k SLACHTHUISBUURT WORDT TOERNOOIVELD I E cn www.woonpius.nl i november 2003 COMMUNICATIEBUREAU NIEUWLAND GEOPEND GEWIJZIGDE OPENINGSTIJDEN Colofon Spreekuur Complexbeheerders Unit Noord Unit Nieuwland CLOWN BENJO WAARSCHUWT KINDEREN VOOR GEVAREN BOUWTERREIN BETALEN VIA AUTOMATISCHE INCASSO JZ u iplus WOENSDAG 26 NOVEMBER 2003 NS-8 CO t/> 3 O O 7 1 Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Ons kantoor is met ingang van 3 november 2003 geopend van: maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Klantenservice: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 mmmm mp-J 1 Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonotus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 17 december. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Zij werken nauw samen met de medewerkers uit de betreffende unit. Om de com plexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag, van maandag tot en met vrijdag, van 10.00-10.30 uur en van 15.00-15.30 uur spreekuur. Groenoord-Midden (woensdag gesloten) Hans Schotte D. Schaferplein 14, tel: 010 - 4714317 Groenoord-Zuid Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a Tel: 010 - 4491555 Schubertplein/Lisztplein (vrijdag gesloten) Kees van Ruijven Lisztplein 241a, tel: 010 - 4719566. Heijermansflat Kantoor in onderbouw, tel: 010-4704277. Beethovenplein Rob Vottendam Kantoor in onderbouw, tel: 010-4716995. De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00-14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan Harry Nagel Troelstralaan 83, tel: 010 - 4716244 n c a 9 Buurtpost 'Donker Curtius' 5 Dennis Ingenkamp j Donker Curtiusstraat 94, tel: 010-4704976 8 Buurtpost 'Klaas Kater' ij Erik Goovaart 5 Klaas Katerstraat 126, tel: 010-2469356 H Buurtpost B.H. Gretelaan Huub van Loopik B.H. Gretelaan 263, tel: 010-4266323 WoonplusNieuws Sloopafval wordt opnieuw gebruikt Wethouder Henk Jan Habermehl en Willem van den Berge, directeur-bedrijfsvoering Woonplus Schiedam, hebben onlangs het officiële startsein geven voor de sloop van de Stachthuisbuurt in Schiedam-West Gemeente Schiedam en woningcorporatie Woonplus werken samen om deze wijk, die is opgebouwd uit het puin van het Rotterdamse oortogsbombardement, een metamorfose te laten ondergaan. Dit is nodig, omdat alle woningen sterk verouderd zijn. Na de sloop van de Stachthuisbuurt wordt begonnen met de bouw van 130 woningen in zowel de koop- als huursector, variërend van appartementen, herenhui zen, patiowoningen, vrijstaande woningen, 2 onder 1 kap woningen en dubbele villa's. Medio 2006 luistert dit vernieuwde deel van Schiedam naar de naam Toernooi veld. Aandacht voor milieu Als maatschappelijk betrokken vastgoedonderne ming hecht Woonplus, evenals de gemeente Schiedam, grote waarde aan het milieu. Vandaar dat bij dit project gekozen is voor Duurzaam Slopen: het sloopafval zal grotendeels worden hergebruikt. Dit is minder belastend voor het milieu, omdat de groei van de afvalberg hierdoor wordt afgeremd. Daarnaast biedt Duurzaam Slopen ook economische voordelen. Zo kan wor den bespaard op stort- en verbrandingskosten en verder kunnen materialen, die worden her gebruikt, weer voorzien in de behoefte aan de steeds schaarser worden primaire grondstoffen. Professionele partner In de firma Oranje Demontage BV is een profes sionele partner gevonden die voorloper is op het gebied van Duurzaam Slopen. 'Door de bij sloop vrijkomende materialen op locatie te scheiden in de verschillende deelstromen, zoals steenachtige materialen, hout, glas en metalen, kan 90 van het bouw- en sloopafval worden hergebruikt,' aldus Hans Oranje. 'Het restant, bestaande uit onder meer vloerbedekking, plaatmateriaal en gipsplaten, wordt veelal afgevoerd naar een stortplaats of vuilverbranding terwijl ook van dit afval nog het nodige kan worden hergebruikt.' Verzamelplaats voor informatie over de wijk Op donderdag 30 oktober opende wijkwethouder Christine Lepidis Communicatiebureau Nieuwland. Het bureau, gevestigd aan de Nieuwe Damlaan 760, is een initiatief van de gemeente Schiedam en Woonplus. De opening betekende tevens het startsein voor een kleurrijke tentoonstelling over het heden en de toe komst van de wijk. Het is de bedoeling dat alle mijl palen in het herstructureringsproces van. Nieuwland op het communicatiebureau worden geïllustreerd. Het communicatiebureau is een verzamelplaats voor informatie: er wordt informatie gehaald en gebracht, zowel door bewoners als door profes sionals die in de wijk werkzaam zijn. Zo wordt o.a. de wijkkrant, Nieuwland Nieuws, vanuit deze locatie samengesteld. Ook communiceert het bureau met én richting bewoners over de her structurering van Nieuwland, de verbetering van bestaande woningen en woonomgeving, de ren ovatie van woningen (Buurtplus) en de 'Nieuwland aan Zet'-activiteiten die plaatsvinden in het kader van de sociale wijkaanpak. Binnen 'Nieuwland aan Zet' werken instellingen, bewoners en gemeente nauw samen aan project en om de sterke punten of kernwaarden van de wijk nog verder te versterken en te benutten om het imago van Nieuwland te verbeteren. Deze kernwaarden zijn: Culturele Diversiteit (in Nieuwland wonen vele verschillende culturen), Mobiliteit (Nieuwland is goed bereikbaar en bewoners richten zich op de regio), Levensruimte (letterlijk de ruimte die je hebt in de buurt, maar ook de mogelijkheid te leven volgens zelf gekozen regels), Samen zijn (contact hebben met andere bewoners, elkaar kennen, begrijpen en accepteren), In orde (Nieuwland moet schoon, heel en veilig zijn, en iedereen houdt zich aan afspraken hierover) en Durf (de durf om te veranderen en de wijk aantrekkelijker te maken). Het communicatiebureau verbetert met deze kern waarden als uitgangspunt de informatievoorzien ing en daarmee het imago van Nieuwland. Het bureau heeft elke dinsdag en donderdag een inloopuur van 15.30 uur tot 17.00 uur. Kom gerust eens een kijkje nemen om te ervaren dat Nieuwland best een wijk is om trots op te zijn. Wethouder Christine Lepides (links) kreeg de sleutel uitgereikt uit handen van jojanneke van den Bosch, die het communicatiebureau gaat leiden Succesvolle voortichtingsactie Woonplus en Panagro Waar gebouwd wordt, schuilt het gevaar vaak in een klein hoekje. Vooral wanneer de bouw activiteiten vlakbij een school plaatsvinden. Dit geldt de komende periode onder meer voor het Bart Verhallenplein en Albert van Raalteplein in de wijk Groenoord. In opdracht van Woonplus voert Aanneming-Maatschappij Panagro hier het project Casco Hergebruik uit. Om de kinderen van de nabijgelegen basisscholen 'De Troubadour' en 'El Furkan' en de kleintjes van Stichting Kinderopvang Schiedam te waarschuwen voor de gevaren bij het betreden van een bouwterrein, organiseerden Woonplus en Panagro begin november twee voorlichtingsbijeenkomsten. Dit gezamenlijke initiatief bleek zeer succesvol, mede dankzij de fleurige ondersteuning van clown Benjo, die de kinderen op een levendige manier wist te overtuigen van de vele gevaren. Bij het project Casco Hergebruik worden twee bestaande flats ingrijpend gerenoveerd. Bijzonder hierbij is dat het casco, in feite het skelet van de gebouwen, in beide gevallen grotendeels behouden blijft. In totaal ontstaan 16 koop- en 72 huurwoningen, in vijf verschil lende woningtypen. Volgens planning moet het project over circa een jaar worden opgeleverd Om de dienstverlening aan onze klanten verder te verbeteren, is ons kantoor aan de Valeriusstraat 3 tegenwoordig ook op vrijdagmiddag geopend. Van maandag tot en met vrijdag zijn wij geopend van 8.30 tot 17.00 uur. In vergelijking met voorheen openen we onze deuren een half uur later dan het geval was. In de praktijk blijkt namelijk dat de aanloop tussen acht en half negen 's ochtends mini maal is. Overigens kunnen woningzoekenden voor informatie over het actuele woningaanbod in Schiedam ook terecht bij het Woon Informatie Centrum aan het Stadserf. Een uitgekookt idee: De chef-kok van 't Oude Raedthuys doet ook deze maand weer zijn best om het drie huurders van Woonplus, die hun huur betalen via automatische incasso, naar de zin te maken. In het sfeervolle restaurant in Kethel krijgen de gelukkige winnaars binnenkort een smakelijk driegangen keuzemenu voorgeschoteld. Op de foto winnares mevrouw Van Duuren samen met een vriendin. De andere twee winnaars, mevrouw Muilier en de heer Özcan, hebben hun dinercheque inmiddels thuis ontvangen en kunnen zelf een afspraak maken. Ook u kunt wellicht in de dure decembermand gratis genieten van een diner voor twee. Haal daarom snel de machtigingskaart op ons kantoor als u uw huur nog niet betaalt via automatische incasso. Doet u dat wel, dan hoeft u verder niets te doen om kans te maken. Woonplus Schiedam realiseert in de groene wijk Woudhoek het nieuwbouw project "Bospad" dat 46 zelfstandige appartementen voor senioren omvat. ruime driekamerappartementen luxe keuken voorzien van apparatuur openbaar vervoer en winkelcentrum in directe omgeving koopsommen vanaf 169.450,- v.o.n. Inlichtingen bij: Anke Bodewes Makelaardij Tel.: (010) 449 04 12

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 8