklaar zetten. Ook meld je gegevens gereed in het geautomatiseerde systeem. Wij vragen Je hebt enige jaren werkervaring in een soortgelijke functie en kennis van geautomatiseerde (magazijn)- systemen. Bezit van een heftruck diploma is een pré. Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. Ons aanbod Pipelife Nederland biedt een uit dagende baan. Naast een passend salaris heeft Pipelife Nederland uitstekende secundaire arbeidsvoor waarden waaronder een spaarloon regeling en een dertiende maand. Meer informatie Je kunt voor meer informatie contact opnemen met de heer A.J. de Jong, Chef RDC Rotterdam, tel. (010) 455 25 22. De sollicitatie Je reactie kun je binnen 14 dagen sturen naar: Pipelife Nederland B.V. t.a.v. afdeling Personeelszaken Postbus 380 1600 AJ Enkhuizen E-mailadres: hrm@pipelife.nl Internetsite: www.pipelife.nl Pipelife Nederland B. V. in Enkhuizen maakt deel uit van de internationaal opererende Pipelife Groep. Deze groep is een joint-venture tussen Soivay en Wienerberger en daarmee één van de grootste fabrikanten van kunststof leidingsystemen in Europa. Onze producten worden gepro duceerd voor gas, water, riolering, elektra, drainage, rookgasafvoer en industriële toepassingen. In Enkhuizen houden wij ons bezig met de ontwikkeling, productie, verkoop en distributie van kunststof leidingsystemen. Ze ligt misschien een beetje buiten de route, maar de Heilig Hartkerk in de Schiedamse Gorzen is beslist de moeite van een bezoek waard. Deze opvallende kerk aan de Lekstraat, ook bekend onder de naam 'Gorzenkerk', verdient met haar ongebruikelijke vorm en spraak makende fresco's speciale aandacht. De eerste Gorzenkerk werd in 1917 gekocht. Gekocht, dus niet gebouwd... De reden voor deze ongewone werk wijze was het feit dat het in die tijd (de Eerste Wereldoorlog) zo goed als onmogelijk was een stenen kerk te bouwen. Maar de snel groeiende katholieke gemeenschap in de Gorzen had behoefte aan een eigen plek en vond een alternatief: in het Gelderse Vaassen werd een houten kerk te koop aan geboden, die de Schiedammers besloten te kopen. At snel bleek dat de houten kerk weliswaar een knusse en gezellige uitstraling had, maar wan neer het regende dan regende het volgens de overlevering binnen in de kerk net zo hard als buiten. Een nieu we -stenen- kerk was dus hard nodig voor de nog steeds groeiende geloofs gemeenschap in de Gorzen. Er werd daarom geld ingezameld voor de bouw. De bekende Amsterdamse architect Pierre Cuypers, en de later er bij betrokken architect Han Groene- wegen, ontwierpen een nieuwe kerk. Groenewegen was uiteindelijk degene die de bouwwerkzaamheden groten deels heeft begeleid. Na ruim twee jaren bouwen kon de kerk op 23 juli 1927 worden ingewijd en zaten de Gorzenezen voortaan droog tijdens de kerkdiensten. De kerk, die oorspronkelijk duizend zit plaatsen telde, is opgetrokken uit rode baksteen en heeft grote spitse boog vensters. Het zogeheten 'zadeldak' van de kerk is met leien bedekt. De opval lend gevormde toren telt vijftig meter hoogte en heeft een spits in dezelfde vorm als de vensterbogen, een veel gebruikte vorm in de Amsterdamse School. Ook de deuren en kozijnen zijn in deze stijl gemaakt. Aan het interieur van de kerk hebben diverse kunste naars meegewerkt. De wellicht meest opvallende decoraties zijn afkomstig van Wim Adolfs: hij maakte prachtige apocalypsschilderingen boven het altaar en beeldde in geëtst asbestce- ment fragmenten uit het leven van de heilige Liduina uit. Tijdens de Open Monumentendag op zaterdag 13 september zijn ze te bezichtigen van 11.00 tot 16.00 uur. Artikel 5.1.11 van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 5.1.11 - Overlast van fiets of bromfiets Burgemeester en wethouders kunnen op de weg gelegen plaatsen aanwijzen waar het in het belang van het uiterlijk aanzien van de gemeente, ter voorkoming of opheffing van overlast, dan wel ter voorkoming van schade aan de openbare gezondheid, verboden is fietsen of bromfietsen onbeheerd buiten de daarvoor bestemde ruimten of plaatsen te laten staan Burgemeester en wethouders hebben deze bepaling toegepast door enkele plaatsen na)bij stations als zodanig aan te wijzen. Ter plaatse geven borden dat ook aan. Sinds maandag 21 juli 2003 worden personen die hun (brom)fiets buiten de daarvoor bestemde plaatsen laten staan fietsen en bromfietsen, gewaarschuwd door middel van stickers. Binnenkort worden deze in strijd met bovengenoemde bepaling geplaatste (brom)fietsen overgebracht naar een opslagplaats alwaar deze fietsen en bromfietsen namens de Gemeente Schiedam in bewaring worden genomen (bestuursdwang op grond van het bepaalde in artikel 125 van de Gemeentewet mede gelet op afdeling 5.3. van de Algemene wet bestuursrecht). De kosten van overbrenging en bewaring 15,00) worden op grond van artikel 5:25 Awb volledig op de overtreder verhaald. Na inbewaringname kan de teruggave van de (brom)fiets worden opgeschort tot dat de kosten van overbrenging en bewaring zijn voldaan. De (brom)fiets wordt voor een periode van maximaal 13 weken in bewaring genomen. Overgebrachte fietsen worden in bewaring genomen en zijn weer af te halen aan de achterzijde van het station (Parallelweg) bij de portocabin, die geplaatst is bij de ingang van het parkeerterrein. Bij het afhalen bent u verplicht zich te legitimeren. Voor de goede orde wordt er nog op gewezen dat ook aan de achterzijde van Station Schiedam-Centrum en aan de zuidzijde van Station Vijfsluizen (in bedrijvenpark Vijfsluizen)voldoende voorzieningen zijn om (brom)fietsen te plaatsen. IIIiiI Inmiddels zijn er bij Station Vijfsluizen, Station Troelstralaan en Station Schiedam Centrum, in het kader van bovenstaande bepaling, 15 fietsen zijn er slei verwijderd en in bewaring g< door de eigenaar opgehaald. ;enomen. Tot op heden zijn er slechts 2 fietsen Daarvoor is het nieuwe informatienummer van de gemeentelijke Stadswinkei speciaal bedoeld. Dit betekent een verbetering van de telefonische bereikbaarheid en de dienstverlening aan het publiek. Het informatienummer is alleen bedoeld voor vragen aan de STADSWINKEL over: Openingstijden Stadswinkei Prijzen van de Stadswinkelprodukten Allerhande Burgerzaken Paspoorten en Identiteitskaarten Rijbewijzen Alle Uittreksels Evenementenvergunningen Voor alle overige vragen kan men nog steeds terecht bij: de infobalie van het Gemeentelijk Informatiepunt: telefoonnummer (010) 246 5304, (ook bereikbaar via e-mail info(a>schiedam.nl\ of het algemene nummer van de gemeente Schiedam (010) 246 5555. Op vrijdag 15 augustus jongstleden is door algemeen directeur H. Eikenbroek van ONS Groep en directeur R.M.H. Bouwman van Het Goed B.V. de oprichtingsakte van Het Goed Rijnmond v.o.f. ondertekend. NV IRADO en Het Goed B.V. hebben hiermee gezamenlijk een vennootschap opgericht dat zich zal gaan richten op kringloopactiviteiten in het Rijnmondgebied. Het bestaande kringloopbedrijf in Vlaardingen is in deze nieuwe onderneming ingebracht. NV IRADO, onderdeel van de ONS Groep, verzorgt reeds jaren de integrale inzameling van huishoudelijk afval in de gemeenten Vlaardingen, Schiedam Berkel en Rodenrijs, Bleiswijk en Berschenhoek. De inwoners van deze gemeenten produceren bij elkaar een grote hoeveelheid afval, waartussen ook goederen zitten die ergens anders nog een tweede leven kunnen leiden. Het Goed B.V. onderhoudt binnen Nederland een landelijk netwerk van kringloopbedrij- ven, en heeft een brede kennis voor wat betreft de afzetmogelijkheden van deze gebruikte goederen. Aangezien dat beide bedrijven in hun statuten hebben opgenomen dat zij het beperken van de groeiende afvalstromen actief zullen stimuleren door het hergebruik van (rest-)- goederen te optimaliseren, is het niet verwonderlijk dat beide bedrijven in elkaar een interessante partner gevonden hebben. De algemene doelstelling van het Goed Rijnmond v.o.f. is primair het verminderen van de hoeveelheid afval door het vergroten van het percentage hergebruik. Daarnaast streeft zij naar het bevorderen van zo veel mogelijk werkgelegenheid voor mensen met een achterstand of verminderde mogelijkheden op de arbeidsmarkt. Het Goed Rijnmond v.o.f. wil in de toekomst ook in andere gemeenten kringloopactiviteiten gaan ontplooien. Hiervoor heeft zij al met diverse gemeenten contacten gelegd. Gemeente In één dag weer helemaal op de hoogte zijn van het culturele aanbod in Schiedam. Dat kan bij Opening Cultureel Seizoen op zaterdag 6 september. Tussen 12.00 en 17.00 uur staan bij twintig verschillende culturele instellingen in de historische binnenstad dé deuren wagenwijd open. Speciaal voor deze dag kan iedereen openbare repetities van theatergezelschappen bijwonen, rondleidingen in musea krijgen, een filmpje kijken of meelopen met gratis cultuurwandelingen. Beleef mee wat er komend seizoen te beleven is in Schiedam! Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam organiseert in samenwerking met het Fonds Schiedam/Vlaardingen en de Rabobank Scniedam/Vlaardingen twee bijeenkomsten met het thema 'Fondsenwerving en Sponsoring'. Zowel de theorie als de praktijk wordt behandeld. Na de eerste avond schrijft u uw eigen aanvraag. Tijdens de tweede avond wordt deze besproken en eventueel gehonoreerd. De bijeenkomsten zijn op dinsdag 23 september en 21 oktober 2003 van 19.30 tot 22.00 uur. De themabijeenkomst wordt aangeboden door de gemeente Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden. Er kunnen per vrijwilligersorganisatie maximaal twee personen deelnemen. Alle vrijwilligersorganisaties in Schiedam hebben een uitnodiging voor deze bijeenkomsten ontvangen. Mocht uw organisatie onze uitnodiging niet ontvangen hebben, bel dan naar het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam. Organisaties kunnen zich tot 12 september 2003 opgeven. Per telefoon (010) 246 50 05 of per e-mail: ms.v.doorn@schiedam.nl Nieuwland is een wijk in ontwikkeling. Zowel bewoners als professioneel betrokken partijen zijn (vaak gezamen lijk) bezig met talloze projecten om de wijk een aangenamere uitstraling te geven. Want uiteindelijk is Nieuwland bedoeld als een prettige woonplek voor iedereen! Vanuit 'Nieuwland aan Zet' worden aller lei initiatieven ontwikkeld die de leefbaar heid in de wijk bevorderen. Onder het motto Voor en door bewoners' worden o.a. zaken aangepakt die de onderlinge contacten tussen uiteenlopende bevol kingsgroepen verbeteren. Maar ook knelpunten op het gebied van leefom geving (bijv. straatvuil en speelplaatsen/ skatebaan voor kinderen), veiligheid (straatverlichting, buurtpreventie e.d.) en scholing worden aangepakt. Bewoners vonden de tijd rijp om alle positieve kanten van de wijk eens in het zonnetje te zetten. Daarom wordt van vrijdag 5 t/m zondag 7 september voor en door bewoners het Nieuwland Festival georganiseerd. Rondom en op het Wi- bautplein zullen vanaf vrijdagavond ver schillende activiteiten voor jong en oud georganiseerd worden. Niemand hoeft zich te vervelen; er zijn vele (culturele) muziekbandjes, dansgroepen, workshops, culinaire verrassingen etc. Er is een ten toonstelling die de wijk Nieuwland in tijdsperspectief laat zien (verleden, heden en toekomst) en op zondag zal een wereldcircus acte de presence geven. De geplande activiteiten zijn een afspie geling van het levendige karakter van de wijk. Er is dan ook van alles te zien en te beleven! Kortom: zorg dat u het niet mist! 2 betalen

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 4