Schaats- en andere winterpret aan de Maas m.AC/soii." La Migliore Cucina Italiana di Rotterdam Nieuwsverslag in balletvorm Uit in de regio Foto: Sebastian Holzhuber 4Rotterdam heeft een beetje dat rauwe dat hiphop ook heeft. E lens index Zondagochtend concerten Warm weerzien met Indië fSalsa till you drop' met Rumbata UIT Vrijdag 28 november MUZIEK 20.15 Soulmates. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. THEATER 20.15 Funda Müjde. Actueler dan ooit. Try-out. Inhoudelijk is Funda scherp en actueel en stopt zij haar teksten vaak in een hila risch maar herkenbaar jasje. Na afloop van een voorstelling be dankt het publiek haar als ze weer eens de wind van voren heeft ge- i kregen. En ja, eigenlijk is ze de ideale schoondochter waar de scherpe kantjes maar niet van af willen. Actueler dan ooit is een aangrij- 1 pende collage over de groeistui pen en trends in Nieuw Neder land. SCC De Goote, Brielle. 120.15 Richard Groenendijk. Ego. Ego is een combinatie van hilarische typeringen, stand-up comedy en hartverscheurende zangnummers. Reserveren 0181 - 310473. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. Zaterdag 29 november JEUGD I 14.00; zaal open 13.00 Het Feest van Sinterklaas. Met Ernst, Bobboe en de Rest als presenta toren, Sinterklaas als hoofdgast en optredens van Jim, Chlpz, Coole Piet en Bob de Bouwer, www.hetfeestvansinterklaas.nl, reserveren 0900-3001250. Ahoy' Rotterdam. 14.00 Sinterklaas-pop-concert. De Band Krijgt Kinderen, een hippe popband, tovert Sinter klaasliedjes om tot grappige, mooie en volwassen popsongs. Kaarten zijn verkrijgbaar via internet: www.theateradschie.nl, aan de kassa of via (010) 2 467 467 (di t/m vrij 11.00 - 16.00 uur en za 12.00 - 15.00 uur). Theater a/d Schie, Schiedam. THEATER 20.15 Delfts Blok. Wees volledig op uw hoede. U krijgt een on barmhartig inzicht in hun wereld, i De elf mannen winden er geen doekjes om, hanteren een dode- I lijk hoog tempo, vertolken min stens elf meningen en zorgen toch voor een eenheid! SCC De Goote, Brielle. 20.15 Prettige Feestdagen. To neelvereniging St. Leonardus. St. Leonardus speelt een stuk van de bekende Alan Ayckbourn: 'Pretti ge Feestdagen'. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.30 Sjaak Bral. Vanuit het de- i cor van een radiostudio - waar hij 'als nieuwslezer zijn werk doet met de inmiddels beruchte nieuwsberichten van het afge lopen jaar - geeft hij zijn com- jmentaar op alle gebeurtenissen (die 2003 onvergetelijk maken. Theater Schuurkerk, Maassluis. Maandag 1 december THEATER 20.00 Freek de Jonge. De Kneep. Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam. Dinsdag 2 december MUZIEK .20.00; vr. za. zo. ook 14.00 Gre ase. De meest succesvolle rock 'n' roll musical aller tijden! Oude I Luxor Theater, Rotterdam. Woensdag 3 december 'THEATER 20.15 Kasper van Kooten. Lijf spreuk. Theater De Willem, Pa- pendrecht. Donderdag 4 december THEATER Schoon aan de haak. Vier geta- I lenteerde vrouwen met zeer geva- ■rieerd muzikaal cabaret. Theater van Vlaardingen. 20.30 Mondo Leon. Theaterpro gramma waarin serie korte films een symbiotische relatie aangaat met muziek die live gespeeld wordt en volledig synchroon loopt. Isala Theater, Capelle a/d jlJssel. Winterpleinhet winterspektakel dat tot voor kort de naam Winterblvd voerde, zal plaatsvinden aan de Blaak van begin de cember 2003 t/m eind februari 2004. Pal aan de Maas, tussen het Witte Huis en de kunstacademie, verrijst een winterdorp met 1200 m2 ijsbaan en alles wat daarbij hoort. Zo zal er een overdekt, verwarmd terras zijn, evenals een kerstmarkt, een restaurant en vele winterse programma's met onder anderen muziek en ijsdisco's. Gedurende de gehele winterperiode wordt hier het ultieme winter- en schaatsgevoel gecreëerd. Natuurlijk ontbreken de winterse skihut en de glühweinbar niet. Winterplein biedt een afwisselend program ma, dat varieert van Sinterklaas tot Kerst en Oud Nieuw en van sportactiviteiten tot ijs- disco. Zowel kinderen als volwassenen kun nen zich zeven dagen in de week vermaken met vele soorten ijspret, variërend van schaatsles, tot schaatswedstrijden en van ijs- disco tot winterse voorstellingen. Een Kerst markt, de oliebollentent, ijshockey- en cur ling clinics, ijssculpturen, kerstbomen en sneeuwpoppen zullen de sfeer compleet ma ken. Voor de sportieve schaatsers is het mogelijk om mee te doen aan ijshockeywedstrijden of aan een shorttrackwedstrijd, terwijl anderen heerlijk recreatief kunnen schaatsen. Er zul len workshops zijn, maar ook een ijsdisco met diverse DJ's, een oudejaarsparty, gala avonden, zangkoren en kerstvoorstellingen zullen de koude wintermaanden opwarmen. Op het verwarmde terras kan onder het genot van een warme chocomel of glühwein geno ten worden van diverse muzikale optredens en het vertier op het ijs. Speciaal voor kinde ren zijn de woensdag en zondag bestemd met onder meer Sinterklaas, schaatsende clowns, een kinderdisco (ook leuk voor kinderpartij tjes) of een sneeuwballengevecht. De donderdag-, vrijdag- en zaterdagavonden staan in het teken van ijsdisco's met vele trendy DJ's, verrassende acts en stand up co medy. Voor de ouderen zullen er uurtjes wor den vrijgemaakt voor Oud-Hollands schaats- dansen. Winterplein is uitstekend bereikbaar met ei gen vervoer (betaald parkeren in nabije om geving (let op: parkeermeters accepteren al leen chipknip), bewaakte fietsenstalling op de Blaak), maar nog beter met het openbaar vervoer (NS en Metro station Blaak, tram 1, bus 32, 48 en 49). Houd voor actuele informatie over WINTERPLEIN de regionale bladen en www.winterplein.nl in de gaten. b, nflfr' i f Foto: Organisatie Black Soil Met de opmars van de digi tale camera bloeien de film initiatieven binnen de hiphopscene. Een ware opsteker voor hiphop want een extra mogelijkheid om deze inmiddels bloedserieuze subcultuur nader onder de aandacht te brengen van buitenstaanders. Door het allereerste Europese film festival, in Rotterdam te houden, hoopt de organisatie met Black Soil verbreding en diepgang aan te tonen. 'De naam Black Soil is géén kleurbekentenis', verzekert Phi lip Powel, zegsman van de orga nisatie. 'Die term slaat op het grootstedelijk beton waarop hi phop ontstaan is en zich is blijven ontwikkelen. Het asfalt waarop één van de grootste subculturen van de laat ste decennia geboren en in middels volwassen geworden is.' Géén geschreeuw 'Hiphop is heel lang door beleid smakers niet serieus genomen en werd gezien als wat ongeorgani seerd geschreeuw in club- en buurthuizen", vult hij aan. 'Dat is het al lang niet meer. Hiphop snijdt sociale misstanden aan en is daarmee een medium waar de jeugd zijn ei in kwijt kan. Dan hoeven ze geen andere, raardere, dingen te doen.' De hiphopscene kent al langer een goedlopende muziekindustrie en drukbezochte feesten. De zogeheten Urban Sector, waaronder bij voorbeeld ook r&b valt, verkoopt als een trein en scoort dan ook goed in de internationale én nationale muziekcharges. Met een eigen kledingstijl en eigen taalgebruik mag hiphop inmiddels een medi um worden genoemd. Een li festyle met veel aanhangers over de hele wereld. 'Alleen een film festival ontbrak nog", stelt Phil vast. 'Een festival met films die een uitgebreid én verdiept beeld geven van de uiteenlopende fa cetten van... Het filmaanbod is onderverdeeld in vier categorie ën: Classic, Elementz, Kaskra kers en Global. Een voorbeeld van Global is de film Style Wars (uit 1982 van Tony Silver en Henry Chalfant-red.), de allereer ste documentaire die een com pleet beeld van de scene schetst met nadruk op de vier hoofdfa cetten: breakdance, graffiti, rap en dj-en, tegenwoordig bijna eer biedig turntablism genoemd.' Workshops Onder de noemer Elementz gaat de aandacht naar meer specia listische documentaires. Powel:' Films over bij voorbeeld écht alleen breakdance of graffi ti, verdiept én uitgelicht. Battle Sounds bij voorbeeld gaat alleen over turntablism, de kunst van het dj-en. Te beginnen met hoe men er toe kwam te gaan scrat chen tot de huidige rol van de dj in een hiphopsetting. De evolutie van simpel scratchen tot dj-en als een ware kunst op zich.' In categorie drie komen niet commercieel bedoelde films aan bod die evengoed flink geld in het laatje brachten. Zoals de ro mance Brown Sugar die in 2002 een Grammy Award won voor de beste soundtrack. Onder de laat ste noemer Global wordt aange toond in welke absoluut niet voor de hand liggende landen als Co lombia maar ook Duitsland en Nederland hiphop tot volle was dom kwam. Behalve films en af- terparties in Lantaren/Venster zijn er knallende afterparties in Off Corso met bekende namen als Jazzy Jef van The Fresh Prin ce, Zwazi (ex-postmen) en Rock Attack Ten (ex-Gotcha!). Pri meur op Black Soil is de release van Moshpit, single plus clip. Dat het hele festival bloedserieus is, wordt onderstreept doordat af gelopen dinsdag al technische workshops gehouden werden. Phil: 'Er bestaan tegenwoordig technieken waarmee je door met bestaand vinyl een heel nieuwe score onder een film te zetten, de hele sfeer en toonzetting kunt veranderen. Daar is met gevor derde dj's aan gewerkt.' De orga nisatie koos bewust voor Rotter dam als festivallocatie. Phil: 'Rotterdam is van oudsher hi phopstad numero uno. Veel ar tiesten hebben zich hier ontwik keld. Rotterdam heeft een beetje dat rauwe dat hiphop ook heeft.' Black Soil wordt op 28, 29 en 30 november gehouden in Lan taren/Venster aan de Gouver- nestraat en in Off Corso aan de Kruiskade, beide in Rotterdam centrum. Filmkaartjes kosten €6,50. Reserveren en verkoop via kassalijn 010-2772277 of online via website www.lanta- ren-venster.nl Meer info op www.blacksoil.com Deze maand is de nieuwe IENS gids Rotterdam 2004 verschenen. De komende we ken een selectie van de top pers uit de nieuwe superdik ke editie van de restaurant gids met meer dan 850 restaurants. IENS 2004 ba seert zich op het oordeel van duizenden proevers die met elkaar bepalen wat de waardering en omschrijving van een restaurant wordt. De eerste drie van de top 20 van Italiaanse restaurants van 2004 zijn allen met een cijfer 8.1 voor het eten ge waardeerd. Daarom in alfa betische volgorde de beste Italiaanse restaurants van Rotterdam: Nummer één Da Giuseppe. 'Eenvoudig maar verzorgd is de inrichting van deze kleine zaak. De tafels zijn netjes ingedekt met linnen en er is veel persoon lijke aandacht. Echt swingen doet het hier niet omdat het een beetje uitstraling mist. De goede traditionele keuken met eerlijke producten is dan ook de reden om hier te komen. Laat de me nukaart voor wat het is en vraag Giuseppe om je te verrassen. Dan verschijnen er in ieder geval lekkere verse broodjes met een goede tapenade en kruidenboter op tafel. Afhankelijk van het sei zoen verrast hij dan met 'rode mulfilets die lichtelijk bespren keld zijn met een mooie dres sing' of een lekkere parelhoen met truffel en honingsaus.' Herenplaats 93, Centrum nabij Laurenskerk-Meent, Telefoon (010) 414 77 05, keuken open 17.00-22.30, ma gesloten. Nummer één Lux. 'De combinatie van een lekker ongedwongen sfeer en een stel fijnproevers in de keuken van Lux zorgen voor een avond puur Italiaans eten op zijn best. Het gegrilde kwarteltje gevuld met sjalotjes, pancetta en rozemarijn is overheerlijk. Ook een mooi stukje vis dat slechts in olijfolie is gebakken en met wat verse groene kruiden en verse plakjes knoflook wordt geserveerd ken merkt zich door een fijnzinnige eenvoud. De contorni zoals sala de en groentes zijn apart te be stellen en stuwen de rekening al snel naar iets minder fijnzinnige hoogtes op. Decor, dat al jaren niet meer ver anderd is, begint tekenen te ver tonen van sleetsheid en wordt in middels wel een beetje oubollig, hoe strak het verder ook is.' 's- Gravendijkwal 133, R'dam West, Telefoon (010) 476 22 06, keu ken open 17.30-23.00 Nummer één O'Pazzo Pizze ria. 'Voor de inrichting zou je het ei genlijk al een keer moeten pro beren: de met lires ingelegde boom, de antieke radiatoren, de kerkzang op het toilet en een houtoven in vorm van een octo pus. Een ware attractie! Niet alleen de sfeer is molto Na- politana maar natuurlijk ook de pizza's zelf met de kenmerkende dikke rand. Veel keuze uit klas sieke combinaties, zoals de pizza Casa Bianca met rucola, parma ham en geschaafde Parmigiano. De pizza's zijn onovertroffen door de kwaliteit van de Italiaan se ingrediënten. De voor- en na gerechten zijn voor een pizzeria aan de dure kant. Winnaar van de Ketelbinkie Koffietrofee 2002 en 2003, categorie grand café's.' Reserveren is niet mogelijk voor dit pizzeriagedeelte van O'Paz zo. Mariniersweg 90, Centrum nabij Kubuswoningen, Telefoon (010) 282 71 07, keuken open 11.00-22.00. lens Restaurantgids 2004 Rot terdam euro 10,95 ISBN 90- 77177-08-6 Wieteke van Dort kwam op 16 mei 1943 ter wereld in Soerabaja en bracht de eerste 14 jaren van haar leven in Indonesië door. Velen kennen Wieteke van Dort als tante Lien van de Late Late Liens- how. De veelzijdigheid van deze bekende Nederlandse kent echter geen grenzen. Acteren, zingen, schilderen, verhalen schrijven, om maar een greep te doen. Ook is zij actief in de strijd tegen ge netische manipulatie, vooral op het gebied van voedsel; zij expo seert dit jaar op diverse anti-gen- tech tentoonstellingen in het land. Wieteke was in 1968 voor het eerst op televisie te zien als de pop Pinokkio. Verder hoeven we maar titels te noemen als 'Oebele', 'de Stratemakeropzeeshow', 'J.J. de Bom/voorheen de kinder vriend' en 'Het Klokhuis' en de meeste mensen zien daar direct de beelden bij. Zondag 30 november, de Doelen, Rotterdam. Aanvang 11.00 uur, zaal open vanaf 10.30 uur. Kaarten a 9,75 euro zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huis-kranten, Prins Hen drikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straat weg 179. Met zijn nieuwe dansproductie Orfeo Shows/operation Orfeo bundelt Ed Wubbe, artistiek directeur/choreograaf van het Scapi- no Ballet Rotterdam, zijn veelzijdigheid tot een uiterst afwisse lend geheel. Zich niet storend aan conventies zapt hij in Orfeo shows tussen ver schillende periodes, stijlen, muzieksoorten en sferen. De voorstelling ging afgelopen week in de Rotterdamse Schouwburg in première en zal daar (en in de regio) komende tijd nog een aantal keer te zien zijn. Het Orfeo verhaal uit de Griekse mythologie reikt hem daarbij uni versele thema's aan als liefde, verleiden, dood, lot en geweld. In het origineel onderneemt Orfeo een mislukte poging om zijn geliefde te redden uit de onderwereld. Tegen de afspraak met de goden in kijkt hij op het laatste moment naar zijn Euridice en verliest haar voor altijd. In een theatrale enscenering gebruikt Wubbe Orfeo als aanjager voor een avontuurlijke reis in de menselijke ziel. De aaneenschakeling van scènes laten een eigentijds nieuwsverslag zien van een geënsceneerde tragedie. De regie van Orfeo Shows/Operation Orfeo is in handen van door de wol geverfde, heerszuchtige goden. Met gevoel voor show en entertainment manipuleren zij genadeloos omgeving en personages die zij met een vingerknip kunnen veranderen. Wat tijdens de zoek tocht in dit grensgebied van twee werelden overeind blijft, is Orfeo's radeloze liefde. Ed Wubbe is een van de meest veelzijdige Neder landse choreografen. Keer op keer weet hij het publiek te verrassen met in stijl uiteenlopende successen als 'Kathleen', 'Romeo&Julia', 'Nico' en 'Tsjaikovski, P.I. 'Orfeo Shows/operation Orfeo, nog te zien in Rotterdamse Schouw burg op donderdag 27 november, in Fortis Theater a.d. Schie te Schie dam op donderdag 18 december Schiedam, Fortis Theater a.d Schie. In 2004 in Rotterdamse Schouwburg (13, 14 en 15 januari) en Schouwburg Kunstmin te Dordrecht op zaterdag 17 januari. Alle voorstellingen beginnen om 20.15 uur. De feestmaand decem ber begint in het Dunya Wereldprogramma voortvarend met Neder lands en wellicht zelfs Europa's beste salsa band, het onvolprezen Rumbata. Dinsdag 2 de cember staat het gezel schap van internationale allure het Prinses Thea ter te Rotterdam. Het Prinses Theater, Schiedamseweg 19 A, Rotterdam. Aanvang: 20.15 uur. Entree: 5,00 euro. Reserveren: 010 - 425 50 50. Informatie: 010 - 233 09 10. £00C W-JHMhVOH BV f)A03M-iOV 48 - 1002 Van 'asfaltcultuur' tot lifestyle k INTERNATIONAL HIPHOP FILMFESTIVAL I i •9 Els Neijts •9 Maarten van der Jagt en Els Neijts Foto: Dunya (vlnr) Sous-chef Paolo en chef-kok Giuseppe in de keuken van Ristorante Da Giuseppe Foto: Maarten van der Jagt

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 21