WOONPLUS MAAKT BRANDERSFEESTEN BEREIKBAAR E co u 5 www.woonpius.nl P september 2003 TWEEDE LEVEN VOOR COMPONIST Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland UIT ETEN DANKZIJ AUTOMATISCHE INCASSO NIEUWLAND FESTIVAL EEN GROOT SUCCES WOONKRANT VOOR WONINGZOEKENDEN VERNIEUWD WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 NS-32 "O OJ I/I 3 O O Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden: maandag t/m donderdag van 08.00 tot 17.00 uur vrijdag van 08.00 tot 12.30 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Nostalgische hoek bij het Stadserf n Muzikale start van bijzonder project Wijkontwikkelingsvisie Verbeteren bestaande woningen Nieuwbouw Steeds meer een woonplek voor ledereen Terugtelklok 1 Aftellen r»«*.4xr «le Iedereen Op website nog meer tijd Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA Schiedam. Telefoon: 010 - 2045260. E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 29 oktober 2003. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden elke werkdag spreekuur. Van maandag tot en met donderdag van 10.00-10.30 uur en van 15.00-15.30 uur en op vrijdag van 10.00-10.30 uur. Groenoord-Midden Hans Scholte D. Schëferplein 14, tel: 010-4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a, voormalig ketelhuis, tel: 010 -4491555 Schubertplein/Lisztplein Kees van Ruljven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansftat Patrick van Waart Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vollendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden elke werkdag (m.u.v. vrijdag) spreekuur van 13.00-14.00 uur. Buurtpost 'Troetstralaan' Harry Nagel Troetstralaan 83, tel: 010-4716244 Buurtpost 'Donker Curtius' Dennis Ingenkamp Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 Buurtpost 'Schuttersveld' Huub van Looplk Schuttersveld 71a, tel: 010-4266323 WoonplusNieuws Het komend weekend is de binnenstad van Schiedam voor de 20e achtereenvolgende keer het decor van de Brandersfeesten. Ook deze keer worden weer enkele honderdduizenden bezoekers verwacht die kunnen genieten van een keur aan festiviteiten. Variërend van culturele onderdelen als een taptoe, straattheater, stand up comedians en een openlucht bioscoop tot sportieve activiteiten als bungee jumpen en kartracing. Vanzelfsprekend zal ook de gezelligheid in de vorm van koopjesmarkten, muziek en diverse bandjes niet ont breken. Proveniershuis, diverse oude trams en bussen van de RET getoond in een nostalgische entourage. De liefhebbers van 'die goeie ouwe tijd' komen hier volop aan hun trekken. Vrijwilligers van de Stichting RoMeO zijn aan wezig om desgewenst toelichting te geven. Op het Woonplus terrein is verder van alles geregeld om er een gezellige familiedag van te maken. Kinderen kunnen zich uitleven op de draaimolen en met Oud-Hollandse kinderspelen, terwijl het grasveldje zal worden ingericht als picknickter rein. Een accordeonist zorgt voor muzikale om lijsting. Als maatschappelijk betrokken vastgoedonder neming is Woonplus nauw betrokken bij de vitalisering van Schiedam. Behalve met fysieke maatregelen, gericht op de verbetering van woningen, wooncomplexen en woonomgeving, draagt Woonplus ook een steentje bij aan maatschappelijke activiteiten die het sociale kli maat in Schiedam een impuls geven. Zo zijn we betrokken bij diverse leefbaarheidactiviteiten op buurt- en wijkniveau en treden we op als spon sor van o.a. het Stadserfestival, Doek! en de Brandersfeesten. Met de tram van weleer naar de Brandersfeesten van 2003 Om de Brandersfeesten letterlijk bereikbaar te maken voor een grote groep Schiedammers, zal Woonplus op zondag 28 september een bijzon dere vorm van vervoer verzorgen vanuit Schiedam-Noord naar het stadshart en vice versa. Op deze dag zullen trams uit vervlogen tijden het Schiedamse tramspoor tijdelijk nieuw leven inblazen. Een unieke kans voor vele (grootoud ers om hun (klein)kinderen te laten ervaren met welke trams men zich in het verleden verplaatste. Daarnaast worden in het gebied, dat wordt begrensd door de ruïne, het Stadserf en het Op donderdag 18 september vond aan het Albert van Raaltepleln de officiële start plaats van het project casco hergebruik. Wethouder Henk Jan Habermehl, Woonplus-directeur Willem van den Berge en Antoon Groenendaal, voorzitter van de Huurdersbelangenvereniging Groenoord, onthulden gezamenlijk het projectbord op deze bouwlocatie. Na de officiële handeling verzorgde het Gewestelijk Seniorenorkest voor passende muzikale omlijsting. Bij dit project van Woonplus worden twee flats aan het Bart Verhallenplein en Albert van Raalteplein ingrijpend gerenoveerd. Bijzonder hierbij is dat het casco, in feite het skelet van de gebouwen, grotendeels behouden blijft. In totaal ontstaan 16 koop- en 72 huurwoningen, in vijf verschillende woningtypen, die geheel voldoen aan de woonwensen van deze tijd. In hun nieuwe gedaante luisteren de complexen naar de namen De Componist De Dirigent. Hiermee wordt verwezen naar de beroepen van degenen naar wie de straten zijn vernoemd. Volgens planning moet het project over circa 11 maanden worden opgeleverd. Het project casco hergebruik maakt deel uit van de verbeterplannen die worden gerealiseerd in het kader van de Wijkontwikkelingsvisie Groenoord 1999-2015. Deze is tot stand gekomen in samenspraak met gemeente Schiedam, Woonplus en bewoners uit de wijk. De komende jaren wordt een reeks, met elkaar samenhangende projecten uitgevoerd met het doel het woon- en leefklimaat in de wijk verder te verbeteren. Naast maatregelen op het sociale vlak vindt ook een ingrijpende aanpassing van Van links naar rechts: Wethouder Henk Jan Habermehl, Willem van de Berge (directeur Woonplus), Eric van Staveren (unit Manager Noord Woonplus) en Antoon Groenendaal (Voorzitter Huurdersbelangenvereniging Groenoord) de woningvoorraad plaats waardoor op den duur een gevarieerd woningaanbod ontstaat dat aansluit op de huidige vraag. In het kader van de wijkontwikkelingsvisie wer den zes flats, waarvan vier in Groenoord Midden en twee aan het Bachplein, door Woonplus opge- plust. Hierbij werden woningen beter geschikt gemaakt voor bewoning door ouderen en mensen met een lichte handicap zodat zij zolang mogelijk zelfstandig kunnen blijven wonen. In Groenoord-Zuid wordt over enige tijd begonnen met nieuwbouw. In dit deel verrijzen Het Ensemble (33 patiowoningen), De Contrabas (woontoren bestaande uit 51 huurwoningen met daaronder winkelruimtes plus 9 koopwoningen), en Het Klavier (14 woon-/werkwoningen). Deze projecten worden ontwikkeld door WOGroen- oord, een samenwerkingsverband van gemeente Schiedam en Woonplus. Ook de sloop van bestaande woningen en de herinrichting van het openbare gebied behoren tot de taken van de Wijkontwikkelingsmaatschappij Groenoord CV. In de maand september zijn wederom drie huurders van Woonplus, die de huur vla automatische Incasso voldoen, verrast met een 'diner voor twee' in 't Oude Raedthuys In Schiedam-Kethel. Op de foto de familie Huurman, die de dinerbon krijgt uitgereikt uit handen van Lucia Broos, com municatiemedewerkster van Woonplus. Ook de families Dingemans en mevrouw Plandsoen-Schetters vielen deze maand in de prijzen. Op afspraak zal chefkok Erwin de Boer (links op de foto) de prijswinnaars een voortref felijk 'Woonplusmenu' voorschotelen. Wilt u ook kans maken op een gratis etentje en betaalt u nog niet via automatische incasso? Haal dan snel een machtigingskaart voor automatisch betalen op ons kantoor. In het weekend van 5 tot en met 7 september orga niseerden Gemeente Schiedam, Woonplus, het opbouwwerk (SONOR) en bewoners uit de wijk het Nieuwland Festival. Doel was om nog eens onder de aandacht te brengen dat de wijk Nieuwland, die aan de vooravond staat van een metamorfose, steeds meer een woonplek wordt voor iedereen. Hiertoe was op het Dr. Wlbautpleln een sfeervol festivalterrein ingericht waar drie achtereenvolgende dagen diverse activiteiten plaatsvonden voor jong en oud. Vrijdagavond 5 september was het dan zover: het festival barstte los. De officiële opening werd verricht door wijkwethouder Christine Lepidis. Zij zette bovendien nog twee actieve wijkbewoners in het zonnetje: Hassan Aissatie en Loes Meijer. Aansluitend lieten de kinderen van dansgroep Akaram Tamil Payilakam een indrukwekkende dansshow zien, gevolgd door de Antilliaanse band Exploshon Autentiko. Deze band wist een waar exotisch en swingend muzikaal feest te ver zorgen in de circustent. Op zaterdag ging het festival in alle vroegte van start met de onthulling van het sloopmonument aan de Troelstralaan door wethouder Henk Jan Habermehl. Hij onthulde een zogenaamde terugtelklok, die aangeeft hoeveel jaren, maan den en dagen het nog duurt voordat de eerste nieuwbouw in de Goeman Borgesiusbuurt wordt opgeleverd. Aansluitend opende Karin van Dreven, directeur-bestuurder van Woonplus, de tentoonstelling 'Nieuwland in ontwikkeling' in de voormalige buurtpost Goeman Borgesius. Deze 'reis' in woord en beeld door Nieuwland in verleden, heden en toekomst leverde bij veel bewoners een vleugje nostalgie op en spannende verwachtingen voor de toekomst. Daarna ver zorgde Kunstpunt.com diverse workshops voor kinderen, terwijl volwassenen in de tussentijd een rondwandeling door de wijk konden maken langs markante plekjes. Net als op vrijdag konden bezoekers ook deze dag weer rekenen op muziek en dans, variërend van Somalische klanken tot Marokkaanse muziek en Antilliaanse rap. Voor de inwendige mens werd eveneens goed gezorgd, er waren culinaire verrassingen te over. Zondag was het wederom een drukte van jewel ste! In de circustent waar diverse acts werden opgevdërd. In de pauzes was er een poppenkast voorstelling en toonde de kinderdisco wat tegen woordig de bedoeling is op een dansvloer. Ui? vernieuwde woonpiek voor Strakke buiken, swingende heupen, trillende billen en breakdance. Vrijwilligers Al met al kunnen we spreken van een zeer geslaagd festival! Langs deze weg worden alle bewoners en professionals die hebben meege holpen met de voorbereidingen en de organisatie in het weekend nogmaals bedankt. Zonder al deze mensen was het niet gelukt zo'n succesvol festival te realiseren. Meer keuze, meer informatie en meer tijd om te reageren De woonkrant voor woningzoekenden is veran derd. Vanaf donderdag 4 september verschijnt de woonkrant nog maar eens per twee weken. Hierdoor is de krant dikker en completer gewor den. Woningzoekenden kunnen vanaf nu kiezen uit een groter aantal advertenties en hebben meer tijd om te reageren. Daarnaast bevatten de advertenties ook meer informatie over mogelijke hindernissen in de woning. Verder is de indeling van de krant verbeterd en is de leesbaarheid voor ouderen en slechtzienden vergroot door het gebruik van een grotere letter. De woonkrant bevat het actuele woningaanbod in Schiedam, Vlaardingen, Maassluis, Hoek van Holland, Rotterdam, Capelle aan de IJssel en Albrandswaard. De veranderingen, die niet alleen gunstig zijn voor de woningzoekenden maar ook een efficiëntere werkwijze mogelijk maken, zijn mede tot stand gekomen door goed te luisteren naar de wensen van de lezers. Doordat de woonkrant eens in de twee weken uitkomt, kunnen woningzoekenden kiezen uit een groter aanbod van vrijkomende woningen. Ook de tijd om te reageren is toegenomen. Woonbonnen moeten namelijk pas de daaropvol gende donderdag zijn ontvangen. Voorheen was dat op dinsdag het geval. Woningzoekenden die via internet (www.woonnet-rijnmond.nl) rea geren, hebben zelfs nog meer tijd. De nieuwe woningadvertenties worden namelijk al vanaf dinsdagmiddag in de even weken gepubliceerd, twee dagen vóór verschijning van de woonkrant. Via de website kunnen woningzoekenden tot de dinsdagochtend twee weken later reageren. Ook reageren via voice respons en teletekst blijft mogelijk. Wat niet verandert, is dat woningzoek enden mogen reageren op maximaal 3 adverten ties. Hindernissen in de woning Zoals vermeld bevatten de advertenties in de woonkrant voortaan ook belangrijke informatie voor woningzoekenden, die slecht ter been zijn of een rollator of rolstoel gebruiken. Is de woning gemakkelijk toegankelijk? Zijn alle vertrekken goed bereikbaar? Of dit het geval is en in hoeverre de woning geschikt is voor deze groep woningzoekenden, staat in de advertenties aangegeven met sterren. Sterren geven aan of woningen geschikt zijn voor bewoners die slecht ter been zijn of een rollator of rolstoel gebruiken. Een woning heeft nul tot vier sterren. Het balkon is niet bij het systeem betrokken. o sterren De woning is niet geschikt voor bewoners die slecht ter been zijn. De woning heeft geen trappen en ligt op de begane grond of is per lift bereikbaar (nuttrapswoning). Bewoner kan met een rotlator zonder (grote) hindernissen de woning in en kan de rollator ook binnen gebruiken. De bewoner kan zonder (grote) hin dernissen met een rolstoel de woning bereiken en de voordeur van een woning door. De woning zelf is niet geschikt of niet (eenvoudig) geschikt te maken voor een rolstoel, wel voor een rollator. ****De woning is bereikbaar met een rol stoel en geschikt of (eenvoudig) geschikt te maken voor het gebruik van een rolstoel in de woning. fj

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 32