IEPA stad ti 2 Rijbewijs verlopen? Gemeente Schiedam Vergadering R.O.G. [JOG Dag van de Ouderen in Schiedam wordt cultureel feest Kinderboekenweekfeest Mededeling voor bezoekers van de Openbare Bibliotheek Informatie Gemeente Schiedam nternet: www.schiedam.nl WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2003 NS1-J BOUWZAKEN n. Colofon I SEPTEMBER KAPVERGUNNINGEN VERLEENDE VERGUNNING STAD ALS FILM op I Woudweg 24 Woudweg 24 bouwen Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam WET GELUIDHINDER HOUTHAVEN (RECTIFICATIE) VERKEERSMAATREGELEN VOOR FESTIVITEITEN IN SEPTEMBER Stad als Film; 19 en 20 september Brandersfeesten; 26, 27, 28 september TIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 38, WOENSDAG 17 SEPTEMBER 2 0 0 3 berichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 2465389, Fax: (010) 2465364 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 in september liet eerste optreden van in Nederland van Cliff Richard and the Shadows passeren de revue. Tientallen amateurbeelden uit het Gemeente Archief Rotterdam zijn tot een fraaie montage gemaakt. Deze montage wordt vanaf 20.00 uur een aantal keren herhaald. In het Stedelijk Museum Schiedam is zaterdag een filminstallatie te zien met filmfragmenten uit de jaren vijftig, de CoBrA-periode. Bollywood, videokunst en animatie Op de Vismarkt verleiden Indiase muziek, dans en romantische avonturen uit beroem de Bollvwoodfilms u bij het onderdeel Bollywood! Bollywood!. Live Bollywoodmuziek gemixt met beelden van het VJ-collectief Urbi et Orbi maakt de Indiase sfeer compleet. Ook projecteert Stad Als Film in samenwerking met het Sandberg Instituut Amsterdam buiten in de pittoreske Schiedamse steegjes videoclips en J -minuten video's. En zijn er in de Korenbeurs de mooiste, gekste en vreemd ste animatiefims te zien van jonge filmma kers. Els inc.: Op hoop van Zegen Op de Korte Haven in het voormalig Gemeente Archief presenteert theatergroep Els ine. een doorlopende voorstelling met het thema rampspoed. Drie actrices van het stadsgezelschap spelen teksten uit het grootste en mooiste rampentoneelstuk van Nederlandse bodem: Op hoop van zegen van Herman Heijermans. Al luiste rend naar de teksten bent u getuige van op film vastgelegde scheepsrampen. Blue Velvet als afsluiter Stad Als Film sluit zaterdag af met Blue Velvet (1987) van David Lynch - de ori ginele directors' cut! Deze moderne klas sieker van Lynch toont als geen andere film aan dat onder een willekeurig opge ruimd, fris stadje een broeierige onder wereld schuil kan gaan vol intriges en mysteries Vier Schiedam in september is het derde evenement van de afdeling Cultuur van gemeente Schiedam i.s.m. Stichting Evenementen Schiedam in een reeks van vier. In 2003 volgt nog Wonen in Schiedam. Eerder dit jaar vonden CoBrA in Schiedam en Zomer in Schiedam plaats. Het totale programma van Vier Schiedam in september vindt u op www.schiedam.nl. Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen Het bestuur van het Gemeenschappelijk Orgaan van de Regionale Organisatie Gehandicapten-voorzieningen Nieu we Waterweg Noord (ROG) vergadert op donderdag 25 m.F3OMaRR*m*iaB0B september 2003 om 9.00 uur in liet Stadhuis van Maass luis, Koningshoek 93050, zaal "De Buys". De vergaderstukken liggen vanaf 18 september 2003 ter inzage bij het secretariaat van de Regionale Organisatie Gehandicapten voorzieningen NWN, Stadhuis Maassluis. De Dag van de Ouderen, die op woens dag 1 oktober aanstaande gevierd wordt, wordt dit jaar een cultureel feest. In de ochtend staat van 11.00 tot 12.30 uur een bezoek aan het Gedistilleerd Muse um op het programma waar men een rondleiding krijgt. Tussen de middag (van 12.00 tot 13.30 uur) wordt een speciale "Dag van de Ouderen" warme lunch geserveerd in alle dienstencentra van de Stichting Ouderenwerk NWN. Tot slot is er van 14.00 tot 16.00 uur een feestmiddag met diverse optredens in de foyer van het Fortis Theater de Schie. De feestmiddag zal worden geopend door wethouder Christine Lepidis-Das- kalakis die onder andere het ouderenbe leid in haar portefeuille heeft. De viering van de Dag van de Ouderen wordt georganiseerd op initiatief van de Stichting Ouderenwerk NWN. Sinds 1993 wordt jaarlijks in heel Nederland De Dag van de Ouaeren gevierd en is bedoeld om de beeldvorming over ouder worden positief te beïnvloeden. Alle Schiedamse ouderen worden uitgeno digd om De Dag van de Ouderen mee te vieren. Voor sommige programmaonder delen zijn er echter een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Vooraf inschrijven is daarom noodzakelijk. Men kan zich per onderdeel of voor de hele dag inschrijven bij de volgende adressen van de Stichting Ouderenwerk NWN: Dienstencentrum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 Dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 35 Dienstencentrum Oost, Marconiweg 2 Wijkpost Zuid, Oude Maasstraat 22 De toegang tot het museum en de feest middag is gratis. Voor de lunch betaalt men een bijdrage van 5,-. Er wordt uitgegaan van eigen vervoer door de deelnemers. Voor meer informatie kan men bellen met de Stichting Ouderenwerk NWN, tel. (010) 248 68 88. De Openbare Bibliotheek Schiedam, Boekhandel J.S. van Leeuwen en Muziek vereniging Sint Radboud organiseren op donderdag 2 oktober 2003 een groots Kinderboekenweekfeest in het Fortis Theater a/d Schie (19.30 - 21.00 uur). Met: Première muzikaal verhaal 'De Minpins' van Roald Dahl door Muziekvereniging Sint Radboud en verteller Rob van Klaarwater Schrijver Guus Kuijer Schrijfster Bibi Dumon Tak Voorproefjes van de speelfilm 'Polleke', gebaseerd op de boeken van Guus Kuijer Voor iedereen vanaf 10 jaar! Kaarties 3,-) in de voorverkoop verkrijgbaar bij alle bibliotheekvestigingen, Boekhandel J.S. van Leeuwen en aan de kassa van het theater. Op maandag 29 september 2003 zijn de vestigingen van de bibliotheek Stadserf en Noord van de Openbare Bibliotheek Schiedam in verband met een bedrijfs-excur- sie de gehele dag gesloten. openbare bibliotheek S C H I I D M Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 berk, staande in de achtertuin van Jozef Israëlstraat 16, in verband met de situering. 1 conifeer en 1 vlai, staande in de achtertuin van Heinsiusstraat 12, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan wor den). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. .N De burgemeester en de burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een vergunning verleend voor het evenement Stad Als Film. Het evenement zal plaatsvinden op 19 en 20 september 2003 in de binnenstad van Schiedam. Het besluit ligt voor een periode van 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informa tiepunt, Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen op grond van artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bezwaar maken tegen deze beschikking. Het maken van bezwaar dient te geschieden door het indienen van een bezwaarschrift bij burgemeester en burgemeester en wethouders van Schiedam (Postbusl501, 3100 EA te Schiedam). Een bezwaarschrift kan worden ingediend gedurende een termijn van zes weken na de datum van de bekendmaking van dit besluit. Het indienen van een bezwaarschrift heeft geen schorsende werking. Hangende een bezwaarschriftenprocedure kan een voorlopige voorziening worden gevraagd aan de Voorzieningenrechter van de Arrondissementsrechtbank te Rotterdam, sector Bestuursrecht. Postbus 50951, 3007 BM te Rotterdam. Aan een procedure bij de rechtbank zijn kosten verbonden. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief-jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. AANVULLING: In het Nieuwe Stadsblad van 10 september jl. stond gepubliceerd de verleende sloopvergunning van Slavenburg's Bouwbedrijven B.V. Nieuwe Haven 137 t/m 147, B. Knappertlaan 2 t/m 22 en Warande 164 en 166, de aanvulling betreft de nadere nuancering m.b.t. Nieuwe Haven 139 en 147 Ingekomen aanvragen van 26 augustus 2003 t/m 8 september 2003: bouwaanvr agen 's-Gravelandseweg 408 Botter 57 Dr. Kuyperlaan 119-173/ Heemskerkstraat 16-86/ Idenburgstraat 20-106/ Mgr. Nolenslaan 207-333 Groeneweg 42 Hofpad Kamilleveld 28 Kamilleveld 29 Laagland 13 Rijksweg A4 Valeriusstraat/ Diepenbrockstraat Valeriusstraat/ Diepenbrockstraat Connexxion Vastgoed B.V. F. Bijl Woonplus Schiedam A.F. de Vette Gemeente Schiedam, Wijkzaken Plek) M.W. Gorter R.P. Harthoorn J.J.M. Keijzer Rijkswaterstaat DZH WOGroenoord I Jsselhof Vastgoed Van Dijckstraat 10 C.H. Jagdewsing-Njamin Van Heuven Goedhartstr. e.o. Woonplus Schiedam Van Smaleveltstraat 5 sloopaanvraag: Woudweg 24 E.J.G. Lansbergen A. Rodenburg A. Rodenburg A. Rodenburg Verleende beschikkingen: bouwvergunningen: verleend 8 september 2003: Veldpad 28 J.W. van Dijk verleend 10 september 2003: Nieuwe Maasstraat 4 Fam. van Kempen Valeriusstraat 3 Woonplus Schiedam bouwen verleend 12 september 2003: Iepenlaan 88 G.J. Stavenuiter Warande/Nieuwe Haven BAM Vastgoed werkplaats tot kantoor verbouwen (2e fase) woning vergroten 3 galerijflats 1 portiekflat renoveren woning vergroten overkapping plaatsen (Jongeren Ontmoeting dakterras vergroten dakterras vergroten woning vergroten glazen wana plaatsen 51 appartementen/ 9 stadswoningen/ 1 parkeergarage bouwen 1 supermarkt en 5 dagwinkels bouwen dakkapel plaatsen 4 woongebouwen renoveren (2e fase) woning vergroten (dakopbouw) mestsilo plaatsen veestal met berging veestal slopen woning vergroten woning vergroten overkapte buitenruimte woning vergroten woningcomplex met commerciële ruimte bouwen (wijziging) Geweigerd 12 september 2003 beschikking bouwvergunning: Veldpad 87 C. Spek B.V. dakopbouw plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of-melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een ver zoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotter dam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is inge diend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken opnieuw bekend, dat zij voornemens zijn om Gedeputeerde Staten van de Provincie Zuid-Holland te verzoeken hogere waarden vast te stellen op grond van de Wet geluidhinder. Dit in verband met ae bouw van maximaal 215 woningen op het terrein aan de Houthaven in Schiedam-Zuid. In de vorige publicatie in week 34 is een onjuiste termijn van twee weken gehanteerd. Uit akoestisch onderzoek is gebleken dat de voorkeurswaarde zoals aangegeven in de Wet geluidhinder, door geluidbelasting van de omliggende industrieterreinen, wordt overschreden. Daarnaast is uit akoestisch onderzoek gebleken dat de voorkeurswaarde voor wegver- keerslawaai zoals aangegeven in de Wet geluidhinder, door geluidbelasting van de Havendijk, wordt overschreden. Vanaf 18 september 2003 ligt gedurende vier weken beide ontwerpverzoeken met de daarbij behorende stukken ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu vari de Stadswinkel in het Stadskantoor, Stadserf 1 te Schiedam. Gedurende deze termijn kunnen schriftelijke opmerkingen worden ingediend bij burgemeester en wethouders t.a.v. het hoofd van de afdeling Milieu, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Binnen deze periode kan een verzoek worden ingediend een openbare zitting te houden waarbij een ieder de gelegenheid wordt gegeven opmerkingen te maken ten aanzien van het ontwerpverzoek. Op 4 september 2003 heeft reeds een hoorzitting plaatsgevonden in de vorige procedure. Wilt u alsnog gebruik maken van een openbare zitting dan kunt u contact opnemen met de heer E.B. Weeder van de afdeling milieu op telefoonnummer (010) 246 56 05. 1 uiteenlopende festiviteiten, onder de noemer 'Vier Schiedam in September'. In en om de binnenstad zullen verkeersmaatregelen worden genomen om de festiviteiten ongestoord en veilig te laten verlopen. Straten waar evenementen plaatsvinden zullen worden afgezet en soms autovrij gemaakt. Aan bezoekers de oproep om zo veel mogelijk te voet, met de fiets of per openbaar vervoer te komen. De Schiedamse binnenstad is immers goed bereikbaar per openbaar vervoer en u kunt uw fiets stallen bij de bewaakte fietsenstallin gen aan de Koemarkt, onder het Stadskantoor en bij station Schiedam-Centrum. De volgende verkeersmaatregelen worden genomen: De Oude Sluis, Vismarkt, Lange Haven, en de Brede Marktsteeg zijn op vrijdag 19 en zaterdag 20 september afgesloten. Voor de Lange Haven, tussen de Appelmarkt en de Brede Marktsteeg en tussen de Appelmarkt en de Oude Sluis en voor de Brede Markt steeg geldt bovendien op beide dagen een parkeerverbod (autovrij). Dit geldt tevens voor de Korte Haven aan de zuidzijde. Deze is namelijk op vrijdag en zaterdag afgesloten en hier geldt ook een parkeerverbod (autovrij). De Oude Sluis, Vismarkt, Lange Haven en Korte Haven (zuidzijde tussen de Elzensteeg en de Lange Haven) zijn op zaterdag 27en zondag 28 september afgesloten. Bovendien geldt in beide straten een parkeerverbod (autovrij). De Broersvest (westzijde) is op zon dag afgesloten en hier geldt op zondag ook een parkeerverbod (autovrij).

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7