Prijswinnaar heeft dubbel plezier van zijn nieuwe schoenen Het is goed toeven bij Spijs- en Dranksalon 't Paard Laatste kans. Het huis staat op instorten 5 Verkeerssituatie is een puinhoop COLOFON Koopzondag en vlooienmarkt Eigenaar Pirn Zaal van 't Paard zelf aan het werk in en dranksalon. Jolanda schatert het uit. Er wordt aan haar gevraagd of zij wel eens in het centrum van Schiedam komt. "Ik woon bo ven Van Os, is dat centrum of niet?" Waarop 'ja' geknikt moet worden, want Van Os Le derwaren is immers aan de Broersvest gevestigd. Jolanda blijkt een spontane, vlotte meid. "Of ik een Surinaamse ben? Ha, ha, ik heb een Ne derlandse moeder en een Suri naamse vader en ben in Pernis geboren." De lachebek woont al twee jaar in Schiedam. Zij gaat net even haar hond Sosa uitlaten. "Ik woon hier prima in het centrum, alleen staat het huis op instorten. Het is na re novatie van de Koemarkt en de Broersvest gaan scheuren. De huisbaas weet het allang, maar er gebeurt helemaal niks. O ja, er zijn hier ook parkeerplekken te weinig," wil Jolanda nog kwijt, waarna ze met Sosa rich ting Tuinlaan gaat. d; Sjaan en Sjaak, het scheelt maar één letter, komen dage- 'ks in het centrum. Het Schie- amse paar heeft daar een goede reden voor. "We gaan elke dag naar Bas van der He ijden", verklaart Sjaak. "We gaan ook wel eens naar de Lidl in de Dieselstraat, maar komen toch elke dag op de Broers- veld." Behalve hun bezoek aan 'Bas' maken ze nog een rond je. "Alle brSttChés'Zijn hier aan wezig", weet Sjaan. "Als je maar rammelt rn§t je porte monnee", vult Sjaak lachend aan. Hij vindt het centrum wel opgeknapt, maar het kan nog beter. Vooral voor de fietsers. "De verkeerssituatie is nog een puinhoop. Daar bij die over steek is niks aangegeven, moet je over de zebra met je fiets. En als er een oud vrouwtje met een rollater loopt, moet je die over de drempels helpen." Hetgeen Sjaan en Sjaak uiter aard ook doen. Broek en schoenen kopen voor Boy Petra Schenk zit met zoon Boy (8) en dochter Cheyenne (4) op de Koemarkt even een ijsje te eten als bekroning voor hun ge slaagde inkopen. Boy had name lijk nieuwe schoenen en een broek nodig, en in het centrum van de stad bleek dat geen pro bleem. "We zijn heel goed ge slaagd", zegt Petra, terwijl Boy meteen het resultaat laat zien. Na het passen heeft Boy zijn nieuwe stappers uiteraard me teen aangehouden. Hij is zo trots als een aap. De broek blijft voorlopig nog ingepakt totdat ze thuis zijn. Petra Schenk is van oorsprong Vlaardingse, maar woont al heel lang in Schiedam. Zij laat weten voornamelijk in Schiedam te winkelen, zij hoeft niet zo nodig de stad uit. Daar is voor haar geen aanleiding toe. "Ik vind het centrum best aardig en gezellig", zegt ze. "Het winj keiaanbod is goed, want we sla gen altijd in Schiedam." De ijsjes zijn ondertussen op, dus gaat het drietal op weg naar huis. Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Fotobureau Roel Dijkstra Vormgeving: Opmaakre- dactie Wegener Huis-aan- Huiskranten SCHIEDAM - In het centrum van Schiedam vindt zondag 7 september weer de maan delijkse koopzondag plaats. Van de winkels aan de Broersvest, Broersveld, Dam, Hoogstraat en Nieuwe Passage, zijn de meeste op zondag van 12.00 tot 17.00 uur geo pend. Het spreekt voor zich dat ook de terrasjes geo pend zijn, waar het winke lend publiek voor een lekker kopje koffie of iets fris kan neerstrijken. Aan de Broersveld kan weer wor den geneuzeld bij diverse kraampjes, want gelijktijdig met koopzondag is het weer vlooienmarkt. Het loont altijd de moeite om daar even rond te kijken. Schiedam - Hij had er al een voorgevoel van. Voor de heer G. D. Kroezen stond het al bijna vast, dat lotnummer 30 wel eens als de winnaar uit de hoge hoed tevoorschijn zou komen. Dat nummer had hij in zijn be zit. Zijn telepathisch vermogen liet de 77-jarige Schiedammer niet in de steek. Na het trekken van het lot kon Chris Coppens bekend maken dat de prijs ter waarde van 500 euro aan che ques voor de bezitter van lot nummer 30 was. Als voorzitter van het Centrummanagement Schiedam overhandigde Cop pens de cheques aan een breed lachende en heel blije winnaar. "Ik had er al zo'n voorgevoel van dat het nummer dertig zou worden", wist winnaar Kroezen na de prijsuitreiking. "Ik heb ei genlijk nog nooit wat gewon nen. O ja, een keer vier tientjes in de Postcodeloterij." De prijsuitreiking vond op een mooie en warme zondagmid dag plaats tijdens de rondvaart op de fluisterboot. Behalve de heer Kroezen zat de boot hele maal vol met prijswinnaars. Zij waren de winnaars in de door de centrumwinkeliers georgani seerde actie 'Een dagje uit in Schiedam'. Het trekken van hun kaart betekende een gratis rondvaart met de fluisterboot, om daarbij als klap op de vuur pijl kans te maken om voor 500 euro te mogen winkelen. Voor het trekken van de prijs werd de fluisterboot bij het pas seren van de Westvest even stil gelegd, waarbij de al zeventig jaar in Schiedam wonende heer Kroezen de gelukkige bleek te zijn. ledereen die zijn of haar in kopen doet bij de deelnemende centrumwinkeliers ontvangt een kaart, die per post inge stuurd moet worden. Ook kan de kaart bij Dijkstal Schoenen, De Vos Burchart en 300procent Kunstgalerie worden ingele verd. Zo had prijswinnaar Kroe zen zijn kaart bij Dijkstal Schoe nen ontvangen, nadat hij daar een paar nieuwe schoenen had gekocht. Hij liet de kaart daar meteen maar achter, op dat moment uiteraard niet weten de dat hij dubbel plezier van zijn schoenen zou gaan bele ven. Ook voor Kroezen was het de eerste keer, dat hij een rond vaart met de fluisterboot maak te. Het tochtje duurt een uur, en de Schiedamse binnenstad vanaf het water bekijken levert voor de meeste passagiers de nodige verrassingen op. "Je ziet Schiedam nu eens van de ande re kant", aldus de prijswinnaar. Iedere maand vindt er een nieu we trekking voor de rondvaart en 500 euro plaats. Het enige wat men daarvoor hoeft te doen is de kaart in te leveren. De heer Kroezen was er deze keer het voorbeeld van, wat dat op kan leveren. Het najaar is in aan tocht. Nog nooit hadden we zo'n zomerse zomer. De duur van de extreem hoge temperaturen en de aanhoudende droogte zijn te ver gelijken met een normale situatie Zuid-Europa. Daar was het nog warmer! Pffffff. Zomerbeat in de City, ligt ook weer achter ons. Maar liefst acht donderdagavonden werd het Stadserf gevuld met klan ken van salsa, soul, beat en fla menco. Dit evenement moet nog groeien maar trok in ieder geval de nodige bezoekers. Hier begint alles weer in het normale doen te komen. Scho len zijn begonnen, bijna ieder een is weer terug van vakantie. Bij jezelf heb je dan het gevoel: we gaan er weer voor! Een hernieuwde start voor een nieuw seizoen. De Feestmaand september staat voor de deur. 'Vier september in Schiedam' is de slogan die hiervoor ge bruikt wordt. Nee, niet don derdag 4 september wordt hiermee bedoeld, maar de vier weekenden die september telt. leder weekend is er wat te doen. Stichting Evenementen Schiedam teken^ hiervoor. Cul tuur, kunst, firm, monumen ten, en natuurlijk niet te verge ten de Brandersfeesten. Deze worden voor de twintigste keer georganiseerd. De komende maand is het voor u de laatste kans om deel te nemen aan de actie met de ansichtkaarten. Deze kaarten zijn bij de winkeliers in de bin nenstad te verkrijgen. Als u de ze instuurt of inlevert, dingt u mee om een gratis tocht met de fluisterboot te maken op de eerste (koop)zondag van de maand. Bovendien wordt er uit Chris Coppens Voorzitter Stichting Centrum management Schiedam de vijftig mensen die hiervoor worden uitgeloot en aan wezig zijn op de boot een hoofd prijs getrokken van maar liefst 500 euro. U kunt dan voor dit be drag GRATIS win kelen bij de deelne mende winkeliers in het Centrum. In de achterlig gende maanden hebben maar liefst meer dan 1000 mensen gebruik gemaakt van de GRA TIS tocht met de fluisterboot op de eerste (koop)zondag van de maand. Aanstaande zon dag is er weer een loting. Mocht u willen gaan winkelen dan krijgt u vast een bon om diezelfde middag nog een gra tis tochtje met de fluisterboot te maken. Meer dan 5000 an sichtkaarten die de winkeliers in de binnenstad aan u uitrei ken zijn inmiddels ingeleverd of opgestuurd. De komende maand is het uw laatste kans om deel te nemen aan deze actie. In oktober is er nog een trekking. Het is ook uw laatste kans om nog een keer naar het Stedelijk Museum in de Hoog straat te gaan. Nog een keer de CoBrA-tentoonstelling be kijken in een omgeving die u goed in u op moet nemgp Het is de laatste kans om het museum in deze hoedanigheid te zien. Op 29 september sluit de CoBrA-tentoonstelling en sluiten de deuren van het mu seum in de Hoogstraat. Er staat een grootscheepse ver bouwing voor de deur. Twee jaar lang zullen zij onderdak vinden in de bijzonder mooie Korenbeurs. Ik denk dat er in de komende twee jaar meer mensen de Korenbeurs zullen bezoeken dan de afgelopen twee jaar toen het eigenlijk ook al een beetje 'n museum was. SCHIEDAM - Noten, zuidvruchten, koffie, thee, ho ning en gember. In een heel breed assortiment. In Schiedam kan men voor al deze artikelen heel goed en dichtbij huis terecht. Aan de Hoogstraat 180 en in het Hof van Spaland is 'Parti' gevestigd, een spe ciaalzaak in al deze producten. Parti is sinds enkele maanden de nieuwe naam van het vroegere 'C'est- bon'. "Een nieuwe naam voor de liefhebbers van pure smaak, met de klemtoon op ti" benadrukt John van Buuren, die samen met echtgenote Wil de zaak leidt. Het is even wennen, Parti als de nieuwe naam. Onder C'estbon' was Schiedams enige noten speciaalzaak ruim 26 jaar aan de Hoogstraat gevestigd, te genover de Dam. Van Buuren: "Na zoveel jaar werd het tijd voor vernieuwing. Een nieuwe visie en een vernieuwd concept, gericht op nieuwe klanten en verfrissend voor onze vaste klanten. Voor liefhebbers van noten, zuidvruchten, honing en gember zijn onze winkels nog steeds het beste adres", gaat John van Buuren prat op zijn as sortiment. "Want de kwaliteit van onze producten blijft na tuurlijk goed. Puur smaak. Daar gaan we niets aan veranderen. Wel zullen we vaker met nieu we producten komen en de ver pakkingen verbeteren. Op deze manier maken we onze winkels nog aantrekkelijker." Eén van die nieuwe producten is de wa- sabi bol, een pinda met een laagje rijst er omheen met daar in gemalen mierikswortel. "Heel erg lekker", vindt Van Buuren. Behalve in noten, is Parti nu ook gespecialiseerd in de verkoop van koffie. Met name in de Ara- bica-soorten is er een uitgebreid assortiment. Van Buuren: "Dat is het beste koffieras wat er is. Het is heel goede koffie, heel mild van smaak." De koffie wordt ruw geïmporteerd, waar na de melanges in de eigen branderij worden gebrand. Parti introduceert tevens de nieuwste manier van koffie zetten, met de volautomatische espresso machines van- het merk 'Jura', waarvan hij dealer is. Van Buur en: "Koffiebonen erin en de machine maalt en zet koffie per kopje. Verser kan niet." Van Buuren van Parti: "Een nieuwe naam, maar de kwaliteit van onze pure producten blijft goed. Foto ROEL DIJKSTRA Wat de naam Parti betreft, blijft het niet alleen bij de winkels van Van Buuren. "Het gaat natuur lijk niet alleen om een nieuwe naam, maar om een hele nieu we organisatie. Parti is opgezet door een aantal eigenaren van noten-speciaalzaken. Niet al leen om beter op het gedrag van de consument in te spelen, maar tevens om het voortbe staan van dit soort winkels op lange termijn te waarborgen. Parti start met zestien winkels en verwacht in de komende ja ren door een goed franchise- concept te kunnen groeien." De liefhebbers in Schiedam hoeven daar niet op te wach ten, zij kunnen nu al bij Parti te recht. SCHIEDAM - Je kunt er gezellig wat drinken, maar je kunt er ook lekker dineren. Bij 'Spijs- en drank salon 't Paard', zoals de volledige naam van het etablissement luidt, kun je voor deze aangename za ken heel goed terecht, 't Paard heeft veel weg van een eetcafé, maar die vergelijking gaat volgens eigenaar Pim Zaal niet helemaal op. "Het restaurantgedeelte biedt namelijk meer dan net niveau van een eetcafé, maar heeft wel de prijs van een eetcafé." Wat men ook bij 't Paard gaat doen, aan de Hoogstraat 162 is het goed toe ven. Eigenaar Pim zit alweer ruim veertien jaar in 't Paard. Hij heeft zijn zaak destijds ver noemd naar net houten paard, dat voor het raam bij de ingang staat. "Heb ik ooit een keer meegebracht van een reis naar Thailand. Het is echt een mooi stukje houtsnijwerk." De eerste twee en een half jaar van haar bestaan was 't Paard alleen een café. Toen het sigarenwinkeltje vrij kwam, heeft Pim die ruimte bij zijn zaak getrokken. Er is zodoende een perfecte ruimte ontstaan, die ook voor een receptie kan worden gereserveerd. Wie bij 't Paard wil gaan eten, kan daar tegen een schap pelijke prijs terecht. Vanaf 25 euro wordt er al een driegangenmenu geserveerd. Een aanrader is het verrassingsmenu, dat voor 25 euro (drie gangen), 29,50 euro (vier gangen) of 50 euro (tien gangen) wordt opgediend. Het enige wat de kok van zijn gasten wil weten is een keus tussen vlees of vis, en eventueel een richtlijn voor het voorgerecht. Vervolgens is het afwachten en gissen waaruit het menu zal bestaan. Pim betreurt de negatieve publiciteit die er in horecaland over de prijzen is ontstaan, maar voelt zich niet aangesproken. Wat toen een gulden kostte, kost nu een euro, zo is het verhaal. Pim: "Drie en een half jaar terug kostte een biertje hier 3,50 gul den en nu 1,70 euro. Dat is nog geen 3,75 gulden. Als je dat zegt, staan ze je soms gek aan te kijken. Terwijl we tussendoor ook nog eens tien procent accijnsverho ging hebben gekregen." Hoe dan ook, de spijs- en dranksalon wil zich niet uit de markt prijzen. Bekend bij 't Paard zijn de muziekitems, die maandelijks worden georganiseerd. Komende zaterdag (6 september) kunnen de liefhebbers van 'the sixties and seven ties' hun hart weer eens ophalen. Twee keer wordt er tijdens een 'Hollandse avond' louter Nederlandstalige muziek ge draaid. De liefhebbers van dit genre kun nen 29 november vast in hun agenda zet ten. Pim is er best een beetje trots op dat 't Paard de catering mag verzorgen tijdens 't Noordvestival, dat komende zondag (7 september) door PvdM theatertechniek en Galerie Hofstee- wordt georganiseerd. Te gast is pianovirtuoos Jan Vayne, onder steund door bariton Rob van Surksum, vanaf een ponton in het water. Aanvang 13.00 uur. Schiedam op zijn allermooist. Niet veel mensen zien Schiedam vanaf het water, terwijl het water toch onlosmakelijk is verbonden met de geschiedenis van de Brandersstad. De fotograaf heeft voor de gelegenheid een tochtje gemaakt op de fluisterboot om zo een paar mooie plaatjes te schieten van de prachtige historische binnenstad. rntm ara* - Foto ROEL DIJKSTRA Schiedam centrum Parti: in Schiedam de nieuwe naam voor pure smaak Foto ROEL DIJKSTRA

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9