0 ff Herfst in de Heemtuin Nieuwbouw Jozefschool in gebruik PRAXIS Peuter-educatie van start tieesjif 3 >1 Laatste avontuur thuisblijvertjes Verdachte van twee zedenzaken opgepakt u intratuin tÏJ I-r >r Halloween- optocht Inbrekers opgepakt v Griezelen en spoken bij Intratuin f intratuin ru mm?* Innen achterstallige betaling levert binnen een week 30.000 euro op iMaeslanden IfsR Rijnmond *IS Trouwplannen.' Bezoek samen LowMamageiBeurs RA. van der KOOIJ V 4 SJ Ssfr Z%T Gevraagd woningen woning-taxaties Schiedam Kunstenares praat publiek bed in Lezersservice Salsa onder de brug SCHIEDAM - In Schiedam- Oost wordt op vrijdag 31 oktober een halloweenoptocht gehouden. Kinderen van 0 tot 12 jaar kunnen meelopen, kindèren tot en met 8 jaar wel met begeleiding. Deelname kost 0,50 euro en inschrijven kan bij Kluphuis Oost, Boerhavelaan 79, tel. 010- 2450169. Inschrijven kan tot vrijdag 24 oktober. Deelnemers moeten wel natuurlijk wel een bont en kleurrijk gezelschap vor men, dus verkleed komen is verplicht. Er zijn prijzen mee te winnen. Ook de muziek moet zelf worden gemaakt, dus iedereen mag pannen, pollepels of pannendeksels meenemen. De optocht begint om 19.00 uur vanaf Kluphuis Oost. Arclinea SCHIEDAM - Twee mannen van 22 en 23 jaar zonder vaste woon- of verblijfplaats zijn don derdagmiddag aangehouden na dat zij hadden ingebroken in een woning aan de Lorentzlaan. Ge tuigen hadden de inbrekers ge zien en meldden dit bij de poli tie. Toen agenten ter plaatse kwa men en het portiek in wilden gaan, zagen zij de twee mannen de trap afrennen. De mannen waren in het bezit van gereed schap dat zij gebruikt hebben voor het inbreken plus uit de woning afkomstige spullen, waaronder een computer, siera den en mobiele telefoons. Het tweetal werd vervolgens aange houden en overgebracht naar het politiebureau in Schiedam. Zij zijn in verzekering gesteld. 30-70% KORTING Woon Store FACTORY OUTLET KRANT NIET ONTVANGEN? 25 26 oktober 2003 Weg naar Hameien loopt via Oude Luxor SCHIEDAM - De dreigende bezuiniging op de Heemtuin in het Prinses Beatrix- park lijken zo goed als zeker afgewend. In de begroting van de gemeente Schiedam was een post van 73.000 euro geschrapt voor het beheer. Dat zou volgens ONS directeur Peter Hulst rampzalige gevolgen hebben gehad voor de Heemtuin en de ruim vijftig vrij willigers. "Voor het beheer is specialisti sche kennis nodig. Het is geen gewoon park, waarin je met grasmaaier het gazon netjes houdt. Bovendien is de beheerder een aanspreekpunt voor de vele vrijwilli gers. Die helpen niet alleen mee met het onderhoud maar vervullen ook educatie ve taken, zoals schoolkinderen rondlei den. Het zou ontzettend zonde zijn als dat al lemaal gaat verdwijnen." De afdeling openbare ruimte van de ONS denkt de opgelegde bezuinigen te vinden door te kaasschaven in de kostenposten 'en allemaal een stapje harder te lopen', aldus Hulst. "Het kwaliteitsniveau van de openbare ruimte mag er in ieder geval niet onder leiden want daarover hebben we duidelijke afspraken met de gemeen teraad." Het college van b en w heeft zich positief uitgelaten over het voorstel van ONS maar het is uiteindelijk de gemeen teraad die bij het vaststellen van de be groting beslist of de bezuinigingen op de Heemtuin al dan niet doorgaan. "Ik ver wacht echter dat de raad positief zal staan tegen het alternatief dat zowel door ONS als het college wordt onderschre ven", aldus Hulst. De ontwikkelingen zijn in ieder geval geen reden het Herfstfeest af te blazen, dat zondag 26 oktober wordt gehouden op de kinderboerderij en de Heemtuin. Van 10.00 tot 17.00 worden verschillende activiteiten voor kinderen georganiseerd. SCHIEDAM - Het actief innen van niet betaalde par keerboetes leverde de gemeente binnen een week al 30.00 euro op. Voor wethou der Ton de Swart van finan ciën een bewijs dat Schiedammers best bereid zijn aan hun verplichtingen te voldoen. Nog maar kort geleden is de ge meente gestart met het binnenha len van onder meer niet betaalde boetes, bouwleges en openstaan de rekeningen voor geleverde diensten van de gemeente. Het gaat daarbij om een bedrag van ruim zeven miljoen euro dat het stadsbestuur nog te goed heeft. Ton de Swart: "Vanaf de start van deze aanpak hoor ik op een enkel uitzondering na, alleen maar po sitieve reacties uit de bevolking. Eindelijk gebeurt er wat, meent men." Precies 8006 Schiedammers wer den onlangs verzocht binnen tien dagen oude rekeningen met de gemeente te vereffenen. Daarbij gaat het om 344 rekeningen die werden uitgeschreven in 1998. Het grootste deel betreft echter de periode 1999-2001. In totaal moet deze aanpak een bedrag op leveren van maar liefst 240.000 euro. "Ik kan me best voorstellen dat er mensen zijn die zich niet kunnen herinneren dat er nog een openstaande rekening is van ruim vier jaar geleden, maar voor de meeste mensen is het korter gele den", aldus De Swart. "Natuur lijk kan ik allerlei redenen aan voeren waarom dit niet eerder is aangepakt, maar dat is geen ex cuus. Vanaf nu moet het voor een fout parkeerder duidelijk zijn dat als er een gele bon op de ruit van de auto zit, er binnen gemiddeld een week of vijf een acceptgiro op de mat ligt. Degene die daar niet op reageert krijgt na vier weken een aanma ning." SCHIEDAM - Deze week is de nieuwbouw van de Sint Jozef school aan de warande in Schie dam feestelijk in gebruik geno men. Maandag om half negen be gon het feestje. Alle kinderen lie pen in een erehaag achter een draaiorgel aan vanaf de Stadhou derslaan, Willem de Zwijgerlaan en Schoolstraat met als eindpunt de hoofdingang van de nieuw bouw aan de Warande. Daarna volgde de officiële ope ningshandeling met het door knippen van een lint en toe spraakjes door genodigden, maar ook voor de kinderen was het de hele dag feest. Zij konden genie ten van lekkere hapjes en drank jes en er werden de hele dag vele activiteiten gedaan, waaronder circus, dans, toneel en schmin ken. Om twee uur werd de feestdag af- Praxis Mega Rotterdam met tuincentrum 26 oktober van 10.00 tot 17.00 uur MET TUINCENTRUM gesloten en mochten de kinderen naar huis. Na de oplevering van de nieuwbouw, met daarin elf lo kalen voor de groepen 1 tot en met 4, is de renovatie van het uit 1921 daterende hoofdgebouw aan de Nassaulaan aan de beurt. Het oude, statige karakter blijft behouden, maar wordt wel aan gepast aan de huidige eisen die modern onderwijs stelt. Zo wordt de zolder omgebouwd tot een multifunctionele ruimte waar zo- 'n 200 mensen in kunnen. En in de nissen op de begane grond worden zogenaamde vides ge maakt. SCHIEDAM - In een knalgele schoolbus geeft wethouder Christine Lepidis op 28 oktober om 9.00 uur het offciele start schot voor de campagnedag 'Een goede start - Op weg met de voorschool'. Het doel van de campagne is ouders te informe ren over de Voor- en vroeg- schoolse educatie en hen te sti muleren hun kinderen hieraan deel te laten nemen. In de school bus krijgen ouders informatie en kunnen ze overleggen met consu lenten over de mogelijkheden voor hun peuters in Schiedam. In de peuterspeelzalen die deel uit maken van de Voor- en vroeg- schoolse educatie, zogeheten Peuter+ speelzalen, wordt de ont wikkeling van kinderen vanaf 2,5 jaar gestimuleerd. Het accent ligt hierbij op taalontwikkeling, maar ook aan sociaal-emotionele ont wikkeling wordt veel aandacht besteed. Het doel van Voor schoolse educatie is kinderen be ter voor te bereiden op het basis- Kom zaterdag 25 oktober van 19.00 tot 21.30 uur naar onze bijzondere koopavond. SCHIEDAM - Met het aller-allerlaatste avontuur werd vorige week donderdag Jeugdland afgesloten. Aan belangstelling voor de activitei ten was ook deze herfstvakantie geen gebrek. "Je verwacht dat veel mensen erop uit trekken maar gezien de enorme opkomst blijven veel kinderen ook gewoon thuis", aldus Daphne Meijer, die samen met Pim Schenkelaars verantwoordelijk is voor de organisatie. "Theater de Teerstoof zat dinsdag helemaal vol voor de kindershow van Ome Fred en Clown Miko. De telefoon bleef rinkelen om plaatsen te reserveren, we hebben zelfs mensen teleur moeten stel len. Ook het grote wateravontuur in Zwembad Groenoord is goed be zocht" Voor het aller-allerlaatse avontuur in de Margriethal werden nog één keer de topattracties van afgelopen zomer neergezet. Zo'n zeshonderd kinderen beleefden een prachtige middag. Echt de aller-allerlaatste keer was het natuurlijk niet. "Voor dit jaar zijn de activiteiten ten ein de maar volgend jaar begint gewoon een nieuw avontuur", stelt Meij er haar publiek gerust. Het organisatieduo heeft nu alle tijd nodig voor de voorbereiding van de intocht van Sinterklaas, die 15 november wordt verwacht in Schie dam. Net als voorgaande jaren willen ze er iets speciaals van maken. Gevraagd om een tipje van de sluier op te lichten antwoordt ze. "Nee ik verklap niks want het moet een verrassing blijven." SCHIEDAM - De recherche heeft dinsdag 14 oktober een 29-jarige Schiedammer aange houden. Hij wordt verdacht van verkrachting van een 78-jarige vrouw uit Schiedam en het ern stig seksueel lastigvallen van een 68-jarige vrouw uit Schie dam. Naar aanleiding van het televisieprogramma Opsporing Verzocht van maandag 6 okto ber, waarin aandacht werd ge vraagd voor de zaak met 86-ja- rige vrouw, meldde de 78-jarige Schiedamse dat zij enige maan den geleden was verkracht. Zij had dit nog niet eerder bij de politie gemeld. Zij verstrekte te vens informatie die leidde tot de aanhouding van de 29-jarige Schiedammer. Hij wordt ook verdacht van het ernstig seksu eel lastigvallen van de 86-jarige vrouw. Dit gebeurde zaterdag middag 20 september rond kwart voor drie op de Burge meester van Haarenlaan. De verdacht is vrijdag 17 okto ber voorgeleid aan de Officier van Justitie en op last van de Rechter Commisaris in bewa ring gesteld. onderwijs. De wethouder zal ook aandacht besteden aan de Wijkfe- licitatiedienst die sinds septem ber in de wijk Nieuwland van start is gegaan. Ouders van kin deren die 2 jaar zijn geworden, krijgen bezoek van de wijkconsu- lent. De ouders krijgen een ca deautje voor de jarige en infor matie over voorzieningen in de wijk voor volwassenen en kinde ren op het gebied van welzijn, onderwijs, werk en gezondheids zorg. •SSv. - .?/<•..- s - Fauteuil TANIA VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 55, NUMMER 43, OPLAGE 40,107 Wegener huLs-aan-hutskranten Nieuwe SÉStadsblad K E L A A R ^^jMakelaa Maassluis/Maasland 010-592 33 00 Rotterdam 010-4600602 Schiedam 010-409 01 40 Westland/Hoek van Holland 0174 - 38 64 26 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Internet www.maeslanden.nl De beste taxaties! WOENSDAG 22 OKTOBER 2003 HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl I Rivium-2* Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319 4.500 ma Meubelen en Woonaccessoires Lylantse Baan 7 CapeHe aan den IJssel 010 - 258 42 00 www. woonstore. nf Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur I Zaterdag en zondag van 10.00 - 17.30 uur Rotterdam, AH0Y Info: www.trouwplannen.nl Oude boetes alsnog verhaald C 010-409 01 44* Ltd: RVT FOTO: Roel Dijkstra NansWolters ZONDAG Vierhavensstraat, tel. 010-477 60 08 Met diverse activiteiten voor jong en oud. HET GROENE WARENHUIS OPEL0 SCHIEDAM - 's-Gravelandseweg 383 Tel. OIO - 462 10 33 tit T ROt NI WARt NtlUIN Leerlingen van de St. Jozefschool liepen naar de hoofdingang van de nieuwbouw aan de Warande. FOTO Mirjam van der Hoek Roel Dijkstra -Va?*" Skimmia Japonica 'Rubella' Buitenplant, minimaal 15 bloemknoppen, hoogte ca. 35 cm, potmaat 15 cm. Van 8,99 Halloweenfeest; zaterdagavond 25 oktober J PIJNACKER, Rijskade la, 015-3610000, donderdag/vrijdag koopavond. PIJNACKER, Rijskade la, 015-3610000. In diverse kleuren stof Met koloniale pootjes. Ook leverbaar in diverse kleuren leder. Nu voor 349,95 Meeneemprijs! Van 279,95 voor

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 1