Sinterklaas ontsteekt feestverlichting SmartBizz brengt onderneming in balans Bistro Au Bon Clochard: intiem Frans a la carte restaurant 8 Winkels centrum langer open voor de feestdagen Goed imago kost inzet en geld Parkeren moet goedkoper Nieuwe schoenen Niks vriendin, 't is mijn moeder 'n Goed imago wordt vanzelf je beste ami go. Ik gebruikte dit citaat in november 1999 bij het be gin van de Initia tiefgroep Binnen stad Schiedam, om de gemeente raad en het stads bestuur duidelijk te maken dat een goed imago voor de stad belangrijk is om resultaten te boeken. Een goede uitstraling gaat niet vanzelf, zeker niet als het ima go negatief is. Daar moet je natuurlijk wel aan werken. Dat het niet alleen lukt met goede bedoelingen, mag wel duide lijk zijn. Het eerste wat er voor nodig is: voldoende draagvlak om er aan te werken, dan volgt, inzet. Maar zonder geld doe je weinig. Vorige week kwam Rotterdam ermee in het nieuws. "Rotter dam wil een beter imago", stond in de krant. Ik dacht al tijd dat Rotterdam wel een goed imago had. "Niet lullen maar poetsen" is toch een veel gehoord gezegde bij onze buurgemeente. Maar kennelijk kan het beter. Per jaar komt een half miljoen euro beschik baar om de Rotterdammers zelf te bewegen een positief beeld van hun stad uit te dra gen. Helaas moet ik constate ren dat in ons Schiedam, zo veel geld niet voorhanden is om het imago te verbeteren. Terwijl er wel een breed draag vlak aanwezig is om hieraan te werken. Of eerlijk gezegd al aan gewerkt wordt. Onlangs besloot het gemeentebestuur in het kader van de bezuinigin- en om de afspraken met SVP Schiedam Vlaardingen Promo tie) te verbreken. Het mag toch Chris Coppens Voorzitter Stichting Centrum management Schiedam niet zo zijn dat de in vesteringen die hier mee gemoeid zijn of zouden wor den, ook worden stopgezet. Stads promotie is en blijft een middel om de kwaliteiten van je stad con stant op een positie ve wijze onder de aandacht te bren gen. Belangrijk is ook dat de inwo ners van de stad deelgenoot worden van die kwaliteiten en uitingen, er zelf enthousiast door worden en dat ook uitdragen. Maar zover is het nog lang niet in Schiedam. Want het gemop per viert nog steeds hoogtij. En daar moeten we nou juist be ginnen. Laten we nu een stop pen met altijd maar te moppe ren. Oké kritisch blijven moet! Voorbeeld:, Is het nu werkelijk zo slecht gesteld met de be reikbaarheid? Als je naar de binnenstad van Schiedam wilt, kom je zonder problemen of moeilijke rondzwervingen door de stad in het centrum. Ga maar na: of je nu vanuit Rot terdam via de Rotterdamsedijk of de rijksweg komt, alleen maar rechtdoor een paar stop lichten voorbij en je bent mid den in het centrum op de Broersvest. Keuze uit 2 par keergarages en een aantal be taalde parkeerplaatsen in de ring van het centrum. Vanuit Vlaardingen of Schiedam Noord is het precies hetzelfde, zonder moeilijke problemen. En als het dynamisch signale ringssysteem snel kan worden ereafiseerd vind u nog mak elijker en sneller een parkeer- plak. Zou toch alvast een goed be gin zijn. Pakjesavond en Kerstmis staan voor de deur. Om het publiek alle gelegenheid te geven hun inkopen te doen, hebben de winkeliers in het centrum van de stad een aantal extra koop avonden en koopzondagen ingelast. Het complete overzicht van de extra openingstijden is als volgt: Woensdag 3 december: extra koopavond tot 21.00 uur Donderdag 4 december: extra koopavond tot 21.00 uur Zondag 7 december: koopzondag 12.00-17.00 uur Zondag 21 december: extra koopzondag 12 00-17.00 uur Maandag 22 december: extra openingsdag 09.00-21.00 uur Dinsdag 23 december: extra openingsdag 09.00-21.00 uur Zondag 28 december laatste koopzondag van het jaar, tevens start opruiming. Zondag 4 januari: koopzondag 12.00-17.00 uur De winkeliers en bedrijven in het centrum van Schiedam, wen sen iedereen een gezellig Sinterklaasfeest, goede en sfeervolle Kerstdagen en een prettige jaarwisseling toe. Sinterklaas en burgemeester Scheeres ontsteken de sfeerverlichting. SCHIEDAM - Het centrum van Schiedam staat in het teken van de naderende feestdagen. De middenstanders hebben hun etalage passend ingericht en ook de feestverlichting zorgt voor een gezellige sfeer. Dit jaar is een begin gemaakt om het centrum van een uni forme feestverlichting te voor zien. Om te zorgen voor een sfeer volle uitstraling tijdens de donkere decembermaand is de Stichting Sfeerverlichting Schiedam, in het leven geroe pen. De commissie bestaat uit Hans de Jongh (Centrumma nagement), Peter Hulst (ONS) en Raymond Vredebrecht (ge meente). De Broersvest en de Koemarkt beschikten reeds over een fraaie verlichting. In verband met de leidingen bo ven de trambaan is gekozen voor een staande verlichting, die aan de lantaarnpalen is bevestigd. De verlichting op de Broersveld is geheel ver nieuwd en staat model voor de Hoogstraat, de Afrol en de Korte Dam. Het streven is dat dezelfde verlichting volgend jaar ook op de Dam wordt aangebracht. Verder leeft bij de commissie de wens om de bomen aan de Lange Kerk straat en Grote Markt van lichtjes te voorzien. Bij wijze van proef is dit jaar een boom op de Koemarkt en het Hema- plein feestelijk verlicht. Burgemeester Scheeres nodig de Sinterklaas tijdens zijn in tocht uit om de feestverlich ting officieel te ontsteken. De verlichting blijft tot het einde van de maand branden. Dat het centrum er 'gelicht' uitziet werd door de burgemeester en Sinterklaas volmondig be aamd. Bij het vallen van de avond zien de winkelstraten er uitnodigend en sfeervol uit. Ook zijn er enkele bedrijven die er met een feestelijke eta lage of winkelpui uitspringen. Zoals Geveke op de Broesvest en het Spaanse restaurant Malaga aan de Broersveld. En de heel fraaie etalage van bloemsierkunst Rosa aan de Hoogstraat mag er trouwens ook zijn. SCHIEDAM - Het is nog een jonge on derneming, maar kan desondanks al op een jarenlange ervaring bogen. Smart Bizz is de naam van het bedrijf, dat in september door Hans de Jongh en Hans van Scharrenburg als adviesbu reau voor bedrijven is opgezet. Hun er varing hebben de twee vriendelijke en innemende heren jarenlang bij diverse banken opgedaan, waarvan laatstelijk in de directie van de Rabobank Schie- dam-Vlaardingen. "We zijn geen concurrent van de bank", licht Hans de Jongh hun opmer kelijke initiatief nader toe. "Onze kern activiteit is het helpen van ondernemers met het maken van een bedrijfsplan en het opstellen van financieringsaanvra- gen. Wij bouwen op deze wijze voor de ondernemer een brug met de bank. Daardoor ontstaat een beter begrip en betere communicatie tussen de klant en de bank onderling." SmartBizz is een naam die staat voor creatief en zakelijk. In hun vorige job heeft het duo bedrijven in alle fasen van hun bestaan begeleid én gefinan cierd. Bedrijven die starten of stagne ren, autonoom groeien of acquireren, innoveren of een doorstart maakten na een sanering. "Elke fase in de levenscy clus van een onderneming stelt zijn specifieke eisen aan de organisatie, marktbewerking, processen en finan cieringen", weet Hans de Jongh. "Ban ken willen de risico's van hun financie ring kennen en stellen hoge eisen aan de informatieverstrekking door bedrij ven", vult Hans van Scharrenburg aan. "Zij verlangen een uitgebreide en gede- Hans de Jongh (I) en Hans van Scharrenburg: 'We zijn geen concurrent van de bank'. gen analyse, waaruit de continuïteit van de onderneming blijkt. SmartBizz kan deze analyse uitstekend verzorgen. Wij brengen de belangen van de onderne mer en bankier in balans." Het bedrijf heeft al een link met het Centrumma nagement Schiedam, waarvan Hans de Jongh als penningmeester in het be- SCHIEDAM - Je moet even weten waar het is. Wie daar eenmaal achter is, komt er met een zekere regelmaat terug, wis en zeker! groot gede geval wel, want Bistro Au Bon Clochard mag Een groot gedeelte van de klanten in ieder zich in een grote kring van vaste gasten ver heugen. Bistro Au Bon Clochard is het intie me en betaalbare Frans la carte restaurant van Conny en Dolf Meijnckens, gevestigd in het hart van Schiedam. Waar de naam Au Bon Clochard (Bij de Goede Zwerver) vandaan komt? Ook voor Conny en Dolf is het gissen. Wat ze wel kun nen vertellen is dat het etablisement in no vember 1976 door twee compagnons als een eetcafé is opgezet, een Fransman en een Duitser. Dolf Meijnckens is er vanaf 1982 werkzaam als kok. Samen met Conny nam hij het kleine maar knusse restaurant in juli 1995 over. Alles hebben ze bij het oude gelaten. Niet alleen de inrichting, maar ook de klassiek Franse keuken. En ook de kaart is nog geheel in het Frans. "Dat is de kracht van het zaakje", licht Dolf glimlachend toe. "Zo is het begonnen en zo is het nog steeds." De bistro biedt plaats aan 45 gas ten, die zowel beneden als boven in het vroegere woonhuis plaats kunnen nemen. Je zit er als het ware nog in de huiskamer, zo als die er vroeger al was. Au Bon Clochard is een heel laagdrempelig restaurantje, dus voor iedereen toegankelijk, waar het heel ongedwongen sfeertje overeen komt met de sfeer van een echte Franse bistro. De gas ten komen hier echt voor een avondje uit", weet Dolf. Die Franse inborst is ook van di recte invloed op de gerechten; zij hebben al len een smaak die je het gevoel geeft om over de grens te zijn. Er wordt nog steeds gewerkt met recepten, die dateren uit de beginjaren van de bistro. Uitgebreide kaart Dolf staat nog altijd zelf in de keuken, waar bij hij wordt geassisteerd door een vijfde jaars leerlingkok, terwijl Conny er voor zorgt dat de bediening goed is geregeld. Zo knus als het restaurant is, zo goed gesor teerd is de kaart. Waarbij ze, en daar gaan Conny en Dolf best een beetje prat op, hon derd procent verse producten gebruiken. Momenteel is het wildseizoen in Au Bon Clochard weer actueel. Deze gerechten wor den aangeprezen op het bord in de zaak, en kunnen dagelijks wisselen. Favoriete en vas te gerechten zijn de kikkerbilletjes, slakken, uiensoep en de huisgemaakte paté. "Daar komen de mensen speciaal voor", weet Conny. Ook kan men kiezen voor een week- menu of een keuzemenu, beiden met drie gangen,. En voor de gasten die niet snel hun keus kunnen bepalen, is er een surprise menu in drie, vier of vijf gangen. Au Bon Clochard is op kerstavond en eerste kerst dag geopend, waarvoor reeds gereserveerd kan worden. Desgewenst wordt het kerst menu ook op kerstavond geserveerd. Op tweede kerstdag is het restaurant gesloten. De openingstijden zijn van woensdag tot en met zondag vanaf 17.00 uur. Om zeker van een tafel te zijn is reserveren gewenst. Voor meer informatie www.aubonclochard.nl. Evelien en Anke hebben elkaar altijd genoeg te vertellen. De tweede Schiedamse dames treffen elkaar regelmatig in de Nieuwe Passsage. Meestal ge beurt dat op vrijdag. Dan wor den immers ook de bood schappen gedaan en staat de markt in het centrum. "Even lekker bijbeppen", zegt Eeve- lien. "Onze kinderen zitten bij elkaar in de klas, op die manier hebben we elkaar leren ken nen". Als alle nieuwtjes zijn uitgewisseld, vervolgen ze hun weg. Beide dames zeggen te vreden te zijn over het winkel aanbod. Anke: "Het is hier best gezelligNaar de mening van Evelien is de prijs van de parkeergarage aan de Koe markt aan de hoge kant. Duur der dan bijvoorbeeld in Vlaar dingen. "Ik heb gehoord dat de prijs weer omhoog gaat. Het zou juist wat goedkoper moeten worden." stuur zitting heeft. Financieringsaanvra- gen kunnen betrekking hebben op zo wel nieuwe kredieten als herfinancie ringen. Ook bedrijfsovername of opvol ging en counseling, oftewel het klank borden over allerlei zaken met de on dernemer, maken deel uit van hun ad- viseringsscala. De twee gewezen bank directeuren voelen zich bij deze vaak in gewikkelde materie als vissen in het water. De Jongh: "Omdat wij de onder nemer en zijn bedrijf vakmatig analyse ren, krijgen de financiers een volledig beeld van de onderneming. Alleen hier door kan een passende financiering verkregen worden." Het duo kent de banken en spreekt hun taal. Vooraf gaand aan de financieringsaanvraag maken zij met de ondernemer een be drijfsplan. Hans van Scharrenburg: "Niet alleen de inhoud maar ook de presentatie is van belang. Wij weten hoe je plannen moet presenteren. Wij zorgen ervoor dat alle informatie in ver teerbare brokken bij de bank komt." De kleinschaligheid van SmartBizz, en daarmee de snelheid van werken, is een belangrijk voordeel. De Jongh en Van Scharrenburg hebben een gedegen achtergrond en snel inzicht in de voor gelegde materie. Daar waar het com plexe juridische en fiscale vraagstukken betreft, werkt SmartBizz samen met vaste en gespecialiseerde partners. SmartBizz is gevestigd aan de Willem Barentszstraat 35, op bedrijventerrein Kethelvaart. Het telefoonnummer is 010-4491122. Zie voor meer informatie: www.smart- bizz.nl Hij is wel gewend even te moe ten wachten als hij met zijn dochters op stap gaat. Francis en Mary weten goed raad met het aanbod aan winkels in het centrum. Zo ook nu, als het duo bij Van Woensel naar bin nen schiet en pa Lok rustig bui ten blijft wachten. Het trio komt uit Rotterdam, maar is op vrijdag altijd in Schiedam te vinden. "Ons vaste rondje op vrijdag,lacht Lok, terwijl Francis tussentijds meldt dat Mary de schoenen heeft ge vonden die zij graag wilde hebben. "Het is hier een gezel lig winkelcentrum," gaat de heer Lok verder. "We doen al tijd eerst even de markt en daarna nog even het cen trum." Het wachten op Mary duurt niet lang, want even la ter komt ze stralend naar bui ten. "Ja hoor, ik ben heel goed geslaagd," zegt ze enthou siast. "Moeten we nu op de foto?", vraagt Francis. "Hart stikke leuk. Mary, kom er snel even bij.Het duo schaart zich heel knus rond pa, met als re sultaat een heel gezellige foto! Elly kan het complimentje over haar leeftijd wel waarderen, en Mitchella moet er hartelijk om- lachen. Wordt aan de twee winkelende dames gevraagd of ze misschien vriendinnen zijn. "Wat vriendinnen?", lig gen ze bijkans in een deuk. Blijkt het moeder (Elly) van 38 jaar en haar dochter (Mitchel la) van net 18 lentes te zijn. "De andere kinderen zitten op school", legt Elly uit. "Kunnen wij lekker winkelen en gelijk even markten." De familie is kortgeleden vanuit de Rotter damse wijk, Zevenkamp naar Schiedam verhuisd, waar ze voor het eerst met de Bran dersfeesten kennis maakten. "Hartstikke gaaf," weet Mitchella, "het was heel leuk om het mee te maken. In Rot terdam hadden we zoiets niet.Ze hebben nog niet tijd gehad om de stad helemaal te verkennen. Maar de eerste in drukken zijn in ieder geval goed. "We missen hier in het centrum eigenlijk niks," geeft Mitchella aan. Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Marie Suzanne As- sie Roel Dijkstra Vormgeving: Gertjan Luijendijk Schiedam centrum FOTO: Roel Dijkstra J-SU,.. «s X v V

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 11