Stadswinkel: 246 54 57 Meerderheid gemeenteraad keurt Ijl IP Kennismaking met pleegzorg op basisschool de Vlinder f Gebiedsaanwijzing ter voorkoming en ter wering van hinderlijk drankgebruik Gladheidsbestrij ding IRADO winterldaar Gemeente Scli r - V Gewijzigde openingstijden rond de feestdagen Paspoort verlopen? f Nieuw informatipnummpr ill WOENSDAG 19 NOVEMBER 2003 N6-6 WO Z EEEIH De gemeenteraad heeft afgelopen donderdag in meerderheid inge stemd met de Programmabegroting 2004-2008. De coalitiepartijen Leefbaar Schiedam, CDA, WD en Gemeente Belangen Schiedam gingen met de begroting akkoord. De fracties van PvdA, Groen- Links, SP, D'66 en AOV stemden tegen. A'S openoar* t vo AANVRAi EXPLOITA VERLEEN! NING RO PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 47, WOENSDAG Artikel 2.4.4b van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 2.4.4b Hinderlijk drankgebruik 1 Het is verboden op de weg, die deel uitmaakt van een door burgemeester en wethou ders aangewezen gebied, alcoholhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben. 2 Het bepaalde in het eerste en in het vierde lid geldt niet voor: a. een terras en aanhorigheid dat behoort bij een horecabedrijf, als bedoeld in artikel 2.3.8; b. de plaats, niet zijnde een horecabedrijf, als bedoeld onder a, waarvoor een ontheffing geldt krachtens artikel 38, tweede lid, van de Drank- en Horecawet. 1 De burgemeester kan in een vergunning als bedoeld in artikel 2.2.2, lid 1, of in een vergunning als bedoeld in artikel 2.2.5, lid 1, onder door hem te stellen voorwaarden ontheffing verlenen van het in het eerste lid of in het vierde lid gestelde verbod. 2 Het is verboden op de weg, die deel uitmaakt van de navolgende gebieden, alco holhoudende drank te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben: a. elk gebied binnen een straal van 100 meter rond een bus- of tramhaltepaal of een taxistandplaats; b. schoolpleinen, kinderspeelplaatsen, speelvelden, delen van de weg waarop kinder- straatmeubilair is geplaatst, zandbakken en trapvelden, alsmede het gebied dat om een dergelijk object is gelegen, te weten het gebied binnen een afstand van 50 meter van de buitenste grenzen van dat object. Burgemeester en wethouders hebben op 11 november 2003, opgrond van lid 1 van artikel 2.4.4b van de APV Schiedam, besloten het volgende gebied aan te wijzen: Omgeving Schiedam-Oost, Schiedam-Zuid en Schiedam-West Het gebied omsloten door het water van de Nieuwe Maas, de Mercuriusweg, de Gusto- weg, de Van Berckenrodestraat, de Nieuw Mathenesserstraat, de Van Deventerstraat, Rotterdamsedijk, de Koemarkt, het water van de Buitenhaven, het water van de Nieuwe Haven, de Vlaardingerdijk, de Autosnelweg (Rijksweg) A4, genoemde wegen zelf daaron der begrepen, voor zover nog niet begrepen in de dan al geldende gebiedsaanwijzingen, als zijnde een gebied waarin het gedurende de periode van 21 december 2003 00.00 uur tot en met 31 december 2003, 22.00 uur verboden is op de weg alcoholhoudende dranken te nuttigen of aangebroken flessen, blikjes en dergelijke met alcoholhoudende drank bij zich te hebben (2.4.4b. APV). Voor de goede orde wordt nog gemeld dat na 31 december 2003 22.00 uur de vóór 21 december 2003 al geldende gebiedsaanwijzingen onverkort van toepassing blijven. Tegen dit besluit kan een belanghebbende binnen zes weken na publicatie bezwaar maken bij het college van burgemeester en wethouders van Schiedam respectievelijk de burge meester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Mits tijdig bezwaar is gemaakt, kan aan de president van de Arrondissementsrechtbank van Rotterdam, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam, worden verzocht om met betrekking tot het besluit een voorlopige voorziening te treffen. Het besluit ligt tijdens kantooruren ter inzage in de Stadswinkel van de gemeente Schiedam. Het seeri gladheidsbestrijdingsplan voor het winterseizoen 2003/2004 is geactuali- d en de strooiwagens staan startklaar om bij sneeuw of ijzel uit te rukken. Het gladheidsbestrijdingsplan bevat een lijst met strooiroutes, de aanpak van verschil lende soorten gladheid en de uitbreiding aan wegen en straten, op basis waarvan een verantwoorde bestrijding van de gladheid op de Schiedamse wegen, straten en fietspaden kan plaatsvinden. Onlangs zijn de nieuwe strooiroutes verkend en de strooiwagens getest. IRADO hanteert van half december tot half maart een wachtdienst die de medewerkers snel oproepbaar maakt Als de winter toeslaat, gladheid ontstaat en de strooiwagens moeten uitrukken, dan houdt IRADO zich vast aan het prioriteitenschema dat in samenwerking met de gemeente en Politie is vastgesteld. Voor komend winterseizoen geldt het volgende prioriteitenschema: 1. doorgaande hoofdroutes, busroutes en doorgaande fietspaden 2. toegangswegen naar Beukenhof, de Brandweer, Politie, GG GD en beweegbare bruggen 3. ontsluitingswegen woonwijken 4. voetgangersoversteekplaatsen, plaatsen bij bus-, tram- en metrostations, marktterrein 5. bij langdurige gladheid de binnenstraten met voldoende doorgaand verkeer Alleen bij voldoende gebruik van het wegdek kan de gladheid effectief bestreden worden. IRADO heeft een directe telefonische en data verbinding met Meteo Consult, die IRADO informeert als er gladheid wordt verwacht. IRADO is on-line verbonden met diverse meteo meetpunten in de Schiedam. Uiteraard houdt de bedrijfsleiding de plaatselijke situatie goed in de gaten en wordt overleg gepleegd met de regiopolitie Rijnmond. Met de politie zijn afspraken gemaakt om te waarschuwen bij plotseling optredende gladheid. Het is voor IRADO ondoenlijk om heel Schiedam sneeuw- en ijsvrij te maken en te houden. Daarom wordt bij sneeuwval en ijzel ook een beroep gedaan op de inwoners van Schiedam. Vooral mensen die slecht ter been zijn, zullen dankbaar zijn als iedereen het trottoir voor eigen deur begaanbaar maakt en houdt. Ook IRADO wil graag haar steentje bijdragen aan de persoonlijke gladheidbestrijding Bij IRADO aan de Van Heekstraat kunnen inwoners van Schiedam zelf zakjes van 5 kilo met "vers" strooizout vullen om de gladheid voo/ de eigen deur te bestrijden. Het strooizout is alleen voor particulieren gratis te verkrijgen. irado Snel antwoord op veel gestelde vragen; daarvoor is het nieuwe informatie nummer van de gemeentelijke Stadswinkel speciaal bedoeld. Dit betekent een verbetering van de telefonische bereikbaarheid en de dienstverlening aan het publiek. Het informatienummer is alleen bedoeld voor vragen aan de STADSWINKEL over: Openingstijden Stadswinkel Prijzen van de Stadswinkelprodukten Allerhande Burgerzaken Paspoorten en Identiteitskaarten Rijbewijzen Alle Uittreksels Evenementenvergunningen Voor alle overige vragen kan men nog steeds terecht bij de infobalie van het Gemeentelijk Informatiepunt: telefoonnummer (oio) 246 5304 (ook bereikbaar via e-mail info@schiedam.nl) of het algemene nummer van de gemeente Schiedam (010) 246 55 55 G emeent ©berichten Dc begrotingsbehandeling stond dit jaar in het teken van de bezuinigingen. De landelijke economische teruggang mist ook in Schiedam zijn uitwerking niet. Het college is geconfronteerd met flinke tekorten, waarvoor het een sluitend dekkingsplan moest maken. Daarin heeft het college toch nog een fors bedrag weten vrij te spelen voor nieuw beleid. Het college kan dan ook vasthouden aan de koers die is uitgezet in het collegewerkprogramma. De discussies tijdens de begrotingsbe handeling, die op dinsdag- en donder dagavond tot in de kleine uurtjes plaatsvond, hadden met name betrek king op de bezuinigingsvoorstellen van het college. De raadsfracties dienden in totaal 47 voorstellen in om wijzigingen in de begroting aan te brengen. Dit gebeurde in de vorm van twee amendementen en 45 moties. Vier moties werden ingetrokken. De beide amendementen en 26 moties werden verworpen. Vijftien moties werden aan genomen. Hier een beknopt overzicht van de aangenomen moties. De filialen van de Openbare Bibliotheek in de wijken Schiedam-Zuid en Nieuw- land moeten volgens de raad behouden blijven. Het college had voorgesteld om deze filialen te sluiten. De raad verzoekt het college dit bezuinigingsvoornemen te schrappen en binnen de begroting alternatieve middelen hiertoe aan te wenden. (Motie CDA) De raad wil het Schoolbuitenhuis in Oosterhout graag behouden en denkt dat een kostendekkende exploitatie van het Schoolbuitenhuis te realiseren is. De leden van de gemeenteraad verzoe ken het college dan ook de mogelijk heden te onderzoeken om te komen tot een kostendekkende exploitatie voor het Schoolbuitenhuis. (Motie Gemeente Belangen Schiedam) De voorgestelde bezuiniging op de subsidie aan het dierenasiel vindt de gemeenteraad onverstandig en niet wenselijk. Het college wordt daarom verzocht de subsidiëring op hetzelfde niveau voort te zetten. (Motie D'66) De gemeenteraad wil het Stedelijk Museum één dag per week gratis toe gankelijk maken en vraagt het college om dit snel in te laten gaan, zodat ook de minder draagkrachtige burger de collectie kan bekijken. (Motie Leefbaar Schiedam) Het Maasboulevardfeest moet volgens de raad worden toegevoegd aan de even- ementenlijst, met de daarpij behorende financiële ondersteuning. Dit omdat het feest voor allerlei groepen en leeftijden bereikbaar en gratis toegankelijk is en betekenis heeft voor de stad. (Motie AOV) De gemeenteraad vindt het belangrijk dat activiteiten zoals Kunst.com en digitale trapveldjes voortgezet worden binnen de wijk Nieuwland en is van mening dat hier voor een ander onderkomen moet worden gezocht. (Motie WD) Lukraak geparkeerde fietsen doen afbreuk aan de aantrekkelijkheid van het Stadserf en van winkelcentra. De raad verzoekt het college daarom het strenge handha vingsbeleid op correct fietsparkeren rond openbaar vervoerstations uit te breiden tot (de omgeving van) winkelcentra en het Stadserf. (Motie VVD) Het college wordt verzocht om te bevor deren dat in Sveaparken alsnog een redelijk aantal sociale huurwoningen en ouderen woningen wordt gerealiseerd. De raad verzoekt het college de voortgang hiervan aan de leden van de raad te rapporteren. (Motie AOV) De raad spreekt zich uit tegen een verrui ming van het nachtregime voor Rotterdam Airport en is van mening dat het thans geldende nachtregime dient te worden gehandhaafd. (Motie Gemeente Belangen Schiedam) De bouw van een nieuw ziekenhuis in Bijdorp betekent dat de huidige locatie van het ziekenhuis aan de Burgemeester Knappertlaan beschikbaar komt. De raad wjj een kwalitatief hoogstaande invulling aan deze locatie geven en vraagt het colle ge om bij de selectie van ontwikkelaar(s) en architect(en) met name te zoeken naar nieuwe geïnteresseerden buiten de kring van degenen die gebruikelijk in Schiedam opereren. (Motie D'66) De raad wijst op de monumentale waarde van het Pompstation aan de Rotterdamse dijk en verzoekt het college de mogelijkhe den te onderzoeken om het Pompstation een zodanige functie te geven dat dit industriële erfgoed voor een breed publiek toegankelijk wordt en ook educatief kan worden ingezet. (Motie VVD) De leden van de gemeenteraad willen graag beschikken over een overzicht van de nog beschikbare open en onbebouwde ruimte in de gemeente, opdat nadere keuzen voor ruimtebehoud en invulling daarvan kunnen worden gemaakt. (Motie D'66) Tenslotte wil de raad een besparing op de kosten van notuleren van de gemeenteraad bereiken (motie D'66), de bezuiniging op de gemeentelijke knipselkrant schrappen (motie SP) en een gemeenteraadsbrede commissie instellen die zich extra gaat inspannen voor een optimale totstand koming van begroting en rekening. (Motie CDA) In verband met de feestdagen gelden voor de biblio theekvestigingen de volgende openingstijden: 05 december 2003 24 december 2003 25 december 2003 26 december 2003 27 december 2003 31 december 2003 1 januari 2004 2 januari 2004 bibliotheek vanaf 16.00 uur gesloten vanaf 16.00 uur gesloten gesloten gesloten gesloten vanaf 16.00 uur gesloten gesloten gesloten Op 3 januari 2004 zijn Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord op de gebruikelijke tijden open. Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Informatie Gemeente Schiedam op internet; www.schiedam.nl Ouders en leerlingen van basisschool de Vlinder maakten op woensdag 12 no vember op een bijzondere manier kennis met het thema pleegzorg. Shira Winter kamp, ouder van één van de leerlingen van de basisschool, organiseerde samen met de Vlinder, het Centrum voor Pleegzorg Rotterdam en de gemeente Schiedam een activiteitendag rond het onderwerp pleegzorg. Het doel van de dag was om leerlingen en hun ouders bewust te maken van het feit dat niet alle kinderen bij hun ouder(s) kunnen wonen en dat pleegzorg dan een belangrijke en welkome oplossing kan bieden. Pleegzorg is het zorgen voor het kind van een ander, voor zolang dat nodig is. Soms betekent dat één weekend in de maand een 'logeetje' in huis, in andere gevallen vangen pleegouders het kind van een ander tijdelijk op of bieden ze voor langere tijd een thuis aan een jongere die niet thuis kan wonen. Vorig jaar is de campagne 'Ouders voor even' gestart, met als ondertitel 'Soms is een tweede huis geen luxe'. Met deze campagne wil de stichting Pleegzorg Nederland mensen bewust maken van het bestaan van pleeg zorg en nieuwe pleeggezinnen werven. Tijdens de activiteitendag op basisschool de Vlinder maakten leerlingen en hun ouders op allerlei creatieve manieren kennis met pleegzorg. De leerlingen van alle groepen gingen aan de slag met een aantal opdrachten. Ze bezochten een tentoonstelling over pleegzorg en maakten werkstukken, liedjes, sieraden en tekenin gen. Deze tekeningen waren onderdeel van een wedstrijd, waarvoor wethouder Onderwijs Christine Lepidis 's middags de winnaars bekend maakte. De winnende tekeningen worden door kunstenaars van het bedrijf Artkids tot olieverfschilderijen gemaakt. Deze schilderijen zullen over enkele maanden door de gemeente Schie dam geëxposeerd worden. Een gedeelte van de opbrengst van de verkoop van de schilderijen zal dan gaan naar het Centrum voor Pleegzorg. M Aanvraag exploit Bij de burgemeest 2.3.2 en 2.3.8 var van een horecabec salon. Aanvraag exploit Bij de burgemeest 2.3.2 en 2.3.8 var van een horccabct afhaalcentrum. De bovengenoem Gemeentelijk Infc Belanghtbbenden Dit kan zowel mc wijze schriftelijk k meester van Schie Door de ëurgmee bedoeld in artikel Schiedam voor de terras bij het hore 2 A te Schiedam. De verleende ope dag van 14.00 tot de openingstijden Een afschrift van 1 inzage bij ibet Gei pend van 12.00 t< en op donderdag Op grondtwan de een termijn van zi 2003, hiertegen s worden gericht aa 3100 EA Schiedai Indiening van een een belanghebber Algemene wet be: sector Bestuursret

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 6