Gemee 60 Maatregelen zorgen voor gezellig en veilig feest Reizigersspreekuur GGD Nieuwe Waterweg Noord Rapportage over luchtkwaliteit Bibliotheek abonnements tarieven per 1-1-2004 Komt u in aanmerking voor de Langdurigheidstoeslag Informatie met betrekking tot winkels, horecabedrijven en vuurwerk in de periode rond Kerstmis en de Jaarwisseling Informatie Gemeente Schiedam internet: www.schiedam.nl WOENSDAG 10 DECEMBER 2003 NS-8 WOEI /■Y/V*. PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK J Schiedam maakt zich op voor de gezelligste maand van het jaar. Winkels, straten en ook steeds meer huizen zien er feestelijk uit door snoeren met licht en allerlei kerst versiering. De periode rond Kerstmis en de Jaarwisseling wordt door veel mensen ook als een feest ervaren. Met feestvieren is niks mis, maar het gemeentebestuur wil er wel voor zorgen dat iederéén een gezellige tijd doormaakt. "Met elkaar moeten we gewoon een aantal regels in acht nemen, waardoor excessen uitblijven. De regels zijn bedoeld om schade te voorkomen. Een gezellige boel maken, kan altijd", stelt Hans Nossent, beleidsadviseur Veiligheid van de gemeente Schiedam. Al een aantal jaren achtereen stelt de gemeente Schiedam een aantal op maat gesneden maatregelen in. Dankzij dit beleid verloopt de hectische periode tussen Kerst en Oud Nieuw in Schiedam vrij rustig. Natuurlijk maken jongeren jacht op kerstbomen en ontsteken zij met de Jaarwisseling op verschillende plekken in de stad vreugdevuren. Ook is het aftteken van vuurwerk op 31 december van tien uur 's ochtends tot twee uur na middernacht geoorloofd. De overlast is echter binnen de perken, als iedereen meewerkt. Vreugdevuur in Zuid Bij de kerstboomverbranding in Schiedam-Zuid vorig jaar bleek het gevaar voor omwonen den echter te groot. Het vreugdevuur op de rotonde Nieuwe Maasstraat/Lekstraat veroor zaakte een dermate intense hitte dat voor brand gevreesd werd in de panden rondom de Heilige Hartkerk. Uit veiligheidsoverwegingen is daarom besloten een open plek aan de Maasdijk - op het industrieterrein - aan te wijzen als locatie voor de kerstboomverbran ding. "Maar er is natuurlijk helemaal niets op tegen als bewoners met elkaar op de rotonde voor de kerk het nieuwe jaar willen inluiden met vuurwerk. De maatregelen zijn niet bedoeld om burgers te pesten, maar om risico's weg te nemen. De gemeente neemt gewoon haar verantwoordelijkheid en soms moet zij dan impopulaire maatregelen nemen. Bij de kerk in Zuid was vorig jaar bijvoorbeeld voor meer dan tienduizend euro schade aan gebracht, door rook, kapotte ruitjes, schade aan ornamenten. Dat is allemaal geld, dat het kerkbestuur beter kan gebruiken voor andere doeleinden", aldus de veiligheidscoördinator. Volgens Hans Nossent zijn in Schiedam van oudsher drie grote groepen actief die kerstbo men verzamelen. De afgelopen jaren is altijd politie bij zo'n groep aanwezig. "De jongeren zeggen zelf dat het nu minder leuk is omdat de politie er al is. Vroeger werden bewoners uitgedaagd om de politie te alarmeren. Als de agenten dan kwamen, stoof de groep uiteen. Die spanning is nu weggehaald door bij de groep te blijven. Het kan op zich geen kwaad dat op kerstbomen wordt gejaagd. Alleen is er tegenwoordig veel meer sprake van alcohol en drugsgebruik. Om de situatie op straat beheersbaar te houden, is daarom voor het derde achtereenvolgende jaar een alcoholverbod uitgevaardigd." Drankgebruik In de periode van 21 tot en met 31 december is in bepaalde delen van de stad het drankge bruik enigszins beperkt. Het drankverbod gold al voor een straal van honderd meter rond een bus- of tramhalte, schoolplein, of kinderspeelplaats, om de veiligheid van onder andere kinderen op deze plekken te waarborgen. Ook gold het verbod al in de binnenstad en omgeving en enkele andere gebieden. Daarnaast hebben B W, speciaal voor de roerige periode van 21 december tot en met 31 december, gebieden in het zuidelijk stadsdeel aangewezen om hinderlijk drankgebruik te voorkomen. Overigens mag iedereen na tien uur 's avonds op 31 december op de openbare weg alcohol drinken. "Je kan gewoon op straat zoals altijd een glaasje champagne drinken en - veilig dus legaal - vuurwerk afsteken. Ik hoop wel dat de mensen daarna de rommel opruimen. De straat ziet er dan de volgende dag weer schoon uit en de restjes vuurwerk zijn voor onderzoekende kinderen weggehaald. In de komende periode staat het team Veiligheid paraat en met een beetje hulp van iedereen sluiten we het jaar gezellig af." Het aantal reizigersspreekuren is in de periode tussen Kerst en Oud en Nieuw beperkt. Daarom is er op maandag 15 december een extra avondspreekuur. U kunt hiervoor een afspraak maken via tel. (010) 248 80 80. G emeenteb erichten Het college van burgemeester en wethou ders van de gemeente Schiedam maken bekend dat zij de rapportage over de luchtkwaliteit van de gemeente Schiedam over het jaar 2002 hebben vastgesteld. Om de inwoners van de gemeente te informeren zal de rapportage vier weken ter inzage worden gelegd. Tot 2001 was de grondslag van het beleid inzake luchtkwaliteit vastgelegd in vier besluiten luchtkwaliteit. In deze besluiten waren grenswaarden vastgesteld voor de lokale luchtkwaliteit en hadden tot doel de bevolking te beschermen tegen luchtver ontreiniging. In juli 2001 zijn deze besluiten vervangen door de Nederlandse implementa tie van Europese regelgeving in het Besluit Luchtkwaliteit. In dit besluit zijn de grens waarden voor luchtkwaliteit voor een aantal stoffen in de EG-lidstaten gelijk getrokken en is een rapportageverplicnting en een verplichting tot het maken van een saneringsprogramma bij overschrijding van de grenswaarden opgenomen. Heden is de tweede rapportage afgerond over de stand van zaken van de lucht kwaliteit in Schiedam over het jaar 2002. Uit het rapport komt naar voren dat voor de binnenstedelijke wegen geen overschrijding is van de plandrempel voor N02 (stikstofdi oxide). Vanwege de gedaalde achtergrond concentratie en de veranderde emissiefacto ren in het nieuwe rekenmodel is er ook geen overschrijding meer van de plandrempel in de Oranjestraat, zoals die wel aanwezig was in de rapportage over 2001 Inzake de overschrijdingen langs de rijks wegen A4 en A20 is de gemeente in overleg met alle andere betrokken partijen om te bezien hoe de invloed van de rijkswegen op de luchtkwaliteit kan worden verminderd. De Provincie Zuid-Holland is trekker van dit overleg. De rapportage ligt ter informatie vier weken ter inzage (van 10 december 2003 tot en met 7 januari 2004) bij de Balie Bouwen, Wonen en Milieu van de Stadswinkel. Voor vragen en/of opmerkingen kunt u contact opnemen met mw. A. Nix van de afdeling Milieu. Zij is bereikbaar onder telefoonnummer (010) 246 54 40 of mail: am.nix@schiedam.nl In 2004 hanteert de Openbare Bibliotheek Schiedam de volgende abonnementstarieven: 0 t/m 15 jaar 16 en 17 jaar Vanaf 18 jaar: - Basisabonnement - Klein abonnement - Plusabonnement - Korting met CJP/CKVPas, RotterdamPas of Pas 65 - Instellingenabonnement - Leeskringabonnement - Regio Pas Gratis 12,00 21,50 12,00 31,00 openbare bibliotheek (Q) SCHUD*» 4,50 35,75 35,75 4,50 Het kabinet heeft aan de gemeenten, extra financiële middelen ter beschikking gesteld voor de financiële ondersteuning van langdurige minima zonder arbeids marktperspectief. Deze extra middelen stelt de gemeente in staat om langdurige minima in 2003 een éénmalige uitkering te verstrekken. Voor wie? Voor alle mensen in de leeftijd van 23 tot 65 jaar die, tussen 1 juli 1998 tot 1 juli 2003 een inkomen hebben gehad op minimumniveau. In deze periode mag er geen sprake zijl van inkomen uit arbeid. Voor gehuwden geldt dat zij beiden-gedurende bovenstaande periode geen inkomsten ut arbeid mogen hebben ontvangen en beiden, op 1 juli 2003, jonger zijn dan 65 jaar. Hoe hoog is de éénmalige uitkering? De hoogte van de langdurigheidstoesïag kan verschillen per doelgroep, en is voor gezinnen 200 alleenstaande ouders 180 alleenstaanden 140 Hoe aan te vragen? Mensen met een Abw, Ioaw of een Ioaz uitkering, die verstrekt wordt door de afdeling Inkomen van de Gemeente hoeven niets te doen. Als zij aan de criteria voldoen ontvangen zij het geld automatisch op de rekening. Ook krijgen zij een brief met uitleg over de langdurigheidstoeslag Degene die geen uitkering ontvangen van de afdeling Inkomen, maar wel gedurende tenminste vijf jaar een inkomen op het bijstandsniveau hebben kunnen aanspraak maken op de.langdurigheidstoeslag. Hoe aanvragen? Als u denkt dat u in aanmerking komt voor de langdurigheidstoeslag kunt u een aanvraag formulier langdurigheidstoeslag halen bij de afdeling Inkomen, 's Gravelandseweg 567 te Schiedam of bij de Stadswinkel op het Stadserf 1U kunt het formulier ook downloaden via de gemeentelijke website www.schiedam.nl, onder "nieuws en activiteiten". Let op! Het formulier en de bijgevoegde bewijsstukken moeten uiterlijk 31 december 2003 inge leverd zijn bij de afdeling Inkomen van de Gemeente Schiedam. *Ji'tl 4'MUi'jf. JU Openingstijden van winkels op 24 december 2003 Artikel 2 van de Winkeltijdenwet luidt: 1. 2. Het is verboden een winkel voor het publiek geopend te hebben: a. op zondag; b. op Nieuwjaarsdag, op Goede Vrijdag na 19 uur, op tweede Paasdag, op Hemelvaartsdag, op tweede Pinksterdag, op 24 december na 19 uur, op eerste en tweede Kerstdag en op 4 mei na 19 uur; c. op werkdagen voor 6 uur en na 22 uur. Het is voorts verboden op de in het eerste lid bedoelde dagen en tijden in de uitoefening van een bedrijf, anders dan in een winkel, goederen te koop aan te bieden of te verkopen aan en in rechtstreekse aanraking met particulieren. Dit houdt in dat het voor winkels en standplaatsen op 24 december 2003 niet is toegestaan geopend te zijn na 19.00 uur. Er zijn een aantal uitzonderingen op basis van het Vrijstellingsbesluit Winkeltijdenwet. De overige winkels die onder het begrip van de Winkeltijdenwet vallen dienen gesloten te zijn op 24 december na 19.00 uur. Dit zijn ondermeer videotheken, maar ook avondwinkels. Openingstijden van horecabedrijven tijdens de jaarwisseling Artikel 2.3.9. van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt als volgt: Artikel 2.3.9 Openings- en sluitingstijden Het is de houder van een horecabedrijf verboden zijn horecabedrijf voor bezoekers geopend te hebben of daarin bezoekers toe te laten op andere tijdstippen dan van 07.00 uur tot 01.00 uur. In het weekeinde (vrijdagavond en zaterdagavond), alsmede op een nationale feestdag of een algemeen erkende feestdag (behalve Goede Vrijdag) wordt het in het vorige lid genoemde nachtelijk tijdstip met één uur verlengd. De burgemeester kan ontheffing verlenen van de in het eerste en tweede lid genoemde openings- en sluitingstijden. De burgemeester kan in het belang van de openbare orde en het woon- en leefklimaat voor een of meer horecabedrijven de in het eerste en tweede lid genoemde openings- en slui tingstijden - al dan niet tijdelijk - beperken, dan wel andere openings- en sluitingstijden vaststellen. De burgemeester kan, als naar zijn oordeel sprake is van een bijzondere omstandigheid, bij openbare bekendmaking algemene ontheffing verlenen van de krachtens het eerste en tweede lid geldende openings- en sluitingstijden voor een bepaald gebied en/ofvoor een of meer bepaalde horecabedrijven. Het is verboden zich als bezoeker in een horecabedrijf te bevinden op tijden waarop het horecabedrijf voor het publiek gesloten moet zijn. De burgemeester van Schiedam heeft op 1 december 2003 een algemene ontheffing ver leend op grond van artikel 2.3.9 lid 5 Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor alle horecabedrijven gevestigd in de Gemeente Schiedam om in de nacht van 31 december 2003 op 1 januari 2004 geopend te zijn tot 04.00 uur. U dient hierbij rekening te houden met het feit dat de regels die normaal gelden voor hore cabedrijven op deze avond van toepassing zijn. Ondermeer dat na sluitingstijd, in dit geval na 04.00 uur, geen bezoekers in het horecabedrijf aanwezig mogen zijn. Dit is tevens van toepassing op besloten feesten in horecabedrijven. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kan binnen een termijn van zes weken na bekendmaking van deze beschikking hiertegen schriftelijk bezwaar worden gemaakt. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan de burgemeester van de gemeente Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Indiening van een bezwaarschrift leidt niet tot schorsing van het besluit. Hiervoor kan u een verzoek om een voorlopige voorziening o.g.v. artikel 8:81 Algemene wet bestuursrecht indienen bij de Arrondissementsrechtbank Rotterdam (sector bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam). Brandveiligheid in horecabedrijven Nu de feestdagen weer in aantocht zijn, wordt veel aandacht besteed aan de feestelijke aan kleding van publieke ruimten zoals scholen, horecagelegenheden, bedrijven en andere loca ties, waar veel personen bijeenkomen. Deze feestelijke aankleding houdt een bepaald veilig heidsrisico in waarop wet- en regelgeving van toepassing is. Deze informatie kunt u ook terug vinden op verschillende internetsites, o.a. en Hieronder staan een aantal aandachts punten vermeld. Versiering (bijlage 4gemeentelijke bouwverordening) a. Stoffering en versiering moeten minimaal 50 centimeter vrijgehouden worden van spots en andere warm wordende apparatuur, waarvan de oppervlaktetemperatuur meer dan 80 graden Celsius bedraagt. b. Vloer- en trapbedekkingen in vluchtwegen en in ruimten waarin meer dan 50 personen gelijktijdig kunnen verblijven, moeten zodanig zijn aangebracht dat zij niet kunnen ver schuiven, omkrullen of oprollen en mogen in geen enkel opzicht gevaar voor uitglijden, struikelen of vallen kunnen veroorzaken. c. Plafondversiering moet zó zijn aangebracht, dat zij buiten bereik van het publiek hangt. Dit bereikt u door de versiering op tenminste 2.50 m hoogte aan te brengen. d. De toegepaste bekledingsmaterialen moeten voldoen aan: NEN 1775, uitgave 1991 en NEN 1775/A1, uitgave 1997, klasse Tl, ten behoeve van vloeren en trappen; NEN 6065 uitgave 1991 en NEN 6065/A1, uitgave 1997, klasse 2 ten aanzien van overige stoffering en versiering; NEN 6066 uitgave 1991en NEN 6066/A1, uitgave 1997, optische rookdichtheid <2.2 m-1, maar niet voor vloeren en trappen. Uitwerking van deze voorschriften: wat betekent dit voor u? De bovenstaande voorschriften hebben niet rechtstreeks betrekking op de kerstversiering die u misschien op wilt hangen. Hieronder volgt daarom een overzicht van wat u wel en niet kunt doen om in overeenstemming met deze voorschriften uw gebouw veilig te versieren. Open vuur a. Het gebruik van open haarden is toegestaan, indien deze voldoen aan de volgende voorwaarden: - de open haard moet zijn voorzien van een voorziening welke waarborgt dat binnen een afstand van 60 cm van de vuurkorf zich geen personen kunnen bevinden of goederen kunnen worden geplaatst; - de open haard moet zijn voorzien van een doelmatig vonkenscherm. b. Verplaatsbare kooktoestellen zoals b.v. gourmetstellen, fonduestellen en steengrillen mogen niet worden verwarmd door brandbare vloeistoffen zoals spiritus of brandbare gassen. Het gebruik van alternatieve brandstoffen zoals b.v. pasta's of gelachtige materialen is toegestaan. c. Maak binnenshuis geen gebruik van "binnenvuurwerk dus geen spuiters, sterretjes en dergelijke. d. Vermijd zoveel mogelijk het flamberen van gerechten. Indien u dit toch doet zorg er dan voor dat er tenminste 2 meter afstand is tussen de vlam en omringende brandbare materialen. Zorg er tevens voor dat er een extra personeelslid in de directe nabijheid is met een brandblusser. e. Het gebruik van kaarsen is toegestaan indien wordt voldaan aan de volgende voorwaarden: - Zet de kaarsen in een stevige houder op een vlakke ondergrond. - de vorm van de houder moet zodanig zijn, dat de kans op omstoten of omvallen tot het uiterst is beperkt. - Gebruik geen kaarsenhouders die zijn gemaakt van plastic of andere gemakkelijk brandbare materialen. - Plaats kaarsen tenminste 50 cm uit de buurt van brandbare materialen. - Steek kaarsen in brandbare kerststukjes niet aan. Kerstbomen en kersttakken a. Het is niet toegestaan om natuurlijke kersttakken te gebruiken als versiering. Dit geldt zowel voor plafond- als voor wandversiering. Gebruik in plaats hiervan imitatie-kersttakken die voldoen aan "versiering algemeen onder D. b. Plaats een kerstboom niet te dicht bij gordijnen of andere makkelijk brandbare spullen. c. Plaats een kerstboom zo dat hij de nooduitgang niet verspert, ook niet als hij is omgevallen. De afstand tussen de boom en een uitgang moet tenminste anderhalf keer de hoogte van de boom zijn. Dus een boom van 2 meter plaatst u op tenminste 3 meter van een uitgang. Staat een kleine boom op een tafeltje, dan telt de hoogte van het tafeltje ook mee! d. Zorg ervoor dat u geen clusters van 2 of meer kerstbomen maakt. Als afstand tussen de kerstbomen kunt u als veilige afstand de hoogte van de boom x 1,5 hanteren. Dus wanneer de boom 2,5 meter hoog is, moet u een afstand van 1,5 x 2,5 =3,75 meter hanteren voordat u weer een volgende boom plaatst. e. Elke kerstboom dient te worden geïmpregneerd (zie voor bijzonderheden onder het kopje "Impregneren").Omdat impregneren specialistisch werk is, zal de brandweer van u verlangen dat u aantoont dat dit impregneren is gedaan door een erkend bedrijf met een erkend product. f. Zorg ervoor dat de boom goed stevig staat zodat deze niet gemakkelijk om kan vallen. Wilt u het heel veilig doen, draai dan een schroefoog in het plafond en maak de boom daaraan vast. Bind daartoe een stuk staaldraad aan de stam op ongeveer een vierde van de boomhoogte onder de top. Bevestig vervolgens het andere eind aan het schroefoog. Omvallen is dan niet mogelijk. Controleer de bedrading van de elektrische kerstverlichting op beschadigingen. Probeer de installatie eerst uit door de lampjes voor het ophangen een half uur te laten branden. Gebruik een gaaf en goed passend verlengsnoer en leg deze zo neer dat er niemand over kan struikelen. Rol kabelhaspels altijd helemaal af. i. Doe de verlichting na sluitingstijd altijd uit. Uitdoen is de stekker uit het stopcontact halen en niet door een lampje los te draaien. Toepassing van bout, bardboard, triplex, multiplex spaanplaat a. Het materiaal moet ten minste 3,5 millimeter dik zijn. b. Het materiaal moet ten aanzien van vlamuitbreiding kunnen worden ingedeeld in klasse 2, als bedoeld in NEN 6065,uitgaven 1991en NEN 6065/A1uitgave 1997. b. Toepassing van textiel in verticale toepassing a. U mag verticaal textiel nooit toepassen in gangen of trappenhuizen, maar alleen in verblijfsruimtes. Brandbaar textiel moet door impregneren moeilijk brandbaar zijn gemaakt, of moeilijk brandbaar zijn geworden door het materiaal op hout, hardboard, triplex, multiplex of spaanplaat te plakken. c. De moeilijk brandbare hoedanigheid moet blijken uit een navlamduur van ten hoogste 15 seconden en een nagloeiduur van ten hoogste 60 seconden, bepaald volgens NEN- EN-ISO 6940,uitgave 1995,en moet vallen in de klasse "niet gemakkelijk ontvlambaar". Toepassing van textiel in horizontale toepassing a. U mag horizontaal textiel nooit toepassen in gangen of trappenhuizen, maar alleen in verblijfsruimtes. b. Versieringen in de vorm van vlaggen, parachutes en doeken e.d. mogen niet horizontaal tegen het plafond worden aangebracht, tenzij deze zijn onderspannen met metaaldraad op een onderlinge afstand van ten hoogste 35 centimeter of zijn onderspannen met een metaaldraad in twee richtingen met een maaswijdte van ten hoogste 70 centimeter. Brandbaar textiel moet tevens door impregneren moeilijk brandbaar zijn gemaakt. (Zie hiervoor ook onder het kopje "Impregneren"). Toepassing van kunststoffen in dit geval foliemateriaal a. Het materiaal moet op een ondergrond van onbrandbaar materiaal zijn geplakt of op board, triplex, multiplex, spaanplaat of hout in de hiervoor aangegeven hoedanigheid. Toepassing van kunststoffen in dit geval plaatmateriaal a. Deze stoffen en alle hiervoor genoemde stoffen en materialen moeten voldoen aan NEN 6065,uitgave 1991,en NEN 6065/A1,uitgave 1997,klasse 2. b. Deze stoffen en materialen mogen nadat zij in aanraking zijn gekomen met vuur of nadat zij aan hoge temperaturen hebben blootgestaan geen prikkelende of voor de gezondheid schadelijke gassen of dampen ontwikkelen en mogen niet druipen. Toepassing van papier zoals behangpapier, crêpepapier en fotopapier a. Het papier moet zijn geplakt op een ondergrond van onbrandbaar materiaal of op board, triplex, multiplex, spaanplaat, hout of glas in de hiervoor omschreven hoedanigheid, dan wel het papier moet door impregneren voldoen aan NEN 6065,uitgave 1991,en NÉN 6065/A1,uitgave 1997,klasse 2. Tegen het eind van het jaar zullen medewerkers van de brandweer steekproefsgewijs contro les uitvoeren op de naleving van de brandveiligheidseisen. Ook bij u kan een controle wor den uitgevoerd. Mocht op dat moment worden geconstateerd dat brandveiligheidsregels worden overtreden, zoals bijvoorbeeld versieringsmateriaal dat niet voldoet aan de daaraar gestelde regels, zal handhavend worden opgetreden. Bij het Gemeentelijk Informatiepunt is de informatiebrief van de Brandweer Waterweg verkrijgbaar waarin het bovenstaande is opgenomen. Deze briefis bovendien ondermeer naar de horecabedrijven gevestigd in de gemeente Schiedam gestuurd. In deze brief vindt u bovendien een bijlage met tips voor brandveilige feestdagen. Verder kunt u deze brief vinden op www.schiedam.nl. Indien u hierover of over de brandveiligheid in het algemeen nog vragen heeft, kunt u bovendien altijd contact opnemen met de brandweer. Afsteken van consumentenvuurwerk Het is verboden consumentenvuurwerk tot ontbranding te brengen op een ander tijdstip dan tussen 31 december 10.00 uur en 1 januari 02.00 uur van het daaropvolgende jaar. Artikel 2.7.3. van de Algemeen Plaatselijke Verordening Schiedam luidt: Artikel 2.7.3 Bezigen van vuurwerk Het is verboden vuurwerk te bezigen op door burgemeester en wethouders in het belang van de voorkoming van gevaar, scnade of overlast aangewezen plaatsen. Het is verboden vuurwerk op of aan de weg of op een voor publiek toegankelijke plaats te bezigen indien zulks gevaar, schade of overlast kan veroorzaken. De in het eerste en tweede lid gestelde verboden gelden niet voorzover artikel 429, aanhef en onder 1van het Wetboek van Strafrecht van toepassing is. Burgemeester en wethouders kunnen ontheffing verlenen van het in het eerste lid gestelde verbod. De volgende plaatsen zijn op grond van lid 1 van bovengemeld artikel van de APV Schiedam door burgemeester en wethouders bij besluit van 30 oktober 2001 aangewezen, waar het verboden is vuurwerk te bezigen een gebied gelegen binnen 100 meter rond het Vlietlandziekenhuis, een gebied gelegen binnen 100 meter rond het verpleegtehuis, De DrieMaasStede, een gebied gelegen binnen 100 meter rond psychiatrisch centrum GGZ Delfland, locatie Nieuwe Waterweg-Noord een gebied gelegen binnen 100 meter rond de als zodanig herkenbare zorginstellingén voor ouderen, te weten Francois HaverSchmidt, Frankeland, De Harg-Spaland, St. Jacobs Gasthuis en Thurlede. Een gebied gelegen binnen 100 meter rond het dierenasiel De Hargahoeve. Dit verbod geldt dus ook in de periode van 31 december 10.00 uur tot 1 januari 02.00 uur van het daaropvolgende jaar. Voor meer informatie over de zaken die genoemd zijn in deze publicatie kunt u contact opnemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, Stadserf 1, (010) 246 53 04.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 8