Nieuws van de Hargahoeve Films voor breed publiek bij Stad Als Film KORTWEG SCHIEDAM irado De wil is er wel bij de NS maar het plaatsen van poortjes duurt lang Exposities in De Wissel Grofvuil: GALL GALL INGEZONDEN BRIEF Te hard gereden Bazar in Grote Kerk www.irado.nl Het Nieuwe Stadsblad Autoservice Eigenraam mM Fout voorbeeld en goede vooruitzichten HET NIEUWE STADSBLAD WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 38 - 1440 SCHIEDAM - In De Wissel aan de Broersveld 123 wordt vanaf zaterdag 27 september een expo sitie gehouden van de Koerdi sche kunstenaar Arsevin Mikail. Zijn kunstwerken blijven er han gen tot eind oktober. De opening is om 14.00 uur en er worden hapjes en drankjes geserveerd. In De Wissel vinden regelmatig exposities plaats. Op dit moment is er tot eind september werk te zien van de Schiedamse kunste nares Pien Westerveld. SCHIEDAM - Op de Rotter- damsedijk is vrijdagmiddag tus sen kwart over twee en kwart over drie een snelheidscontrole gehouden. De controle werd ge houden op verzoek van buurta- genten, die veel klachten van be woners hadden gekregen dat er te hard wordt gereden in die straat. Van de 431 passerende au tomobilisten reden er 32 te hard. De hoogst gemeten snelheid be droeg 73 kilometer per uur in plaat van de toegestane 50 kilo meter. SCHIEDAM - De jaarlijkse Me- vo bazar wordt gehouden op za terdag 27 september in de Grote Kerk aan de Lange Kerkstraat. Van 10.00 tot 16.00 uur is er van alles te koop zoals boeken, cu riosa, zelfgemaakte kaarten en jam. Ook is er een koffiehoek. KUNSTGEBITTEN (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zit ten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Pluto en Twister. Pluto Pluto is een mooie kater van 6 jaar. In het begin is hij wel wat bang en verlegen. Maar wie hem de tijd geeft ziet dat hij zich ont popt tot een gezellige knuffel. Hij hoeft niet per se naar buiten. Kinderen en honden zijn voor hem geen probleem. Twister Op het moment dat deze krant uitkomt, zit Twister alweer vier dagen in zijn nieuwe gezin. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over deze en andere dieren: tel. 4714151 en internetsite: www.hargahoeve.nl. Door FRANS ASSEN BERG SCHIEDAM - Het plaatsen van tourniquets op de sta tions van de spoorlijn van Rotterdam naar Hoek van Holland, de zogenaamde 'Hoekse lijn', Laat lang op zich wachten. Ook een pro tocol van samenwerking tussen politie, spoorwegpoli tie en NS is nog steeds niet gerealiseerd. Ondanks af spraken daarover is de spoorwegpolitie niet altijd aanwezig om controles uit te voeren. Bovendien zijn er geen goede cijfers van inci denten op deze spoorlijn. De spoorwegpolitie heeft deze gegevens wel, maar de ge meenten krijgt ze in onvol doende mate. Deze kritiek uitte burgemeester Tjerk Bruinsma van Vlaardingen onlangs. Zijn Schiedamse colle ga, Reinier Scheeres, is wel bij het reguliere overleg betrokken, maar laat het doen van uitspraken over dit onderwerp helemaal over aan Bruinsma. Dat hoeft volgens zijn woordvoerster niet nog eens door Scheeres te gebeuren. Bruinsma is wel blij dat de NS de Hoekse lijn heeft uitgekozen voor het aanpakken van de onvei ligheid. Ook op andere lijnen is nog wel het één en ander te doen. Bij zijn aantreden vorig jaar, werd hem wel duidelijk dat er iets aan dit probleem gedaan moest worden. Bruinsma: "Re gelmatig is er overleg tussen de burgemeesters van de langs deze lijn gelegen steden en de NS. Maar de plannen moeten wel doorgaan, en de druk moet op de ketel blijven. Het veiliger maken kan wel." Hij verwijst daarbij naar de metro en het Centraal Station in Rotterdam die veiliger is geworden. De Vlaardingse bur gemeester kan nu niet zeggen dat, ondanks de maatregelen die zijn getroffen, het beter gaat op dit stukje spoor. "Binnenkort zal worden begonnen met het re construeren van het plein vóór station Vlaardingen-Oost. Hier door zal het gevoel van sociale veiligheid veel beter worden dan nu. Geprobeerd zal worden de winkeltjes die er nu zijn, te be houden", aldus Bruinsma. Hij hoopt dat het nieuwe kantoor van Waterweg Wonen aan het plein een positieve uitstraling zal heb ben op deze omgeving. Volgens hem zijn er goede plannen voor een veiliger Hoekse Lijn. Be langrijkste onderdeel daarvan is het tegengaan van zwartrijders, maar hij heeft geen idee hoe het komt dat het allemaal zo lang duurt bij de NS. Burgemeester Koos Karssen van Maassluis is ook blij met het plaatsen van de tourniquets. "Er komt een proef met deze controlepoortjes waar aan Maassluis eerst niet mee zou doen. Ik heb daar bezwaar tegen gemaakt, en nu verwacht ik deze maand van de NS de definitieve, positieve uitspraak dat onze stad ook mee doet". Vanuit de horeca is, met name bij het weggaan, overlast in de stad en rond het station. "Met de politie van Maassluis en de 'Spopo', de Spoorwegpolitie, is afgesproken dat er samengewerkt zou gaan worden met name bij Station Centrum en in de treinen. Geble ken is dat de Spoorwegpolitie een aantal keren verstek liet,gaan, terwijl onze politie er wel was. Dat is gewoon irritant en moti veert onze mannen niet", laat hij weten. Veelkoppig monster Karssen denkt evenwel dat het toch goed komt met de NS: "Het is een veelkoppig monster, dat uit vier afdelingen bestaat die elkaar een beetje in de weg lijken te zit ten. Je maakt afspraken met de afdeling Stations, maar je moet dan ook met de afdeling Reizi gers en met Infrastructuur afspra ken maken. Dat maakt het inge wikkeld. Het is niet zo'n heldere partner meer als vroeger. De wil is er wel, maar men is nog niet zo krachtig in het uitvoeren van die wil!" Net als collega Bruinsma van Vlaardingen, is ook Karssen blij met de komst van de poortjes in zijn stad. "De nieuwe directeur bij de Spoorwegen is erg enthou siast om stevig de schouders er onder te zetten. Dat gaf Maas sluis een verwachtingspatroon. Helaas komt dat er nu toch niet erg uit. Wat mij betreft heeft hij de tijd zich te revancheren. Als hij zijn beloftes nakomt, ben ik tevreden", laat Karssen weten die er wel vertrouwen in heeft. De af gelopen jaren is volgens hem de situatie rond de Hoekse Lijn ech ter noch verbeterd, noch ver slechterd, ondanks alle aandacht die eraan is besteed. Een onder zoek onder j ongeren in Maasluis over veiligheid en onveiligheid wees onlangs uit dat Station Cen trum de meest onveilige plek van de stad is. "Dat is wel schrikken! We moeten er dus wel ernstig mee omgaan, en dat zijn we ook van plan", zegt Karsssen die er aan toevoegt dat er een nota in de maak is voor het plaatsen van ca mera's. Waar ze zullen komen weet hij niet maar Station Cen trum lijkt daarvoor de aangewe zen plek. De Hoekse Lijn heeft volgens Karssen een negatieve uitstraling en hij vindt het er ver schrikkelijk uitzien. Hoe dan ook, vooralsnog hebben de goede bedoelingen van voormalig bur gemeester Bert Stam van Vlaar dingen, na het afschuwelijke in cident met Daniel van Cotthem in januari 2000, niet geleid tot een veiliger Hoekse Lijn. Er zijn wel maatregelen genomen, maar erg veel effect sorteren zij (nog) niet. eerst naar... Grolsch Genieten <St Genieten Door VINCENT OKKER SCHIEDAM - Bollywood- films, archiefbeelden van Schiedam, animaties en vi deokunst. De tweede editie van Stad Als Film richt zich dit jaar op een breed pu bliek. Voor een ieder die ook maar enige affiniteit met film of media heeft, zit er wel iets tussen. Het twee daagse evenement, dat plaatsheeft op verschillende locaties in de Schiedamse binnenstad, poogt een wis selwerking te maken tussen beeld, geluid en ruimte. Stad Als Film, waarvoor geldt dat alles gratis is te bezoeken, is onderverdeeld in twee dagen. De eerste dag, vrijdag 19 september, is speciaal bestemd voor de jongste bezoekers. Bij 'Films voor Kids' draaien in het Leen- dertspand maar liefst zes uur achter elkaar kinderfilms op een groot scherm waaronder 'Kiri- kou en de heks', 'Tsatsiki 2: Vrienden voor altijd' en 'De gouden voetbal'. Sport, comedy en animatie; de jeugdige film liefhebber heeft dus voldoende keus. De zaterdagavond is be stemd voor zowel jong als oud. Op in totaal tien binnen- en bui tenlocaties in de Schiedamse binnenstad is een 'avondvullend' programma te bezichtigen, geor ganiseerd door filmmakers en videokunstenaars. Het publiek heeft de vrijheid om 'zappend' de historie van de jeneverstad en diens filmgeschiedenis te erva ren. Eigenlijk is het surplus aan bezienswaardigheden bij Stad Als Film zo groot dat het haast onmogelijk is om alles te bezich tigen, temeer alle te bezoeken 'onderdelen' rond de klok van acht beginnen. Historie Op de Vismarkt toont het project 'Bollywood! Bollywood!' ver schillende delen van beroemde films uit het genre als Devdas, Lagaan en Sholay. 'Bollywood! Bollywood!', ook wel een spel tussen beeld en geluid genoemd, wordt gezien als een van de trek pleisters op Stad Als Film. De historie van Schiedam wordt toe passelijk in kaart gebracht in het Stedelijk Museum. Te zien zijn fragmenten van het alledaagse leven van toen, zoals het Rotter damse nachtleven in de jaren vijftig en ook interessante evene menten als het eerste concert op Nederlandse bodem van Cliff Ri chard The Shadows. Onontbeerlijk bij films is de mu ziek. Het geluid verfraait immers het visuele aspect. Zo zijn er (aanvullende) optredens van mu zikanten en veejays. Harmonie orkest Harpe David laat op de Oude Sluis de sfeer van de stom me film herrijzen met gecompo neerde live-muziek bij Buster Katon's beroemdste film 'The Slapstick' uit 1927. In het Stede lijk Museum is tevens een film installatie te zien met filmfrag menten uit de jaren vijftig. In de aula van het Stedelijk Museum draaien Franse bestsellers als 'Ascenseur Du L'Echafaud' met Jeanne Moreau en jazzmuziek van de legendarische Miles Da- vis. De films 'Jules et Jim' (1962, regie Moreau) en 'Le Mépris' (1963, Jean-Luc Go- dard) worden begeleid door op zwepende vijftiger jaren bebop- jazz. De theaterliefhebber die eens wat anders wil dan alleen maar gemediatiseerde kunst, kan te recht op de hoek van de Lange en Kort Haven. Theatergroep Els ine. presenteert een doorlopende voorstelling met het thema 'rampspoed'. In de show spelen drie actrices stukken uit een van Neerlands grootste en mooiste rampentoneelstuk: 'Op hoop van zegen' van Herman Heijermans. De live-opvoering wordt bege leid door een projectiescherm waarop vastgelegde scheepsram pen. De afsluitende toegift, als de zaterdag de nacht ingaat, is gewijd aan David Lynch's 'Blue Velvet' (1987). Deze klassieke bestseller toont ironisch dat on der een rustige stad een broeie rige onderwereld schuil kan gaan vol intriges en mysteries. Stad Als Film: 'een ontmoeting met film, video, muziek en de stad SchiedamVrijdag 19 sep tember 'Films voor Kidsloca tie: Leendertspand (Schie 34, Schiedam), van 13.30 tot 21.15 uur. Zaterdag 20 september een gevarieerd programma op diver se locaties, van 20.00 tot 00.00 uur. Alle bezienswaardigheden zijn gratis te bezoeken. Voor meer info omtrent Stad Als Film, zie www.schiedam.nl. SCHIEDAM In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharis tieviering met als voorganger pa ter Kees Veltman met medewer king van het Liduinakoor. De Vrijzinnige Geloofsgemeen schap houdt zondag om 10.30 uur een dienst voorganger is Prof. Dr. E.H. Cossee uit Rotter dam. De Evangelisch Lutherse Gemeente houdt om 10 uur een dienst, voorganger is Ds. J. Klijnsma. Harmonia ontvangt donderdag mevr. Yvonne van Heel die met haar boomkaarten zielsbeschrijvingen geeft, aan vang 19.45 uur in het wijkcen trum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. Voor info: tel. 4270983. Donderdag bij ZOS- radio Het Sterrenbos het infor matieve programma met Schie dams nieuws en aktiviteiten en veel muziek, te beluisteren via het Schiedamse kabelnet 91.5fm van 20.00 uur tot 22.00 uur. Zondag 21 september zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorgan ger is ds. W. van Sorge. De Graauwe Hengst, donderdag De Jan Visser-Band een Schie damse formatie. Vrijdag een pun- kabilly-feest met medewerking van de bands:Phantom Rockers en Southern Way.Zaterdag 20 September Superfloor met een bluesrock-act. Zondag is er in de St.Jan de Do per Visitatie- kerk, Mgr.No- lenslaan 99 om ).30 uur een viering van woord, gebed en com munie, verzorgd door de Litur- giegroep, met zang van de Canto- rij o.l.v. Wim v.d.Steen. Zaterdag 17.00uur viering met muzikale begeleiding van Jan Meisters. In de Grote Kerk is zaterdag een inloopconcert om 15 uur onder de titel Drie meesters maken mu ziek m.m.v. Jan de Bloeme-orgel, spinet, Jaap van Toor-dwarsfluit en Barend van Zijll-bariton. Zondag om 10 uur is er in de Magnalia Deikerk startzondag van de kerken van het Samen op Weg verband, m.m.v. de predi kanten Bos en de Lang, Her vormd Kerkkoor en de Lutherse Cantorij. OUDERENWERK Zondag 21/9:The-dansant, met dj Leon, in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.15 uur, kosten 1,90 euro per keer. Dinsdag 23/9:Bingo, in diensten centrum Oost, van 14.00 tot 16.00 uur, kosten 3,20 euro (6 ronden). Vrijdag 26/9:Maaltijd van de maand, in dienstencentrum Oost, van 12.00 tot 13.00 uur kosten 5,- euro per persoon, vooraf opgeven. zondag 28/9:Open inloop, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.00 uur toegang gratis. Monumentendag in Schiedam. Schitterende dag, veel mensen op straat, gezellige sfeer. Heerlijk om hier tussen te vertoeven, want Schiedam is een prachtige gemeente aan het worden. Bepaalde groe pen ambtenaren, de politiek, winkeliers, fatsoenlijke burgers proberen er iets leuks van te maken. Zoals het in iedere organisatie gesteld is, er zijn natuurlijk ook dwarsliggers, mensen die zich verschuilen achter regeltjes en die als een robot toepassen. Voordat ik aan mijn verhaal begin, moet ik vertellen, dat ikzelf niet gedupeerd ben, ik kijk alleen maar tegen een stelselmatige structuur van waanzin aan. Type ambte naren die volkomen ten onrechte mensen een rot dag bezorgen en ons Schiedam te kakken zetten en alle goeds wat de ene afdeling probeert op te opbouwen, stelselmatig afbreken! Waarom? Voor de zoveelste keer werd ik in korte tijd geconfronteerd met wanhopige mensen van buiten de stad, die op zoek waren naar parkeerbeheer gevestigd aan de Broersveld. Deuren waren daar gesloten. Wel had men een bonnetje achter hun ruit gekregen. Die gedupeerden waren op zoek naar een ge schikte betaalautomaat. Intussen wordt er snel een bonnetje geschre ven en de schrijvers ervan zijn weer snel weg. Geen enkel redelijk ver haal is hierna nog mogelijk, er is geen partij te vinden waar ze hun ver haal aan kwijt kunnen. Natuurlijk is men zo slim om te weten, dat een fatsoenlijke hardwerkende burger meer geld kwijt is en de nodige el lende heeft om naar de rechter te stappen om het er dan overigens maar bij laten zitten. Dit is een grof schandaal. Nog schandaliger wordt het, dat wij burgers regelmatig zien, dat politieambtenaren te pas en te on pas hun dienstwagen op de stoepen zetten, of fout parkeren voor een cafetaria of bakkerij om daar wat lekkers te kopen en dat nog wel in de auto van de baas. Wij moeten zelf op het 'fietsie' gaan, auto kan je niet kwijt en daar gaat het ook niet om, die auto hoort ook niet in de bin nenstad. Ik vind dat ook medewerkers van politie en afdeling parkeer beheer, het goede voorbeeld moeten geven en de plicht hebben mee te werken om van deze stad iets moois te maken, idioot machtsvertoon en verkeerd voorbeeld geven is iets wat uit de boze is, dit kost Schiedam klanten en leidt tot niets. Los liever zaken op en draag bij tot het nut van het algemeen. Zorg voor veiligheid, pak de echte foutparkeerders aan, wees creatief en hanteer de wet van waaruit ze is ontstaan, name lijk gebaseerd op het redelijkheids principe. Nu hanteert men regels vaak uit machtsvertoon en verliest men de basis uit het oog, onze wet ten zijn heel goed, alleen men behoort ze in redelijkheid en juist toe te passen en dat vergt enig niveau en creativiteit van de mensen die daar voor zijn aangesteld. Er zijn veel positieve discussiegroepen binnen onze gemeente. Positieve burgers, winkeliers en hardwerkende ambte naren, die een doel voor ogen hebben: hun stad leefbaar maken! Dit behoort ook een plicht te zijn voor een goed stadsbestuur om alle par tijen te overtuigen van het nut en dat we er zijn voor elkaar en niet om slordig om te gaan met papiertjes bedoeld om tot een arrogante score te komen, dit zal zeker geen bijdrage vormen tot een goed klimaat en opbouw van onze mooie stad. Parkeren binnenstad Veel te doen over het parkeren in de binnenstad. Winkeliers zijn voor stander voor een soepel parkeerbeleid. Beter is het om de binnenstad helemaal autovrij te maken. Schiedam als monumentenstad heeft geen plaats voor auto's in de oude binnenstad. Het zal in den beginne geen populaire beslissing zijn. Schiedam is immers een gemeente waar al les op loop of fietsafstand van elkaar af ligt. De winkelier heeft een verkeerd beeld: als men zo dicht mogelijk met de auto bij zijn winkeltje kan komen, krijgt hij ook meer klanten. Vol komen foute en achterhaalde redenatie! Mensen zoeken gezelligheid en willen rustig winkelen. Op tien minuten afstand met de metro kan je dat vinden in Rotterdam. Je stapt bij de Beurs uit en je staat midden in een prachtig winkel/wandel-gebied met een aanbod van winkels waar Schiedam in deze huidige situatie alleen maar van kan dromen. Niks auto's, niks moeilijk gedoe met onnodige regelgeving. Met de auto naar de Schiedamse binnenstad? Dit is toch het meest idi ote watje maar kunt bedenken? Sterker, dit staat gelijk aan zelfdoding van je onderneming. Er zijn legio voorbeelden van steden die qua lig ging er slechter voorstonden dan Schiedam maar door een verstandig en slagvaardig beleid, een prachtig autovrij winkelgebied hebben met een enorme loop van winkelend publiek en winkeliers in de rij staan om zich te kunnen vestigen. Schiedam heeft zelfs een voordeel op al die anderen steden, door het unieke stelsel van goed op elkaar afge stemde vormen van openbaar vervoer. Diverse metrostations, bussen, trams, NS-stations, waar heeft men het dan nog over? Maak daar dan ook gebruik van en doe vooral iets leuks, laat voor mijn part koetsjes rijden door de binnenstad vul snel de gaten van Bolmers en bouw er leuke terrasjes, Bolmers zal het graag komen openen! Maak gebruik van de gekte uit het verleden, kasteleins schenk een nieuw drankje met de naam het Bolmertje. Klinkt toch leuk, niet dan? 'n Bolmertje, wei nig bier, veel schuim. Maar vergeet vooral snel die klucht. Maak ge bruik van onze unieke ligging. Rotterdam ligt naast ons en dat kan soms makkelijk zijn voor Rotterdam. Wij hebben overigens een prach tig watergebied, een groene gordel en een mooie binnenstad, dit bij el kaar de meest ideale ingrediënten voor succes. Afbreken hoeft niet erg te zijn, maar zet daar iets passends voor in de plaats. Iets wat uitnodigt om langs te lopen, of nog liever naar binnen te gaan mensen wil len iets zien, willen verrast worden, de Hema en Blokkers zie je over al, grootschaligheid is momenteel aan het teruglopen, doe er dan ook iets mee en wacht niet te lang met allerlei onnodig lange besluitvor mingen. De Dam, stuk Hoogstraat, Broersveld, krijgen al een leuke loop van winkelend publiek, juist door de invulling van die kleine ge zellige winkeltjes krijgt Schiedam wat een monumentenstad behoort te hebben. RtlMIGING e„ es T V t u kunt uw grofvuil brengen naar het afvalbrengstation in Schiedam. U kunt ook een telefonische afspraak maken: 262 1000 of via internet Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht •Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huls-aan-huiskrsnten verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranfen b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brobbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4,699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Zwartlij den hét probleem op onveilige Hoekse lijn Station Vlaardingen-Oost wordt als onveilig gezien, maar het meest onveilige station aan de lijn is dat van Maassluis Cen trum. Foto FRED LIBOCHANT ROEL DIJKSTRA Fokkerstraat 576, Schiedam. Telefoon 010 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk Premium Pilsner 16 beugelflessen a 45cl of 24 flesjes a 30cl Nieuw! Gall Gall Huisselectie 12 Wereldwijnen 75cl Nu ter introductie Exclusief statiegelc. Maximaal 6 kratten per klant. Deze aanbiedingen gelden t/m 30 september a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate G. de Winter

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3