Nieuws van de Hargahoeve Overzicht werk Clemens Briels in Galerie Artipico ■V Reve in bibliotheek Dansen in de fcmfoAM d?51„ 7 Huisartsentekort 9 7 procent opgelost Een (top-) crimineel Leerlingen Kethel spreken over kinderrechten Kortweg Ingezonden brief N4urth& Nerschoor Grofvuil? www.irado.nl Spreekuur CDA Het Nieuwe Stadsblad Terrein Vijfsluizen feestelijk geopend Wij geven een kado bij uw kado O AutoTrack.nl Van der Vlerk SCHIEDAM SCHIEDAM - Een van de be kendste schrijvers van Neder land, Gerard Reve, wordt op zondag 14 december 80 jaar. Re den voor de bibliotheek aan het Stadserf om daar aandacht aan te besteden, ook omdat de auteur een paar jaar in Schiedam heeft gewoond. Vanaf donderdag 27 november tot en met 6 januari worden bij zondere 'Reviana' - uit het bezit van verschillende verzamelaars - tentoongesteld in Bibliotheek Stadserf De tentoonstelling wordt donderdag 27 november om 16.00 uur geopend door pa stoor RM. Vismans (Reves biechtvader in zijn Schiedamse jaren). Bibliotheek Stadserf, Stadserf 1, Schiedam, tel. 010 - 246 5700. SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewo ners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Meissie en Noire. Meissie Opsporing verzocht: Meissie is een cyperse poes van ongeveer 10 jaar. Ze is op 23 oktober gevonden op de Damlaan en ze had een zwarte vlooienband om. Meissie is een echte kroelkat, of ze een binnenpoes is weten de medewerkers natuurlijk niet zeker. Noire Noire is een grote zwarte poes van ongeveer 3 jaar en zij is in de Hargahoeve ge komen door een huisuitzetting. Ze vindt het in haar hok allemaal een beetje eng, maar ze wil wel graag aangehaald worden. Ook van Noire is verder weinig bekend. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op website www.harga- hoeve.nl of telefonisch tijdens openingstijden op tel. 010-4714151. SCHIEDAM - De groepen 7 van basisschool De Klinker ge ven op donderdag 20 november een openluchtvoorstelling op het Bachplein in Schiedam-Noord. Drie weken lang hebben de kin deren tijdens het project 'Plein- dans' een dans ingestudeerd en hebben zij van een percussionist les gekregen en een swingend ritme ingestudeerd. De leerlingen laten donderdag zien wat zij geleerd hebben. Zelfs fietsen, voetballen en skel ters worden ingezet bij de dans. De dans duurt zo'n tien minuten. Bij slecht weer wordt de voor stelling een weekje opgescho ven. SCHIEDAM - Vanaf vandaag, woensdag 19 november van 20.30 tot 21.00 uur, houdt het CDA elke derde woensdag van de maand een spreekuur in wijk centrum Dreesplein. De spreekuren zijn bedoeld voor de bewoners van de wijken Nieuwland en West, maar ook andere Schiedammers mogen komen. De gesprekken worden gehouden door de CDA-raadsle- den Ad Hekman en Tufan Tura- noglu. Op de derde woensdag van de cember zal het wijkspreekuur van 20.00 tot 20.30 uur zijn. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Een symboli sche deur van ballonnen ging vorige week knetterend in rook op tijdens de (tweede) officiële opening van de dub bele HOED (Huisartsen onder Een Dak) aan de Kerklaan. Het was voor de huisartsen, verbonden aan deze uitgebreide praktijk, aanleiding als een stel uitge laten kinderen het gebouw in te rennen. Zij wilden als eer sten hun spreekkamer berei ken voordat de vele genodig den langskwamen. Onder de belangstellenden - een klein groepje werd door directeur Chris Oomen van Zorg verzekeraar DSW rondgeleid - bevond zich voormalige minister Hans Wiegel, thans voorzitter van Zorgverzeke raars Nederland en de heer B. Vos, voorzitter van de Nederlandse Vereniging van huisartsen. Hans Wiegel had even tevoren in een speech al zijn bewondering uitgesproken over het vooruit strevende initiatief van de Facili taire Stichting Gezondheidszorg (FSG), om in Schiedam een aan tal goed geoutilleerde HOEDEN te realiseren. Lovende woorden, ook van de andere sprekers, waaronder de voorzitter van Pati ëntenbelangen Vereniging Schie dam, Van Ewijk. Deze corrigeer de echter de bewering van direc teur Oomen, 'dat het huisartsen tekort in Schiedam nu al zou zijn opgelost "Bijna", stelde Van Ewijk vast, "voor 97 procent". De DSW-directeur verwees in zijn toespraak naar de in 2002 in het leven geroepen organisatie 'meldpunt huisartsenzorg' die in mei van dit jaar aan de minister rapporteerde dat de toegankelijk heid en doelmatigheid van de huisartsenzorg en in het verleng de daarvan de eerste lijnszorg, di- SCHIEDAM Donderdag is er bij Harmonia de heer Winffied Derks te gast die vertelt over de spirituele beleving van New Age muziek en het juiste gebruik hiervan, aanvang 19.45 uur in het wijkcentrum aan het Wibautplein 165, toegang 5 euro. Voor info: tel. 4270983. Zondag is er avondmuziek in dorpskerk Kethel/Spaland om 19.00 uur met medewerking van het koor Capella Vocale onder leiding van Moni que d'Anjou, liturg Ds. J.J.A. van de Peppel, toegang vrij, het concert wordt afgesloten met een korte vesper. Zondag om 10 uur is er een dienst bij De Evangelisch Lutherse Ge meente, Lange Nieuwstraat 219, voorganger is Ds. T. Zevenbergen, vie ring Heilig Avondmaal. Jules Bitter en sessie in De Serre, Folkclub No Frontiers organiseert op vrijdag de 'Open Celtic Sessions'. Op deze avonden worden enkele mu zikanten en/of zangtalenten uitgenodigd om een optreden te# verzorgen,aansluitend is er een sessie. Het wordt gehouden in De Serre, het grand café van woon- zorgcentrum Thurlede, aan de Nieuwe Dam laan 759. Aanvang 20.00 uur, entree 2,50 euro. Maar wie zijn muziekin strument meeneemt of op andere wijze deelneemt aan de sessie mag gra tis naar binnen. Voor info: de No Frontiers-website: www.nofrontiers.nl. Donderdag in de Graauwe Hengst, Marco Diamantos en vrienden, er worden covers gespeeld. Zaterdag Penistone bestaande uit Paul Ver- hoeckx, Rien Schaap, Menno Gootjes en Rob op't Ende, ze waren al eer der te horen tijdens de Brandersfeesten. In dienstencentrum de Woudhoek, Heijermansplein 35 is om 13 uur een ruilbeurs, toegang gratis, er kunnen onder andere postzegels en munten geruild worden. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag eucharistieviering om 9.15 uur voorganger is pater L. v.d. Velden met medewerking van het Liduina- koor en organist W. Bovy. STICHTING WELZIJN Country linedans voor beginners, woensdag van 19.30 tot 21.30 uur, kosten 32 euro voor 10 lessen, De Blauwe Brug, Bachplein 590, tel. 2470464. reet gevaar liep. Dit zou te wijten zijn aan inefficiënte coördinatie. Oomen wees erop dat de com missie die dit alarmerend bericht naar buiten bracht niet goed heeft gekeken naar de Nieuwe Water wegregio. Minder huisartsen Want al in 2001 werd de Facili taire Stichting Gezondheidszorg opgericht. Deze stichting zorgt met onder meer de betreffende gemeenten ervoor dat een basis wordt gecreëerd voor de gehele eerstelijns gezondheidszorg. De stichting kenmerkt zich door alle participanten (waaronder huisart sen, apotheken en fysiotherapeu ten) - ondanks het feit dat deze deelnemers een uiteenlopende fi nanciële inbreng hebben - een gelijke stem te geven. "Dat betekent dat FSG van ieder een is en van niemand", aldus Oomen. Voorts verklaarde de di recteur van de zorgverzekering dat rekening wordt gehouden met een gestage instroom van huisart sen, wat betekent dat oudere art sen met een eigen praktijk gelei delijk aan plaatsmaken voor in- stromers die zich vestigen in een van de bestaande HOEDEN. Vol gens Oomen is het ondenkbaar dat deze praktijken geassocieerd worden met gesubsidieerde ge zondheidscentra met opgelegde samenwerkingsverbanden. Wel streeft de FSG er naar met min der huisartsen meer patiënten te helpen. Bovendien is het de be doeling meer geavanceerde appa ratuur aan te schaffen, zodat bij voorbeeld het groeiend aantal diabetici beter kan worden ge holpen. Nog meer HOEDEN Prachtige woorden voor een prachtig resultaat. Opmerkelijk genoeg gingen veel loftuitingen naar de aanwezige heren. En toch was de opening op de Kerklaan niet mogelijk geweest zonder de inbreng van één energieke dame. Ruim vier jaar geleden werd huisarts Van de Griendt door ma kelaar Anke Bodewes attent ge maakt op een leegstaande ruimte in het gebouw van Woonplus aan de Kerklaan. Met beide handen greep Lieneke van de Griendt de mogelijkheid aan om op de eerste FOTO: Marie Suzanne Assié verdieping een praktijk te begin nen. Drie jaar lang werkte zij er met veel plezier, en toen Woon plus verhuisde naar de Valerius- straat zag zij dan ook grote mo gelijkheden voor het opzetten van een gezondheidszorgcen trum. Zowel de huisartsen en apotheek die zij benaderde waren echter niet geïnteresseerd; zij wilden niet met elkaar onder een dak. In ruim anderhalf jaar tijd kan er veel veranderen, zo bleek vorige week tijdens de feestelijke opening van de dubbele HOE DEN. Inmiddels zijn er plannen voor nog twee Huisartsen Onder Een Dak-praktijken in Schiedam, waaronder een in de Havenbo- gen. Het bloed stroomde kolkend door mijn aderen. Ik dacht, die deur moet ingetrapt worden, wat ik vervolgens ook deed. Achter de deur stonden stonden drie kinderen en een vrouw. Ik be dacht me geen moment en vroeg: "Is uw man thuis?" Zij ontkende. Woedend liep ik weg, ontmoette kennissen die mij tot bedaren brach ten. Ondertussen had die man waarnaar ik op zoek was mijn vrouw in elkaar getrapt. De politie arriveerde al snel om mij in te rekenen. Wat mij verbaasde was dat de man die ik zocht op dat zelfde moment ook gearresteerd werd. Maar wat mij nog meer verbaasde was het feit dat ik het hele weekend vast gezeten heb, en deze man al na vier uur werd vrijgelaten. U zult denken waarom is de schrijver van deze brief zo boos? Wel de 'medelander' op wie ik zo boos was, heeft mijn dochter van 13 seksueel betast (zie proces verbaal), haar ook in de bus geeste lijk kapot probeert te maken, en ook mijn vrouw nog is in elkaar ge slagen. Wie is hier de crimineel? Ik niet, ik ben alleen maar een va der die voor zijn kinderen en vrouw opkomt. John La Croix SCHIEDAM - Galerie Artipico Schiedam houdt van vrijdag 5 de cember tot en met zondag 11 ja nuari een overzichtstentoonstel ling van de kunstenaar Clemens Briels. Voormalig topsporter en huidig voorzitter van NOC*NSF opent de expositie op zondag 30 no vember in de galerie, die van 12.00 tot 20.00 uur open is. Galerie Artipico laat de nieuwste kunstwerken van de veelzijdige kunstenaar zien, waaronder schil derijen, beelden, wandobjecten en zeefdrukken. Alle kunstwer ken zijn te koop en te huur. Wie tijdens de tentoonstelling een kunstwerk van Briels koopt, krijgt van de galerie een cadeau. De kunstenaar stelt gedurende de expositie een kunstwerk ter be schikking, waarop tot en met 11 januari geboden kan worden. De gene die het hoogste bod heeft uitgebracht, wordt eigenaar van het werk. De opbrengst van het kunstwerk wordt geschonken aan Stichting De Opkikker. Deze stichting verzorgt verwendagen voor langdurig zieke kinderen en hun families. Galerie Artipico is te vinden aan de Grote Markt 37a/39a, is elke vrijdag, zaterdag en zondag geo pend van 12.00 tot 17.30 uur en op afspraak. Voor meer informa tie: 06-51 922 582 of info@arti- pico.com. Meer informatie over de exposi tie is ook te vinden op de websi tes: www.artipico.com en www.clemens-briels.com. Deze Collectie bevat ook vederlichte glasbrillen Brilmode Rob Boon SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO Van OUDSHER Het adres voor onderhoud en reparatie van FIAT en ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 www.brilmoderobboon.nl SCHIEDAM - Vier leerlingen van de Christelijke basisschool in Kethel doen mee aan de spreek beurtenactie van Unicef op don derdag 20 november. In het hele land doen zo'n 5000 kinderen mee op meer dan 1500 scholen. Walter, Kenneth, Sanne en Nata- sja houden donderdag een spreekbeurt over de Rechten van het Kind. Deze spreekbeurtactie is van Unicef en vindt traditio neel plaats op 20 november, de datum waarop wereldwijd de dag voor de Rechten van het Kind word gevierd. Dit jaar staat het onderwijs voor oorlogskinderen centraal. SCHIEDAM - De laatste jaren is op de locatie van de voormalige scheepswerf Wilton Fijenoord het bedrijventerrein Vijfsluizen gebouwd. Inmiddels wordt de laatste nieuwbouw op het terrein gerealiseerd en is de inrichting van het openbaar gebied min of meer klaar, in oktober vorig jaar is begonnen met het asfalteren van het terrein en nu ruim een jaar later is ook dit afgerond. Wethouder Ton de Swart verricht de officiële openingshandeling van Vijfsluizen op donderdag 20 november om 16.00 uur. soüdif Traditioneel bieden wij als plezierig extraatje, een kado-cheque aan, om de feestdagen een extra feestelijk tintje te geven. Bij besteding van een aankoopwaarde vanaf 75.00 euro, ontvangt u een kado-cheque ter waarde van 10% van het bestede bedrag. Deze cheques doen wij u cadeau tot 31 december 2003 en ze behouden hun waarde, voor verrekening met een nieuw te besteden bedrag. O^uwe/ier Broersvest 68-70 3112 DG Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 47 - 1440 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Wegener huis-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behoren de tot Wegener N.V. REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactiens@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Wiegel opent HOED in Kerklaan NansWolters Hans Wiegel (links), voorzitter van Zorgverzekeraars Nederland, opent de symbolische deur van ballonnen van de nieuwe HOED. Elegante brillen voor dames en heren. Chopard is standaard voorzien van een 23.5 karaat goudlaag. heeft speciaal voor de feestdagen een aantal exclusieve collecties in huis Prachtige gouden brillen van wereldmerken. Schiedam Hof van Spaland 5 Tel.: (010) 470 17 30 u kunt uw grofvuil brengen naar het afvalbrengstation in Schiedam. U kunt ook een telefonische afspraak maken: 262 1000 of via internet www.irado.nl Ook om je auto te verkopen kijk je op AutoTrack.nl De autosite voor heel Nederland

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3