autonieuws voor Schiedam en omgeving Praatpaal Daewoo introduceert nieuwe Kalos sedan Servicecontract voor Chrysler, Jeep en Dodge bedrijfswagens Drie aantrekkelijke aanbiedingen Kia Rio 1 e 77 Audi wint opnieuw in Le Mans Leverbaar met twee 1,4 liter motoren: 8- en 16-kleppen Audi sponsort FIS Ski World Cup Citroën Wereldkampioen Rally 2003 MG Xpower SV volgend jaar in Holland WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 NS-15 UITGAVE: WEGENER HUIS-AAN-HUISKRANTEN WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 rubriek over mensen in de autobranche Audi heeft het raceseizoen 2003 afgeslo ten met wederom een belangrijke over winning: met de Audi R8 van het Audi Sport Japan Team Goh wonnen de Japan ner Seiji Ara en de Deen Tom Kristensen onder slechte weersomstandigheden de 1.000 kilometer-race in Le Mans. Met hun overwinning bezorgden zij het Japan se Audi-klantenteam een startplaats voor de 24 Uur van Le Mans in 2004. In nat en guur weer was de Audi R8 van het Japan se team op het Bugatti-circuit een klasse apart in het 35 auto's tellende startveld. Tom Kristensen, die vanaf de pole-posi- tion was gestart, nam direct de leiding op de beregende baan. In het verloop van de race gaven Kristensen en zijn teamgenoot Ara deze eerste plaats niet meer prijs. Tom Kristensen, al vijf keer winnaar yan de 24 Uur van Le Mans, was bijzonder te vreden met zijn succes: "Dankzij het ge ringe brandstofverbruik van de Audi kon den we langer op de baan blijven en af wachten wat de anderen zouden doen. Dat was bepalend voor het succes." COLOFON Auto Actueel Verschijnt éénmaal per maand als bijlage van Het Nieuwe Stadsblad in Schiedam. Daewoo introduceerde ruim een jaar geleden de Kalos hatchback als nieuw model op de markt. Nu krijgt deze vijfdeurs versie gezelschap van de vierdeurs Kalos sedan. Daewoo Motor Benelux levert deze versie met keus uit twee motoren met een inhoud van 1,4 liter. De achtklepper levert maximaal 61 kW; terwijl de 16-klepper maximaal 69 kW aan de dag legt. Prijzen vanaf 13.195 euro. Met de sedanversie van de Kalos voegt Da ewoo Motor Benelux weer een stijlvol ont worpen model aan zijn programma toe. De Kalos sedan is niet zomaar een 'kofferba kuitvoering1 van het hatchback model, maar is apart van zijn vijfdeurs broertje van de tekentafel gekomen en daar specifiek als sedan ontworpen. Hierdoor beschikt de ze Zuid-Koreaanse nieuwkomer over de sportieve lijnen van de hatchback, maar weet die te combineren met het stijlvolle voorkomen van een moderne vierdeurs. Met 423,5 cm is de Kalos vierdeurs bijna 36 centimeter langer dan de de 388,0 cm lange hatchback. Die toegenomen afmetin gen hebben aanzienlijke gevolgen voor de bagagemogelijkheden van de Kalos. Dank zij de extra centimeters van de Kalos sedan bedraagt de inhoud van de kofferbak een respectabele 320 liter. Bij de Kalos vijf deurs is dit 175 liter. Door de achterbank te kantelen, kan deze laadruimte bij de hatch back groeien tot zo'n 735 liter. Ook de ach terbank van de Kalos sedan is (in delen) neerklapbaar. Alleen kan de importeur (nog) geen informatie verschaffen, hoe groot de totale laadruimte dan wordt. Net als de vijfdeurs versie is de Kalos sedan 167,0 en) breed, 149,5 cm hoog en beloopt zijn wielbasis 248,0 cm. Achtklepper In Nederland is de Kalos Sedan leverbaar met twee benzinemotoren: een 1.4 SOHC achtklepper en een 1.4 DOHC zestienklep per. Beide zijn standaard gekoppeld aan een handgeschakelde vijfversnellingsbak. Met de 1,4 liter viercilinder SOHC-benzi- nemotor komt de Kalos sedan wat tempe rament prima voor de dag. De 61 kW ster ke krachtbron bezorgt de voorwiel aange dreven Kalos een topsnelheid van 170 km/h en een maximum koppel van 123 Nm bij 3.000 toeren per minuut. Volgens de MVEG meetmethode verbruikt de comp acte Zuid-Koreaan gemiddeld 7,5 liter brandstof per 100 kilometer, oftewel 1 op 13,5. De 69 kW sterke zestienklepper heeft een maximum koppel van 130 Nm bij 3.400 tpm en bezorgt de sedan een topsnel heid van 176 km/u. Deze krachtbron is goed voor een acceleratie van nul naar 100 km/h in 11,1 seconden. Zijn brandstofver bruik bedraagt gemiddeld precies 7,0 liter per 100 kilometer, oftewel 1 op 14,2. Voor de Kalos sedan 1.4 16V is tevens een auto matische viertraps versnellingsbak be schikbaar. Kopers van de Kalos sedan, die vanaf nu in Nederland leverbaar is, zullen ervaren dat ook deze nieuweling, in lijn met de Dae- woo-filosofie, veel waarde voor zijn geld biedt. Ondanks de gunstige aanschafprijs beschikt zelfs het basismodel, de Spirit air co, over talloze comfortverhogende zaken, zoals een in hoogte verstelbare bestuurder- stoel en dito stuurwiel. Ook centrale deur vergrendeling met afstandsbediening, elek trisch bedienbare ramen vóór, airconditio ning en een RDS cassette radio met vier luidsprekers zijn vaste prik. Wat veiligheid betreft, heeft de Kalos sedan zijn zaken ook prima voor elkaar, met standaard ABS en EBD, dubbele airbags, vijf driepunts veiligheidsgordels met spankrachtbegren zers vóór, vijf hoofdsteunen en startonder breking. De Kalos sedan 1.4 Spirit airco is in Ne derland leverbaar vanaf 13.195 euro. De Style-versie kent een basisprijs van 13.645 euro. De prijs voor de 1.4 16V Class uit voering begint bij 15.445 euro. De 1.4 16V Class Automaat tenslotte kent een vanaf- prijs van 16.445 euro. REDACTIE: Raymond Rotteveel Tel: 010 4699 361 Chrysler-, Jeep- Dodge-eigenaren kunnen sinds kort een Servicecontract afsluiten voor alle grijs kenteken varianten van deze drie Amerikaanse au tomerken. Hiermee worden de kosten voor repara tie- en onderhoud vooraf vastgelegd. Zakelijke rij ders profiteren van optimaal rendement door een vast maandbedrag en een gegarandeerde kwaliteit van hun Chrysler, Jeep of Dodge bedrijfswagen over de gehele looptijd. In het contract wordt uit gegaan van de reparatie- en onderhoudswerkzaam heden volgens fabrieksvoorschriften, maar ook bij voorbeeld de verplichte APK. Behalve dat de kos ten inzichtelijk worden gemaakt en de ondernemer niet voor verrassingen komt te staan, biedt het Ser vicecontract voordeel op het gebied van tijdsbespa ring door verminderde administratie. Verder kan er gebruik gemaakt worden van gespreide betaling. Het Chrysler, Jeep Dodge Servicecontract wordt mogelijk gemaakt door Chrysler Finance. Ondernemers kunnen hun contract afsluiten bij de Chrysler, Jeep Dodge dealer. De Kia Rio is een van de ruimste auto's in zijn klasse. Standaard is de sportief gelijnde Rio al zeer royaal uitgerust tegen een scherpe prijs. Tot eind januari 2004 doet Kia daar nog een schepje bovenop met een aantal spectaculaire acties. Zo zijn de Rio 1.3 RS Visto en de Rio 1.5 LS Imagination nu uiterst sterk geprijsd. Op alle overige Rio model len geldt: koop nu, betaal in 2005. De Rio 1.3 Visto is standaard voor zien van onder meer ABS en EBD (elektronische remkrachtverde- ling), bestuurdersairbag, stuurbekrachtiging, centrale portiervergren deling, bumpers in de kleur van de carrosserie en een speciale Visto badge. Tijdelijk is de Rio 1.3 RS Visto vierdeurs verkrijgbaar voor slechts 9.495 euro. De Rio RS Visto is ook als vijfdeurs leverbaar van af 9.995 euro. Op alle Rio modellen is overigens tijdelijk voordeel te behalen. De consument die nu een Rio aanschaft, hoeft deze namelijk pas in 2005 te betalen. Hierbij geldt een maximaal kredietbedrag van 5.000 euro. Bovengenoemde acties zijn geldig tot en met 31 januari 2004. Audi is voor het tweede achtereenvolgende seizoen hoofdsponsor van de wereldbeker alpineskiën. Ook op andere wijze is Audi nauw bij wintersport betrokken. Zo ver trouwen wintersporters uit vele landen al sinds jaar en dag op de beproefde quattro- vierwielaandrijvingstechnologie van Audi, die optimale tractie en veiligheid, cok on der zware weersomstandigheden garan deert. Tevens maken wintersporters af en toe gebruik van de moderne windtunnel bij de Audi-fabriek in Ingolstadt voor aërody namische tests. Citroën heeft zijn eerste volledige seizoen in het Wereld Rally Kampioenschap (WRC) afgesloten met de wereldtitel voor constructeurs. Met 160 punten werd het- merk-van-de-dubbele-chevron overtui gend winnaar van dit klassement. De Ci- troën-rijders Sébastian Loeb en Carlos Sainz werden respectievelijke tweede en derde in het coureurklassement. Met een uitstekende tweede plek voor Sébastien Loeb/Daniel Elena en een solide vierde tijd voor Colin McRae/Derek Ringer tij dens de onlangs verreden Rally van Wales wist Citroën voor het eerst in zijn historie de wereldtitel voor constructeurs op zijn naam te schrijven. In het rijderklassement werd Sébastien Loeb tweede achter Petter Solberg, Carlos Sainz derde en legde Colin McRae beslag op de zevende plek. Mg Sport Racing heeft de verkoopstart van de MG Xpower SV in Groot-Brittan- nië aangekondigd. Een auto waarmee de onderneming zich kan meten met 's we relds beste sportwagenfabrikanten. De topklasse prestaties van de SV worden verder aangevuld door zijn onderscheiden de interieur. In lijn met de sportieve aspi raties van de auto zijn beide voorstoelen uitgerust met een volwaardig veiligheids- harnas met vier veiligheidsgordels, die wanneer gewenst door het omzetten van een schakelaar gesloten worden. Voor het interieur van de SV is een aanbod van zes lederafwerkingen beschikbaar. Racestoe- len en het dashboard zijn leverbaar in een combinatie van leer en Alcantara, waar door iedere auto over een unieke, indivi duele afwerking beschikt. In Nederland wordt de auto volgend jaar op de markt verwacht. inGTOt.B^ unieke verging ven sport.eve auto Speedster Turbo liet 38 concurrent" uit de klasse va» sportwagens, aetrier ztclt. De ver^ zing werd opgezet door het gerenommeerde^ autoblad 'Car'. Voor de vergelijking bracht Ca maar liefst 38 supersportwagens samen, van e •t Ttaijë Duitsland, Engeland, faamde fabrikanten - Japan, Frankrijk, Spanje, Tsjechië en Zweden. locatie voor de vergelijking was het testcircuit va Na een eerste testsessie Millbrook in Engeland. Na bleven er elf finalisten over die aan uitgebreide rij tests werden onderworpen in Wales. Voor ou kevergeltlkende.es, dienden de auto's aan e reeks van vooropgestelde enter,a te voldoen, „aaronder destgn. techniek, pnis/kwal„ed-ver- boudtng.vethgheidennlpleztet.Dc,»;^ ke Opel Speedster Turbo toonde zich in de test de beste 'allrounder1. De Opel Speedster Turbo is in Nederland verkrijgbaar vanaf 46.895 eu Nieuwe Stadsblad Kersvers bij de dealers in de showroom gearriveerd; de sedan-versie van de Daewoo Kalos. Prijzen begin nen bij 13.195 euro. Met het nieuwe Servicecontract voor alle grijs kenteken va rianten van Chrysler. Jeep en Dodge zijn de kosten voor repa ratie en onderhoud vooraf inzichtelijk gemaakt.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 15