Brandersstad nadert top Irado maakt water schoon Spieringshoek ontvangt buitenlandse gasten Nu ook kinderkleding bij Stripes Jeansstore Rabobank opent nieuw adviescentrum SP deelt fotocamera's uit Drs. P signeert Waterweg Film Zakelijk bekeken VST/Schiedam klimt omhoog Ingezonden brief (Toekomst-) mijmeringen Openingstijden Woonplus Autoinbrekers aangehouden Ford Orion bij dieven in trek Open dag BGS Linda, Eva en Anouk figureren naast sterrencast Van mobieltje beroofd Veel te veel op 1' HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 5 NOVEMBER 2003 SCHIEDAM SCHIEDAM - Met ingang van deze week veranderen bij Woon plus de openingstijden. Het kan toor aan de Valeriusstraat is in het vervolg geopend van maan- dag tot en met vrijdag van 8.30 tot 17.00 uur. Dus ook op vrij dagmiddag zijn met ingang van 3 november communicatiemede werkers van de woningcorpora tie bereikbaar. SCHIEDAM - Een 40-jarige vrouw uit Spijkenisse en een 31- 1 jarige man zonder vaste woon- of verblijfplaats zijn zaterdag avond op de Keileweg in Rotter dam aangehouden voor inbraak in een auto in Schiedam. Het tweetal had zaterdagmiddag r ingebroken in een auto die ge parkeerd stond aan het Geuzen- plein. Een getuige had het kente ken van de auto, waarmee de in- brekers vervolgens wegreden, genoteerd en aan de politie door gegeven. Op de Keileweg zagen agenten de twee verdachten in de auto rijden en hield ze aan. De man en de vrouw zijn overgebracht ■i naar het politiebureau in Schie dam. SCHIEDAM - In de nacht van woensdag op donderdag zijn er een paar auto's gestolen van het zelfde merk en type. Een 22-jarige vrouw deed don derdagmorgen aangifte van haar auto, een Ford Orion. De auto stond geparkeerd aan de Nieuwe Haven. Een zelfde auto is ook gestolen van een 39-jarige man. Ook hij deed aangifte en zijn auto stond geparkeerd in de Van 's-Gravesandestraat. SCHIEDAM - Vanwege het 75- jarig bestaan van BGS gaan de deuren van dit Schiedamse be- drijf op zaterdag 8 november open voor alle belangstellenden. Van 10.00 tot 16.00 uur krijgt ie dereen de gelegenheid het be drijf van binnen te zien door een rondleiding, die muzikaal wordt ondersteund door live muziek van 'Heeren van het goede le ven'. Op diverse productieafde lingen zullen machines in bedrijf zijn en de medewerkers staan de bezoekers te woord. SCHIEDAM - Koploper Hotak'68 kan zaterdag op een warme ont vangst rekenen. De Brabanders verdedigen dan hun koppositie tegen Brandersstad, dat in Ede Bit/NL met 3-7 versloeg en daarmee nu ach ter de lijstaanvoerder op de tweede plaats staat. Het verschil tussen de twee is echter nog steeds vijf punten. Om dat gat te dichten zullen de Schiedamse tafeltennissers in eigen huis een ruime overwinning moeten boeken. Voortbordurend op de goede resultaten van de laatste weken, moet het mogelijk zijn om in ieder geval een kleine zege te behalen. In het duel tegen Bit/NL open de Smajic met winst. Karbaat en Waterreus tilden de stand naar 0-3. Karbaat en Smajic pakte hun tweede dubbel-winst, waarna Smajic de ruststand op 0-5 bepaalde. Na de onderbreking moest Waterreus bui gen voor de routine van Den Boer. Karbaat bouwde de voorsprong weer uit naar vijf punten. Daarna verloor Waterreus, won Smajic en ging Karbaat voor nul nara de kant. Het eerste damesteam behaalde een 4-6 overwinning op Maasbree. Hiermee bedraagt de voorsprong op concurrent SAR/Rabobank nu vier punten. Topper was opnieuw Jolanda Waterreus, die driemaal won. Sue Ann Leong won tweemaal en Danielle Maas zorgde voor het zesde punt. Overige uitslagen: Smash'70-Brandersstad 2(h) 2-8, Maasbree 2- Brandersstad 2(da) 4-6. SCHIEDAM - Heinz Polzer, beter bekend als Drs. P, komt op zaterdag 8 november zijn onlangs verschenen herdruk van 'Tante Constance en Tante Mathilde' signeren. Dat doet hij tussen 13.30 en 14.30 uur in boekhandel Post Scriptum in het Hof van Spaland. Na zijn laatste optreden rees het vermoeden dat aan het oeuvre van deze inmiddels 84-jarige dichter en liedjesschrijver niets meer zou worden toegevoegd. Voor Ivo de Wijs reden om zijn beste teksten in een bloemle zing samen te brengen. Het boek bevat een humoristische toelichting van Drs. P zelf en een uitgebreide discografie. SCHIEDAM - Op dit moment worden vele singels en sloten in Schie dam schoongemaakt door Irado. Het teveel aan vegetatie van de Pol derweg, Stadhouderslaan, Burgemeester van Haarenlaan en de Jozef Oreliosingel, wordt weggehaald en worden van de kanten een stukje afgehaald, waar dat nodig is. De nu nog aanwezige waterlelies en ge le plompen worden weggehaald. De platen worden niet gerooid, maar afgeknipt, zodat ze volgend jaar weer kunnen groeien en bloeien. Door het loof steeds te verwijderen, verdwijnt het niet naar de bodem van de sloten en wordt vermeden dat het verteerde loof tot bagger- vorming leidt. Als de singels en sloten zijn geschoond, dan gaat het Hoogheemraad schap van Delfland aan de slag om een schouw uit te voeren. Deze schouw vindt rond half november plaats. De watergangen moeten dan voldoen aan de eisen van het Hoogheemraadschap, de zogenaamde bepalingen van Delflands algemene keur. Rond half juli wordt jaar lijks ook zo'n keur gedaan. SCHIEDAM - De theaterversie van de successerie Zeg 'ns Aa wordt door heel Nederland beju beld en op dinsdag 11 en woens dag 12 november zullen Mien Dobbelsteen, Dokter van der Ploeg, Hans Lansberg en de rest van de familie Schiedam aan doen. Naast de originele cast met onder andere Carrie Tefsen, Sjoukje Hooymaayer en Hans Cornelissen, staan ook drie Schiedamse meiden op het podi um. Linda Poels, Eva Nagtegaal en Anouk van Mil figureren naast de bekende karakters die heel Nederland jarenlang aan de buis gekluisterd hielden. Linda, Eva en Anouk dansen bij het Schiedanstheater van Barbara Fleischmann en werden benaderd via het Theater aan de Schie en impresariaat Ruud de Graaf. Anouk: "Er werden een paar jon ge meiden gezocht die kunnen bewegen en wat toneelervaring hebben. Maar vooral lef was be langrijk. Want wie krijgt er nou de kans om naast Carrie Tefsen in de schijnwerpers te staan? Dat is knap imponerend!" Eva vult aan: "We hebben al vaker op het podi um van dit theater gestaan, maar dat was meestal met eigen pro ducties of als ondersteuning van bijvoorbeeld de Rijnmondband of het Muziekvereniging Sint Rad boud. Nu mogen we meespelen in een landelijke productie en dat is ontzettend spannend." Linda vertelt dat ze eigenlijk nog niet precies weten wat ze mogen gaan doen. "De kostuums zijn echter wel prachtig, dat hebben we al gehoord en ook al is ons aandeel maar heel klein, we staan er wel! En de kaartverkoop gaat ook prima, ik hoop dat we twee keer voor een uitverkochte zaal spelen." Aïda '3 Musketiers, de musical' is in het nieuwe Luxor Theater in Rot- Russian Ark Stel datje 1 minuut de tijd neemt voor ieder schilderij, hoe lang denk je dan dat je bezig bent in het Louvre? Ik zou maar een jaar abonnement nemen! En het be roemde Hermitage museum in St. Petersburg is nog een stuk groter! Bijna geen doen eigenlijk, dus wat dacht je van een rondleiding van-1-take van 96 minuten? Geen droge toer langs alle schil derijen en beelden, maar een sprankelende, tot leven gewekte droom over de verschillende be woners en bezoekers van dit voormalige paleis. Een film als één ademtocht. Donderdag en vrijdag in Schie dam en zaterdag in Vlaardingen Tan de Repente Marcia (Tatian Saphir) werkt als medewerker in een lingeriewin kel. Ze is onzeker over haar over gewicht en heeft nog meer emoti onele problemen. Op een dag komt ze Mao (Carla Crespo) en Lenin (Veronica Hassan) tegen, die haar onder bedreiging van een mes mee nemen naar de zee in een gestolen taxi. Deze twee lesbische punk meiden zeggen botweg dat ze seks met haar wil len hebben. Marica staat hier in het begin afwijzend tegenover. Hier begint de roadmovie op weg naar de zee. Op de terugweg gaan ze naar de tante van Lenin, een oude maar kranige dame, op be zoek. Hier worden de meisjes op eens mensen van vlees en bloed en met emoties. Vrijdag in Vlaardingen en zater dag in Schiedam Sinbad, de held van de zeven zeeën Sinbad belandt op een dag in een wel zeer netelige situatie. Sinbad wordt namelijk ten onrechte be schuldigd een van de grootste schatten ter wereld - Het Boek van de Vrede - te hebben gesto len. Proteus - de kroonprins met wie Sinbad in zijn jeugd was be vriend - wil hem helpen en neemt zijn plaats in. Zaterdag en zondag in Schiedam. Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12 in Schiedam, aanvang 21.00 uur. Filmtheater 't Zeepaard, Schiedamseweg 51 in Vlaardingen, aanvang 20.30 uur. De kindervoorstelling in Schiedam begint om 14.00 uur. neJnel* esnc r terdam wegens groot succes ver lengd tot en met december. De opera Aïda, van de Roemeense Staatsopera, die in eerste instantie ook in deze periode stond gepro grammeerd, is daarom verplaatst naar het Theater aan de Schie. Aï da is twee maal, tijdens een mid dag- en avondvoorstelling, te zien op 23 november. De Nationale Opera van Boekarest is het oudste opera-gezelschap in Roemenië. De geschiedenis begint vroeg in de negentiende eeuw en de ont wikkeling van het instituut (met een onderbreking tijdens de Tweede Wereldoorlog) zet zich voort tot op de dag van vandaag. Het repertoire breidt zich voort durend uit, met name in de rich ting van de Italiaanse opera, en de voorstellingen kunnen wedijveren met die van de grote operahuizen waar ook ter wereld. Jonge Roe meense zangsolisten en dansers winnen vele prijzen op internatio nale festivals, Roemeense so listen vervullen gastrollen op alle grote podia en de Nationale Ope ra van Boekarest maakt lange en succesvolle tournees naar het bui tenland. Hameien De musical 'Kunt u mij de weg naar Hameien vertellen, meneer' is erg populair, omdat hiermee een veelbekeken televisiepro gramma herleeft. De kinderen van Hameien worden door de Rattenvanger meegelokt naar een andere wereld. Chantal Janzen en René van Kooten vormen een wondermooi liefdeskoppel en Loeki Knol speelt nog één keer de rol van de vrouw die haar een ster maakte; Lidwientje Walg. In december zijn er drie voorstel lingen van deze musical gepland, maar die waren snel uitverkocht. Vandaar dat er een extra voorstel ling komt op maandag 29 decem ber om 19.30 uur. Kaarten kun nen gereserveerd worden via de kassa, telefonisch via 010 - 2 467 467 (dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 16.00 uur en zater dag van 12.00 tot 15.00 uur) of via internet www.theaterad- schie.nl. SCHIEDAM - In de nacht van vrijdag op zaterdag is een 15-ja- rige jongen op de Nieuwe Dam- laan beroofd. Hij liep ter hoogte van het station toen hij plotse ling door een man werd gesla gen en geschopt. Onder bedrei ging nam de man de mobiele telefoon van de jongen mee. De dief liep vervolgens in de rich ting van de Schimmelpenninck- straat. De jongen is voor behan deling aan zijn verwondingen naar het ziekenhuis gebracht. De recherche van het district Schie dam onderzoekt de zaak verder. SCHIEDAM - In de nacht van zaterdag op zondag hield de po litie een alcoholcontrole op de Horvathweg. i Tussen half zeven en twee uur werden 962 automobilisten ge- I controleerd. Elf bleken er te veel gedronken te hebben. Het rijbe wijs van een man is ingenomen, omdat hij een alcoholpromillage had van 1,45. SCHIEDAM - Scholieren van VWO+ van scholengemeenschap Spieringshoek volgen een aantal extra vakken waaronder Interna tionaliseren. Zij zoeken contact met leerlingen van andere scholen ovér de hele wereld. Meestal gaat dat per e- mail. Daardoor krijgen de leerlin gen oog voor culturele verschil len. Bovendien vindt in elk leer jaar een uitwisselingsbezoek van brugklassen VWO+ plaats met een school uit het buitenland. Maandag ontving scholenge meenschap Spieringshoek ruim vijftig leerlingen en drie docen ten uit Kontich (omgeving Ant werpen). De gasten maakten onderleiding van leerlingen van Spieringshoek een wandeling SCHIEDAM - Van Stigt Thans/Schiedam lijkt zich, na een tegenval lende competitiestart, volledig te herstellen. Door een ruime 15-5 zege op Angarde en de nederlaag van Apeldoorn tegen Maas van 't Hoog (13-7) klommen de Schiedamse dammers naar de tweede plaats. Het team heeft twee punten achterstand op koploper Huissen. Europees kampioene Tanya Chub opende aan het eind van het derde speeluur de score. VST liep uit naar 4-0 door knappe winst van grootmeester Rob Clerc. Hij kreeg een klein voordeeltje, bouwde dit secuur uit en zette de partij vakkundig in winst om. Het werd 6-0 door een overwinning van grootmeester Ron Heusdens. Wim Vrijland zorgde met remise voor 7-1Waldo Aliar liet zijn eerste overwinning voor Van Stigt Thans aantekenen. Frits Luteijn en Anatoli Gantwarg tilden de stand via twee remises naar 11-3, waarmee VST op rozen zat en de winst vast stond. Van Berkel won en Van Schaik junior speelde gelijk. Als laatste fi nishte Arie van de Weteringh, die het moest opnemen tegen oud wereldkampioen Harm Wiersma. In een klassieke 10 om 10 stand moest Van de Weteringh een schijf offeren, maar kreeg wel compensa tie. Het 5 om 4 eindspel, dat na verloop van tijd op het bord verscheen, leidde naar remise. In de volgende ronde is Witte van Moort de tegen standers van de Schiedammers en daarna komt Maas van 't Hoog op bezoek. Van Stigt Thans 2 won knap met 11-9 van Schagen. Twee over winningen en zeven remises bezorgden de Schiedammers elf punten. SCHIEDAM - Wie in het Hof van Spaland de kledingwinkel Stripes Jeansstore binnenloopt, krijgt een aangename verrassing. Sinds een paar maanden namelijk is de winkel verbouwd en heeft het een nieu we afdeling met kinderkleding. Van de verbouwing heeft de klant nau welijks iets gemerkt. Het was in twee dagen gebeurd en alleen het ach terste gedeelte is even afgezet geweest, omdat daar de kinderafdeling moest komen. Sinds de twee jaar dat Stripes bestaat verkocht de kle dingwinkel alleen herenkleding. "We merkten dat er grote vraag naar kinderkleding was in het winkelcentrum, vandaar dat we het hier zijn gaan uitproberen. En ik moet zeggen dat het nu al een groot succes is", vertelt eigenaar Steven van Straten enthousiast. "Omdat we een herenkledingzaak zijn, hebben we voor driekwart jongenskleding en een kwart meisjeskleding. Maar ook voor meisjes krijgen we steeds meer, omdat het goed loopt. We verkopen in de maten 116 tot 176 en een klein beetje in maat 98, ook weer een uitprobeersel." In de korte tijd dat de winkel in het Hof van Spaland zit, heeft het een vaste klantenkring opgebouwd. De klantenkaart heeft daar misschien een bijdrage aan geleverd, want daarmee bouwt de klant zijn eigen korting op. Bovendien is ruilen geen probleem: je krijgt gewoon geld terug en geen tegoedbon. Stripes Jeansstore is zes dagen per week geopend in het Hof van Spa land nummer 15, tel. 010-4718837. door historisch Schiedam en woonden bovendien een aantal lessen bij, waarbij het verschil in de afzonderlijke schoolsystemen opviel. Volgend jaar mei volgt een tegenbezoek. centrum van de Rabobank Schie- dam-Vlaardingen. De bouw is onlangs gestart en de verhuizing volgt ongeveer over een jaar. Reden voor het kiezen van een nieuw onderkomen in Vijfsluizen is dat het huidige hoofdkantoor aan het Veerplein in Vlaardingen niet meer voldoet aan de eisen van de Arbowet. Bovendien ligt Vijfsluizen midden in het werkgebied van de bank, is goed bereikbaar en be schikt over voldoende parkeerge legenheid. De huidige kantoren van de Ra bobank Schiedam-Vlaardingen worden omgevormd tot bankwin- kels. Op het nieuwe kantoor zijn geen geldhandelingen mogelijk. SCHIEDAM - Op het bedrijven terrein Vijfsluizen verschijnt een nieuw pand voor de Rabobank. Daarin komt het nieuwe advies- Zittend aan de keukentafel 's morgens vroeg. M'n blik dwaalt af naar het raampje boven de voordeur. Ik zie net een stukje dak en schoor steen, daarachter de kroon van een boom, die ondanks de bouw van het theater wél mocht blijven staan. En daar weer achter de kalende takken, moloch ofwel het stadskantoor. Het is gek, maar dit plaatje raakt me. Is dit nu wat die waarschijnlijk bij een reclamebureau ge flopte figuur bedoelde met de slagzin 'de toekomst van de oor sprong'? Dat het Proveniershuis net zo'n puist als het stadskantoor moet worden? Als het niet zo pijnlijk was, zou ik er bijna om moeten lachen. Want de pretenties van de jaren zeventig zijn ook nü weer van toepassing; ook toen dachten de megalomane bestuurders van ons stadje dat het ons image goed zou doen om een gigantisch gebouw neer te zetten als 'symbool' van de vooruitgang ófwel de drang van een peuter om volwassen te zijn. Waar gaat het nu om? Minderwaardigheidscomplex? Ik denk het wel, want anders kan ik de plannen om van het Proveniershuis een hotel te maken niet interpreteren. Ook wij zijn van zins om zo'n onbezorgde oude dag te beleven, komende generaties de kans te geven hetzelfde woongenot te beleven zoals wij al vele jaren hebben en nóg vele jaren willen hebben. Fedde Visser, Schiedam SCHIEDAM - Deze week deelt de SP afdeling Schiedam vijftig foto camera's uit aan Schiedammers. De partij vraagt de mensen om in hun omgeving foto's te maken van problemen die volgens hen aange- jakt moeten worden en mooie dingen die behouden moeten blijven Jit de 1200 foto's zal een jury een selectie maken die gebruikt wordt in een fotoboek. Het fotoboek wordt eind december aangeboden aan de mensen die actie moeten ondernemen om de problemen op te los sen. Iedere Schiedammer kan een wegwerpcamera bestellen bij de SP in Schiedam. Na een maand zal de SP de camera's terughalen om de foto's te laten ontwikkelen en afdrukken. Alle foto's zullen dubbel worden afgedrukt. De ene set gaat retour naar de fotograaf en de an dere set wordt voorgelegd aan een deskundige jury, bestaande uit Ro ger van der Kraan (fotograaf), Hans van Leeuwen (voorzitter Advies commissie Beeldende Kunst) en Yorick Haan (fractievoorzitter SP). De mensen van wie de foto gepubliceerd wordt, zullen een gratis exemplaar van het fotoboek ontvangen. De camera's zijn te bestellen via telefoonnummer 06-17 040 791, e- mailadres schiedam@sp.nl of op de website van de afdeling: schie- dam.sp.nl. De Polderweg wordt schoongemaakt. Zeg 'ns AA met Schiedams De drie Schietjagise meiden Eva NagtegaaJ, Linda Poels en Anouk van Mil figureren in het populaire toneelstuk Zeg 'ns Aa. L - iJi*i IWWi I n i r eióit /n .o Leerlingen uit het Belgische Kontich waren te gast op de Spieringshoek en lunch ten gezamenlijk. FOTO: Marie Suzanne Assié Roel Dijkstra De artist impression van het nieuwe adviescentrum van de Rabobank. Stripes Jeansstore heeft een nieuwe afdeling met kinderkleding. FOTO: Mirjam van der Hoek Roel Dijkstra

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 25