26, zaterdag 27 en 11 i l Gemeente Schiedam ingen helpen ondernemers op weg i emeenschappelijke Legeling GGD NWN Wanneer heeft een bezwaar schrift tegen een voorberei dingsbesluit kans van slagen I WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 NS-7 BOUWZAKEN ■Y/A Colofon >NTEIGENING BESTEMMINGSPLAN STATIONSPLEIN-OOSTZIJDE". EVENEMENTENVERGUNNING BRANDERSFEESTEN KERMIS BUITENHAVENWEG KAPVERGUNNINGEN AANWIJZING INVALIDENPARKEERPLAATSEN l™l ONTEIGENING BESTEMMINGSPLAN "TRAMPLUS-OVERSCHIESESTRAAT". Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl A. Gül WELSTANDS- EN MONUMENTENCOMMISSIE VOORBEREIDIfJGSBESLUIT VOORBEREIDINGSBESLUIT SCHIEDAM, WEEK 39, WOENSDAG 24 SEPTEMBER 2003 a berichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Bureau Communicatie Externe betrekkingen Telefoon: (010) 2465389, Fax: (010) 2465364 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 aanee i\ 1de graag een winkel beginnen, maar dan de ik er ook boven kunnen wonen. En dat >ben we hier gevonden. We zijn er ontzet- d blij mee en heel trots op. Iedereen die hier voorbij loopt kijkt naar boven!" De winkel van mevrouw Henneken gaat tijdens de Brandersfeesten voor het eerst open. t college van Schiedam maakt bekend, de gemeenteraad, gelet op de bepalin- van de Tijdelijke Referendumwet, 15 september 2003, heeft besloten de meenschappelijke Regeling GGD NWN 90 te wijzigen. nf'arni artikel 42 van de Gemeenschappe- s Regeling GGD NWN 1990 is de tekst rijzigd van artikel 4 "Taken en bevoegd- len" en van artikel 35. gewijzigde Gemeenschappelijke Regeling ID NWN treedt niet eerder in werking dan weken na bekendmaking ervan en ligt lurende deze periode tijdens kantooruren inzage in de Stadswinkel. Indienen van een verzoek tot het houden van een referendum. Het college van Schiedam maakt bekend dat het - gelet op de Tijdelijke referendumwet - de wijziging van de Gemeenschappelijke Regeling NWN 1990- referendabel heeft verklaard. Een ieder die kiesgerechtigd is voor de ge meenteraadsverkiezingen in Schiedam, kan over vorengenoemd raadsbesluit een verzoek indienen tot het houden van een gemeentelijk collectief raadplegend referendum. Een dergelijk verzoek dient in persoon, op vertoon van een legitimatiebewijs, te worden ingediend binnen 3 weken na bekendmaking dat het besluit referendabel is bij de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam. e burgemeester van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde artikel 84 van de Onteigeningswet bekend, dat de gemeenteraad bij besluit d.d. 15 sep- mber 2003, nr. VR 143/2003, het plan tot onteigening van enige percelen/appartemen- n aan het Stations-plein/PKO-laan heeft vastgesteld. De percelen/appartementen zijn liegen in het bestem-mingsplan "Stationsplein-Oostzijde". In het belang van de ruimte- ke ordening voorziet dit bestemmingsplan op de tot onteigening aangewezen percelen/ >partementen in de bestem mingen "Gemengde Doeleinden (Gd), Woningen gestapeld V(s)) en Verkeersdoeleinden (V)". e onteigening van de aangeduide percelen/appartementen geschiedt ten name van de ■meente Schiedam, ten behoeve van de uitvoering van genoemd bestemmingsplan. et raadsbesluit met bijlagen ligt gedurende vier weken (met ingang van 26 september tot en et 23 oktober 2003) voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, j de balie Bouwen, Wonen en Milieu: maandag van 12.00 - 16.00 uur; de overige werk- tgen van 08.00 - 16.00 uur (donderdags tot 20.00 uur). edurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden die tijdig hun ziens- ijze bij het gemeentebestuur naar voren hebben gebracht, schriftelijk bij de Kroon hun rdehkingen naar voren brengen tegen het raadsbesluit tot onteigening. De bedenkingen die- ui te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moeten worden ingediend bij de inister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951, 2500 Z 's-Gravenhage. Door de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders zijn vergunningen verleend voor het organiseren van het evenement Brandersfeesten, dat zal plaatsvinden op 26, 27 en 28 september 2003 in Schiedam. Vanaf 24 september 2003 ligt een afschrift van de vergunning gedurende 6 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel, Stadserf 1. Binnen zes weken kunt u tegen het verlenen van de vergunning een bezwaarschrift indienen. Hieraan zijn geen kosten verbonden. In het bezwaarschrift moet staan waarom u tegen de verleende vergunning bent. Ook moet u aangeven waarom u vindt dat u rechtstreeks in uw belang bent getroffen. Het bezwaarschrift kunt u sturen aan de burgemeester en het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Intussen blijft de vergunning geldig. Als u vindt dat de verleende vergunning meteen moet worden ingetrokken dan kunt u daarvoor een verzoek sturen naar de voorzieningenrechter van de rechtbank Rotterdam, t.a.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Voorwaarde hiervoor is dat u bij de burgemeester en het college van wethouders van Schiedam een bezwaarschrift heeft ingediend. Aan een procedure bij de rechtbank zijn wel kosten verbonden. De burgemeester en wethouders van Schiedam hebben een aanvraag ontvangen voor het organiseren van een kermis aan de Buitenhavenweg van 29 oktober t/m 2 november 2003. Deze aanvraag ligt voor een periode van 2 weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1 te Schiedam. Belanghebbenden kunnen tijdens deze 2 weken hun zienswijze geven over het gevraagde evenement. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 1 spar, staande in de achtertuin van Stationstraat 27, in verband met overlast I conifeer, staande in de voortuin van Olmenlaan 1in verband met de grootte van de conifeer waardoor deze gevaar kan veroorzaken. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan Worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de president van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel: (010) 631 52 81. 'HP' 1 *4 Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op 18 september .'.003 op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1de onderstaande plaatsen aan te wijzen als ee :t invalidenparkeerplaats door plaatsing van het bord model E6 bijlage I RVV met onderbord: a. Overschieseweg, nabij de ingang Jachthaven b. Johan Braakensiekstraat, nabij de ingang van de flat (met nr 41) c. Pascalstraat, op de hoek met het Newfonplein d. Bachplein, nabij de ingang van de flat met nr 557 e. De La Marplein, nabij pand nr 52 f. Burg. Van Haarenlaan, nabij pand nr 791 Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaai schrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrok ken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij dhr Braam, tel.: 2465404. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. De burgemeester van Schiedam maakt ter voldoening aan het bepaalde in artikel 84 van de Onteigeningswet bekend, dat de gemeenteraad bij besluit d.d. 15 sep tember 2003, nr. VR 142/2003, het plan tot onteigening van een aantal percelen aan de Overschiesestraat heeft vastgesteld. De percelen zijn gelegen in het bestemmingsplan "Tramplus-Overschiesestraat". In het belang van de ruimtelijke ordening voorziet dit bestemmingsplan op de tot onteigening aangewezen percelen in de bestemmingen "Trambaan (Tb), Groenvoorzieningen (G), Verkeersdoeleinden (Vo) en Waterstaats- doeleinden". De onteigening van de aangeduide percelen geschiedt ten name van de gemeente Schiedam, ten behoeve van de uitvoering van genoemd bestemmingsplan. Het raadsbesluit met bijlagen ligt gedurende vier weken (met ingang van 26 september tot en met 23 oktober 2003) voor een ieder ter inzage in de Stadswinkel, Stadserf 1 te Schiedam, bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu: maandag van 12.00 - 16.00 uur; de overige werkdagen van 08.00 - 16.00 uur (donderdags tot 20.00 uur). Gedurende de termijn van ter inzage legging kunnen belanghebbenden die tijdig hun ziens wijze bij het gemeentebestuur naar voren hebben gebracht, schriftelijk bij de Kroon hun bedenkingen naar voren brengen tegen het raadsbesluit tot onteigening. De bedenkingen dienen te worden gericht aan Hare Majesteit de Koningin en moeten worden ingediend bij de minister van Volkshuisvesting, Ruimtelijke Ordening en Milieubeheer, Postbus 20951, 2500 EZ 's-Gravenhage. Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 telefoon 2465565. Ingekomen aanvragen van 8 september 2003 t/m 18 september 2003: bouwaanvragen en reclameaanvragen: 20.00 uur, 's-Gravelandseweg 414 Aureliahof 4 De Wildestraat 65 Frambozengaarde 12 Hargplein 88-100 Huijsmansstraat IA Koolwitjehof 102 Linzenakker 28 Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Haven 247-249 Oever 20 Parkweg 415 Westvest 82 Burger King B.V. Toorman Architecten Schiedam VPCPO R'dam/S'dam S. Dharmlall Woonplus Schiedam M.R. Morbeck F. Ruyken W.M. Dam Kuwait Petroleum B.V. Kuwait Petroleum B.V. Redema B.V. M. Schimmer RKSV Excelsior '20 vergroten (wijziging) D.A.M. Mouwens Verleende beschikkingen: bouwvergunningen: verleend 11 september 2003: Leeuweriksingel 31 F. van Loon verleend 17 september 2003: Mariastraat 119-179 en 185-225 garagedeuren plaatsen verleend 18 september 2003: Bosrand 34 Wetlanden Era Makelaars Broersvest 56C Burg. Honnerlage Gretelaan 494-496 Eerste Tuinsingel 12 Villastraat 68 De Wegwijzer O.G. Vindon verbouwen J.L. Kooistra reclamemast plaatsen woning vergroten erfafscneiding plaatsen 2 dakkapellen bouwen 73 ouderenwonin- gen+comm.ruimte+onder- grondse parkeergelegenheid bouwen 1 e fase) markiezen plaatsen woning vergroten (herziene aanvraag) dakkapel plaatsen pand verbouwen reclame aanbrengen indeling veranderen (herziene aanvraa: woning vergrote: kleed- en activiteitenruimte woning vergroten dakopbouw plaatsen Woonplus Schiedam serre-kozijn vervangen gevelpui winkel verbouwen creativiteitsruimte plaatsen bedrijfsruimte tot woning woning vergroten Verleende beschikking sloopvergunning: verleend 15 september 2003: Kerkweg 83 M.G.A. Baartmans woning slopen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burge meester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behan deling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voor ziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voor ziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. De volgende plannen zijn geagendeerd voor de openbare vergadering van de Welstands- en Monumentencommissie Schiedam in kamer 1.03 van het Stadskantoor, Stadserf 1, Schiedam. Datum: 29 september 2003 's-Gravelandseweg 414 Aureliahof 4 De Vlinderhoven 54 Dr. Kuyperlaan e.o. Nieuwe Damlaan 9 Nieuwe Damlaan 9 Rijksweg A4 Valeriusstraat/ Diepenbrockstraat Burger King B.V. Toorman Architecten Schiedam H. Sterrenburg Woonplus Schiedam Kuwait Petroleum B.V. Kuwait Petroleum B.V. Rijkswaterstaat DZH WOGroenoord reclamemast plaatsen woning vergroten woning vergroten flats renoveren pand verbouwen reclame aanbrengen glazen wand plaatsen 51 appartementen/9 stadswo ningen/parkeergarage bouwen Belanghebbenden die daar prijs op stellen kunnen in de gelegenheid worden gesteld zich in de vergadering van de commissie te laten horen over vorenstaande. Nadere inlichtingen - waaronder het tijdstip van behandeling - kunt u krijgen maandag-, dinsdag-en donderdagochtend bij het secretariaat, telefoonnummer: 246 54 87. De burgemeester van Schiedam maakt, overeenkomstig artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 september 2003 heeft besloten dat een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan "Nieuwland" wordt voorbereid voor De Meesterstraat 40. De locatie betreft de basisschool 'Het Meesterwerk'. Het voorbereidingsbe:luit treedt in werking met ingang van vrijdag 26 september 2003. Het voorbereidingsbesluit met de daarbii behorende tekening ligt met ingang van 26 september 2003 voor een ieder ter inzage bij ae balie Bouwen, Wonen en Milieu van de stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Gedurende een termijn van zes weken, met ingang van 26 september tot en met 6 november 2003, bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid om een bezwaarschrift tegen het voor bereidingsbesluit in te dienen bij de gemeenteraad, t.a.v. het hoofd van de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. De burgemeester van Schiedam maakt, overeenkomstig het bepaalde in artikel 22 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, bekend dat de gemeenteraad in zijn vergadering van 15 september 2003 heeft besloten dat een herziening van een gedeelte van het bestemmingsplan "Hargplein-Kethel (1980)" wordt voorbereid voor Hargplein 100, gelegen bij het kruispunt van de Zwaluwlaan met de Churchillweg, naast het kerkgebouw de Ark. De locatie betreft het complex voor ouderenhuisvesting 'De Harg'. Het voorbereidingsbesluit treedt in werking met ingang van vrijdag 26 september 2003. Het voorbereidingsbesluit met de daarbij behorende tekening ligt met ingang van 26 septem ber 2003 voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Stadserf 1, 3112 DZ Schiedam. Gedurende een termijn van zes weken, met ingang van 26 september tot en met 6 november 2003, bestaat voor belanghebbenden de mogelijkheid om een bezwaarschrift tegen het voor bereidingsbesluit in te dienen bij de gemeenteraad, t.a.v. het hoofd van de afdeling Bestuurs- en managementondersteuning, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Alleen belanghebbenden kunnen een bezwaarschrift tegen een voorbereidingsbesluit indienen. Een belanghebbende is iemand wiens belang rechtstreeks bij het besluit is betrokken, dus iemand die gronden in gebruik of in bezit heeft binnen het gebied van het voorbereidingsbesluit. Als een voorbereidingsbesluit wordt genomen ten behoeve van een vrijstellingsprocedure als bedoeld in artikel 19, lid 1 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, dan kunnen de bezwaren zich beter richten tegen deze vrijstellingsprocedure. Als toch een bezwaarschrift wordt ingediend tegen een voorbereidingsbesluit dat is genomen ten behoeve van de vrijstellingsproceoure als bedoeld, in artikel 19, lid 1 Wet op de Ruimte lijke Ordening, worden indieners van een bezwaarschrift, als ze geen belanghebbenden zijn, niet ontvankelijk verklaard.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 7