chiedam is er klaar voor en presenteert vol trots: Het mooist verlichte huis De Brandersfeesten: Een feest voor de héle stad! Alsof een engeltje over je tong. Theaterstraat in de stad Nostalgisch instappen bij het Stadserf SCHIEDAM 26/27/28 SEPTEMBER 2003 SCHIEDAM Fluisterend over het water. Feest in Stedelijk Museum Fairplay Taptoe op Stadserf 31 «Q WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 NS-21 iVi ..8S j K .s Schiedam bewonderen vanaf het water levert een verrassend beeld op van de stad. En 's avonds is dat nog veel indrukwekkender. Spe ciaal tijdens de Brandersfeesten glijdt de 'fluisterboot' dan door de grachten met aan weerszijden sfeervol verlichtte kades en aan boord theater en muziek. De opstapplaats is aan Noordvest 34 bij Museummolen De Nieuwe Palmboom. Speciaal voor kinderen is er allereerst een spannende boottocht op de vrijdagavond, waarbij ouders alleen onder begeleiding van een kind zijn toegestaan. Tijdens deze tocht kan er namelijk van alles gebeuren wat alléén kinderen kunnen waarnemen. Mensen die van varen, visserliedjes en watersmartlappen houden, moeten zeker aan boord gaan op de zaterdag. Melancholie ten top! Zondag is er nog één keer gelegenheid om vanuit het water van de stad te genieten en inspiratie op te doen aan boord van de fluiter boot: '...terwijl de boot over 't water glijdt en de oeverwand zacht uitdijt vertelt de schipper heel tevreden over z 'n heden en verleden langzaam en op fluisterende toon zodat ik zalig verder droom. Zes maanden lang konden be zoekers van het Stedelijk Mu seum Schiedam genieten van de bijzondere tentoonstelling 'CoBrA: de kleur van vrijheid'. Het laatste weekeinde van de tentoonstelling valt samen met de Brandersfeesten. Op zater dag 27 september wordt de ten toonstelling afgesloten op een wijze, zoals die men van het Stedelijk Museum in Schiedam zo goed kent: met muziek. Om 15.00 uur treden Jazzmusi cus Tony Overwater en zange res Fay Claassen op. Overwater won dit jaar een van de belang rijkste jazzprijzen in ons land, genoemd naar Boy Edgar. Sa men doen ze weer éven oude muziekstijlen herleven zoals dixieland en bebop, maar dan in een hedendaags jasje. Zondag sluit het museum na de laatste CoBrA-tentoonstel- lingsdag voor twee jaar de deu ren aan de Hoogstraat. Het mu seum zal zijn activiteiten tijde lijk voort zetten in de Koren beurs (Lange Haven 145). Hier is al een tentoonstelling van Herman Brood ondergebracht die in samenwerking met het museum tot stand kwam. Veel bewoners aan de Lange en Korte Haven zijn al enige tijd be zig om hun woning zo origineel mogelijk met feestverlichting aan te kleden. Niet alleen dragen zij er zo toe bij dat de meest roman tische plaatsen van de stad tijdens de Brandersfeesten in de avon duren nog meer sfeer zullen hebben, maar ze dingen zo ook mee naar een prijs voor het mooist verlichte huis. Wandelend langs de waterkant is het ook goed genieten van de li ve muziek, die drie dagen lang te horen is van verschillende bands, die spelen in de cafés met gezellige terrassen en uitzicht op het fon kelende water. Een deskundige jury zal zaterdagavond de drie meest creatief ver lichte panden uitkiezen en de winnaar(s) zondag op het Stadserf bekendmaken. Van vrijdag 26 tot en met zondag 28 september zindert het gulle hart van Schiedam. Drie dagen lang worden uw zintuigen aangenaam geprikkeld: horen, zien, ruiken, proeven het belooft één Groot Genieten te worden met culinaire verrassingen, afwisselend (straat-)theater, fonkelende (spel en andere)shows, folklore, een weergaloze Taptoe, tal van historische en hedendaagse programma-onderdelen en nog veel meer. Ga gezellig 'Fun'-shoppen langs de verschillende markten, of stap ter bezichtiging aan boord van een overjarige mijnenveger. Laat je fluisterzacht meedeinen op het kabbelende water of rijdt door de stad en bekijk het feestterrein vanuit je 'klassieke' vervoersmiddel. Of waag je aan de flitsende Skate-Safe-Clinic-stadstocht! De schiedamse Brandersfeesten 2003 bieden drie dagen lang een breed programma met voor elk wat wils in het brwsende centrum van de Brandersstad. BÜBHPP Smaken verschillen, niet alleen in de muziek; ook onze smaakpap- pillen onderscheiden zich van anderen. Om dat eens uit te proberen, is het een leuke uitdaging om met je gezelschap van een exclusie ve, culinaire gelegenheid gebruik te maken die het Gedistilleerd Museum dit gehele weekeinde te bieden heeft. Heeft u bijvoorbeeld weieens jenever en cognac in uw gerechten verwerkt? Koks van gerenommeerde Schiedamse restaurants bereiden en ser veren aan de Lange Haven - die tijdens de Brandersfeesten veran derd is in een sfeervol verlicht terras - overheerlijke gerechten met de fijnste Hollandse jenevers en de beste Franse cognacs. Overigens ligt de oorsprong van onze Hollandse jenever in de Fran se Cognac-geschiedenis verweven. Het Gedistilleerd Museum heeft hier een tentoonstelling aan gewijd. Tijdens de Brandersfeesten is het historisch gezien beslist een must om een combinatiebezoek aan de tentoonstelling Alsof een engeltje over je tong... .het verhaal van cognac in het Gedistilleerd Museum en het daarbij behorende proeflokaal te brengen. Zaterdag 27 en zondag 28 september presenteert Stichting Schie dam Culinair zich aan de Lange Haven in samenwerking met Ne derlandse en Franse distillateurs. Het is een kleurrijke groep, die bewoners van de Theaterstraat. Je kunt ze tijdens de Branders feesten overal tegenkomen, want ze geven de hele dag door kleine voorstellingen voor vol wassenen en kinderen. Hun wonderlijke wereld bestaat vooral uit veel humor en onver wachte verrassingen. De Theaterkoning en -koningin schudden handjes zoals dat hun stand betaamt en zingen soms een duetje samen. Ze zijn voor al erg vriendelijk. En dan zijn daar ook nog Man- dy en Wendy, twee spontaan- openhartige zusjes, die met een bijzondere kijk op wat mode is, het Gezelliebelliespellie, de Metamorfoto en de Gezellige Tipparade spelen. Kortom, een vrolijk gek theatervolkje dat een glimlach op ieders gezicht krijgt... Zaterdag en zondag in Schie dam Centrum. 1% Om de Schiedamse binnenstad tijdens de Brandersfeesten bereik baar te maken voor een grote groep Schiedammers, zal Woonplus op zondag 28 september een bijzondere vorm van vervoer verzor gen vanuit Schiedam-Noord naar het stadshart en vice versa. Op deze dag zullen trams uit vervlogen tijden het Schiedamse tram spoor tijdelijk nieuw leven inblazen. Een unieke kans voor vele (groot)ouders om hun (klein)kinderen te laten ervaren met welke trams zij zich vroeger verplaatsten. Daarnaast worden in het gebied, dat wordt begrensd door de his torische ruïne, het Stadserf en het Proveniershuis, diverse oude trams en bussen van de RET getoond in een nostalgische entoura ge. Ook met andere historisch gestoelde activiteiten komen lief hebbers van 'die goeie ouwe tijd' hier volop aan hun trekken. Vrijwilligers van de Stichting RoMeO zijn aanwezig om desge wenst toelichting te geven. Op het terrein is echt van alles geregeld om er een gezellige familiedag van te maken. Kinderen kunnen zich uitleven in de draaimolen en met Oud-Hollandse kinderspe len, terwijl het grasveldje in deze hoek wordt ingericht als pick nickterrein. En om de sfeer compleet te maken zorgt een accor deonist voor de muzikale omlijsting. Ook al gebeurt er vrijdagmid dag al van alles, de officiële openingshandeling van de Brandersfeesten zal pas in de avond plaatsvinden. Vooraf gaand aan de indrukwekkende Fairplay Taptoe, zal om 20.00 uur de alweer twintigste editie van de Schiedamse Branders feesten officieel worden geo pend door de Schiedamse bur gemeester Reinier Scheeres. Hij wordt hierin dit jaar bijge staan door de Brandersfeesten- Koning en -Koningin. Vijf indrukwekkende orkesten staan dan reeds opgesteld op het Stadserf, om na de officiële openingsceremonie meteen los te kunnen barsten. Robert Timmer zal als presen tator niet alleen de orkesten voorstellen, maar ook de te brengen muziekstukken onder de aandacht van het publiek brengen. De Taptoe belooft dit jaar een lust voor het oog en een stre ling voor het gehoor te worden met een veelzijdige show, ge bracht door top-orkesten uit Sassenheim, Ermelo, Slied- recht en zelfs twee uit Schie dam, waarin traditionele per fectie en moderne muziekstuk ken uitstekend hand in hand gaan. De FairPlay Taptoe wordt rond 22.00 weer officieel afgesloten door de twee 'koninklijke' aan wezigen, die zich gedurende de komende dagen nog veelvuldig onder het publiek zullen bege ven. Misschien een mooie ge legenheid om samen met het 'koninklijke paar' op de foto te gaan! V [iiAhM BRANDERS FEESTEN ;A :..1 lil -

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 21