I? I 'Middeleeuwse nachtmerrie' in speciaal aangeklede Laurenskerk Cameretten éénmalig terug op oude stek Ware run op IENS 2004 Anthony brengt ode aan The King Broeierige zoektocht Kaartverkoop Bert Visscher van start Uit in de regio Aanzienlijke hoeveelheid damesin de aanbieding lens index UIT Vrijdag 21 november MUZIEK 20.15 Everyday I have the Blues. Carmen Gomes Inc. De musici zijn stuk voor stuk jong en erva ren, enthousiast en sophisticated, intuïtief en technisch begaafd. Theater Twee Hondjes, Helle- voetsluis. THEATER 20.15 Klaas. Klaas is terug. Ge lukkig maar. Snelheid en muzika liteit zijn z'n handelsmerken. Zo is hij het ene moment een har drocker en het volgende moment een softe pianist die knipoogjes uitdeelt. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.15 Mike Boddé. Het Land. Met New York en jazz als belang rijkste inspiratiebronnen presen teert Mike Boddé met 'Het Land' een zeer persoonlijk programma waarin zowel muziek als cabaret een grote rol spelen. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. 20.15 Sjaak Bral. Vaarwel 2003, try-out. Oudejaarsconference. SCC De Goote, Brielle. Zaterdag 22 november MUZIEK 20.15 Daniel Lohues. Een eresa luut aan de Blues. Cultureel Cen trum De Stoep, Spijkenisse. 20.15 Nits. 1974. Een reis die be gon bij het album Tent en de band langs onder meer Adieu Sweet Bahnhof, In The Dutch Moun tains en Urk naar het meest re cente album Wool leidde. Zeer speciale gast is Robert Jan Stips, voor de gelegenheid weer tot de band toegetreden. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. THEATER 20.15 Het naakte bestaan. Hans Dorrestijn Martin van Dijk. De bedoeling is, dat als het zaallicht is gedoofd en het doek is opge haald, we met een rauwe kreet naakt uit de coulissen springen. SCC De Goote, Brielle. 20.15 Onne Innemee. En Nou? Hij is de meester van het typetje, maar hoe hilarisch of absurd deze ook mogen zijn, het blijft altijd geloofwaardig. Met zijn scherpe tong, zijn jongensachtige charis ma en humoristische kijk op de wereld zorgt hij voor een echte cabaretavond. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.30 Van Hout De Ket. Dolle Pret. George van Houts Tom de Ket zijn een uniek en niet te evenaren duo. Theater Schuur- kerk. Maassluis. Zondag 23 november JEUGD 14.30 De Ramayana. Jeugdthea- terschool Zuid-Holland. Een mu zikale, hilarische én spannende familievoorstelling over de avon turen van Prins Rama, de Indiase held uit eeuwenoude verhalen en Bollywoodfilms. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Dinsdag 25 november MUZIEK 20.15 Benny Neyman. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. 20.00 Paul de Leeuw Combo John van Eijk. Met oude en nieu we liedjes, filmpjes en zijn vaste muzikanten o.l.v. John van Eijk. Oude Luxor Theater, Rotterdam. Woensdag 26 november JEUGD 14.00 Boot. De broers Puk en Jas wonen in een houten kist, samen met hun Tante. Ze mogen er niet uit van Tante, want buiten is het gevaarlijk. Theater Schuurkerk, Maassluis. 14.00 Kijk eens wat ik durf. Sin terklaasvoorstelling vanaf 3 jaar. SCC De Goote, Brielle. Donderdag 27 november THEATER 20.15 Five Easy Pieces. Een ver pletterende performance, sterke samenzang en opzwepende mu ziek zijn de voornaamste troeven. Theater Twee Hondjes, Helle voetsluis. 20.15 Made in da Shade. Over eens roemruchte performers die opnieuw van zich willen laten horen. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. Het eerste Fantasy Dance Event van Nederland zal op vrijdag 21 en zaterdag 22 november 2003 plaatsvinden in de St. Laurenskerk te Rotterdam onder de naam Elf Fantasy in Concert. Hoogtepunt van de avond vormt de Duitse band Schelmish. De groepsleden noemen zichzelf "een middeleeuwse nachtmerrie met opzwe pende drums, hemelse harpklanken, woeste zangers en dramatische doedelzak ken." Elf Fantasy in Concert betekent het eerste optreden in Nederland hoewel Schelmish in Duitsland al vier succesvolle cd's op zijn naam heeft staan. Het programma bestaat tevens uit folkband Wè-nun-Henk en de modern-Keltische band Omnia. Verder is er een orgelspektakel te zien en te horen met onder andere the Lord of the Rings- filmmuziek op het grootste me chanische orgel van Europa; daarnaast Gre goriaans gezang door Pax et Bonum in origi nele veertiende-eeuwse monnikspijen en special performances van DJ Eöl en Johan nes de Nar. Speciaal voor dit evenement zul len veel bezoekers én de St. Laurenskerk zich in een middeleeuws jasje steken. Frank Eimers, organisator van Elf Fantasy in Concert: "Het idee voor dit Fantasy Dance Event is ontstaan tijdens de derde Elf Fanta sy Fair, 'een jaarlijks openlucht fantasy eve nement met 20.000 bezoekers. Naast acteurs, schrijvers en riddertoernooien bleek dansba re fantasymuziek zeer populair. Mensen zoe ken een sfeervol alternatief voor de stan daard dance party. En in de prachtige kostuums die veel bezoekers speciaal laten maken is het ook een kwestie van zien en ge zien worden." Tickets kosten 18,50 per dag en 16 in de voorverkoop. De deuren openen om 19:30 en sluiten om 01:00 uur. Meer infor matie over Elf Fantasy in Concert is te vin den op www.elffantasy.nl. Telefonische tic ketverkoop 0172-476085. Adres: St. Lau renskerk, Grotekerkplein 27, Rotterdam. De Drie Musketiers hebben niet alleen langdurig volle zalen en rinkelende kassa's 'op hun geweten', ze hebben ook het oer-Rotterdamse cabaretfestival Cameretten voor één keer teruggestuurd naar het ouderlijk huis. Nog tot en met zaterdag (finale) 22 november presenteert zich in het oude Luxor nieuw maar vastberaden oprukkend talent. Volgens de organisatie garandeert de editie 2003 weer eens één volle bak kwaliteit. 'Nét de ondergrens halen is voor geen enkele van de deelne mers aan de orde', luidt de verzekering. 'Ook tijdens het gebruikelijke workshop weekend waarin de te pre senteren programma's door een professionele regisseur worden doorgelicht of - geprikt, is niemand door zijn bodem gezakt.' Het aanbod deelnemers kent so listen, duo's én groepen waarvan maar liefst acht dames. Dit aan tal wordt positief beïnvloed door het vierkoppige gezelschap Fem- mage. Dit kwartet introduceert een nieuw genre: cabarella, een mix van cabaret en vierstemmi ge a capella. Trefwoorden voor het repertoire van de dames zijn vrolijk, ontroerend, zwoel en hi larisch. Waarom de titel van hun bijdrage Vals luidt, blijft nog even in nevelen gehuld. Wie daarover zijn eigen conclusie wil trekken moet opschieten want ze staan voor de donderdag gepro grammeerd. Belgen ook in opmars Ook de Belgen zijn in opmars. Terwijl het cabaretklimaat bij onze zuiderburen zich de laatste tijd heftig ontwikkelt, proberen veel Belgen hun kunsten nog graag eerst op Nederlanders uit. Dat het in eigen land ook goed kan komen heeft Cameretten- winnaar van weleer het duo Kommil Foo inmiddels bewezen. Waren de gebroeders Walschaers tot voor kort maar bij een exclu sief clubje kenners in de gratie, inmiddels worden ze ook in ei gen land naar waarde geschat en op handen gedragen. Een van de Belgen van Cameretten 2003, Dimitri Desmyter, behandelde op de eerste voorrondeavond de strijd tussen de seksen onder de aan duidelijkheid niets te raden titel Oorlog!. De ondertitel biedt gelukkig nog hoop: over een strijd die we nooit mogen win nen of we sterven uit. Voor de dagen die nog te gaan zijn is de programmering als volgt: Donderdag 20 november: pre sentatie Peter Heerschop. Deel nemers: 20.05 Anne-Aafke Sol, 20.45 Femmage, 21.25 Ronald Goedemondt, 22.15 gastoptre den: Mark van de Veerdonk Vrijdag 21 november: Presen tatie Beertje van Beers. Deelne mers: 20.05 Sabine Balk, 20.45 Menno Nicolai, 21.25 Jo- chen Otten, 22.15 gastoptreden: Boom Chicago, 23.00 bekend making finalisten. Zaterdag 22 november: presen tatie: Arie en Silvester. Deel nemers: 20.05 eerste finalist, 20.45 tweede finalist, 21.25 der de finalist, 22.20 gastoptreden van Eric van Sauers, 23.15 prijs uitreiking en eindfeest. Traditiegetrouw is de finale op zaterdag altijd al lang van te voren uitverkocht maar in de buurt van de kassa rondhan gen wil nog wel eens een kaar tje opleveren. Voor de andere avonden is nog een beperkt aantal plaatsen beschikbaar. Kijk voor meer info op www.luxortheater.nl Vorige week is de nieuwe IENS gids Rotterdam 2004 versche nen. Bij boekhandel Donner aan de Lijnbaan werden de eerste dagen zo veel boeken verkocht dat IENS direct met stip op de eerste plaats van verkopen belandde. Komende weken een selectie van de top pers in de vierde superdikke editie van de restaurantgids waar meer dan 850 restau rants in zijn te vinden. Deze week de beste eetcafé's uit de gids. Nummer één: TABERNA DUSHI! 'Het heeft dan wel de uitstraling van een bruin café met een open pui maar een aanwinst voor Rot terdam is Taberna Dushi zeker! Kok Henry Garcès Colina be reidt tapas maar dan met een Ca- ribisch tintje. 'Het is puur en eer lijk eten want alle ingrediënten zijn zowel qua smaak als textuur herkenbaar gebleven.' 'Good looking and good cooking is de salade van gegrilde pompoen, rode paprika en blauwschimmel- kaas.' De sfeer is erg ontspan nen'. 'Zomers fluit de parkiet op het terras gezellig een deuntje mee met de vrolijke muziek die uit de speakers klinkt.' 'De be diening doet alles uit het hoofd én geeft je het gevoel datje thuis komt.' 'Alles wordt voor je gere geld met een ontspannen lach en niets is te veel.' Reserveren aan bevolen! Pannekoekstraat 40, (010) 411 30 35, keuken open 17.00-22.00, zo-ma gesloten- Nummer twee: SOIT'Simpele ingrediënten goed bereiden, dat kenmerkt Soit.' Standaard zijn de lekkere smeersels met Turks brood en de karaf met ijswater. Het hors d'- oeuvre du Soit, een combinatie van alle voorgerechten, geeft een goede indruk wat men hier kan. In het dagmenu 'eet je voor een prijs die, gezien de kwaliteit, te geef is'. 'Chocoholics moeten de verrukkelijke chocoladesoufflé proeven!' Waar de keuken het ni veau van eetcafé ontstijgt, houdt de 'sobere inrichting' echter ste vig de beide benen op de grond. Hartelijke bediening, hippe en oude jazz dragen bij aan de in formele sfeer die hier heerst. 'Zeker proberen, als je kwaliteit wilt en het niet highbrow hoeft te zijn.' 's-Gravendijkwal 136b, (010) 436 31 14 keuken open 17.30-22.30 Nummer drie: CAPTAINS CABINDe ka pitein ontvangt al meer dan 20 jaar zijn 'scheepsofficieren' in zijn met koper en hardhout afge zette hut. 'Met 30 eters is de boot vol, maar het mooie en ruime terras zorgt ervoor dat de vele trouwe gasten altijd wel weer een plekje vinden.' Het is een stijlvol eetcafé 'met een zeer ge varieerde menukaart en het eten is prima van kwaliteit'. Men richt zich vooral op de lunch. 'Van een kroket met brood tot een sliptong of tournedos.' Op vrijdagavond met live muziek stroomt het jon gere publiek toe en wordt het al gauw wat later. Calandstraat 8a, (010) 436 68 49 keuken open 12.00-21.00, za-zo gesloten. Dit seizoen is Anthony samen met Bigband The Las Vegas Train te zien in diverse theaters door Nederland met de voorstelling 'A Tribute to the King'. Zaterdag 22 november staat hij in de Stadsgehoorzaal te Vlaardingen. Deze wervelende show neemt u mee naar de hoogtijdagen van Elvis Presley, begin jaren '70, Las Vegas. De voorstelling bestaat uit twee delen. Het eerste deel van de show bestaat uit een 'Unplugged'-sessie geheel in de stijl van de '68 Comeback Special. Anthony zal hierbij begeleid worden door The Groovers. In het tweede deel van de voorstelling wordt Anthony muzikaal bege leid door The Las Vegas Train Big Band the Sweet Devotion. Deze Big Band, o. 1. v. Jos Beeren, bestaat uit de beste musici van Neder landse bodem. Enkele van deze muzikanten zijn tevens verbonden aan het Metropole Orkest en hebben gewerkt met de 'Groten' der aarde. Vocaal wordt Anthony ondersteund door drie swingende topzangeres- sen die tezamen de Sweet Devotion vormen. De kostumering bestaat uit kopieën van Elvis' originele stage-kostuums, zoals zijn leren '68- comeback special outfit - 'The Fringe' - 'The Chain' en 'The Concho'. Anthony and the Las Vegas Train zijn onder meer nog te zien in Stadsgehoorzaal (Vlaardingen, 22 november), Theater De Willem (Papendrecht, zaterdag 13 maart 2004) Twee jaar geleden veroverde Arabische Nacht alle Duitse podia en nu is het tijd voor de Nederlandse'theaters. Komende weken is de voorstelling in het Fortis Theater aan de Schie (Schiedam, 26 no vember), Theater Het Kruispunt (Barendrecht, 27 november) en de Rotterdamse Schouwburg (3 en 4 december). In Arabische nacht van de Duitse schrijver Roland Schimmelpfennig worden we deel genoot van de gedachten van vijf bewoners van een doorsneeflat in een buitenwijk van een stad bij zonsondergang. We horen vijf vi sies op dezelfde nacht, een nacht als zovele, met dit verschil dat het deze keer ontzettend warm is. De schrijver is zelf aanwezig bij de eerste voorstelling in Rotterdam. In samenwerking met het Goethe Institut Rotterdam wordt hij na afloop van de voorstelling geïnter viewd en worden fragmenten gelezen uit zijn werk.. Opnieuw staat Bert Visscher twee avonden lang in het Isala Theater. Zondag 25 en maandag 26 januari speelt hij nog twee keer in Capelle a/d IJssel. Kaarten voor de voorstelling 'Nee, dan Lourdes' zijn verkrijgbaar vanaf vrijdag 21 november, 11.00 uur bij het bespreekbureau van het theater. Wie niet in de gelegenheid is naar het bespreekbureau te komen, kan een poging wagen via internet kaarten te kopen. In tegenstelling tot wat in de seizoensbrochure van het Isala Theater staat, kunnen via de website kaarten niet direct worden besteld. Net als bij de kaartverkoop van Youp van 't Hek kunnen geïnteresseerden vrijdag 21 november tussen 11.00 en kwart over elf een e-mail sturen naar info@isalathea- ter.nl. Onder deze inzenders zal de helft van de beschikbare kaarten worden verloot. Wie van een kaartje verzekerd wil zijn, dient zich tij dig naar het bespreekbureau te begeven. Let op: alléén e-mails met volledige naam en adresgegevens en die vrijdag 21 november tussen elf en kwart over elf zijn verstuurd worden in behandeling genomen. Telefonisch reserveren is niet mogelijk. Entree bedraagt 21,25 euro. Maximaal 4 kaarten per persoon. Gelukkigen krijgen uiterlijk woens dag 26 november bericht. De kaarten moeten binnen twee weken wor den afgehaald. Na twee weken vervalt de reservering.Het Isala Thea ter is gevestigd aan het Stadsplein 5, Capelle a/d IJssel. 47 - 1002 Foto:Thomas Schujper Schelmish FOTO: Elffantasy Donderdag 20 november:Anne-Aafke Sol. FOTO: Cammeretten Maarten van der Jagt en Els Neijts Foto: Peter Badge Foto: Leunis Verunde Bij Boekhandel Donner staat de nieuwe IENS 2004 met stip op nummer I Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 21