Frans Molenaar wil meer Rambling op de zondagochtend Dynamisch en opwindend: Iers! Culinaire reis door Europa Zondagochtend concerten lens index Brederode. Het verhaal gaat over Juist improvisaties maken geregisseerde snow spannend Dick Snijders Speciaal voor het zestigjarig bestaan heeft Holiday on Ice Frans Molenaar gevraagd een aantal kostuums te ontwerpen. Celebration is voorgaande twee seizoenen al elders te zien geweest, maar speciaal voor het jubileum is er wat aan toegevoegd. Als de hoofd rolspelers van de show voor het eerst gezamenlijk op het ijs staan, is dat met muziek van Daft Punk en in creaties van de Nederlandse couturier. Molenaar, die vroeger zelf graag de kunstschaatsen onder bond, hoopt in de toe komst meer voor de ijsshow te kunnen betekenen. "Ik zie het al helemaal voor me," zegt een razend enthousiaste Molenaar, die het liefst gelijk achter de tekentafel kruipt. "Ontwerpen voor die geweldi ge bewegingen op het ijs is enorm spannend en ik zou dolgraag meer willen doen dan alleen deze ene scène." Vrijdag 7 november MUZIEK 20.15 Mieke Giga The New Swing Show. Mean Mothers. Met repertoire van Major Ladies als Billie Holiday, Marlène Dietrich, Yma Sumac, Dionne Warwick, Dusty Springfield, Nina Hagen en Blondie. Isala Theater, Capel- le a/d IJssel. 20.15 Voice Male. De zes heren beheersen een vorm van meer stemmige vocale acrobatiek waarmee ze topamusement leve ren. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. Bloedend Hart, Binnen Zonder Kloppen, Ik Kan Het Niet Alleen, Als Ze Er Niet Is... Zo maar een rijtje nederpopklassie- kers afkomstig uit de koker van die ene, uit oer-Hollandse klei getrokken groep. De Dijk dus, de band rond zanger Huub van der Lubbe en een van Nederlands succesvolste bands aller tijden. Donderdag 13 en vrijdag 14 november staan ze in het Rotterdamse Nighttown en de lezer van deze krant kan daarbij zijn, voor niets. Daarvoor moet men alleen even het juiste ant woord geven op de vraag uit hoeveel mensen De Dijk bestaat. Mail dit naar live@night- town.nl en je maakt kans op twee kaarten voor het concert op 13 november. Het podium aan de West Kruiskade 26-28 verloot drie keer twee kaarten onder de goede inzendingen. De Dijk staat inmiddels al twee decennia staat aan de Nederlandse top. Dit jaar viert de groep hun twintigjarig jubileum met een uitgebreide toer en een nieuwe dvd en cd. De huidige con certreeks is voorlopig meteen weer de laatste kans om De Dijk live aan het werk te zien, aan gezien Van der Lubbe en kornuiten hebben aan gekondigd om 2004 een sabbatical te nemen. Vier jaar geleden had De Dijk ook al een rust- jaar. Na dit 'feestjaar' zijn ze dus weer toe aan een adempauze. 2004 wordt een jaar waarin de band het podium vermijdt en zal gebruiken om nieuwe inspiratiebronnen aan te boren en de aandacht even op andere zaken dan De Dijk gaat richten. Bovendien wil de band de tijd ge bruiken om aan een nieuw album te werken. Voorlopig staat alles nog even in het teken van het laatste wapenfeit van De Dijk, de verzamel- cd 'Door'. De gelijknamige dvd bevat opvallen de live-uitvoeringen van bekende De Dijk-lied- jes. Oude krakers als Bloedend Hart en Hou Me Vast zijn opnieuw gearrangeerd, terwijl er ook ruimte is voor recenter werk als Zevende Hemel en Muzikanten Dansen Niet. Als klap op de vuurpijl heeft de band een gloedvolle vertol king van Jacques Brel's Amsterdam en een compleet nieuw liedje (Huil Maar Niet) toege voegd. De Dijk, donderdag 13 en vrijdag 14 novem ber in Nighttown (West Kruiskade 26-28), zaal open 19.00 uur, entree 16 euro (excl. lid maatschap en voorverkoopkosten). Voorver koop bij Ticketservice, Plato en Velvet in Rot terdam. THEATER 20.15 De Klucht van de Mole naar. Theatergroep De Kale. Van naar. i neaiergroep ue ivaie. van 7 j j j Slimme Piet, een molenaar aan de stadspoorten, bij wie een mondaine vrouw uit Leiden, Trijn Jans, komt aankloppen om onderdak voor één nacht. SCC De Goote, Brielle. Zaterdag 8 november MUZIEK 20.30 Muziekcafé: Patty Trossèl. Lotusfeest. La Pat is terug! Met prachtige composities, uitzonder lijk stembereik en een overrom pelende verschijning. 'Het is ab soluut een voorrecht om de her geboorte van Patty Trossèl mee te maken. Alles klopt in dit pro gramma.' (Leidsch Dagblad). Isa la Theater, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.15 Gouwe handjes. Met John Kraaijkamp sr. Hij speelt Louis, die een neus heeft voor wat vrou wen denken, voelen en wat ze mooi en plezierig vinden. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.30 Jaap en Shirley. Het leven is geen lolletje. Jaap kan het we ten; hij is grappenmaker van be roep. Op feesten en partijen ver dient hij zijn geld. Net genoeg om alleen van rond te komen. Maar Jaap heeft ook een vrouw. Ze is dik. Dat weet hij. Ze is zwart. Dat weet hij. Ze ligt veel op bed. Dat weet hij. Hij ziet haar al van verre liggen als hij thuis komt. Er is iets met haar. Dat weet hij nog niet. Jaap lacht zich iedere avond kapot. Shirley vroe ger ook. Ze kozen voor humor, maar wel een die tot huilen aan zet. Theater Schuurkerk, Maass luis. 20.15 Klaas van Eerden. Mix. Snelheid en muzikaliteit zijn de handelsmerken van Klaas van Eerden en die voeren ook in 'MIX' de boventoon. Hij mixt al les door elkaar tot één program ma: muziek, verhalen, dans, straatculturen, types - de hele shit. SCC De Goote, Brielle. 20.15 Vrouw Holland. Wildplas- sen. Ergens in het hoge noorden staat een auto zonder benzine. De weilanden zijn vlak, de wind is guur. Ze zijn met zijn vieren om dat dat altijd zo geweest is. En ze hebben Honger. Als de trouwerij gewoon was doorgegaan, hadden ze nu aan het wildbuffet geze ten... Vrouw Holland brengt een muzikaal autodrama; meerstem mige avonturen en ongegeneerde vergezichten van dichtbij. Thea ter Twee Hondjes, Hellevoetsluis. Zondag 9 november MUZIEK De Haagsche Serenata speelt zondag 9 november in de St. Wil- librorduskerk aan de Beukelsdijk werken van Grieg en Chopin. Dinsdag 11 november FILM 20.00 Isala Film: The Quiet Ame rican. Meesterlijke verfilming van de roman van Graham Gree ne. Isala Theater, Capelle a/d IJs sel. THEATER 20.15 Youp van 't Hek. Prachtige Paprika's. Alles draait om de een zame paprikakweker die jaren lang zijn uiterste best heeft ge daan om de mooiste paprika's van de wereld te telen. Voorleesvoor- stelling. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Woensdag 12 november THEATER 19.00 Oom Vanja. Het Toneel huis. Het rustige leven op het landgoed van Vanja en zijn nicht Sonja wordt verstoord door de aanwe zigheid van een oude professor en diens jonge vrouw Jelena. Rotterdamse Schouwburg. Donderdag 13 november THEATER 20.15 De Berini's. Noorderstil Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.15 Hester Macrander. Weet ik veel! Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. nen. De Rotterdamse directeur Eric-Paul Dijkhuizen reist daar voor de hele wereld over om nieuwe markten aan te boren voor de reizende ijsshow. Maar ook in Nederland groeit de show, met vorig jaar een absoluut record van 300.000 bezoekers. En stiekem wordt erop gerekend dat het record dit jaar alweer ge broken zal worden. In het Rotterdamse Ahoy' is Ce lebration te zien van woensdag 12 november tot en met zondag 16 november. Op woensdag, don derdag en vrijdag om 20.00 uur, op zaterdag om 16.00 en 20.00 uur en op zondag om 13.00 en 16.30 uur. Vanwege de grote be langstelling is er inmiddels voor zaterdag 15 november een extra voorstelling gepland om 12.30 uur. Toegangsprijzen lopen uiteen van 15 tot 34 euro, waarbij kinderen tot 12 jaar 5 euro korting krijgen en 65-plussers 3 euro. Kaarten reserveren kan op 0900- 3003000. Meer informatie op www.holidayonice.com. Het meest favoriete en populaire dansorkest van Nederland werd op 1 september 1926 opgericht door Theo Uden Masman en start te in Cabaret Dansant La Gaite in Amsterdam. We hebben het hier over The Ramblers, een groep mannen die in de beginperio de voornamelijk in dancings in binnen- en buitenland speelde. Soms verzorgde het orkest radio-uitzendingen; eerst voor de Hilver- sumse Draad Omroep, later voor de Avro, via een vaste verbintenis voor de Vara en daarna voor de Tros. Inmiddels bedraagt het aantal radio-uitzendingen 3.000 en werden ruim 500 nummers op plaat en cd gezet. Beroemde musici traden op met The Ramblers, zoals de destijds naar Nederland uitgeweken Co leman Hawkins. De opvolger van Uden Masman was Jack Buiterman, een bekwaam arrangeur die veel composities met tekst voortbracht zoals het bekende 'Wie is Loesje' en 'Schatteboutje'. In 1977 ging het dirigeerstokje over naar trombonist-zanger Marcel Thielemans. Hij leidde het orkest 20 jaar lang totdat Jacques Schols -bassist en zakelijk leider- deze functie in 1997 ging bekleden. Sinds kort is zangeres Letty de Jong weer terug bij het orkest. De presenta tie is in handen van Herman Emmink, die ook een paar liederen zal zingen. 'Middle of the road' zou je het genre kunnen noemen dat The Ramblers laten horen. Van 1977 tot op heden gaf het orkest talloze op tredens, onder meer in Canada en werden er diverse cd's uitgebracht. Ter gelegenheid van het 75-jarig jubileum werd de cd 'Ramblers Pla tina' gerealiseerd. Het orkest The Ramblers wordt vermeld in het Guinness Book of Re cords als 'het oudste nog optredende dansorkest ter wereld, dat hier mee het onomstotelijke bewijs levert dat goede muziek kan overleven van glasplaat tot compact disk. The Ramblers spelen op het zondag ochtendconcert van 16 november 2003. Aanvang Zondagochtendconcert in de Doelen: 11.00 uur, zaal open vanaf 10.30 uur. Kaarten a 9,75 zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179. Het nieuwe restaurant Het Buffet aan de Mariniersweg opende op woensdag 29 okto ber zijn deuren met groot mediterraans buffet. Het restaurant biedt een voor Rotterdam uniek eetconcept aan. Want voor 19.95 euro kan de gast van een dagelijks wisselend buffet genieten. Kinderen t/m 12 jaar betalen slechts 6.95 euro. Hierbij zijn de dranken zelfs inbegrepen! (1/4 ltr wijn, bier/frisdrank (0,4 ltr) en onbeperkt kraan water) Volgens eigenaar Rob de leeuw staat gastvrijheid centraal. Zo krijgen gasten bij ontvangst direct een mandje met lekker vers brood, een amuse en een drankje. Het Buffet heeft op vaste dagen van de week een vast thema. Het start op woensdag met een medi terraans buffet. Het vervolgt met een Italiaans buffet op donder dag, een Spaans tapas buffet op vrijdag en een Internationaal sei- zoenen buffet op zaterdag. Zon dagmiddag is er een mediterraan- se brunch en 's avonds een Oud hollands buffet. De openings avond bood een goede indruk van "het Buffet": Het mediterraanse buffet is eigenlijk een rondje Middellandse zee met een grote diversiteit aan gerechten van de keukens rond de Middellandse zee: Vleesgerechten:Couscous met lamsvlees, Circassische kip, Merquezworstjes van gevogelte. Visliefhebbers vinden schalen met, Bouillabaisse, zeeduivel- speisjes van de grill, mediter raanse mosselen en gevulde inkt vis. Daarnaast desserts als vers fruit, diverse Italiaanse ijssoorten en Turkse baklava.Het Buffet van....Paul de Leeuw, inder daad de broer van eigenaar Rob de Leeuw, zal in november de se rie van speciale themabuffeten openen.Want iedere maand is er een speciale gast die zelf het the ma van het buffet kan bepalen. Paul 's voorkeur voor 'snel eten' is bekend en dus dat thema zal op het Buffet ongetwijfeld zijn in 'ruime mate' vertegenwoordigd zijn. Ten opzichte van de voor ganger Resta Rustica Het Hol heeft de ruimte een aantal aan passingen ondergaan die aanslui ten op het nieuwe buffet concept. Direct na de entree is er nu een gezellige lounge waar gasten op lekkere banken voor het eten even kunnen bijpraten met een glas wijn en wat hapjes. Ook is het plafond verlaagd en zijn wan den aangebracht waardoor de ruimte veel intiemer oogt. De IENS 2004 gids ligt vanaf 12 november in de boekhandel. Ook "het Buffet" is al in de IENS 2004 te vinden. Natuur lijk is er door de recente ope ning nog geen tekst op basis van bevindingen van proevers. Wel zijn de openingstijden en adresgegevens te vinden:Openingstijden van Het Buffet: 17.00 - 23.00 buffet open van 18.00 - 21.30 zo 12.00-21.00, ma-di gesloten Restaurant Het Buffet, Mari niersweg 55 te Rotterdam. Tele foon (010) 282 98 99. De meest dynamische en opwindende groep uit de hedendaag se Ierse folkscene. Zo is Allan recentelijk meermalen omschre ven en wie de groep al eens aan het werk heeft gezien, zal het hier ongetwijfeld mee eens zijn. Op hun meest recente album The Blue Idol zorgen klinkende namen als Dolly Parton en Paul Brady voor gastbijdragen. Vanaf 4 november tot en met 9 november is de groep in ons land voor een tournee. Altan werd midden jaren tachtig opgericht door het echtpaar Mai- read Ni Mhaoniagh (zang en viool) en Frankie Kennedy (fluit) en heeft vanaf die tijd talloze successen op zijn naam weten te zetten. De muzikanten putten hun inspiratie uit traditionele Ierse volks muziek, maar weten daar een hele persoonlijke draai aan te geven, die tevens iedere voorspelbaarheid uitsluit. Geen wonder dat hun vorige album Another Sky door The Irish Times werd uitgeroepen tot beste folkplaat van het jaar 2000 en wereldwijd maandenlang in de hoogste regionen van de folkcharts prijkte. Een jaar later werd Altan door de lezers van Irish Music Magazine uitgekozen tot Beste Live Band. Altan bedient zich van een instrumentarium dat bestaat uit violen, fluiten en gitaar. Op het album The Blue Idol krijgt men assistentie van onder andere de vermaarde Liam 0- Flynn met zijn uillean pipes. Het is overigens niet zo verwonderlijk dat ook countryzangeres Dolly Parton op dit schijfje van de partij is, want deze superster heeft nooit onder stoelen of banken gesto ken een groot bewonderaar te zijn van Altan. Reden waarom ze de groep enkele jaren geleden uitnodigde mee te doen op haar album Little Sparrow. Altan gaf vorig jaar nog een bijzonder succesvol concert in een uitverkocht concertgebouw in Amsterdam. Zestig jaar. Als Holiday on Ice dit jaar Rotterdam aan doet wordt het zestigjarig bestaan van de ijsshow gevierd. Dat de show dit jaar Celebration heet, is eigenlijk toevallig. Maar er wordt wel heel toepasselijk een over zicht gegeven van feesten door de jaren heen. In de nieuwe show van Holiday on Ice is nauwelijks sprake van een verhaallijn. Voor de regelma tige bezoekers is wel duidelijk dat de show weer anders is dan in voorgaande jaren. Nadat Joop van den Ende met zijn Stage Hol ding eigenaar werd van Holiday on Ice werd het concept nadruk kelijk afgestoft en is de ruimte voor creativiteit in de jaarlijkse show tot regel verheven. Die creativiteit komt dit jaar op naam van Robin Cousins, voor malig Olympisch en wereldkam pioen en zelf jarenlang ster in de ijsshow. Cousins laat weinig aan het toeval over. Dat kan ook niet als in al die landen en steden op ijsvloeren van steeds wisselend formaat dezelfde show moet wor den op gevoerd. "De breedte is altijd gelijk maar de lengte vari eert van zaal tot zaal," legt Cou- sisns uit. "Als we op een nieuwe plaats aankomen is er 'voor de hoofdrolspelers misschien een uurtje tijd om kennis te maken met het nieuwe ijs. Als we geluk hebben." Improvisatie Om alles desondanks probleem loos te laten verlopen heeft Cou sins de choreografie van de show tot op de laatste stap en sprong uitgetekend. De grote hoeveel heid schaatsers op het betrekke lijk kleine stukje ijs vraagt, naast en groep uitstekende schaatsers, om een strakke regie van de show. Toch zijn het juist de min der geregisseerde stukjes van show die Celebration levendig maken. Met name Igor Lioutikov staat, met af en toe de nodige im provisatie, garant voor precies dat showelement waar het pu bliek voor gekomen lijkt te zijn. Dit is het soort elementen dat van Celebration een echte feestshow maakt. Want dat is wat er gebeurt in de show van dit jaar. Waar in vorige shows soms een hoofdpersoon een al dan niet symbolische reis maakte, is het nu vooral het pu- bliek dat op reis gaat. Wie de show van dit jaar bezoekt wordt namelijk meegesleept langs feesten door de jaren heen, in verschillende culturen. Dat veel feesten een lust voor het oog zijn, is ook bij de productie van deze show niet vergeten. Tijdens -om maar wat te noemen- feestelijk heden bij het carnaval in Rio of het Bal Masqué van Venetië ver schijnen de schaatsers in de meest fantastische uitdossingen op het ijs. Hoe verschillend van aard de feesten die worden uitge beeld zijn, wordt misschien het best geïllustreerd door de muziek die erbij is uitgekozen: van Strauss tot Kylie Minoque en Daft Punk. Maar dan wel steeds speciaal bewerkt voor de ijsshow. Grote, bekende feesten worden afgewisseld door minder voor de hand liggende. Wat bijvoorbeeld te denken van TV Party, waar voor het publiek een dikke vijftig jaar terug in de tijd wordt ge voerd voor een soort ode aan de komst van de (zwart-wit) televi sie. Of dat een feest is of niet, moet ieder maar voor zichzelf be palen. Feit is wel dat de scène op een heel bijzondere manier op het ijs wordt gebracht. Record Het afgestofte Holiday on Ice kan de afgelopen jaren weer op een groeiende belangstelling reke- Tijdens de toer komt Altan in deze regio uitsluitend op 7 no vember naar Theater het Kruispunt in Barendrecht, tel. 0180- 615958. Ulré'g1.dc Gratis kaarten voor De Dijk Foto: BOB BRONSHOFF Groot feest bij j arige ij sshow •9- Maarten van der Jagt en Els Neijts Igor Lioutikov geeft de show met af en toe een improvisatie net iets extra s De voorgerechten bij het mediterraans buffet Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 9