581W Verzet Midden-Delfland tegen nieuwe discussies over behaalde resultaten (fadea/e/u Slakken op de racebaan? Filmhuis Schiedam SPORTAGENDA SCHIEDAM Feestavond in De Serre Aandacht voor de fiets Ongewenst bezoek Veij aardagstaarten Inbraken auto's BROEM-cursus Vlaardingen West en Maassluis West krijgen geen tourniquets INGEZONDEN BRIEF HET NIEUWE STADSBLAD SCHIEDAM - In het Accentcol lege geeft de SHV woensdag 1 oktober een workshop (kinder)verjaardagstaarten. Er wordt gewerkt met glazuur en marsepein en de deelnemers ma ken een klein taartje, dat na af loop mee naar huis mag worden genomen in een feestelijke ver pakking. De workshop duurt van 19.30 tot 22.00 uur en de kosten zijn 19 euro. Het Accentcollege zit aan de Mgr. Nolenslaan 99b. Voor meer informatie en inschrijven: SHV, Broersveld 142, tel. 010- 4264781. De SHV is geopend op maandag tot en met donderdag van 9.00 tot 12.00 uur. SCHIEDAM - In Grand Café De Serre geeft Woon zorgcentrum Thurlede is er op 28 november een feestavond. De opbrengst komt ten goede aan de palliatie- ve zorg van Thurlede. De avond kost 65 euro. Daarin inbegrepen zijn een welkomst drankje, een tapasdiner, drinken, een loterij en de hele avond ver maak. Daarvoor zorgt de Galici- sche band 'Os Raparigos'. De avond begint om 18.00 uur. Aanmelden kan voor 10 novem ber via faxnummer 010-4093201 of e-mail thurlede@thurlede.nl of telefonisch 010-4093200. Reserveringen worden behan deld op volgorde van binnen komst. SCHIEDAM - Milieudefensie had zaterdag extra aandacht voor de fiets. De landelijke autoloze zon dag werd een dag later gehouden, maar omdat Schiedam er niet aan meedeed, heeft de milieuor ganisatie besloten de fiets in hetzelfde weekeinde onder de aandacht van de mensen te brengen. 'Ge- wapend' met spandoek en verf en kwast trokken vrijwilligers de binnenstad in en maakten duidelijk dat de fiets zonder obstakels veel meer ruimte moet krijgen. Uiteraard moet dat ten koste gaan van de auto, want daar was het ze om te doen Met een mal van een fiets en witte verf werd een fietsroute zonder hindernissen door de stad gemar keerd. Een fietskaart met daarop deze route is aan geboden aan burgemeester en wethouders van Schiedam. De autovrije dag maakt onderdeel uit van de Week van de Vooruitgang. Van 16 tot en met 22 septem ber waren overal in het land activiteiten gehouden om mensen op een prikkelende manier de voorde len te laten ervaren van lopen, het openbaar ver voer en 'autodaten'. De Europese Autovrije Dag was maandag. SCHIEDAM - Door een ruit in te slaan hebben dieven woens dagnacht ingebroken in een auto aan de Julianalaan. Uit de auto werden een zonnebril en cd's ge stolen. Woensdag deed een 20-jarige be woner van het Sibeliusplein aan gifte van inbraak in haar auto. Een radio/cd-speler en cd's zijn gestolen, nadat ook hier een ruit was ingeslagen. Uit een auto aan de 's-Graveland- seweg is een laptop weggeno men. De 24-jarige eigenaar merkte woensdagmiddag dat ook in zijn auto een ruitje was inge tikt. SCHIEDAM - Bij een woning inbraak in de Jozef Israelstraat werden woensdagnacht onder meer een portemonnee en rijbe wijs gestolen. De 34-jarige be woonster had haar huis woens dagavond om half negen verlaten en toen zij op donderdagochtend weer terugkwam, zag zij dat er ongewenst bezoek was geweest. SCHIEDAM - Iedereen die ou der is dan 50 jaar kan zich in schrijven voor een rijvaardig- heidstest. Op vrijdag 24 oktober wordt deze zogenaamde Broem-cursus gegeven. De cursus wordt georganiseerd door de Stichting Ouderenwerk NWN in samenwerking met de Gemeente Schiedam, sector VROM en heeft als doel het vergroten van de verkeersvei ligheid van ouderen. De dag bestaat uit de volgende onderdelen: rijvaardigheidsrit in de eigen auto onder begelei ding van een rij-instructeur; test van gehoor-, gezichts- en reac tievermogen en informatie over (nieuwe) verkeersregels. Alle onderdelen van deze dag zijn vrijwillig en zijn geen her examen. De uitslag heeft dan ook geen gevolg voor het rijbe wijs. De rijvaardigheidsrit voor Schiedamse 50-plussers vindt plaats in dienstencentrum De Woudhoek, Heijermansplein 35, Schiedam. De koeten zijn 12,50 euro. De activiteit duurt een ochtend of een middag. Aanmelden kan bij één van de Schiedamse dienstencentra van de Stichting Ouderenwerk NWN: Dienstencentrum Oost, Marconiweg 2; Dienstencen trum de 4 Molens, Nieuwe Damlaan 766 of Dienstencen trum de Woudhoek, Heijer mansplein 35. door MARK KIVIT REGIO - De NS heeft plaatsen van tourniquets op de stations langs de Hoekse Lijn uitgesteld. Pas in de loop van volgend jaar wor den alle stations voorzien van het controlesysteem, met uitzondering van Vlaardingen West, Maas sluis West en Hoek van Hol land. Reden voor de vertra ging is dat de spoorwegen nog niet beschikken over een waterdicht controlesys teem. De bedoeling was dat de toegangscontrole nog dit jaar zou worden ingevoerd om incidenten op de trein verbinding te voorkomen. Uit ervaring blijkt namelijk dat reizigers zonder kaartje voor de meeste problemen zorgen. De NS directie Zuid-Holland was woensdagmorgen in Vlaar dingen voor overleg met de bur gemeesters van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en de deelraadsvoorzitter van Hoek van Holland. Het overleg vond plaats nadat met name burge meesters T. Bruinsma van Vlaar dingen en J.A. Karssen van Maassluis kritiek hadden geuit op de inspanningen van de Spoorwegen om de veiligheid op de Hoekse Lijn te verbeteren. De lucht lijkt nu enigszins ge klaard, getuige het commentaar van Bruinsma na afloop: "We moeten niet naar het verleden kijken maar opnieuw aan de slag gaan." De NS neemt eind oktober een definitieve beslissing over het plaatsen van de tourniquets. Op drie stations worden geen tourni quets geplaatst. Op deze manier wil de NS kunnen meten wat het effect is van de tourniquets. Naast Hoek van Holland zou het in de plannen van de NS gaan om beide stations in Maassluis. Dit stuit echter op grote bezwa ren van burgemeester Karssen. Vlaardingen bleek echter bereid om de tourniquets op station West in te leveren ten behoeve van Maassluis Oost. Alhoewel de NS directie zich hierover nog niet heeft uitgesproken, denkt Bruinsma dat de NS akkoord zal gaan omdat de wisseling geen extra kosten met zich meebrengt. Begin november worden ge meentebesturen op de hoogte ge bracht van de definitieve plan nen. Om de veiligheid op korte termijn te verbeteren wordt meer werk gemaakt van het weren van zwartrijders. De NS gaat een coördinatiecentrum in het leven roepen om grote controleacties op te zetten. Juist in de organisa tie van de controles ging het nog al eens fout. Zo hebben agenten die opgeroepen waren voor een controle meerdere malen tever geefs gewacht op hun collega's van de spoorwegpolitie. Ook de politiedistricten van Vlaardingen en Schiedam gaan nauwer sa menwerken bij de controle op de treinverbinding. Verder heeft de NS beloofd om gemeentebestu ren beter op de hoogte te houden over incidenten op stations. Stations opgeknapt Bruinsma vindt het uitblijven van de toegangscontrole op sta tion West niet onoverkomelijk voor Vlaardingen. "De meeste problemen doen zich voor op station Oost terwijl op West en Centraal een enkele keer sprake is van een incident". Wel zullen de stations zelf nog worden op geknapt. Op het centraal station wordt gekeken naar het inrichtin gen van een kinderopvang in het grotendeels leegstaande stations gebouw. Dat zal volgens Bruinsma niet alleen een uitkomst zijn voor ou ders die met de trein naar het werk gaan maar ook de sfeer op het station op een positieve ma nier kunnen verlevendigen. Bij station West is een opknapbeurt van het voorplein en de toerit naar de Zuidbuurt noodzakelijk. Verder heeft de NS toegezegd het defect aan de lift bij station Oost binnen twee weken te ver helpen Door NANS WOLTERS REGIO - 'Begin niet op nieuw te praten over resul taten die na eindeloze de batten in de afgelopen de cennia zijn bereikt', advi seert de Midden-Delfland Vereniging in een brief aan het college van burgemees ter en wethouders. Deze waarschuwing komt onder meer voort uit bezorgdheid over de uitspraak van de Vlaardingse fractie van de VVD dat de A4-Noord wat deze politieke partij be treft, zowel gezien, gehoord en geroken mag worden. Luchtvervuiling en herrie in een gebied dat de vereni ging omschrijft als een bron van rust en ruimte voor het omliggende stede lijke gebied. Tijdens de Midden-Delfland Dag in juni jongstleden werd met het thema Stad en Land op nieuw benadrukt hoe nauw de relatie met de omliggende stede lijke gebieden is. De leden van de vereniging hebben het ver moeden dat het maatschappelijk debat over de mogelijke aanleg van de snelweg in een bijzonde re fase is beland. Vooral omdat de bij de A4 betrokken gemeen ten, de Provincie Zuid-Holland en de Rijksoverheid zich gecom mitteerd hebben aan het Plan- Norder. Uit de woorden van gedeputeer de Norder, aanwezig op de Mid den-Delfland Dag en uit de be wering van de minister van Ver keer en Waterstaat, leidt het be stuur van de vereniging echter af dat de opties voor de aanleg van de snelwegverbinding Delft- Schiedam opnieuw actueel kun nen worden, en daar zit men niet op te wachten. "Het kan toch niet zo zijn dat allerlei in het verleden bediscussieerde moge lijkheden opnieuw onderwerp van gesprek worden. Daarmee worden behaalde resultaten op zettelijk genegeerd." De Midden-Delfland Vereniging staat een integrale ontwikkeling van het betreffende gebied voor ogen, in samenhang met de om liggende stedelijke gebieden. "Dat betekent dat opdeling zo veel mogelijk moet worden ver meden en dat eventueel negatie- Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl O AutoTrack.nl Voor betrouwbare merkoccasions van de officiële merkdealer gaat u naar www.dealershowroom.nl ve effecten gecompenseerd die nen te worden. Het houdt tevens in dat dit deel van de A4 beslist niet te horen, niet te zien en te ruiken mag zijn." Het in het kader van het Plan- Norder samengestelde eisenpak ket ziet de Midden-Delfland Vereniging als minimaal nood zakelijke voorwaarden. Het be stuur van de vereniging dringt er bij het burgemeester en wethou ders op aan alles in het werk te stellen om discussies over de aanleg van de A4 Noord aan te laten sluiten op eerdere besluit vorming. 4*- WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 39 - 1441 Pasgeleden las ik in de krant een ingezonden stukje over de verkeerssitu atie op de Van Beethovenlaan. Ik woon ook langs de Van Beethovenlaan en ben het helemaal met de briefschrijver eens. Toch wil ook ik even re ageren. Feit is dat dertig-kilometerzones niet werken. Ik heb het gelezen en ik heb het ook met eigen ogen kunnen zien, voor mijn huis. De ene helft van de automobilisten is niet op de hoogte van het feit dat ze dertig kilo meter dienen te rijden, de andere helft vindt het niet nodig om dertig kilo meter te rijden. Zelfs de politieauto die mij vanmorgen passeerde reed echt wel veel harder dan dertig kilometer. De enige weggebruiker die op deze weg misschien onder de dertig kilometer blijft is een verdwaalde racefiet ser die geen zin had om over te steken om op het fietspad te komen. De van Beethovenlaan ziet er niet uit als een dertig-kilometerweg, het is een lekkere doorrijweg, met een dikke laag asfalt. Die weg roept erom om hard bereden te worden, daar ga je toch niet in slakkengang overheen? Om de weg aan te passen tot dertig-kilometerzone heeft met besloten om een soort drempels in de weg te leggen. Ziet er leuk uit maar het werkt niet. Een groot deel van de automobilisten rijdt er in normale vaart overheen, of geeft zelfs gas bij Er zijn ook mensen die wel voor de drempel af remmen maar dit is ook geen succes. Ten eerste voor de voetgangers die willen oversteken: de automobilist remt voor de drempel maar laat ie jou daarna oversteken of geeft ie snel gas bij? En ten tweede is het prettiger wonen (en buitenzitten) aan een weg waar constant vijftig kilometer wordt gereden, dan aan een weg waar de auto's voor je neus afremmen en daar na een dot gas geven. En als laatste: hoe zit het met bijvoorbeeld ambu lances? In de inspraakfase hebben diverse bewoners uit de buurt aangegeven dat ze al niet blij waren met de oversteekplaats maar een drempel al helemaal niet zagen zitten. De oversteekplaats kon (om voor mij onduidelijke rede nen) niet worden verlegd, maar de bezwaren tegen een drempel in de weg zouden worden meegenomen in een definitief plan. Dus groot was mijn verbazing dat er deze week, een halfjaar na aanleg van de drempel ver derop, ook hier voor de deur ineens een drempel kwam te liggen. Een van de drempels ligt ook nog eens na het zebrapad in plaats van ervoor; fout- De dertig-kilometerzone werkt niet. De drempels werken niet. Fijn hoor. Miranda Het programma van het Eilmhuis Schiedam is deze week als volgt: donderdag 25 en vrijdag 26 september Punch- Drunk-Love van regisseur Paul Thomas Anderson; zater dag 27 september Lilya-4-ever van regisseur Lukas Moodysson. Op zaterdag en zondag wordt de Jeugdfilm Pi- ratenplaneet van regisseurs John Musker en Ron Clements vertoond. In Filmtheater het Zeepaard draaien dezelfde films, alleen in een andere volgorde: vrijdag Lilya-4-ever; zaterdag Punch-Drunk-Love. Punch-Drunk-Love De zachtaardige Barry Egan (Adam Sandler) is een hard werkende ma nager van een opslagloods in de weinig sprankelende San Fernando Valley. Tussen de bedrijven door is hij druk doende om tegen een klei ne investering één miljoen gratis airmiles te bemachtigen. Thuis wordt hij bemoederd door zijn zeven zussen, hetgeen zijn spontane driftbui en, waarbij hij bijvoorbeeld een glazen deur in elkaar slaat, nog redelijk verklaart. Barry bloeit op wanneer hij de Engelse Lena (Emily Watson) ontmoet. Maar dan dreigen een paar criminelen die hem na een poging tot telefoonseks willen aipersen, zijn nieuw gevonden kans op geluk te verstoren. Punch-Drunk Love is een romantische komedie. Het is de keuze van Anderson voor de Amerikaanse komediester Adam Sandler als hoofdpersoon. Naast Sandler, Emily Watson en Philip Seymour Hoffman bestaat de cast voor het grootste deel uit niet-professionele ac teurs. De film (Gouden Palm voor beste regie) is met zijn zorgvuldig gedoseerde ondertoon van sociaal commentaar ook zeer actueel. Lilya-4-ever De regisseur, Lukas Moodysson, is bekend van Fucking Amal en To gether. In dit duistere drama zien we in de openingsscènes Lilya, onder de klanken van Rammsteins 'Mein Herz brennt', overwegen om ergens in Zweden van een brug te springen. Ze komt uit een troosteloze wijk in de vroegere Sovjet-Unie. Daar droomde ze van een spannende toekomst in Amerika, die beginnen zou zodra haar moeder - die met haar nieuwe lief de geëmigreerd is - haar zou laten overkomen. Haar moeder heeft Lilya echter laten stikken en haar enige vriend is nu buuijongen Volodya, met wie ze lijm snuift en een fantasiewereld creëert. Wanneer ze van de veel oudere Andrej, op wie ze verliefd wordt, het aanbod krijgt om in Zweden een nieuw leven te beginnen, hapt ze toe. In Zweden is het echter niet veel beter. Moodysson ziet de wereld graag door de ogen van jongeren. In Li lya 4-Ever levert het perspectief van de naïeve Lilya een hartverscheuren de film op over een wrede wereld waarin betaalde seks, loverboys en koud neonlicht het winnen van de sprookjeswereld en de onschuld. Piratenplaneet Met het succes van The Little Mermaid (1989) en Aladdin (1992) be hoorden John Musker en Ron Clements tot de redders van Disneys te kenfilmafdeling. Musker en C lements verplaatsen het onverwoestba re avontuur uit Robert Louis Stevensons klassieke roman Treasure Is land naar een verre toekomst en combineren traditionele animatie voor de hoofdpersonages met digitale animaties voor de futuristische decors. Dat oogt aantrekkelijk, en doet meer dan eens denken aan de kunstmatige werelden uit de recente Starwars-films. De film stelt een ontsporende puber uit een eenoudergezin centraal, maar gelukkig biedt een overdadige hoeveelheid fraai gekarakteriseerde piraten af doende compensatie voor de zoete moraal. De kinderen zullen onge twijfeld smullen van een buitenaardse piraat die in schetentaal com municeert en volwassenen die met grappige terzijdes worden bediend. Aanvang van de avondfilm is steeds 21.00 uur. Aanvang Jeugdfilms is steeds om 14.00 uur. Het actuele filmprogramma is ook te vinden op www.filmhuisschiedam.nl. Het Filmhuis Schiedam is gevestigd aan Nieuwstraat 12 in Schiedam. De kassa is een half uur voor aanvang open. van donderdag 25 september tot en met woensdag 1 oktober *VOETBAL - zaterdag: VVK- Bergambacht( 14.30 uur), PPSC- Duno( 14.30 uur), Vlotbrug- HBSS(14.30 uur), GTB- RAS( 14.00 uur). Zondag: SVVSMC-FC Omni- world( 14.00 uur), Excelsior'20- Wilhelmus(14.30 uur), VEP- Spaland( 14.00 uur), Steeds Hooger-Hermes DVS( 14.00 uur), HWD-Demos( 14.00 uur), SVDPW-VFC( 14.00 uur), Over- maas-Schiedamse Boys( 14.00 uur), DRGS-RDM(14.30 uur). DAMESVOETBAL: zaterdag Gravenzande SV-PPSC( 14.30 uur), HBSS-Nootdorp 2(14.30 uur); zondag Hermes DVS- VUC(12.00 uur). G-VOETBAL: zaterdag Gouda-HBSS( 10.00 uur). ZAALVOETBAL: donderdag Groenoordhal 21.00 uur Groe- noord 5-Spaland. BADMINTON: donderdag Mix 6-TSF.BASKETBALL: za terdag sportzaal Oost 18.30 uur I Juventus-The Dragons(da); zon dag sportzaal Oost 15.00 uur Ju- ventus-BS Leiden 2(h). HANDBAL: zondag Thurlede 11.15 uur DWS-Vires(h), Harga 10.00 uur Ventura-Atomium(h), 16.15 uur Ventura-Vires(da). HOCKEY: zondag Thurlede 12.45 uur Asvion-Ommoord(da), 14.30 uur Asvion-Roomburg(h), Harga 12.45 uur Spirit-Berkel Rodenrijs(da), 14.30 uur Spirit- HDS(h). HONKBAL: zondag Adegeest- Schiedam. KORFBAL: zaterdag Triade- ODI(15.30 uur); zondag Zwijnd- recht-Harga( 14.30 uur). TAFELTENNIS: donderdag Overschie 5-Schiedam; zaterdag Remax/Hendrix-Brandersstad, Vice Versa'51-Brandersstad(da), sportzaal Dr.Kuyperlaan 18.00, uur NOAD-Over 't Net. VOLLEYBAL: zaterdag sport hal Groenoord 17.30 uur Rijn- mond-Orion(da). Fo<o FRED LBOCHANTI ROEL DUKSTRA Toegangscontrole stations Hoekse Lijn loopt vertraging op In Schiedam Centrum staan ze wel, maar station Vlaardingen West en Maassluis West blijven voorlopig zonder tourniquets. Archieffoto ROEL DIJKSTRA De autosite voor heel Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 11