rih 5vV :'v Maak je vlees veilig klaar Ervaar het effect van respectvolle aanraking |t 41, f l /H VAl igra SPECIALE FEEST AANBIEDINGEN conne» ion parttime chauffeurs v/m MUZIEKHANDEL ALLEGRO MAASSLUIS hét adres voor alles op muziekgebied! Nieuwe Daniëlle Steel Dikke literaire thriller Moya Brennan in Paradiso Medicinale cannabis zeker geen genotmiddel UISTER*- OMlAfclS KNlgri/flOfc M6Mse/v/ pie PAepoe-r Hiau HoofP reaeK/ecKj lAWTMieAJPMc Lopen- M/VAK k ryusnu&ipe Mepici/vAte" ca/jajabis Sinterklaas logeert op de stoomboot 'Buffel' taxi services pi°v'"Z Holland Zuid WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 NS-25 Bij uitgeverij Luitingh - Sijthoff is zojuist de nieuwe roman Vervulde Wensen van Daniëlle Steel verschenen. Deze nieuwe roman staat weer, zoals we van Daniëlle Steel ge wend zijn, garant voor enkele uren onbekommerd leesgenot. Glitter en glamour, liefde, ro mantiek en gewone menselijke problemen passeren de revue. Met 57 boeken op haar naam en wereldwijd zo'n 500 miljoen verkochte exemplaren is Daniël le Steel een van de populairste romanschrijfsters. Cosmopolitan schreef eens: 'Eigenlijk kun je deze aardbol niet bewonen zon der ooit een boek van Daniëlle Steel te hebben gelezen.' Het bereiden van vlees kan op allemaal verschillende manieren. Bakken, braden, gillen, bakkerellen, stoven, ga zo maar door. Maar eigenlijk is de basis bij alle bereidingstechnieken het zelfde: het vlees moet verhit en (gedeeltelijk) gaar wor den. Als het vlees gaar is, zijn de bacteriën die op het vlees zaten, gedood. Indien vlees niet voldoende is ver hit, bestaat de kans dat u een voedselinfectie of voed selvergiftiging oploopt. Maar dat kunt u zelf dus voorko men. Naast het door en door verhitten van vlees, zijn er uiteraard nog een aantal aspecten belangrijk bij het bereiden van een stukje vlees. Bacteriën kunnen immers ook nadat het vlees is verhit, weer terug op het stukje vlees komen. Dit noemt men kruisbesmetting. Om dit te voorkomen is het be langrijk dat alle materialen die bij het rauwe vlees zijn gebruikt, niet nogmaals voor het bereide vlees gebruikt worden. Let op: niet alleen via materialen, maar ook via de handen kunnen bacte riën op (bereide) producten wor den overgebracht. Handen was sen voordat u begint met een ge recht is daarom van belang! Houdbaarheidsdatum Andere belangrijke aspect.en waarop moet worden gelet om een voedselinfectie of - vergifti ging te voorkomen, zijn het op de juiste manier bewaren van pro ducten. Gooi producten waarvan de houdbaarheidsdatum is over schreden, altijd weg. Ook moet altijd het etiket goed worden ge lezen zodat de bereidings- en be- waaradviezen op de juiste manier worden uitgevoerd. Probeer ook tijdens de bereiding de gekoelde producten zoals vlees en vlees waren die uit de koelkast komen, zo kort mogelijk buiten de koel kast te houden. De temperatuur van het product stijgt anders na melijk teveel waardoor vlees en vleeswaren sneller bederven. Wie alle tips ter harte neemt, gaat op een veilige manier om met de bereiding van zijn lapje of ballet je vlees en blijft verantwoord ge nieten! Meer informatie over vlees en heerlijke recepten zijn te vin den op de site www.vlees.nl. Ook voor de liefhebbers van een lekkere, liefst dikke, thriller is in de december maand weer volop aanbod. Bij uitgeverij Luitingh - Sijthoff is zojuist de literaire thriller Aar dedonker van Erin Hart versche nen. Aardedonker is het thriller debuut van deze Amerikaanse schrijfster. Het is een verhaal over oude duistere geheimen en nieuwe dreigingen, geplaatst binnen de beklemmende atmo sfeer van een Ierse plattelands gemeenschap. Bij het turfsteken vindt een Ierse boer het hoofd van een roodharig meisje. Is het een vondst van historische bete kenis? Vormt het de oplossing van een plaatselijk mysterie? Terwijl de archeoloog Cormac Maguire en de pathologe Nora Gavin het hoofd uitgebreid onderzoeken, heropent de politie de zaak Mina Osborne, een vrouw die twee jaar geleden met haar zoontje spoorloos ver dween. De familie Osborne hult zich in stilzwijgen. Is er verband met de vreemde nachtelijke lich ten en de diefstallen uit de plaat selijke kerk? Aardedonker - Erin Hart, pa perback, 367 blz., prijs 18,95. Moya Brennan (the voice of Clannad) en haar band geven op 11 februari 2004 een éénmalig concert in Paradiso te Amsterdam. De voorverkoop start op zater dag 8 november a.s. via de gro tere postkantoren, ticket-lijn 0900-3001250, AUB-ticketshop, AUB Uitlijn 0900-0191, Get Ree. Boudisque. Op 25 novem ber is er een tv-special te zien van Moya Brennan op Neder land 1 rond de klok van 23.00 uur. In de week van 18 novem ber verschijnt via Universal haar nieuwe album 'Two Horizons'. Het album is een muzikale ont dekkingsreis waarop Moya word begeleid door ondermeer Martin Carthy, Robbie Macintosh (ex- Paul McCartney) en Anto Dren- nan (the Corrs) en vormt weder om de perfecte mix van alle in grediënten die Moya Brennan zo uniek maken. Muziek waarin traditie, mystiek, verbeelding hand in hand gaan. Nadere info op Website: www.pbmusicprom.nl Welke patiënten kunnen baat hebben bij medicinale cannabis (marihuana, hasj, wiet)? Karen de Leest, apo theker, geeft tekst en uitleg. 'Medicinale cannabis is absoluut niet bedoeld als genotmiddel', benadrukt ze. 'En het brengt ook geen genezing. Maar cannabis kan, bij bepaalde patiënten klachten verminderen, zoals pijn en misselijkheid. En dat kan voor hen het leven nét iets leefbaarder maken. Daarom heeft de overheid het gebruik van medicinale cannabis gelegaliseerd.' Medicinale cannabis is een middel voor patiënten met ernsti ge aandoeningen. Zoals kanker, aids, HIV, multiple sclerose (MS), ernstige chronische pijn of het syndroom van Gilles de la Tourette. 'Het gaat daarbij om mensen bij wie gangbare behandelingen en medicijnen niet voldoende hel pen. Of om mensen die veel last hebben van bijwerkingen, bij voorbeeld patiënten met aids, HIV of kanker worden soms erg misselijk van hun behandeling, en zij kunnen dan baat hebben bij medicinale cannabis', aldus Ka ren de Leest. Doktersrecept Medicinale cannabis is alleen op doktersrecept te krijgen, via de apotheek. In potjes van 5 gram. Afhankelijk van de soort is de prijs 44 of 50 euro per potje. Of dit wordt vergoed door de zorg verzekeraar is niet bekend. Het gaat niet om pillen, maar om de gedroogde bloemtoppen van de cannabisplant. De patiënt ge bruikt deze om thee van te zetten. Of inhaleert de cannabisdampen met behulp van een speciaal ver dampingsapparaat. Een patiënt die dit medicijn als thee gebruikt en 1 kopje per dag drinkt, doet met 1 gram 5 dagen. Medicinale cannabis wordt ge produceerd onder controle van de overheid. Patiënten kunnen er ze ker van zijn dat er geen verontrei nigingen in zitten, zoals bestrij dingsmiddelen, schimmels of bacteriën. Overigens is cannabis ook - illegaal en iets goedkoper - te krijgen bij coffeeshops. De kwaliteit, samenstelling en sterk te daarvan kan variëren, want op cannabis van de coffeeshop is geen kwaliteitscontrole zoals bij medicinale cannabis. Patiënten Het gaat om geneesmiddelge- bruik. En het gaat om patiënten met moeilijk te behandelen aan doeningen. Zij hebben belang bij de medicatiebewaking en de ad viesfunctie van de apotheek. Karen de Leest: "In de apotheek geven we graag antwoord op allerlei vragen over het gebruik van medicinale cannabis. Als cannabis gecombineerd wordt met andere geneesmiddelen - bij voorbeeld pijnstillers - dan kan soms de dosis van die middelen omlaag. Dus dat controleren we. Een ander voordeel van de apo theken: wie die in de vakantie cannabis nodig heeft, kan pveral in Nederland met een recept te recht bij een apotheek - en krijgt dezelfde cannabis: precies de zelfde sterkte, samenstelling en kwaliteit." Een laatste vraag aan Karen de Leest: kun je verslaafd raken aan medicinale cannabis? 'Nee, hoogstwaarschijnlijk niet als je cannabis als medicijn gebruikt. Wél als je het gebruikt als genot- Mensen kunnen niet zonder li chamelijk contact. Bij ernstig gemis daaraan raak je ver vreemd van je basis: je li chaam. Aandachtige, respect volle aanraking zorgt voor meer contact met jezelf en je innerlijke zintuigen. Dat geeft ook meer energie, meer contact met de bedoeling van je leven, meer aanwezig zijn in je li chaam dus meer welbevinden. Door middel van rebalancing- massage kun je leren om je ver mogen tot voelen/willen functio neel te maken voor jouw leven en beter met stress om gaan. In de kennismakingscursus van Theo de Rhoon is het de bedoeling di verse technieken te geven en te ondergaan. Daarbij hoort veel aandacht voor zorgvuldigheid en contact. En gaat het niet alleen om bewust wording maar daar ook woorden aan leren geven. Iedereen heeft zijn eigen geschie denis die in het lichaam ligt op geslagen. Het vermogen om heel diep te ontspannen is vaak door de jaren verloren gegaan. Dit kan tevens leiden tot nietje volle energie tot je beschikking hebben. Het maakt een groot verschil of je de wereld tegemoet treedt vanuit verstarde conditioneringen en met een verkrampt of gespannen lichaam of vanuit ontspanning en vitale kracht waardoor het leven meer een avontuur wordt. Het leven blijft je omstandighe den aanbieden waarin je de kans hebt om steeds authentieker te worden! Zorg, pijn en moeite houden je vaak in een kramp van onbewustheid, terwijl het juist iets wil zeggen. Als jij jezelf be ter leert begrijpen, kan het li chaam een peiler worden van méér genieten en méér effecti viteit in het verwerkelijken van jouw wensen en dromen. Meer contact met jouw passie en wat jij komt "halen en brengen" in dit leven. Theo de Rhoon is sinds 1993 ge diplomeerd Rebalancer. Hij vol tooide Gestalt- en Ontwikke lingstrainingen bij Drs. Godefri- da Hoogenraad-Obermann. Zijn praktijk voor individuele consul ten is aan de Bergsingel 122 maar de cursus wordt gegeven in cen trum Djoj. De cursus wordt gege ven op de dinsdagavond van 20.00 tot ongeveer 22.30 uur. Centrum Djoj zit aan de Anthony Duyklaan 5-7 in Rotterdam. Deelnamekosten bedragen 35 eu ro per avond deelname aan de gehele cursus is verplicht. Ook gevorderden zijn welkom. Voor nadere inlichtingen en/of opgeven voor de cursus: tel. 06- 51602247 of via www.vitaalin- balans.nl. middel, dan zijn er risico's. Er lijkt bijvoorbeeld een verband te zijn tussen blowen en psychische stoornissen.' Meer weten? Op www.apo- theek.nl is veel te vinden over medicinale cannabis: zoals over het meenemen van medicinale cannabis naar het buitenland, bijwerkingen, autorijden, zwangerschap, het afbouwen van de behandeling en meer. Sinterklaas heeft dit jaar museumschip 'Buffel' van het Mari tiem Museum Rotterdam gekozen als logeeradres. Sinds dinsdag 18 november tot en met vrijdag 5 december zullen de Sint en zijn Pieten, als ze in de buurt zijn, in één van de hutten over nachten. Ook als de Sint en zijn Pieten er niet zijn, is duidelijk te zien dat zij op de Buffel logeren. De werkmijter van Sinterklaas ligt op het bu reau en zijn pyjama hangt op een hangertje naast het bed. Overal staan cadeaus en er liggen nog wat gedichten die niet helemaal af zijn. Kinderen kunnen het Stoombootspel spelen, er is een miniten toonstelling over de stoomboot en natuurlijk kun je Sinterklaas zelf ontmoeten. Gelukkig is Sinterklaas niet alleen 's nachts op de Buffel. 30 november en 3 december kun je Sinterklaas van 14.00 tot 17.00 uur bezoeken. Kinderen die zelf een stoomboot hebben gemaakt kunnen deze aan Sinterklaas laten zien. Zwarte Pieten lopen overal rond en een vertelpiet vertelt een leuk verhaal over de stoomboot. Het antwoord op deze vraag krijg je als je het Stoombootspel speelt. Er is een stoombootspel voor kinderen van 4 tot en met 7 jaar en voor kinderen van 8 tot en met 12 jaar. Behalve het verhaal van de stoomboot kom je ook te weten waarom we het Sinterklaasfeest vie ren zoals we het nu vieren. Bovendien is er een mini-tentoonstelling over de stoomboot van Sin terklaas. Noordvliet zJz 22 3142 CM Maassluis Tel: 010-5990095 OP ALLE INSTRUMENTEN IN DE WINKEL 20% KORTING KLASSIEKGITAAR PACK 100,-- MUZIEKSTANDAARDS NIKKEL EN GEKLEURD GROTE COLLECTIE BLADMUZIEK VOOR ELK INSTRUMENT HOEZEN MET RUGZAKBANDEN VOOR GITAAR Maak kans op een prijs van 250,- contant (ja u leest het goed), bij een aankoop van 50,-- of hoger en tegen mievering van deze advertentie, dingt u mee naar deze superprijs! Voldoende - gratis - parkeergelegenheid (denk aan uw parkeerschijf) zoekt met onmiddellijke ingang Functie-informatie: Als parttime chauffeur zult u worden ingezet voor het rijden van school- ritten, taxiritten en het rijden van WVG ritten in de regio Schiedam, Vlaardingen en Maassluis. De parttime overeenkomst kan variëren van 10 tot maximaal 20 uur. Fulltime niet van toepassing. Functie-eisen: Representatief uiterlijk Goede beheersing van de Nederlandse taal Bij voorkeur 4 jaar in bezit van rijbewijs B Een collegiale werkhouding Zelfstandigheid, grote mate van accuratesse Klantvriendelijke, servicegerichte instelling Salaris: Het salaris is afhankelijk van leeftijd en op basis van de CAO taxivervoer. Informatie en sollicitatie: Voor meer informatie en/of sollicitatie kunt u contact opnemen met de heer W. Woudenberg en A. Schreuders, tel. 2451061. Uw schriftelijke sollicitatie kunt u richten aan connexxion taxi services Postbus 251, 3100 AG Schiedam Kennisgeving Blowen als medicatie TERVISIELEGGING PLANUITWERKING/-UITBREIDING IV VOOR DE HERINRICHTING DRIEBRUGGEN Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland delen mede dat met ingang van 15 december 2003 de planuitwerking/-uitbreiding IV ex. Artikel 85, derde lid van de Landinrichtingswet, voor de herinrichting Driebruggen gedurende een maand ter visie ligt ter secretarie van de gemeenten Bodegraven, Reeuwijk, Woerden, Oudewater, Vlist, Harmeien en Montfoort; het waterschap Wilck en Wiericke en het Hoogheemraadschap De Stichtse Rijnlanden, het Hoogheemraadschap van Rijnland, Hoogheemraadschap van Schieland, in de leeszaal van het provinciehuis te Den Haag en in het documentatie centrum van de provincie Utrecht. Tot en met 15 januari 2004, kan eenieder schriftelijk bij gedeputeerde Staten van Zuid- Holland bedenkingen uiten tegen de planuitwerking. De bedenkingen dienen gericht te wórden aan: Gedeputeerde Staten van Zuid- Holland, Postbus 90602, 2509 LP Den Haag, onder vermelding van 'Landinrichting Driebruggen', op de linkerbovenhoek van de enveloppe. Voor nadere informatie over de planuitwerking/-uibreiding IV herinrichting Driebruggen, kunt u contact opnemen met de afdeling Groen. Bureau Landschap, Bodem en Landbouw, de heer A.M. Struik, telefoon 070-4417367. 7/718

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 25