Nieuws van de Hargahoeve Weer nominatie Jongepier Bedankt kinderen Visiteclubs brengen ouderen bij elkaar I irado Grofvuil: Kortweg Spelmiddag in Museummolen Inloopconcert Grote Kerk Laatste concert Westvest90 Verkeersveiligheid laat nog steeds te wensen over www.irado.nl Het Nieuwe Stadsblad Lotos Gold Autoservice Eigenraam Wij geven een kado bij uw kado Van der Vlerk SCHIEDAM SCHIEDAM - Het inloopconcert van de Grote Kerk op zaterdag 29 november zal worden ver zorgd door twee koren van diri gent Jac. Horde. Het Hervormde Kerkkoor Schiedam en het Chr. Gem. Koor 'Euphonia' uit Vlaardingen zullen zich afzon derlijk en gezamenlijk laten ho ren. Er worden werken uitge voerd van o.a. J.S. Bach, Men- delssohn-Bartoldy, André Ver woerd en Jac. Horde. De aanvang is 15.00 uur en de toegang is vrij. SCHIEDAM - Het laatste West- vest90-concert van dit jaar wordt verzorgd door de gevierde bari ton Maarten Koningsberger. In de Schiedamse kerk wordt hij op vrijdag 28 november begeleid door pianist Kelvin Grout. Maarten Koningsberger beheerst door zijn warme en expressieve stem een breed repertoire. Zijn vaste begeleider Kelvin Grout is «ok niet de eerste de beste. Deze begenadigde begeleider verdien de zijn sporen reeds in zijn lang durige samenwerking met Elisa beth Schwarzkopf. Het uitgele zen programma laat de bezoe kers kennis maken met liederen 'uit drie taalgebieden en omspant een tijdsbestek van twee muzie- keeuwen. Werken van onder meer Beethoven, Coward en Fauré zullen ten gehore worden gebracht. Toegang: 12 euro, 10,00 euro (CJP, 65+), 3,50 euro l(jongeren t/m 18 jaar). Kaartver koop bij VVV Schiedam en Vlaardingen of via internet, via Internet: www.westvest90.nl. Aanvang 20.15 uur. FEESTENAVOND - Woon zorgcentrum Thurlede organiseert in samenwerking met folkclub No Frontiers voor vrijdag 28 november een feestavond in grand café De Serre. De opbrengst komt ten goede aan de palliatieve zorgafdeling van Thurlede. De Galicische groep 'Os Raparigos de Breogan' zorgt voor authentieke Spaanse volksmuziek. Aanvang 18.00 uur. Entree 5 euro (inclusief diner 65 euro). Voor re serveringen kan gebeld worden met Thurlede: (010)409 32 00. SCHIEDAM - Wekelijks zet ten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van die renasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Spike en Wanda. Spike Deze stoere zwart/witte kater luistert naar de naam Spike. Hij is een van de vele aaibare vier voeters, die in Hargahoeve een tijdelijk onderkomen vindt. Spike is een echte geluksvogel want on langs werd voor hem een nieuw huis gevonden. Wanda Van deze mysterieuze dame is weinig bekend. Haar leeftijd wordt geschat op 1 jaar. Ze is cy pers grijs met rood en wit van kleur. Wanda is over het alge meen heel lief. Soms is ze een beetje uit haar hum en kan ze wel uithalen. Of ze zich bij katten, kinderen en honden op haar ge mak voelt, is niet bekend. Wie geeft haar een goed tehuis? Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op websi te www.hargahoeve.nl of telefo nisch tijdens openingstijden op tel. 010-4714151. SCHIEDAM - De verkeerssi tuatie op de Broersvest is dermate onduidelijk dat het Dennis van den Berg, woord voerder voor Bewoners Vereniging Schiedam Oost niet zal verbazen als er binnenkort een dode valt te betreuren. Hij begrijpt niet dat raadsleden, met uitzon dering van de fractie van Groen Links niet warm lopen om verandering te brengen in deze gevaarlijke situatie. "Ons contact met de gemeente heeft tot op heden zo goed als niets opgeleverd, men ziet kenne lijk niet in dat de vage aandui ding van onder meer fiets- en ze brapaden, mensen in verwarring brengt. Bovendien lijkt het of de bus en tram racewedstrijden hou den wie het eerste over de Vest is. Dat levert gevaarlijke situaties op. Mensen die bijvoorbeeld oversteken in de buurt van het Stadserf zijn hun leven niet zeker. Zebrapaden zijn nauwelijks aan gegeven en op de trambaan zijn deze niet doorgetrokken." Volgens Van den Berg reageren automobilisten geschrokken als zij op het nippertje iemand kun nen ontwijken die aan het over steken is. "Als je de chauffeur daarop aanspreekt dan veront schuldigt deze zich met de op merking dat men niet heeft ge zien dat er een zebrapad ligt. Er hangt weliswaar een bord aan een paal met-zo'n aanduiding maar iedereen is gewend dat een zebra pad opvalt, nou dat doen ze niet in Schiedam. Een heel verschil met Rotterdam daar zijn die din- gen wit. Als je als voetganger oversteekt naar de Kerkstraat dan beland je in niemandsland want op dat stuk is helemaal geen ze brapad." Knudde Ook met de bestrating is het in de woorden van Dennis van den Berg 'knudde'. "Vooral mensen met een rollator worden gecon fronteerd met een hoogteverschil op de stoep van zeker drie centi meter. Maar niet alleen ouderen ook jonge mensen zie je vaak struikelend de overkant halen. Ook het overzicht bij de Koe markt is vooral voor fietsers nog steeds onduidelijk; een fietspad moet opvallen." Naar de mening van Dennis van den Berg zijn raadsleden ver plicht zich zorgen te maken over de onveilige situatie. "Ik wil van ze horen dat ze persoonlijk hier niet mee akkoord gaan, niet als lid van een partij maar als mon dig burger van Schiedam. Ze ver tegenwoordigen de burgerij en zitten er niet voor zichzelf al dus een boze Van den Berg. "De VVD en de PvdA zijn eens poolshoogte komen nemen en vervolgens hoor je er niets meer van. Ik wil wel eens weten wie verantwoordelijk is voor deze on veilige toestanden. In ieder geval vind ik dat je het stadsbestuur aansprakelijk mag stellen als er een ongeluk gebeurt met dode lijke afloop." Van Den Berg vraagt zich af waarom Ouderen bonden en de Fietsbond tegen de onveilige verkeerssituatie niet in actie komen. "Van de Klankbord groep waarin dit probleem op nieuw aan de orde zou komen ho ren we niets meer. Dat initiatief wordt op het Stadskantoor maar steeds vooruit geschoven. Men hoopt kennelijk dat de belang stelling dan doodbloedt." (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,1 O-per minuut) SCHIEDAM - Waterskister Marjo lein Jongepier is vrijdag 28 novem ber tijdens het jaarlijkse Sportgala voor de achtste maal in haar carri ère genomineerd voor de Sport- prijs van de gemeente Schiedam. De zeven voorgaande nominaties leverden haar tweemaal de uitver kiezing tot sportvrouw van het jaar op. Met haar zijn dit jaar genomineerd Denis Engin (taekwondo), bokser Stephan van Veen en judoka Do- gan Tekin. Voor de sportploeg van het jaar nomineerde de jury (bestaande uit vertegenwoordigers de Schiedamse sportpers) vier ver enigingen: SVVSMC (promotie naar de hoofdklasse), de mannen van de volleybalvereniging Rijn mond (promotie naar de eredivi sie), de dames van de tafeltennis vereniging Brandersstad (promotie naar de eredivisie) en het gehandi captenteam van de voetbalvereni ging HBSS (promotie naar de eer ste klasse). Orlando Moritz (judo), het cricket team onder-18-jaar van Hermes DVS en triathlete Suzanne Steens zijn de kandidaten voor het predi kaat talent-van-het-jaar. De geno mineerden voor de vrijwilliger- van-het-jaar zijn Cees Moret (SVDPW), Loeki van Dijk (As- vion) en Cor van der Schans Na een lange moeizame reis kwam ik dan afgelopen zaterdag einde lijk aan in Schiedam. Wat een problemen waren er weer op mijn weg hier naartoe. Mijn Pieten hadden natuurlijk mijn mijter verstopt, zo dat ik bijna ongekleed mijn verjaardag moest vieren in Schiedam. Toen ik met Daphne en Pim zat te praten in mijn residentie vertelden zij mij dat er weer heel veel kinderen brieven hebben gestuurd met mogelijke oplossingen voor dit grote probleem. Zoals jullie inmiddels wel weten is alles weer goed gekomen en ben ik in vol ornaat in Schiedam gearriveerd met al mijn pakjes en na tuurlijk alle zwarte pieten. Ik vond het geweldig om te zien hoeveel kinderen weer en wind hebben getrotseerd om mij persoonlijk te ko men verwelkomen in Schiedam. Wat een feest was het weer, onvoor stelbaar! Met deze brief wil ik iedereen bedanken die iets hebben gestuurd of gemaild naar Daphne en Pim. Ik hoop dat ik de volgende jaren ook weer op ieders hulp mag en kan rekenen. Hele fijne dagen de komende weken en misschien zijn we elkaar wel op pakjesavond. Met vriendelijk kindergroeten, SCHIEDAM - Voor ouderen die weinig sociale contacten hebben heeft de Stichting Ouderenwerk NWN zogenaamde visiteclubs op gezet. Een club telt maximaal 12 personen en komt één keer per week bij elkaar. De meeste deel nemers zijn rond de tachtig jaar. Inmiddels zijn zeven visiteclubs actief. Op 12 december start een nieuwe club in zorgcentrum Fran- gois HaverSchmidt aan de Zwij gerlaan 35, die op vrijdagen van 10.00 tot 15.00 uur bij elkaar komt. De visiteclubs worden be geleid door vrijwilligers. In over leg met de deelnemers wordt be keken wat er gedaan wordt, zodat het programma van iedere visite club verschillend is. Heel belang rijk is het bijpraten tijdens de kof fie en het gezamenlijk eten tussen de middag. Indien deelname voor een hele dag te vermoeiend is, is een halve dag mogelijk. Sommige deelnemers hebben ondersteuning van mantelzorgers. Voor deze mantelzorgers kan het een tijdelijke verlichting van de taken en verantwoordelijkheid be tekenen als degene voor wie zij zorgen er een dagje tussenuit kan gaan. Er kunnen nog mensen deel nemen aan de nieuwe visiteclub. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Brilmode Rob Boon In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucha ristieviering voorganger is pater L.v.d. Velden met medewerking van het Liduinakoor en organist Jan Meisters. Donderdag bij harmonia mevr. Annet Mol die waarnemingen doet op diverse manieren, toegang 5 euro in het wijkcentrum aan het Wibauplein 165. Voor info: tel. 4270983. Woensdag 17 december kerstdecoratie bij SHV van 19.30 tot 22 uur in de Blauwe Brug, Bachplein 590, kosten 22 euro. Voor in fo: tel. 4264781 (9 tot 12 uur van maandag t/m donderdag) In de Blauwe Brug start paragnost Jan Bouw gespreksavonden aanvang 20 uur, kosten 7,50 euro p.p. Voor info: J. Bouw tel. 06- 20130673. Zondag 30 november zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk(hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. J. Vogel. Zondag is er om 10.30 uur in de Sint Jan de Doper - Visitatiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, een viering met samenzang o.l.v. Wim v.d.Steen, verzorgd door de Liturgiegroep, waarin wordt voorge gaan door Mevr. Anneke Grunder, die na afloop samen met Yvon ne Westhuis het tweede geloofsgesprek leidt. Zaterdagl7.00 uur viering met muzikale begeleiding. Het Koor Laus Deo onder leiding van Numa Bracamonte ver zorgt Zondag om half elf de zang tijdens de Oecumenische Zon dagsviering in het Vlietland Ziekenhuis, waarin wordt voorge gaan door Ds. W.A. van Wieren. In podium cafe De Graauwe Hengst, donderdag vanaf 22.00 uur Marco met zijn ouwe vrienden (blues).Vrijdag vanaf 21.00 uur in samenwerking met X-Change en gemeente Schiedam een Cross around the World concert. Het Lee Lagerwalkwartet als eerste band.het repertoire bestaat uit jazzstandaards. Jump to Addis is de tweede band en bestaat uit Ethiopische en Europese musici, het geheel wordt omlijst met muziek van DJ Moshe. Zaterdag vanaf 22.00 uur Grupa Furmana Deze band komt uit Polen en speelen eigen nummers en westerse covers in het Pools gezongen. STICHTING WELZIJN Zaterdag 13 december in de Blauw Brug een country dance avond om 20 uur, toegang 5 euro. Telefonisch reserveren via tel. 2470464. OUDERENWERK dinsdag 9 en 16/12 Creatieve ochtend, Maken van kerstarti kelen, In dienstencentrum Oost. Van 9.30 tot 11.30 uur. Ma teriaal kosten. Inschrijven voor 2 december donderdag 11/12: Kerstbingo in dienstencentrum de Woudhoek. Aanvang 13.30 uur. Kosten 3,20 (6 ronden). Kaarten afhalen woensdag 3 december. Elke dinsdag: Soos In Wijkpost Zuid. Van 13.00 tqt 16.00. uur. Toegang gratis Elke woensdag: Koersbal In Wijkpost Zuid. Van 13.30 tot 16.30 uur Kosten 2,70 per maand (HBSS). Het Sportgala wordt gehouden in Sporthal Groenoord en heeft ook een hoog vermaaksgehalte. De hul digingen worden namelijk gelar deerd door het optreden van zange res Esther Hart (bekend van het Eurovisie Songfestival), Dick de Witte (muziek en komedie), het dweilorkest De Notenkrakers, DJ Frans Ekel en het optreden van het Showballet. Renske Endel, die zil ver won op het WK Turnen in Gent geeft een turndemonstratie. De toegang is vrij. Gratis kaarten zijn verkrijgbaar bij het kantoor van de Dienst Sport en Recreactie in sporthal Margriet. Ook op de meeste andere visite clubs is een plekje vrij. Het is de bedoeling dat de deelnemers op eigen gelegenheid naar de visite club toe komen, eventueel met de Tele-taxi. De kosten zijn 1,25 eu ro per keer. Voor de maaltijd be taalt men apart. Voor informatie en aanmelding kan contact wor den opgenomen met de Stichting Ouderenwerk NWN, mevrouw Anneke Verkaaik, telefoonnum mer (010) 248 68 88. SCHIEDAM - Museummolen De Nieuwe Palmboom opende zondag de deuren voor een spelmiddag. Kinderen tot twaalf jaar kregen een rondleiding in de molen en mochten vervolgens spelletjes doen op de zolder, waar een grote kasten wand staat opgesteld. Achter de deurtjes, onder de knoppen en in de laatjes en vakken zitten allemaal leuke din gen om te weten over molens. 50 m Traditioneel bieden wij als plezierig extraatje, een kado-cheque aan, om de feestdagen een extra feestelijk tintje te geven. Bij besteding van een aankoopwaarde vanaf 75.00 euro, ontvangt u een kado-cheque ter waarde van 10% van het bestede bedrag. Deze cheques doen wij u cadeau tot 31 december 2003 en ze behouden hun waarde, voor verrekening met een nieuw te besteden bedrag. wwxv.brilmoderobboon.nl Broersvest 68-70 3112 DG Schiedam HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 48 - 1440 "STVEHtl* u kunt uw grofvuil brengen naar het afvalbrengstation in Schiedam. U kunt ook een telefonische afspraak maken: 262 1000 of via internet Bewoners willen actie op Broersvest NansWolters De reconstructie van de Broersvest is de verkeersveiligheid niet ten goede gekomen meent de bewonersvereniging. FOTO: Roel Dijkstra Wegener huis-aan-hutskranten verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behoren de tot Wegener N.V. REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB VLaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010) 4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Aankomst van Sinterklaas in Schiedam. FOTO: Roel Dijkstra De Sint Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hot van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 MgPË Echt gouden brillen voor de liefhebber van exclusieve mooie brillen Deze monturen kunnen worden voorzien van edelstenen Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk heeft speciaal voor de feestdagen een aantal exclusieve collecties in huis. Prachtige gouden brillen van wereldmerken Schiedam Hof van Spaland 5 Tel.: (010) 470 17 30 FOTO: Roel Dijkstra

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3