STREEK Levende geschiedenis in actie Rhoon, Portland R. W. Spijker verlaat na 25 jaar W.C. Zuidplein Perzische Tapijten 0,0 tot BQo/ HANDGEKNOOPTE TAPIJTEN V Speculaas taartje Suikerbrood Alles over dans op internet Proef huishoudwater mislukt Je kunt meer dan je denkt! Deze week bij Van der Breggen bakkers KORTING W.C. Zuidplein 451 O 1 0"43 1 3097 Meer gemak op openbaar-vervoersite Versneld aflossen niet altijd voordelig Nu slechts Juweeltjes van wooneilanden aan het water €27,- WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 NS-19 Een voorproeve was al te zien op de verschillende uitmarkten, maar tijdens de Nederlandse Dansdagen, van 3 tot en met 5 oktober, gaat 'ie officieel in de lucht: www.dansserver.nl. De website is dé plek op internet waar iedereen, van professional tot amateur en van producent tot publiek alles over de Nederland se dans kan vinden. Zoals infor matie over producties, voorstel lingen, gezelschappen, opleidin gen, lessen, vacatures, dans films, gezondheid, beleid, rechtspositie en subsidies. Ver der is er een agenda en nieuws. Een webredacteur zorgt steeds voor actuele informatie. Vanaf 30 augustus is de eerste versie van de site online en zijn er ver schillende leuke dansprijzen te winnen. Dansserver.nl valt onder verant woordelijkheid van Stichting Dansportaal. Deze stichting heeft als doel 'ten behoeve van zowel professionals, amateurs als het publiek ontwikkelen, in stand houden en aanhoudend ac tualiseren en vernieuwen van een breed toegankelijk digitaal inter nationaal informatiesysteem, ge richt op verstrekken van actuele informatie op het gebied van de dans in de ruimste zin van het woord.' Themapark Archeon in Alphen aan den Rijn is 27 en 28 septem ber weer het decor van het jaar lijkse, Nationale Levende Ge schiedenis Evenement. Ruim 400 deelnemers van alle Neder landse verenigingen aangesloten bij het Landelijk Platform voor Levende Geschiedenis geven een authentiek beeld van het dage lijkse leven in de diverse, histori sche perioden van Nederland en laten de geschiedenis op een aanschouwelijke manier herle ven. De deelnemende verenigingen richten zich op de periode van het Romeinse legioen, de bur gers uit de eerste eeuw, op aspec ten van de vijfde tot de zeven tiende eeuw, de tijd van Napole on of alles rondom de Ameri kaanse Trappers. In de herleving van de Tweede Wereldoorlog in al haar facetten, de slag bij Nieuwpoort en de riddertijd ko men ook de militairen ruim schoots aan bod. De groepen de monstreren zwaardoefeningen, voeren veldslagen op, houden modeshows en geven een beeld van de gewone burger, zoals de muzikant, de bedelaar, de nar, de schrijnwerker en de kruiden vrouw. Er vinden dagelijks vele presen taties plaats. In een uitdagend programma wordt de interactie Proeven met gescheiden waterleidingen zijn mislukt. Het zogenoem de huishoudwater - een verzamelnaam voor water dat niet als drink water wordt gebruikt - leverde gevaarlijke situaties op. Het ministerie van VROM heeft besloten dat het huishoudwater alleen nog voor toi letspoelingen gebruikt mag worden. De afgelopen twee jaar zijn er zes proefprojecten uitgevoerd met huis houdwater. Als gevolg van verkeerde aansluitingen en verkeerd ge bruik zijn er met de levering van huishoudwater diverse incidenten zoals in Leidsche Rijn geweest. De aanleg en het beheer van een dub bel leidingnet blijkt in de praktijk niet eenvoudig. Door verkeerd ge bruik is de toepassing van de buitenkraan niet geschikt voor huis houdwater. Hoewel het gebruik van huishoudwater voor de tuin en voor het auto- wassen een grote besparing van het drinkwater oplevert, leidt ver keerd gebruik - denk aan de vulling van kinderbadjes - volgent het ministerie tot 'een onacceptabel risico' voor de gebruiker. Uit de experimenten blijkt verder dat het gebruik van huishoudwater voor de wasmachine leidt tot klachten over de kleur, geur en de hard heid van het water, terwijl de toepassing van huishoudwater voor toi letspoeling de grootste besparing oplevert. met het publiek tot in de perfec tie ingevuld. De meegebrachte huisvesting wordt getoond en men demonstreert hoe men hier in leefde. Alle verenigingen van Romeinen, Vikingen, VOC-ers tot het napoleontische leger slaan hun tentenkamp op. Meer dan vijftig authentieke tenten ge ven de bezoekers een historisch beeld van de vaderlandse ge schiedenis. Opvieji kilometer van de historische Kern van Rhoon maakt het wooneiland Parels deètuit van de zés wooneilanden in Portland. U woont op tien minuten van de~Rotterdamse ring A 15 zuid in een uitgestrekt poldergebied met volop natuur om de hoek. Riante tweekappers type Lissabon op het wooneiland Parels royale woonkamer tot 60 m2 drie slaapkamers hobbyruimte op 2e verdieping parkeerplaats op eigen terrein kavels eigen grond tot 220 m2 inpandige berging Start verkoop zaterdag 27 september De verkoopdocumentatie is vanaf zater dag 27 september verkrijgbaar bij het Infocentrum Carnisselande-Portland, Carnisseweg 100 te Barendrecht. Zeven dagen per week geopend za en zo 11.00-16.30 uur ma t/m vr 11.30-17.00 uur Koopsommen van 269.000,- tot 317.000,- v.o.n. Kennemerland Beheer BV telefoon 023-5374053 www.kennemerlandbeheer.nl R.W. Spijker 3083 BE Rotterdam ONTDEK T MOOIE VAN HET LEVEN HETJUWELIERSHUIS j RENÉ WOLS i INTERIM Voor diverse bedrijven in de regio Schiedam zijn wij op zoek naar: O Distributiemedewerkers m/v OHeftruckchauffeurs m/v OScheepsbankwerker m/v OCNC-draaiers m/v O Stukadoors m/v ODikwandig cv-monteur (autogeen) m/v ^Creyfs Apothekersassistent(e) Bezoekers van de drukbezochte openbaar- vervoersite www.9292ov.nl krijgen meer gemak. Zo staat de planner voor gratis reis adviezen van deur tot deur nu meteen op de eerste pagina. Ook brengt de vernieuwde site vertragingen van bus en trein van een half uur of meer duidelijker onder de aan dacht. De openbaar vervoersite koppelt altijd de meest recente dienstregelingen van alle openbaar vervoerbedrijven in Nederland aan elkaar. Dagelijks verstrekt de site 80 duizend gratis reisadviezen. Volgens onderzoek wordt 98 procent van de advie zen opgevolgd: een daadwerkelijke reis. Andere verbeteringen zijn: minder clicks om de benodigde informatie te vinden, duidelijke navigatie, heldere tabstructuur, kortere teksten, snellere laadtijd en een overzichtelijker en rustig ontwerp. Ver scheidene klantenpanels en belangenver eniging ROVER hebben de vernieuwde si te uitvoerig getest. Voor de meeste mensen vormt de hypo theekschuld een zware last. De hoge rente kosten nemen vaak een flinke hap uit het gezinsbudget, dus spoedig aflossen lijkt de beste optie. Versneld aflossen hoeft echter niet altijd voordelig te zijn. Een lagere ren telast zorgt ook voor een beperking van de hypotheekaftrek. Deze redenering gaat niet op voor 65-plussers. Omdat zij doorgaans minder inkomstenbelasting betalen, geeft de renteaftrek minder fiscaal voordeel. Vermindering van de hypotheekschuld is voor ouderen dus wel interessant. Een deel van de hypotheek mag boetevrij worden afgelost. Vaak ligt dit percentage op de tien tot twintig procent van de hoofd som per jaar. Wie meer aflost, betaalt boe terente. Als de rente bijvoorbeeld tien jaar vast staat tegen zeven procent, en de hui zenbezitter wil na zeven jaar vervroegd af lossen terwijl de huidige tienjaars-hypo theekrente vijf procent bedraagt, dan re kent de hypotheekverstrekker globaal twee procent boete over de resterende drie jaar. - g&mm m mm. m m i Met 100% amandelspijs Nu voor Deze week Kijk voor meer informatie op onze website: www.breggenbakker^.nl WANDEL EENS DOOR ONZE HERFSTCOLLECTIE Zilveren ring met zirkonia Het JuweliersHuis René Wols, Hoogstraat 50, Schiedam, 01 0-426891 9 ö£t.STE£NKuNDlGï- tG Je kunt goed Nederlands lezen en spreken en bent gemotiveerd. In verband met de werkzaamheden geven wij de voorkeur aan kandidaten die minimaal 1,70 meter lang zijn. Het betreft een parttime vacature voor maximaal 25 uur per week met werkdagen die starten om 6.00 uur 's ochtends. Je hebt een heftruckcertificaat en ervaring als hef truckchauffeur. Daarnaast kun je goed Nederlands lezen en spreken. Je hebt relevante werkervaring binnen de scheep vaart, bent enthousiast en wilt direct aan de slag. Je hebt minimaal 5 jaar relevante werkervaring, beheerst de Nederlandse taal en bent gemotiveerd om te werken. Je hebt aantoonbare werkervaring en wilt graag aan de slag. Je hebt relevante en aantoonbare ervaring, een goede beheersing van de Nederlandse taal en wilt direct aan de slag. Interesse? Bel, mail of kom langs voor meer informatie over deze of andere vacatures. Creyf's Interim Schiedam Broersvest 50a, tel. (010) 409 09 50 schiedam@creyfsinterim.nl www.creyfsinterim.nl Service Apotheek Jansen in Schiedam is op zoek naar een Voor circa 25 - 30 uur per week. Als gediplomeerd apothekersassistent(e) kun je bij ons zo aan de slag. Wie zijn wij: Service Apotheek Jansen is al 70 jaar een begrip in Schiedam, gevestigd in het centrum van Schiedam en prima bereikbaar per open baar vervoer. De sfeer is informeel, gezellig en vriendelijk. Het werk is afwisselend en de apotheek is modern ingericht. Wat hebben wij je te bieden: Je ontwikkeling als persoon maar ook in je vak staat bij ons centraal. Je krijgt de kans je te specialiseren in meerdere Service Apotheek activiteiten. De twee apothekers helpen je daarbij. Ons gezellige team met 18 collega's is multicultureel samengesteld. Ben je enthousiast, heb je humor en kan je tegen een stootje, dan mogen wij elkaar niet missen. Dus reageer snel. Stuur een korte brief en CV naar Service Apotheek Jansen, t.a.v. Maarten Ploeger, Van Swindensingel 42, 3112 RJ Schiedam. Je kunt ook mailen naar aoiansen@tiscali.nl Heb je vragen bel de apothekers op tele foonnummer 010 - 4263917. Bezoek ook onze website www.serviceapotheekjansen.nl Acquisitie naar aanleiding van deze advertentie wordt niet op prijs gesteld. jOO

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 19