hij ket wd let SB ■Maeslanden VUêéêfrkftM fOvnifréftljM frdUtf&hklrtS HMC-kÜM NVdldMd KUNSTSTOF KOZIJNEN HARPA Renovatie Schiedam MM 18H Ptf f Ml* Brockhoff 't Is goed makelen bij Maeslanden WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 NS-19 VRIJENBURG BARENDRECHT Koopsom 220.000,- v.o.n. Koopsommen vanaf 295.000,- v.o.n. Nieuwbouwmakelaars nvm VER WE LI USZBOU WE N Jan Evertsenweg 22-24 te Schiedam info Anke Bodewes Makelaardij o.g., telefoonnummer: 010-2464444 Telefoon: 010-4739944 06-22515647 Met het oog op de winter vragen veel tuirthuisbezitters zich af hoe zij het pronk stuk van hun tuin het beste kunnen voorbe reiden op dit seizoen. Hout is een natuur product. Om het tuin huis, prieel of ander tuinhout te bescher men is het belangrijk om het goed te schil deren met een voch- tregulerende verf. Een goede verflaag gaat ongeveer vijf jaar mee. Gedurende die periode hoeft er dus eigenlijk verder geen onderhoud plaats te vinden. Behalve natuurlijk als er iets kapot gaat of als een tuinhuis een rieten kap heeft. Herfst en winter zijn vochtige periodes. Ook in een afgesloten ruimte als het tuinhuis zal dan de vochtigheid toenemen. Een goed geschilderd bouwwerk zal hier geen hinder van ondervinden, maar de barbecue of fiets die er opgeslagen staat misschien wel. De oplos sing hiervoor zijn ventila- tieroosters. Deze dienen altijd in groepen van twee tegenover elkaar bevestigd te worden. Zo kan de wind door het tuinhuis heen waaien. Een andere vochtbron is de bestrating onder het tuin huis. Wie een echt droog bouwwerk wil hebben, zal een betonnen funde ring moeten leggen en daar bovenop een houten vloer monteren. De meeste tuinhuizen zijn nog altijd bedoeld als pri eel, maar er is een ver schuiving van de trend zichtbaar aan het worden: de grotere tuinhuisjes met een doorsnede van drie meter of meer worden steeds populairder. Omdat een tuinhuis vrij prijzig is, willen mensen er graag optimaal van kunnen genieten. Ook in de winter moet het extra woonkamertje in de tuin dus voldoende comfort .bieden. Grote tuinhuizen zijn meestal een kwestie van maatwerk. De klant maakt een schets van hoe hij het hebben wil en - veel belangrijker - wat de toepassing zal zijn. Komt er een sauna in dan is bij voorbeeld een geïsoleerd dak noodzakelijk. Er kan trouwens wel een losse sauna in een tuinhuis gezet worden, maar van een tuinhuis kan geen sauna gemaakt worden. 'Wie er een kantoor van wil maken, dient ook de vloer voorzien te zijn van isolatie en de ramen van dubbel of thermopane (HR+) glas. Let er trou wens altijd op dat de plaatsing van elektra en sanitair in het tuinhuis door een erkende installa teur gebeurt. Voor wie dure apparatuur, zoals als een computer of televisie, in het tuinhuis wil plaat sen, is goed hang- en sluitwerk uiteraard geen overbodige luxe. Een fol der van het Politiekeurmerk Wonen met veilig hang- en sluit werk is gratis af te halen bij het plaatselijke politie bureau. Bovendien staan hier verkoopadressen in de buurt in. De tuinliefhebber kan kiezen uit een brede col lectie tuinhuizen, waarbij de prijzen variëren van 1430 euro voor een model met een doorsnede van 2,5 meter tot 7800 euro voor een complete vakan tiewoning met alles er op en er aan van 30 vierkan te meter. Let er bij de aan koop wel op dat de tuin huizen zijn gemaakt van hout met het FSC-keur- merk (voor naaldhout heeft dit keurmerk een andere naam). Dit bete kent dat er voor elke gekapte boom (in speciaal voor de kap aangelegde bossen) een nieuwe wordt geplant. De houtresten uit de fabriek worden gere cycled als snippers voor in het konijnenhok. Voor meer informatie over tuinhuizen kan gebeld worden naar Lugarde, 0573 -401 800, of een kijkje genomen worden op www.lugar- de.nl. 'N ECHTE SLIMMERIK KOOPT NU RENTE HISTORISCH LAAG! Internet www.maeslanden.nl I Nessewaard Ruime tussenwoningen type Nessewaard met traditionele langskap geschakeld in korte rijtjes van 5 woningen, aan autoluwe hofjes Statige woningen type Vlietenburg gelegen aan een brede groene laan Royale woonkamer met open keuken (ca. 35 m2) 3 Slaapkamers, badkamer met 2e toilet 2e Verdieping met mogelijkheid voor 4e slaapkamer Bij type Vlietenburg zelfs mogelijkheid 2e badkamer Optie uitbouw aan woonkamer met 1,80 meter Optimaal en continu tuingenot Vlietenburg Aan het water gelegen hoekwoningen met prachtige overstekende langskap Riante (uitgebouwde) woonkamer met open keuken (ca. 44 m2) en fraaie serre (16 m2) uitkijkend op het water 3 Slaapkamers waarvan de ouderslaapkamer met dakterras aan waterzijde 2e Verdieping met mogelijkheid voor 4e slaapkamer Wilgenpias if'"*" NFORMATIE EN VERKOOP Verkoopkantoor Verwelius. Carnisseweg 102 te Barendrecht. Telefoon (0180) 61 08 65. Geopend op maandag en vrijdag van 13:00 tot 17:00 uur en op zaterdag van 12:00 tot 15:00 uur. VERWELIUS PROJECTONTWIKKELING BV www.verwelius.nl www.brockhoff.nl Kantoor-/opslagruimte van ca. 90 m2 Eventueel uit te breiden met 60 m2 Zeer goed bereikbaar vanaf de A4 (A'dam-R'dam/Den Haag) In directe nabijheid van metrostation "Vijfsluizen" Voldoende parkeergelegenheid op eigen terrein rondom het complex. Vrijblijvend prijsopgaaf 10 jaar garantie Crèmekleur geen meerprijs Galileistraat 68a Schiedam Fraai gelegen 4 kamer bovenwo ning met gezellige erker, schuifpui naar balkon, net keukenblok en 2e balkon. Een woning met veel mogelijkheden. Vraagprijs 79.000,= k.k. Generaal de Wetstraat 19 Maassluis Nabij de haven gelegen 5 kamer eengezinswoning met nette keu ken, fraaie achtertuin v.v. ruime berging, ruim en zonnig dakterras met prachtig uitzicht op de Waterweg. Indicatieprijs 172.500,= k.k. Lepelaarsingel 398 Vlaardingen Ruime wonen in een hoek 3 (vh4) kmr app met ruime living, balkon, semi-open nette keuken, vergrote 1 slpkmr met inloopkast, actieve V.v.E. en berging in de onderbouw. Vraagprijs 143.000,= k.k. Koemarkt 4a Schiedam Op het gezelligste plekje van het oude centrum van Schiedam is nu een karakteristiek 2 kamerapparte ment te huur. Oplevering januari 2004. een buitenkans is nu te huur! Huurprijs 395,00 per maand exd. GWL Van der Waalsstraat 24 Vlaardingen Fantastisch gelegen goed onderhou den 3 (vh 4) kmr app. op top verdie ping uitkijkend op park en aangren zend aan de surfplas en recreatie, vergrootte living, moderne keuken, 2 slpkmrs en eigen berging. Vraagprijs 119.000,= k.k. Champagne Ardennen In een fantastisch pittoresk dorpje in de Champagne Ardennen is nu een mooi verbouwde woonboerde rij met fabelachtig uitzicht. Flet geheel omvat ca. 5.000m2 grond en is als prachtige tuin aangelegd. Vraagprijs 125.000,= k.k. Ankerstraat 13 Maassluis Perfect gelegen kantoor/praktijk ruimte met goede parkeergelegen heid, hal met toilet, ontvangst ruimte met receptie en pantry. 3 spreek/kantoorkamers. Eigen Cv en boiler. Vraagprijs 155.000,= k.k. Hagendoorn 16 Maassluis Fraai op 284m2 eigen grond gele gen luxe herenhuis met inpandige garage, zonnige tuin aan het water, Siematic keuken, riante vide en 2 badkamers. Dit huis is zeker een bezichtiging waard! Vraagprijs 399.000,= k.k. Jan Steenstraat 90 Maassluis Werkelijk uniek wonen in een goed onderhouden 2 kmr app met lift, luxe badkamer, ruime slaapkamer, gezellige woonkamer met semi- open keuken, balkon rondom en geheel dubbel glas. Vraagprijs 147.500,= k.k. Maria Rutgersstraat Maassluis Op één van de meest fraaie locaties in Zuid-Holland prachtig gesitueer de moderne vrijstaande villa met onder architectuur aangelegde tui nen en panoramaterras. Vraagprijs 1.075.000,= k.k. Lepelaarsingel 216 Vlaardingen Ruim wonen in een 3 (vh4) kmr app met ruime living, balkon, semi- open nette keuken, 2 vergrote slaapkamers, moderne badkamer en fenomenaal uitzicht. Vraagprijs 148.500,= k.k. Schepradmolen 10 Maassluis Perfect verbouwde luxe eengezins woning met riante living (55m2), gas openhaard, zonnige tuin met berging, luxe keuken, uitgebouw de badkmr, 2 (vh3) slpkmrs, waskmr en 2 ruime zolderkmrs. Vraagprijs 269.000,= k.k. Wegens succesvolle verkoop gevraagd woningen Dr. A. Schweitzerdreef 149 Maassluis Een werkelijk schitterend verbouw de maisonnette op de bovenste verdieping met zonnig terras, fraaie living, moderne keuken, 2 (vh3) slaapkamers, luxe badkamer en laminaatvloeren. Vraagprijs 195.000,= k.k. Noordvliet 20 Maassluis Een fraai 880m3 groot grachten pand o.a. v.v. dubbele inpandige garage, diepe tuin, riante vide tl living v.v. openhaard, semi-open keuken, 2 luxe badkamers, biljart kamer en royaal dakterras. Vraagprijs 398.000,= k.k. Hofzicht 20 De Lier Ideaal fraai aan plein gelegen grote eengezinswoning welke per fect op de zon is gelegen met grote living, fraaie badkamer en grote tuin op het zuiden, 'n Fijn huis in een fijne woonwijk. Vraagprijs 205.000,= k.k. Maassluisedijk 144b Vlaardingen Een exclusief 4 kamer panorama appartement met ideale zonneter rassen in "Park Vlaerdingerhout" met grote eigen garage met extra parkeerplek. Koopsom 450.000,= k.k. De Stringen 25 Koudem Op het mooiste plekje van Friesland een vergrote, vrijstaande vakantievilla op eigen grond met aanlegsteiger en panorama glazen living, 4 slpkmrs en 2 badkamers. Vraagprijs 395.000,= k.k. Holysingel 174 Vlaardingen Starters grijp nu je kaYis! Fantastische moderne studio met vrij uitzicht, lichte studio, moderne keu ken, nette badkamer, zonnig bal kon. Een betaalbare buitenkans om een eigen appartement te kopen! Indicatieprijs 68.500,= k.k. Berkendal 12 Maassluis Fraai gelegen Meanderwoning met lichte Z-vormige woonkamer, semi- open keuken, beschutte zonnige tuin met vijver en stenen berging, 3 slaapkamers en ruime zolderkamer met dakkapel. Vraagprijs 239.000,= k.k. M ft D Hl Ij Schiedam 010-409 01 40 Rotterdam 010 -460 06 02 Vlaardingen 010 - 460 33 33 Maassluis/Maasland C 010 - 592 33 00 Westland/Hoek van Holland 0174 -38 64 26

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 19