Uit jn de Superleague is gala van dé toppers Montzuma's Revenge in Isala Theater Eten en drinken aan het water Zondagochtend concerten Bij Laura Fygi op de koffie lens index Foto: Michel Linsen Danko Jones mét afterparty! regio Aly N'diaye Rose te gast bij Daylight Dancing UIT 1002 V I Ooit maakte zij deel uit van de groep Centerfold. Na een rustpe riode van enkele jaren begon zij haar solocarrière. Met resultaat! Een triomftocht, zo kan je de muzikale loopbaan van Laura Fygi wel noemen. Ze heeft inmiddels 7 cd's op haar naam staan, waar van er 2 goud werden. In 1992 ontving zij een Edison en haar cd's worden in 28 landen uitgebracht. Op Laura's 5e cd 'Watch What Happens' zingt zij uitsluitend beroemde en veelopgenomen songs van de Franse filmcomponist en arrangeur Michel Legrand. Legrand schreef speciaal voor Laura het nummer 'Rachel'. Haar optredens op het North Sea Jazz Festival en haar theatertournees in de jaren negen tig, met daarin een uitverkocht Carré, waren voor het Nederlandse pu bliek een swingende en onvergetelijke belevenis. Een vrouw met flu welen stembanden, een lady voor wie Frank Sinatra door de knieën zou zijn gegaan. Zo werd Laura bestempeld in recensies. Zij beheerst de allure en techniek om een breed publiek voor zich te winnen. Haar even doortastende als geestige persoonlijkheid komt ongeschonden en charmant in het voetlicht. Zij heeft een hekel aan 'hokjes', waarmee ze bedoelt dat haar werk niet past binnen één genre. Zij houdt van ver schillende soorten muziek en van de verhalen die je daar op terug vindt. Haar eigen verhalen voegt zij daar aan toe. Laura blijft haar tal rijke fans steeds aangenaam verrassen met een uiterst eigenzinnige re pertoirekeuze. Zo heeft zij een cd gemaakt met swingende salsasongs en andere hoogtepunten uit de zwoele Zuid-Amerikaanse muziek. De 'latin touch' bleek de in Uruguay opgevoede Laura nog lang niet kwijt te zijn. Aanvang Zondagochtendconcert in de Doelen: 11.00 uur, zaal open vanaf 10.30 uur. Kaarten a 9,75 zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179. Rolling Stones, James Brown, Stevie Wonder, Peter Gabriël en Michael Brecker te spelen. Ver volgens was vanaf 1980 een aan tal jaren werkzaam als muziekdo cent in Dakar. Waarna hij naar Frankrijk vertrok om les te geven in Toulon en Parijs. In 1987 kwam Aly N'diaye Rose samen met Doudou's orkest naar Nederland voor een optreden op het North Sea Jazz festival. Bij deze gelegenheid ontmoette hij Wolly Meriën van de Roots dan ce theater school, die hem uitno digde om samen te werken aan diverse projecten. Tegelijkertijd werd hij gevraagd om percussie- les te geven aan het Koninklijk Conservatorium in Den Haag. Hetgeen hij tot op heden nog het riviertje de Waal gelegen. Hermitage heeft een brasserie Corneille geopend boven het restaurant. Rijksstraatweg 67, Ridderkerk/Rijsoord. Telefoon (0180) 420 996, keuken open 12.00-14.30, 18.00-21.30, za geen lunch, zo gesloten. IENS RESTAURANTGIDS 2004 ROTTERDAM Euro 10,95 ISBN 90-77177-08-6 MUZIEK 20.15 Wofa, spetterende Afri kaanse percussieshow. De twaalf artiesten van Wofa brengen dans en muziek bekend van initiatie riten en andere traditionele cere moniële bijeenkomsten. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. In eigen land, Canada, was Dan ko Jones halfjaren '90 al doorge broken. Pas in het nieuwe millen nium deden ze dat op het Europe se vasteland, maar daarmee leer de ondermeer Nederland een van de beste rockbands uit Toronto kennen. Zaterdag 6 december staat Danko Jones op het podium van Nighttown. Na het optreden in de grote zaal is er in de Basement een afterpar ty met de band Sons of Mustang Ford en de RRRockdokters-DJ's. Zaterdag 6 december: Danko Jones support act Electric Eel Shock en afterparty! Zaal open 20:00 uur, aanvang support act: 21.00 uur, aanvang Hoofdact: 22.00 uur, entree 12 euro,- excl. lidmaatschap en voorverkoopkosten. Voorverkoop bij Ticketservice, Plato en Velvet in Rotterdam. •fr Els Neijts en Maarten van der Jagt De nieuwe IENS gids Rotterdam 2004 is versche nen. De komende weken een selectie van de toppers uit de nieuwe superdikke editie van de restaurantgids met meer dan 850 restaurants. IENS 2004 baseert zich op het oordeel van duizenden proevers die met elkaar bepalen wat de waardering en omschrijving van een restaurant wordt. Uit de toppers van restaurants met het mooiste decor blijkt dat Rotterdammers toch wel iets met rivieren hebben. Nummer één Prachtig 'Prachtig is zijn naam waarachtig waard.' De Maas met voorbij scherende watertaxi's is het pa norama van dit nieuwe grand ca fé. 'Als eetadres schiet de kwaliteit van de keuken vooralsnog te kort.' 'Als de koks even zouden proeven zouden sommige foutjes zeker niet nodig zijn.' 'Hopelijk zijn het opstartproblemen.' 'De wijnkaart is wel in orde.' 'Dus geniet hier van een glas rosé en een 'Rotterdams Panorama Mes dag' in de hoop op betere tijden.' Willemsplein 93/97, onder de voet van de Erasmusbrug, Scheepvaartkwartier, Rotter dam, telefoon (010) 411 62 79 keuken open 10.00-22.00, za-zo vanaf 11.00. Nummer twee Waterlife Hopelijk niet eenmalig maar ze ker uniek: naar het strand in har tje centrum. Tijdens de zomer maanden heeft Rotterdam zijn eigen strand en strandpaviljoen aan de Maas. Op dat strand kun je genieten van het water en allerlei Waterlife-verrassingen, zoals muziek, stand-up comedy, een restaurant, dance en exposi ties. Hopelijk treedt er volgend jaar wel een betere kok aan want 'de veel te zoute kipsalade is uiter mate treurig om van de plakkeri ge tafel, de lauwe rosé en de on nozele bediening maar te zwij gen.' Boompjeskade, Centrum, Rotterdam. Momenteel geslo ten! In de zomermaanden weer geopend? Nummer drie Hermitage Chef-kok Jan Klein is een steady kok en heeft al sinds 1990 onaf gebroken een Michelinster ach ter zijn naam staan. 'Hij staat be kend om ambachtelijk handwerk en onovertroffen sauzen.' 'De amuse alleen al: een gefrituurd bolletje ganzenlever en zalm ge garneerd met steranijs, groene asperges en sjalottendressing. Heerlijk!' 'Met aandacht worden de ingrediënten bij elkaar ge zocht en door de verbeterde pre sentatie oogt het fraaier dan voorheen.'Gelukkig wel met de nodige eenvoud, zoals de gebak ken griet met schubben van kro kante aardappelschijfjes, zee kraal en een vinaigrette van rode biet.' 'Bij de zwarte brigade wordt de strenge hand van Alex Klein toch wel gemist. 'Het lais sez faire in bepaalde situaties ge tuigt toch van een zekere onerva renheid.' Het restaurant is aan steeds met veel plezier doet. In 1989 vestigde Aly N'Diaye Rose zich definitief in Den Haag en werd artistiek leider van de percussiegroep Anumadutchi. Een Nederlandse slagwerkgroep bestaande uit professionele muzi kanten en oud-leerlingen, waar mee hij succesvolle optredens heeft gedaan in binnen én buiten land. In 1995/1996 schreef en speelde Aly N'diaye Rose diverse compo sities voor de moderne danspro- ductie 'Romeo Julia' van het Scapino Ballet uit Rotterdam. Een populair ballet waarmee hij twee jaar de Nederlandse danstheaters heeft verrast. Eigen orkest Samen met Europees topdrum- mer Lucas van Merwijk heeft Aly N'diaye Rose in 1999 een CD uit gebracht onder de naam Dru- mix!. Waarna zij samen vele theater concerten deden en tevens optra den op het Big Bang festival. In middels is tussen beide muzikan ten een innige band ontstaan en werken zij in verschillende pro jecten samen. Ook spelen zij sa men met de nieuwe formatie Drums United, die momenteel volle zalen trekt. Dankzij de vele aanbiedingen wereld wijd en met de permissie van zijn vader besloot Aly N'Di aye Rose drie jaar geleden zijn eigen orkest op te richten. Het Aly N'diaye Rose Orchestra geeft hem de gelegenheid om samen met zijn kinderen, broers en an dere familieleden uiteindelijk zijn eigen unieke repertoire ten gehore te brengen. Ali N'Diaye Rose Orchestra, 7 december, deuren open 14.00 uur, tickets 8 euro, kids tot 12 jaar, gratis. Adres: Westkruis kade 26, Rotterdam. Voor meer info: www.wereldproducties.nl Vrijdag 5 december THEATER 20.15 Rouw siert Electra. Toneel groep Amsterdam. Een aangrij pend familiedrama waarin liefde en seksualiteit de kille wetten van het noodlot tarten. Rotterdamse Schouwburg, reserveren 010 4118110. Zaterdag 6 december MUZIEK 20.00 Live 38. Optredens van Simply Red, Blof, Intwine en Veldhuis Kemper. Ahoy' Rot terdam. THEATER 20.15 Sjaak Bral, Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.15 Niet Schieten! 10. 'Al tien jaar wereldberoemd, alleen de meeste mensen weten dat niet,' aldus een van de heren van Niet Schieten! Het beste uit hun zeven cabaretprogramma's. Cultureel Centrum De Stoep, Spijkenisse. Dinsdag 9 december DANS 20.15 Moving Bounderies. Nederlands Dans Theater I. Voor het magische Whereabouts un known (1993) liet, Jiri Kylian zich inspireren door de (dans)cultuur van de Australische aboriginals. Rotterdamse Schouwburg. Woensdag 10 december MUZIEK 20.15 Frédérique Spigt, Beest. Theater Het Kruispunt, Barend recht. THEATER 20.00 en 22.00 Lebbis Jansen. Nieuw oudejaars. Nieuwe Luxor Theater, Rotterdam. Donderdag 11 december THEATER 20.00; zondag 15.00 Loes Luca Arjan Ederveen. Leuk voor la ter. Een show vol humor, muziek en variété. Reserveren 010 - 4843333, Oude Luxor Theater, Rotterdam. 20.30 RUL. Gehakt. De kracht van dit cabaret-duo schuilt in de mimiek en het vermogen goed te acteren. Theater van Vlaardin- Dennis Krauweel organiseert op zaterdag 6 december de tweede editie van de Superlea gue in Nederland. Internatio nale top-Thaiboksers, zoals on der andere Yoshihiro Sato uit Japan, de Australiër John Way ne Parr en Malaipet Sitprapom uit Thailand zullen hier in de Maasstad laten zien waarom zij in hun eigen land zo gevreesd zijn. Ook de Nederlandse top- vechters Joerie Mes, Albert Kraus, Chris van Venrooij en Mustafa Dede zullen hierbij ac te de présènce geven. Zoals te doen gebruikelijk is het gala behalve een sportief ook een feest van licht en geluid. Ondanks dat alle (10) partijen in de A-klasse worden gestreden door internationale toppers en er niet valt te zeggen wie de belang rijkste of beste partijen gaan ver zorgen, zendt de Duitse televisie zender DSF de partij tussen land genoot Joerie Mes en de Wit-Rus Dmitri Shakuta en de partij tus sen Albert Kraus en Mikel Colaij rechtstreeks uit. Op het programma staan de vol gende partijen: Volgorde van belangrijkheid (v.w.b. de partijen): Joerie Mes vs Dmitri Shakuta Albert Kraus vs Mikel Colaij Noel Soares vs Mustafa Dede Chris van Venrooij vs Malaipet Sitprapom John Wayne Parr vs Kamal el Amrani Chico Swerts vs Akeomi Nitta Basha Valon vs Patrick Eriksson Shan Chapman vs Yoshihiro Sato Fadi Merza vs Bagio Laursen Eddy Saban vs Peter Crooke Op het programma stond aanvan kelijk ook Neerlands beste Thai- bokser van het moment, Stjepan Veselic. Onze Rotterdamse wereldkampioen heeft echter re cent een operatie ondergaan waardoor deelname aan de ambi tieuze Superleague voor hem niet mogelijk was. Ondanks dat de populaire Thaibokser uit de Maasstad niet in de ring zal ver schijnen lijkt, gezien het pro gramma, een ouderwets lekker avondje Thaiboksen gegaran deerd. De gehele avond zal worden om lijst door een zeer professionele licht- en geluidsshow en vangt aan om 19.00 uur. Plaats van handeling: Top sportcentrum Stad Rotterdam Verzekeringen (naast het Feijenoord-stadion). Aanvang 19.00 uur. Voor informatie en/of voorverkoop kan men telefo nisch contact opnemen met de Hotline, tel. 0495 - 588860. Voordat Aly N'diaye Rose half december naar Senegal vertrekt is zijn agenda nog goed vol gepland. Als afslui ter van dit jaar gaat Aly N'diaye Rose op 7 december met zijn groep nog één keer tje voluit in het intieme Nighttown theater tijdens het Daylight Dancing. Rose heeft er net een toer naar de States op zitten waar hij met het orkest van zijn vader meespeelde. Vader Doudou N'diaye Rose mag dan wel op leeftijd zijn maar toert nog steeds op zijn gemak de wereld rond. De maanden okto ber, november en december wa ren verschillende Staten de USA aan de beurt. Het spiksplinter nieuwe programma met groten deels gloednieuwe composties van Aly N'diaye Rose trok volle zalen en maakte het publiek steeds opnieuw laaiend enthousi ast. Aly N'Diaye Rose werd in 1959 geboren in Dakar Senegal Zijn moeder Fatou Mbengue was in haar jonge jaren danseres bij het Ballet Nationale du Senegal. Vader Doudou N'diaye Rose is tot op heden wereldwijd beroemd als meesterdrummer en begaafd componist. Op 4-jarige leeftijd begon Aly, zoals de meeste kin deren in Senegal percussie te spe len. Hij groeide op in een 'Griot- familie' die reeds eeuwen lang op orale wijze de mythen doorgeven 'waarbij de traditionele zang be geleid wordt door percussie-in strumenten. Al heel vroeg ont dekte Doudou het talent van zijn zoon tijdens het drummen op feesten. Meestal waren het cere monies voor: geboorten, huwe lijk, initiaties, oogst en begrafe nissen, waarbij voor elke gele genheid een ander ritme gedrumd werd. Met 12 jaar op tournee Op twaalf-jarige leeftijd maakte Aly N'diaye Rose formeel deel uit van het orkest van zijn vader en ging mee op wereldtour door Afrika, Europa, Amerika en Ja pan. Hierdoor kreeg hij de gelegen heid om op festivals naast wereldsterren als: Miles Davis, Muziek om naar te kijken. In 'Hits Again!!' brengt de a capella popgroep Montezuma's Revenge een aaneenschakeling van oude en nieuwe hits in een com pleet nieuw jasje. Een verrassend repertoire in een theatrale setting die ook nog eens voor de nodige hilariteit zal zorgen. In hun negende show worden de grenzen van de a capella popmuziek opnieuw verkend, ditmaal in combinatie met de peilers die Montezuma al 18 jaar weten te dragen: Nederlandse en Engelstalige hits. Denk daarbij aan uiteenlopende uitvoeringen zoals So Lonely (The Police),Wake Me Up Before You Go Go (Wham!), Never Ever (All Saints) en Josie (Steely Dan). Dat leverde tot nu toe verscheidene goede recensies op in de landelijke media. 'Montezuma's Revenge is niet de zoveelste a capella groep. Hun close harmony kwaliteiten zijn buitengewoon.Vaak klinkt de groep als een band, met dit verschil dat er geen instrument aan te pas komt' (Leids Dagblad). Montezuma's Revenge, Hits Again! Vrijdag 5 december in het Isala Theater, Capelle a/d IJssel, aanvang 20.15 uur, voor meer informatie/reserveren: 010 - 458 6400. Foto: Maarten van der Jagt Genieten van het uitzicht op de Maas vanaf het strand. gaat intiem Meesterdrummer

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 13