Cadeautjes uit de hele wereld VVV-N m Lezersvoordeel Spetterend Oud Yiemv 10 euro p.p. korting Kids kiezen restaurants Natuurtekenen in kleur Vertraging in voorbereidingen De Scheepsjongens van Bontekoe VW-centrales samengevoegd Joke Bruijs Harbour Jazz Band GOED GEZIEN! Prijs per persoon in een 2-persoons hut 159,- euro Alleen in december: Konmar Brunchboot! actus VAKANTIES Zondagochtend-concerten - ia- WOENSDAG 3 DECEMBER 2003 NS-10 In de nieuwste ANWB uitgave Kids kiezen restaurants zijn de kinderen aan het woord. Ro- chelle, Job en nog 170 andere kinderen zeggen wat zij vinden van hun lievelingsrestaurant. Mi riam Samson bundelde deze me ningen tot een smakelijk boek. In hun eigen woorden en in hun eigen handschrift geven kinderen hun mening over allerlei soorten restaurants in alle provincies van Nederland. Restaurants die reke ning houden met allergieUn of die rookvrij zijn staan apart ver meld. Daarnaast staan er in Kids kiezen restaurants ook grappige gerechten om zelf te maken: van verdronken dinosaurus tot disco bootjes en van heksenbrij tot ruimtepiepers. Kids kiezen restaurants kost 7,95 en is verkrijgbaar bij ANWB-verkooppunten, boek handels en warenhuizen of te bestellen via anwb.nl. Maria Rademaker laat zich bij haar tekeningen graag inspire ren door de natuur in al haar facetten. Van haar hand ver scheen eerder Natuurtekenen in vier seizoenen. Onlangs kwam ook van haar uit Na tuurtekenen in kleur. Dit fraai verzorgde boek kan ge zien worden als een los te gebrui ken vervolg op het goedlopende Natuurtekenen in seizoenen. De eerste pagina's geven uitgebreide informatie over materiaal en kleurgebruik. Daarna komen vijf hoofdstukken waarin planten en dieren worden behandeld in hun leefomgeving (tuin waterkant, veld, kust en duin, bos), gevolgd door schetsbladen met technische tekeningen. Hierin wordt inge gaan op karakteristieken, per spectief en schaduwbehandeling, en zijn de dieren ook in detail te zien. Een uiterst complete hand leiding. Gebruik van de Van Gogh-potlo- den van Talens in het Van Gogh jaar Gebaseerd op de nieuwe lijn Van Gogh-potloden Materiaalinformatie is goedge keurd door Talens Signeersessies of demonstraties van de auteur mogelijk Natuurtekenen in kleur kost 18,98. Liefhebbers weten inmiddels dat Danny de Cactus dit dé winkel is voor Oosterse lam pen, Mexicaanse hangmatten, Marokkaanse dienbladen en theepotten, Portugees aarde werk én cactussen in alle soor ten en maten. Nieuw zijn de huisparfums uit Frankrijk, ge maakt van 100% natuurlijke geurstoffen, houten maskers uit India en een vernieuwd assorti ment kleurrijke sieraden uit Thailand, Mexico, India, Nepal en Tibet. Begonnen als specialist in cac tussen en vetplannen is Danny de Cactus inmiddels uitgegroeid tot een sfeervolle plek vol kleurrijke woonaccessoires uit diverse windstreken. Eigenaar Danny Proper heeft een goed gevoel voor sfeer en trends. Mede dank zij vele reizen naar verre bestem mingen weet hij de mooiste pro ducten uit verschillende culturen bij elkaar te brengen. Wereldwinkelen in Rotterdam op één adres. Een huis vol bloemen, kruidige passie of liever de zilte geur van de zee? In parfumstad Grasse zijn speciaal voor woon- of werk plek twaalf unieke melanges ont wikkeld. De bijgeleverde rotan stokjes zuigen de parfum op en verspreiden een prettige geur in de gewenste ruimte. Van lekker fris tot meer exotisch. Stoere zilveren ringen met felge kleurde stenen uit Thailand, sier lijke kralenkettingen met fijne witte schelpen uit India en siera- den uit de binnenlanden van Afri ka. In een grote glazen vitrine liggen de meest verleidelijke exemplaren uitgestald. De popu laire sieradenseries Symbols en Bombarie in combinatie met uni- ca's uit Azië en Afrika zorgen voor een verrassend assortiment. Ook voor 'wereldsieraden' is de Cactus het juiste adres. De winkel in de Schilderstraat 63a (verlengde Witte de With- straat) is geopend van woensdag t/m zaterdag van 11:00 - 17:30 uur (vrijdag koopavond), zondag van 12:00 tot 17:30 uur. Meer informatie: (010) 413 04 96, www.dannydecactus.nl Tijdens de voorbereidingen voor de familiemusical De Scheepsjongens van Bontekoe, die 21 december in première gaat, moeten de makers meer dan ooit reke ning houden met de Arbo wetgeving in Nederland. Dit brengt niet alleen meer werk en hogere kosten met zich mee, maar ook grotere uit dagingen. De familiemusical De Scheeps jongens van Bontekoe vertelt het verhaal van vier jonge helden die met het schip de Nieuw-Hoorn van Schipper Bontekoe naar de Oost gaan. Onderweg gebeurt er van alles: wilde stormen, ritue len, ziekten, een ontploffing en zelfs een dramatische schip breuk. Voor de makers is het een enorme uitdaging om al deze bij zondere gebeurtenissen in het theater te laten plaatsvinden. Er wordt daarom op dit moment een enorm VOC schip als decor ge bouwd. Het schip zal uiteindelijk kunnen deinen en de acteurs zul len via de grote wand tot in het kraaiennest kunnen klimmen. Tijdens de bouw van het schip moet er aan alle kanten rekening worden gehouden met de Arbo wetgeving voor acteurs en actri ces. Zo stelt de Arbo wetgeving het zekeren van acteurs verplicht vanaf een hoogte van twee meter. Dit schip heeft daarentegen een totale hoogte van 7,5 meter! Ver volgens moet er ook rekening worden gehouden met de veilig heidsvoorschriften en afmetingen van alle 60 theaters in Nederland, waar de musical te zien zal zijn. De samenwerkende VVV-Vakantieboekingscentrales (VBC's) in Nederland, waaronder VVV Vakanties West- en Midden-Neder land (NH, ZH, Utr, Flev.), hebben al hun reserveringsactiviteiten definitief samengebracht in één nieuwe organisatie. VVV Vakan ties Nederland BV is de naam van de reisorganisatie die het com plete aanbod van het merk WV Vakanties in 2004 op de markt brengt. Het aanbod is overzichtelijk bijeengebracht in drie brochures met Ho telvakanties, City Breaks en Bungalowvakanties. U vindt ze vanaf 24 november bij alle ANVR-reisbureaus, ANWB- en VVV-vestigingen in heel Nederland. De nieuwe organisatie is vanzelfsprekend ook vol waardig lid van het Algemeen Nederlands Verbond van Reisonderne mingen (ANVR) en neemt volledig deel in de Stichting Garantiefonds Reisgelden (SGR). Alle producten van het merk VVV Vakanties val len nu onder deze garantiebepalingen. Er wordt gewerkt vanuit twee callcenters. Eén in Deventer, voor boekingen in Noord-, Oost- en West-Nederland. En één in Tilburg voor boekingen in Zuid-Neder land. Wat blijft is de sterke verankering met het toeristisch werkveld in alle delen van Nederland. Product- en regiomanagers zullen voortdurend de contacten met het toeristisch bedrijfsleven onderhouden. VVV Va kanties Nederland blijft daardoor steeds als een van de eersten op de hoogte van de actuele ontwikkelingen. Thijs Geurts hierover: "Door dicht op het aanbod te zitten, zijn wij in staat kleinschalige, verras sende en bijzondere arrangementen te ontwikkelen en voor de consu ment te ontsluiten. Dat is onze kracht. Daarin onderscheiden we ons". Maar ook alle bekende hotel- en bungalowaccommodaties zitten in het assortiment. Zo is VVV Vakanties Nederland in 2004 de enige touroperator die er door middel van haar brochure Bungalowvakanties in slaagt het complete binnenlandse bungalowaanbod van Landal Greenparks aan te bieden. De drie reisbrochures van VVV Vakanties zijn samen goed voor 375 pagina's keuzemogelijkheden, het grootste en meest gevarieerde aanbod van het Nederlands vakantieproduct. Een hele onderneming dus. Om aan alle voorschriften te kun nen voldoen is de bouw van het schip vertraagd. De planning is dat het schip op 1 december wordt opgeleverd, men hoopt in ieder geval dat de vertraging niet meer dan 1 week oploopt. Voor zowel spelers als makers is het een unieke uitdaging om dit enorme spektakel van de grond te krijgen. 27 oktober jl. zijn de cast en het artistieke team begon nen met de repetities. Geheel in stijl vond dit plaats op het VOC schip De Amsterdam, bij het Scheepvaart Museum te Amster dam. Op 21 december gaat de musical in première in de Ko ninklijke Schouwburg te Den Haag. De Scheepsjongens van Bontekoe is vervolgens tot eind mei 2004 te zien door heel Nederland. )rp 7 december: Voorne atletiek 10 engelse mijlen Het Voorne Atletiek winterprogramma omvat een vijftal lopen met op 7 december de Voorne Atletiekrun. Deze loop maakt deel uit van de ZuiderSterLoopserie. De start en finish zijn in het centrum van Brielle. Het (nieuwe) parcours is uit gezet door het recreatiegebied langs de Brielse Maas en is voor het grootste gedeelte autovrij. Voor de jeugd is er een l en 2 kilometerloop en voor de liefhebbers een 5 of 10 km parcours. Programma Voorne Atletiek run 11.30 u. I km voor de jeugd 11.40 u. 2 km voor de jeugd 12.00 u. 10 Engelse Mijlen 12.15 u. 5 en 10 km De kosten De jeugdloop t/m 16 jaar is voor de 1 en 2 km loop gratis. Na-inschrijven 10 EM, 6 euro (alleen KNAU leden). De 5 en 10 km: 2,50 euro Meer inlichtingen over de wedstrijd? F. van Es 0181-403650 of www.voorneatletiek.nl Programma ZuiderSterloopserie 2004 18 januari 10e Intersport Biesheuvelloop in Maassluis 21 februari Heinenoordtunnelloop in Oud-Beijer- land 20 maart Plassenloop in Reeuwijk 28 maart Dwars door Dordt in Dordrecht 8 mei 22e Nationale Lenteloop in Papendrecht 6 juni De ZuiderSterloop www.zuidersterloopserie.nl Prijswinnaars Sinterklaas kleurplaat Honderden kinderen hebben erg hun best gedaan om voor de verjaardag van de Sint een mooie kleurplaat te maken. Sinterklaas vond alle kleurplaten mooi! Uiteindelijk hebben de Pieten Sint geholpen met het kiezen van de prijswinnaars: 3-5 jaar Ulvi Temel Rotterdam, Cailian Weber Ridderkerk, Meivin van Yperen Vlaardingen, Jules van der Kolk Oud Beijerland en Wessel Spierings uit Ridderkerk. 6-9 jaar Bob Seelbach Spiikenisse, Rowan de Haan Ridderkerk, Deborah en Anne Lager Jaarsveld Rotterdam Barendrecht. Dat wordt een onvergetelijke nacht! Zondag 7 december 2003 Joke Bruijs debuteerde op 15-jarige leeftijd als vaste jazzzange res bij het Vara-dansorkest. Toen zij 18 was, maakte zij een tour nee door Saoedi-Arabië, dat een groot succes was. Joke was vaak wekelijks op de radio te horen met verschillende jazzensembles. Joke speelde in cabaretprogramma's, revues en kluchten. Op tele visie schittert ze in de veelbekeken comedyserie 'Toen was geluk heel gewoon'. Deze zondagochtend wordt ze begeleid door de Harbour Jazzband, een band die in 1956 door klarinettist Ferdi Meijer werd opgericht. Al vanaf het begin trad de Harbour Jazzband ook in het buitenland op; behalve diverse landen in Europa deden zij de Verenigde Staten aan en de Sovjet-Unie, Canada, Indonesië, Japan en Singapore. Een vriendenorkest noe men de mannen zichzelf, want vrijwel alle (oud)leden kunnen terugzien op een jarenlange staat van dienst. LUEgener www.zondagochtendconcerten.nl &!de doelen ll=T Presentatie: Gerard Cox Inloopmuziek en begeleiding: Bert Nicodem Zon. 14 dec. Laura Fygi Zon. 21 dec White Christmas UITVERKOCHT worden mede mogelijk gemaakt door: Wegener Huis-aan-huiskranten, Fondel, Van Antwerpen Cartonnage, Westermeijer Groep, Pickwick Tea, Drukkerij Domstad en organisatiebureau Hanson. De Doelen: open vanaf 9.45 u., zaal vanaf 10.30 u. Aanvang concert 11.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar a 9,75 euro, bij de kassa van de Doelen, Bureau Hanson, Straatweg 179, tel: 010-4225244 in Rotterdam en bij de kanto ren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16, tel. 010-4699911 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. terwaard Capelle a/d IJssel, Peter en Dennis de Keijser uit 10 - 12 iaar Caroline Boqerman Zuid Beijerland, Christine Tang Capelle a/d IJssel, Lisanne Verschoor Rotterdam, Liza Gontscharoff Nieuwerkerk a/d IJssel en Marjolein Korevaar uit Sliedrecht. De winnende kleurplaten worden opgehangen bij het verkoopkantoor van Fast Ferry op net Willemsplein in Rotterdam. De winnaars krijgen thuis bericht over welke prijs ze hebben gewonnen. Over de uitslag kan niet worden gecorrespondeerd. Holland International organiseert samen met P&O Ferries een uniek Oud Nieuw aan boord van the Pride of Rotterdam, de grootste en meest luxueuze cruiseferry ter wereld. Na inscheping op 31 december om 16.00 uur, staat er een dinerbuffet met feestelijke gerechten klaar. Daarna barst het feest los! In de Sunset Lounge is een wervelende show met zang en dans. Of ga naar de Sky Lounge met easy listening muziek. Ook is het mogelijk een gokje te wagen in het casino! De winkels aian boord zijn tot laat in de avond open. In de twee biosco pen worden populaire films gedraaid. Na overnachting aan boord zet u op 1 januari 2004 weer voet aan wal. Gezamenlijke MIDNIGHT COUNT DOWN wellicht varend naar Scheveningen om het vuurwerk te bewonderen (alleen bij goed weer). Het feest gaat door tot 3 uur 's nachts! Mogelijke extra's - toeslag special cabin met zeezicht 16 p.p. - toeslag alleengebruik van de cabin 45 p.p. - toeslag luxe cabin 32 p.p. - toeslag a la carte diner 25 p.p. Minimum leeftijd is 14 jaar. Vuurwerk meenemen is verboden! Meer info en boekingen? World of TUI Reisbureau, .0900- 8847 (0,15 p.m. o.v.v. 'Wegener oud nieuw'. (Per boeking: 15 administratiekosten). De ANVR/SGR-voorwaarden zijn op deze aanbieding van toepassing. Inclusief: - 5-gangen dinerbuffet, excl. drankjes - feestavond met entertainment, excl. drankjes en overige uitgaven - om 24.00 uur oliebollen en een glas champagne - overnachting in een special cabin aan boord van The Pride of Rotterdam - uitgebreid Engels en continentaal ontbijt - SPECIAAL VOOR DE LEZERS VAN DEZE KRANT: gratis Zi fles huiswijn p.p. bij het 5- gangendiner (u kunt tevens kiezen Vaar mee op de nostalgische salonboot Animathor uit 1904. Het schip is ingericht als een grand café, waar een uitgebreide brunch gereserveerd wordt. Aan alle smaken is gedacht! Zoet, hartig, koude en warme gerechten. De trossen gaan los bij het Entrepotgebouw "De vijf werelddelen", een ideaal startpunt voor een ont dekkingstocht langs Rotterdamse havens. Waar vroeger de schepen werden gelost, bevinden zich nu café's, winkels en restaurants. Al varend is het heerlijk genieten van het uit gebreide brunchbuffet. Tegen inlevering van deze bon bij Konmar Wereldmarkt (normale prijs 25 euro p.p.) December 2003 Wat? Brunchbuffet op salonboot Ani mathor Wanneer? 7, 14, 21, 28 december 2003 Waar? Entrepothaven, nabij Konmar Wereldmarkt, Rotterdam Vertrek en aankomst? 12.00 uur vertrek Animathor Entrepot haven 14.00 uur aankomst Animathor Entre pothaven Normale prijs? 25 euro p.p. inclusief heerlijke brunch, non-alcoholische drankjes en 2 uur varen Korting? 10 euro p.p. Reserveren? 010-2909988, o.v.v. Wegener korting, 7 dagen per week. Klantenservice Konmar wereldmarkt, 5 werelddelen 33 in Rotterdam Meer informatie? Rederij Thor 010-4126482 of info@rederijthor.nl Max. 2 personen per bon. Niet geldig in combinatie met andere kortingen 7 Arbo met neus op musicalrepetities iseuïDüiyj ai ifiF.rn -> De Wegener Zondagochtend-concerten voor bier of fris bij het diner) Luegener huis-aan-huiskranten Wegener huis-aan-huiskranten

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 10