Nieuws van de Hargahoeve voertuig tweede Jeugd helpt ouderen de zomer door 1 KORTWEG Hassan's Angels in grote theaterzaal SCHIEDAM ^Nurth& Nerschoor Ruim 750 huizen worden veiliger Mantelzorgcafé Politie heeft al dossiers van 2000 scooterrijders Het Nieuwe Stadsblad Grofvuil? www.irado.nl EN WORDT KINDERBRILLEN KANJER Controle aanbieden huisvuil WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 39 - 1440 SCHIEDAM - In de drie Z-flats aan het Griegplein, Chopinplein en Sibeliusplein worden in totaal 756 woningen neiuwe en veiliger hang- en sluitwerk aangebracht. Wethouder Henk Jan Habermehl Gideon Spermon, vestigingsdi recteur van vastgoedfonds Veste- da, hebben hiervoor dinsdag om 9.00 uur het startsein gegeven. Alle woningen worden voorzien van het Politiekeurmerk Veilig Wonen. Naar verwachting zal het beveiligingsproject in het eerste kwartaal van 2004 voltooid zijn. Met deze actie geeft Vesteda in vulling aan het inbraakpreventie project, dat de gemeente Schie dam, de politie Rotterdam-Rijn mond district Schiedam, vast goedfonds Vesteda en stichting Woonplus begin dit jaar geza menlijk zijn gestart. Naar aanleiding van dit veilig heidsbeleid kunnen Schiedam mers die hun woning beveiligen met hang- en sluitwerk dat vol doet aan het politiekeurmerk, een financiële bijdrage krijgen. Een derde deel van de kosten wordt, met een maximum van 200 euro door de gemeente ver goed. Vesteda legt daar voor zijn huurders een bijdrage van twee derde naast. De gemeentelijke subsidieregeling voor beveiligen van woningen geldt voor een duur van vijf jaar. SCHIEDAM - Het maandelijkse mantelzorgcafé in Schiedam op de Broesrsvest 123 is op dinsdag 30 september weer geopend van 10.00 tot 12.30 uur. Mantelzorgers, die langdurig zorgen voor een ziek(e) of ge handicapte) partner, kind, ou der, familielid, vriend(in), buur of bekende, zijn van harte wel kom om een kopje koffie of thee te komen drinken. Voor meer informatie kan gebeld worden met Steunpunt Mantel zorg Schiedam, tel. 06-516 94 096 (bereikbaar van maandag tot en met woensdag van 9.00 tot 12.00 uur). KUNSTGEBITTEN (010) 4699.444 BEZORGING: 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) Spinner Spinner is niet de echte naam van deze cypers/witte kat van ongeveer vier jaar oud. Hij is gevonden in bejaardentehuis Frankenland, waar hij vertroe teld werd, maar uiteraard is deze kat veel liever bij zijn eigen baasje. Daarom is hij opgehaald door de medewerkers van het dierenasiel. Een opvallend ken merk van deze kat is dat hij SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant en kele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zit ten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Spinner en Koos. maar een oog heeft. Koos Deze rood/witte kater loopt al twee jaar in de 's-Gravenlandse polder, waar hij altijd goed ver zorgd is. Hij is Koos genoemd door de medewerkers van de Hargahoeve. Zij zoeken nu een baasje voor Koos, omdat het een lieve kat is. Als hij geaaid wordt gaat hij heel erg kwijlen, omdat hij dat zo lekker vindt. Hopelijk hebben zijn nieuwe baasjes wel een tuin, want af en toe wil Koos wel naar buiten kunnen. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend op dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Voor informatie over deze en andere dieren: tel. 4714151 en internetsite: www.hargahoeve.nl. door MARTIN POLDER REGIO - Scooterrijders en bromfietsers die binnen twee jaar tweemaal worden aangehouden voor een strafrechterlijke overtre ding zijn hun scooter of brommer direct kwijt. Met deze in beslagname ter plaatse wil de politie Rot terdam-Rijnmond de scoot- eroverlast keihard aanpak ken. De overtreding kan be staan uit een verkeersover treding, maar ook het rij den zonder helm, een opge voerd voertuig of het onver zekerd rijden. De politie heeft een speciaal team, Regionaal Interventie Team Scooteroverlast, gefor meerd om de strijd met de over lastgevers aan te gaan. De leden van het team bewegen zich voort op lichte, wendbare motoren en worden ondersteund door een as- sistentiegroep die via de compu ter het verleden van de scooter en de bestuurder kan achterha len. Mocht een bestuurder voor de tweede maal zijn aangehou den voor een strafrechtelijke overtreding dan is hij of zij de scooter kwijt. Het dossier wordt voorgelegd bij de kantonrechter, die beslist of de eigenaar de scooter terugkrijgt of dat deze vernietigd wordt. Dossiers Het project heeft de naam 'ASO' meegekregen, wat staat voor Aanpak Scooter Overlast. Maar het project heeft ook deze opval- lende naam meegekregen om de doelgroep te bereiken. Jonge scooterrijders, die te hard rijden en daarbij de ene na de andere verkeersovertreding maken. Bij de officiële start vorige week woensdag bleek de noodzaak van de aanpak. Niet alleen kla gen burgers steeds vaker over het asociale, gevaarlijke rijgedrag, diezelfde ochtend werd ook een 90-jarige vrouw op de Rotter damse Pleinweg aangereden door een scooterrijder. Deze reed 'waarschijnlijk' te hard en tegen de verkeersrichting in. De vrouw overleed ter plaatse aan haar ver wondingen. Om de scooterrij ders te bereiken probeert de poli tie ze uit de anonimiteit te halen. Dit door informatie over de scooter en de berijder in de com puter op te slaan. Ook krijgt de bestuurder op het thuisadres een brief na de eerste aanhouding, met de waarschuwing wat er bij de tweede aanhouding gebeurt. De politie meldde woensdag dat zij in de loop van de tijd al van 2000 scooteraars in de politiere gio Rotterdam-Rijnmond een dossier heeft opgebouwd. Het aantal van 400 heeft een dusda nig dossier, dat ze de komende weken een bezoek van de politie kan verwachten. Kantonrechter De dossiers hebben onder andere tot doel om bij de kantonrechter de zaak te onderbouwen. Bekeu ringen voor te hard rijden of rij den met een kapot achterlicht komen normaal gesproken nooit onder ogen van de kantonrechter. Door deze zogenaamde 'Mulder feiten' te bundelen in een dos sier, en dit bij een zaak bij de stukken te voegen, denken poli tie en justitie sterker te staan voor diezelfde kantonrechter. Een ander doel van de dossiers is het in kaart brengen van de scooters. De voertuigen worden vaak gestolen of op straat ge roofd of worden gebruikt bij straatroven. Dat het de politie zeer serieus is met het project bleek bij de start woensdag om de parkeerplaats voor het politiebureau Hoog vliet. Korpschef Meijboom en lid van de parketleiding van jus titie Rotterdam, mevrouw De Jonge, waren naar Hoogvliet ge komen om symbolisch de eerste scooter in beslag te nemen. Deze werd door een kraan van de Ro- teb in een vuilniscontainer ge gooid om vernietigd te worden. Of dat daadwerkelijk met de in beslag genomen scooters zal ge beuren, hangt af van de onafhan kelijke kantonrechter. De eerste scooter is overigens vlak na de start van het project op het Hoogvlietse politiebureau bin nengebracht. Uit eerste onder zoek blijkt dat de scooter is sa mengesteld uit meerdere waar schijnlijk gestolen scooters. SCHIEDAM - 'De jeugd van te genwoordig...' Vaak wordt zo gereageerd als jongeren ter spra ke komen. 'Ze staan niet meer op in de tram, zijn onbeleefd, heb ben alleen belangstelling voor dure kleding en een mobiele te lefoon.' Maar het kan ook anders. In Zorgcentrum Frangois Haversch- midt zijn alle inwoners de lange hete zomer goed doorgekomen dankzij de hulp van een groep van ongeveer dertig jongeren die een deel van hun vakantie be steedden aan het werken met en voor ouderen. Iedereen, bewoners en medewer kers, waren erg te spreken over de jonge mensen die mede door hun komst een frisse wind door het huis lieten waaien. Een van de jongeren komt zelfs nu, na de vakantie, nog geregeld bij een bewoner op bezoek: 'gewoon, omdat ik het een aardige meneer vind'. Om deze jongens en meisjes nog eens te bedanken voor hun inzet werd donderdag een feestje ge houden. Onder het genot van een hapje en een drankje werd nog eens teruggekeken op de afgelo pen periode en sprak Zorgma nager Ron Luimes de hoop uit ook volgend jaar weer op de jon geren te mogen rekenen. Om zijn woorden kracht bij te zetten kre gen alle vakantiemedewerkers een cadeautje in de vorm van een bioscoopbon. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO Van OUDSHER Het adres voor onderhoud en reparatie van FIAT en ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 BRILMODE R#B BOON SCHIEDAM Iedere maandag kunt u bij ZOS- radio luisteren naar de volgende programma's: van: 10.00 tot 12.00 uur 'ZOS 55+' het pro gramma voor de oudere luiste raar met muziek tips de krant van toen, 18.00 tot 19.00 uur 'ZOS- Laudate' een programma met geestelijk muziek, 20.00 tot 22.00 uur 'Langs de Waterweg' het natuur- en milieuprogramma, via het Schiedamse kabelnet 91.5fim. De Graauwe Hengst en het gaat dit keer over De Brandersfees ten. Donderdag vanaf 22.00uur starten de feestelijkheden met de band: Blues Indication, versterkt met saxofonist Leslie v/d Heul en gitarist Willem van der Wal. Vrijdag vanaf 21.00 uur X- Change cross-over-concert met de salsa-band Conjunto Irawo met Afro-Cubaanse muziek met funk- en jazzritmes.Zaterdag vanaf 22.30 uur Peter de Vries the AU Starr Band. Zondag van af 21.30 uur de zondagsessie met en door Martijn van Dijk. Mar- tijn nodigt allerlei amateurs graag uit om met elkaar muzi kaal vertier te bieden. Aan een rustig luisterend publiek en brengt vaak ook zelf leuke luis terliedjes ten gehore. Zondag 28 september zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Waran- de/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds.W. van Sorge. In kerkgebouw De Ark, Harg- plein 101 is 3 oktober een piano concert met Ank Geul, aanvang 20 uur, toegang 5 euro. In de Liduinakapel (Frankeland) is zon dag om 9.15 uur eu- :haristieviering als voorganger pa ter L.v.d. Velden met mede werking van het Liduinakoor. Zondag is er een ruilbeurs in dienstencentrum De Woudhoek aanvang 14 uur, postzegels, munten en telefoonkaarten, toe gang gratis, taxatie gratis. Harmonia organiseert donder dag waarnemingen aan de hand van numerologie verzorgd door dhr. Paul Bregman, aanvang 19.45 uur in wijkcentrum Wi- bautplein 165, toegang 5 euro, voor info: tel. 4270983. Zondag is er om 10.30 uur een dienst bij de Vrijzinnige Ge loofsgemeenschap voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. De Evangelisch Lutherse Ge meente houdt een dienst om 10 uur voorganger is Ds. T. Zeven bergen. In de Grote Kerk is zaterdag van 10 tot 16 uur mevo bazar. OUDERENWERK zondag 28/9: Ruilbeurs, in dien stencentrum de Woudhoek, aan vang 13.00 uur,toegang gratis, donderdag 2/10: Biljartwed strijd, in dienstencentrum de Woudhoek, Vereniging 'Onder Ons' aanvang 13.00 uur. woensdag 8/10: Bloemschik ken,in dienstencentrum de 4 Molens, van 13.30 tot 16.00 uur, toegang gratis, zelf materiaal meenemen,opgeven aan de re ceptie. Iedere maandag: Bridgen, in dienstencentrum de 4 Molens, van 12.30 tot 16.00 uur. SCHIEDAM - De voorstelling van Hassan's Angels die op dins dag 30 september in het Fortis Theater a.d Schie gespeeld wordt, is wegens grote belang stelling naar de grote zaal ver huisd. In eerste instantie zou de cabaretvoorstelling 'Het gaat om het innerlijk' met Inci Pamuk, Charlotte Lap en Elvan Akyildiz als toneel-op-toneel-voorstelling te zien zijn. Maar door de aan houdende kaartverkoop is beslo ten de Hassan's Angels op het grote podium te laten spelen. Dat betekent dat er meer kaarten be schikbaar zijn en dat de verkoop doorgaat. Kaarten zijn te reser veren via 010-2 467 467, aan de kassa van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 - 15.00 uur of via internet: www.theate- radschie.nl. In november 2002 stonden Has san's Angels, tijdens de Nacht van het Cabaret, al in Schiedam. Toen ook een groo en daarom zijn ze er nog een keer en nu met een volledig programma. In 'Het gaat om het innerlijk' worstelen de Angels, maar niet letterlijk. Drie vrouwen van ver schillende afkomst: Elvan Akyil diz, Charlotte Lap en Inci Pa muk, hebben elkaar gevonden en besloten hun krachten te bunde len in een cabaretvoorstelling over cultuur, tolerantie, plasti sche chirurgie, neurofysiologie, zinloos geweld, orgaandonatie en Marokkanen. Over liefde, ge mengde huwelijken, adoptie en over vrouwen, mannen en chine zen. Het Meezingconcert 'Ik ben blij dat ik je niet vergeten ben' - Deel 4 dat op 5 oktober in het Theater aan de Schie zou worden gespeeld, vervalt en wordt ver vangen door een andere voorstel ling. Doordat de productie te weinig geboekt werd door de theaters heeft impresariaat Kik Productions besloten deze te ver vangen door een andere voorstel ling: Het Grote Meezingfeest on der leiding van Jan Rietman, be kend van onder andere het mee- zingtelevisieprogramma Het ge voel van... De datum en aanvangstijd van deze voorstelling blijven hetzelf de als die van het Meezingcon cert Ik ben blij... Reeds gemaak te reserveringen of gekochte kaarten blijven geldig. Het Grote Meezingfeest is een aaneenschakeling van (onder meer Engelstalige) hits die over bekend zijn uit de jaren '50, '60, '70 en '80. Met de negen muzi kanten van de Jan Rietman Band en Jody Pijper Singers gaat het publiek mee terug in de tijd om mee te zingen met de beste klas siekers uit de pophistorie. Voorafgaand aan de voorstelling De Drie Zusters van Tjechov op door Toneelgroep Amsterdam op zaterdag 27 september verzorgt acteur Alwin Pulinckx als extra een gratis inleiding. Pulinckx speelt in de voorstelling de rol van Fedotik, één van de luitenan ten. Hij zal ingaan op de werk wijze van regisseur Ivo van Hove en het stuk zelf. De inleiding be gint om 19.00 uur en vindt plaats in de foyer van het Theater aan de Schie. De Drie Zusters wordt gespeeld door onder andere Halina Reijn, Hans Kesting, Egbert-Jan Wee- ber en Pierre Bokma. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Tandprothetische Praktijk Veringmeier Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaiand 45, Schiedam Tel. 010-4711320 luegener huls-Ejan-hulskrBritEn verschijnt elke woensdag in Schie dam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huis- kranten b.v., regio Groot Rotterdam, behorende tot Wegener N.V. Oplage 40.107 REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brobbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Korpschef Meijboom en De Jonge van justitie Rotterdam dumpen symbolisch de eerste scooter Foto JOHN DE PATER Om de jongeren te bedanken voor hun inzet werd donderdag een feestje gehouden. u kunt uw grofvuil brengen naar het afvalbrengstation in Schiedam. U kunt ook een telefonische afspraak maken: 262 1000 of via internet www.irado.nl DOE MEE Alle kinderen tot 1 2 jaar die een bril kopen bij Brilmode Rob Boon mogen hun bril zelf maken en ontvangen een echt bril-diploma. Ook maak je kans om KinderBrillenKanjer te worden. Bril passen, Polaroid-foto maken en je bent kandidaat. Misschien kom jij wel met je foto in de krant en win je een mooie prijs. Schiedam Hof van Spaiand 5 Tel.: (010) 470 17 30 www.brilmoderobboon.nl N I G 1 N G F* u f s r v Vele bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. NV IRADO Van Heekstraat 153125 BN Schiedam Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ON5 Groep

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3