Lezersvoordeel Lezersvoordeel Het Grote Strauss Gala Lezersvoordeel Bezoek Scheepswerf 'De Delft' Vier jaar doen in Zuid-Holland Het initiatief is aan u! Collegewerkprogramma www.zuid-holland.nl 5 euro Holland Zuid De nieuwe programmakrant is uit! 7,50 korting p.p. Speciale heropeningsvoorstelling Theater Zuidplein L 50% korting p.p. op de entreeprijs Na een grondige verbouwing gaat Theater Zuidplein open en dat wordt gevierd met Oost west. Zuid best Een heerlijke show raast aan u voorbij die Rotterdam nog lang zal heugen. De presen tatie van deze rauwe Rotterdamse revue is in handen van Jörgen Raymann. M.m.v. o.a.: Koninginnen van de Nacht, Ed Rust, Zus Zo, Op Sterk Water, Numedia, Miguel Corcho Johan Frauenfelder, De Meekers en Jan Oudenaarden. Regie: Bas Groenenberg. Met dank aan Jeugdtheater Hofplein, het Rotterdams Centrum voor Theater en het Rotterdams Wijktheater. Voor slechts P-P- kunt u deze speciaal samengestelde openingsvoorstelling mee beleven! Aanvang: 20.00 uur Stuur de volledig ingevulde bon vóór 2 januari 2004 naar Theater Zuidplein, Zuidplein 60, 3083 CW in Rotterdam Naam: Aantal kaarten: Totaal bedrag: Verplicht in te vullen (Max. 4 personen per bon) Ik verleen éénmalig machtiging aan Theater Zuidplein om het totaalbedrag van mijn bestelling af te schrijven van mijn (Post(bankrekeningnummer: Handtekening: Telefonisch reserveren is in deze periode niet mogelijk wegens de verbouwing van het theater! Deze actie is alleen geldig op 19 januari 2004, Zondagochtend-concerten 2004 De inmiddels zeer bekende Wegener Zondagochtendconcerten starten weer op 8 februari 2004. De voorjaarsserie bestaat uit 8 zeer gevarieerde concerten a 10 euro per stuk. Aanvang: 11.00 uur Programma: 8 feb. Malando Orkest 15 feb. Dutch Swing College Band 22 feb. Joke Bruijs en Louis van Dijk 29 feb. Bill Bakers Big Band 7 mrt. Prom op zondag 14 mrt. Deep River Quartet 21 mrt. Matilde Santing 28 mrt. Robert Long Wilt u één van deze concerten meebeleven? Bel voor een programmakrant met bestelformulier naar Theater Organisatiebureau Hanson, 010-4225244 of reserveer online: www.zondagochtendconcerten.nl Wegener de doelen De Doelen: open vanaf 9.45 u., zaal vanaf 10.30 u. Aanvang concert 11.00 uur Kaarten zijn verkrijgbaar a 10 euro, bij de kassa van de Doelen. Bureau Hanson, Straatweg 179, tel: 010-4225244 in Rotterdam en bij de kantoren van Wegener Huis-aan-huiskranten: Prins Hendrikkade 16, tel. 010-4699911 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. 5 januari Het Straussorkest en ballet o.l.v. Bernhard Steiner m.m.v. de tenor Fermin Montagu en de sopraan Temi Kamburova De sprankelende sfeer van het 19e eeuwse Wenen is door nie mand volmaakter in muziek gevangen dan door Johann Strauss sr. en zijn zoons, Johann jr., Joseph en Eduard Strauss. Johann Strauss sr., de beroemdste orkestleider en componist van dansmuziek in die dagen, is bij jong en oud bekend door composities als de Radetzkymars. Strauss jr., de Walskoning, werd wereldberoemd met Die Fledermaus, maar ook met onvergetelijke melodieën als Wiener Blut, de Kaiserwalzer, en Die Schone Blaue Donau. Het Strauss Gala brengt dit unieke Weense gevoel voor ele gantie, pracht en schittering tot leven met het Straussorkest en ballet. Tegen inlevering van deze bon bij de kassa van de Doelen 5 januari 2004 Wat? Het Grote Strauss Gala Waar? De Doelen in Rotterdam Wanneer? 5 januari 2004 Aanvang? 20.15 uur Reserveren? 010-2171717 Prijs? 30 euro p.p. Korting? 7,50 euro p.p. Deze actie is niet geldig in combi natie met andere kortingen of reeds gekochte kaarten Max. 2 personen per bon Wat te doen in de Kerstvakantie? Woeste golven, daverende kanonsschoten, de Engelse vloot richt een enorme ravage aan bij de Nederlandse vloot tijdens de slag van Kamperduin in 1797. Oorlogsschip 'De Delft' loopt ern stige schade op, maar toch proberen de Engelsen het schip op sleeptouw te nemen als prijsschip. Bij Scheveningen gaat 'De Delft' tijdens zware storm ten onder. 180 jaar lang ligt het scheepswrak op de zeebo dem. Maar nu wordt het schip in volle glorie hersteld en kan iedereen de bouw van dit prachtige schip volgen op de Scheepswerf 'De Delft'. Het schip wordt één van de grootste replica's ter wereld! Via een ingenieuze loopbrug gaat de tocht onder leiding van een gids langs alle werkplaatsen, waar vaklieden hard aan het werk zijn. In de filmzaal word je meegenomen naar de 18e eeuw of bezoek de interessante tentoonstelling met opgedoken voorwerpen uit het scheepswrak! Tegen inlevering van deze bon bij de kassa Scheepswerf'De Delft' Waar? Schiehaven 15 in Rotterdam Wanneer? De kortingsactie is geldig t/m 31 maart Prijs? Inclusief rondleiding voor vol wassenen 5 euro, kinderen 4 t/m 12 jaar 2,50 en kinderen t/m 3 jaar gratis Korting? 50% p.p. op de normale entreeprijs Openingstijden? di. t/m vr. 10.00 u - 16.00 u. In het weekend van 11.00 u t/m 17.00 u. 25 dec. en 1 jan. gesloten Meer info? 010-2760115 of kijk op www.dedelft.nl Max. 4 pers. per bon. Niet geldig in combinatie met andere kortingen Informatie van de provincie Zuid-Holland, Nummer i, December 2003 Den Haag - Het jaar 2003 zit er bijna op. Voor de Neder landse provincies was het een jaar van verkiezingen en van nieuwe en oude bestuursleden. Zo ook de provincie Zuid- Holland. Provinciale Staten Op 11 maart 2003 vonden de provinciale verkiezingen plaats. U heeft gestemd; wij hebben een nieuw algemeen bestuur: de 83 leden van Provinciale Staten. Een gezelschap van jonge en oude, meer en minder ervaren statenleden. De vergaderingen van Provinciale Staten zijn openbaar, vinden maandelijks op woensdag plaats in het Provincie huis in Den Haag. De vergaderingen in het eerste halfjaar van 2004 zijn op: 21 januari, 18 februari, 24 maart, 21 april, 26 mei en 30 juni. Iedere inwoner van Zuid-Holland kan- deze vergaderingen bijwonen. Hierna drie onderwerpen het Collegewerkprogramma 2003-2007 het burgerinitiatief in Zuid-Holland onze vernieuwde website www.zuid-holland.nl. In september 2003 hebben Gedeputeerde Staten van Zuid-Holland hun Collegewerkprogramma 2003-2007 gepresenteerd. De provincie geeft voorrang aan de uitvoering van bestaand beleid. Verkeer en vervoer Zuid-Holland zet 400 miljoen euro in voor duurzame mobiliteit. Dit betekent dat we de fileproblemen van vandaag aanpakken en tegelijkertijd werken aan de mobiliteit van morgen. Tussen 2004 en2c>o8 voert de provincie een groot aantal infrastructuurprojecten uit. Het gaat om de Oostwest-verbinding N205/N206, de N209, her(nieuw)bouw van de N210, de N211 Harnaschknoop, de N222 ontsluiting Hoek van Holland, de N217 Stougjesdijk, de N219 omleiding Zevenhuizen, de N470, de N11 west (verbinding A4/A44), verbreding van de N206, de N207 Zuidwestelijke rond weg Gouda en de verkeersveiligheid van de N217, de N223 en de Landscheidingsweg. Uw veiligheid Zuid-Holland zorgt voor de bewoonbaar heid van de provincie en verbetering van het leefmilieu. Veiligheid is daarbij van groot belang. De provincie gaat alle veiligheidsrisico's in de provincie inventariseren. Al deze risico's worden in beeld gebracht op de provinciale 'risicokaart' die in de loop van 2004 via www.zuid-holland.nl kan worden geraad pleegd. Economie en werk De Zuid-Hollandse werkgelegenheid daalt door de teruggang van de nationa le economie; vooral Rijnmond heeft nieuwe vormen van bedrijvigheid nodig. De provincie wil de economische structuur - inclusief de arbeidsmarkt - verbeteren door onderwijs en onderzoek beter af te stemmen op de behoeften van bedrijven. Naast een bijdrage aan de ontwikkeling van de Tweede Maasvlakte stelt de provin cie geld beschikbaar voor de aanleg van 500 ha nieuwe bedrijventerreinen en de herstructurering van 500 ha bestaande terreinen. De samenleving, ook onze zorg De Zuid-Hollandse samenleving is divers. Grote verschillen in leeftijd, in gezond heid, in culturele herkomst, in woonsitua tie en in inkomen zorgen voor een rijk geschakeerd beeld. Voor iedereen moeten de medische, sociale en culturele voor zieningen toegankelijk en bereikbaar zijn. Binnenkort wordt het recht op jeugdzorg wettelijk geregeld. Zuid-Holland zorgt onder meer voor opvoedingsondersteuning, voor het wegwerken van de wachtlijsten in de jeugdzorg en voor voldoende beschikbare pleegouders. De stad en het land In Zuid-Holland ligt een aantal grote en dichtbevolkte steden. Tweederde van het provinciale grondgebied heeft echter een landelijk karakter. Het is de kunst een goed evenwicht bewaren tussen de stedelijke en de landelijke belangen. Zuid-Holland gaat de kwaliteit van de leefomgeving duurzaam verbeteren. Bijvoorbeeld met de regeling Ruimte voor ruimte waarbij voormalige, ontsierende bedrijfsgebouwen worden gesloopt in ruil voor de bouw van één tot drie woningen op geschikte locaties. Meer informatie Zowel het volledige Collegewerk programma 2003-2007 als de populaire samenvatting daarvan kunt u inzien en downloaden via www.zuid-holland.nl De publicaties zijn ook te bestellen via de afdeling Communicatie, telefoon 070 - 441 66 22, e-mail zuidholland@pzh.nl Bent u 15 jaar of ouder en wilt u zelf een onder werp op de agenda van Provinciale Staten zetten, dien dan een burgerinitiatief in. Als u vindt dat Provinciale Staten een concreet onderwerp moet bespreken, dan heeft u het recht dit aan hen voor te leggen. Wanneer uw voorstel aan de spelregels voldoet, zijn zij verplicht daarover een besluit te nemen. De spelregels Een burgerinitiatief is pas geldig wanneer is voldaan aan een aantal voorwaar den. De belangrijkste zijn: 1 U moet 'initiatief gerechtigd' zijn; u bent 15 jaar of ouder en (behoudens de leeftijd) kiesgerechtigd. 2 Het voorstel moet worden ondersteund door 1.000 initiatief gerechtigden. 3 Het voorstel moet schriftelijk worden ingediend en bevat ten minste: - een omschrijving van het onderwerp en een toelichting hierop - naam, adres, woon plaats en handtekening van de indiener - een lijst met de voor namen, achternamen, adressen, geboortedata en handtekeningen van degenen die het initiatief ondersteunen. De indiener van een geldig voorstel mag dit tijdens de vergadering van Provinciale Staten of een Statencommissie komen toelichten. Meer informatie over het burgerinitiatief vindt u op www.zuid-holland.nl. Liever inspreken? Dient u geen burger initiatief in, maar wilt u wel uw mening geven over een onderwerp op de agenda van Provinciale Staten of een Staten commissie, dan kunt u 'inspreken' tijdens een vergadering. Als u wilt inspreken, laat u dat dan ten minste 48 uur vóór de vergadering weten? Of stuur een brief! Als u niet in een vergade ring het woord wilt voeren, maar wél uw mening wilt geven, kunt u Provinciale Staten of de Statenfracties natuurlijk ook een brief sturen. Contact Stuur uw brief of verzoek aan: Provincie Zuid- Holland, t.a.v. Statengriffie, Postbus 90602, 2509 lp Den Haag. U kunt ons ook via statengriffte@pzh.nl een e-mail sturenof bellen tijdens kantooruren op nummer 070 - 4418149. Natuurlijk kunt u staten leden ook rechtstreeks benaderen; adresgegevens vindt u op www.zuid-holland.nl. Enkele weken geleden ging onze geheel vernieuwde website on-line. Wij vinden zelf dat we erin zijn geslaagd een aan- Franssen Norder Van Heijningen Van der Sar Huizer Van Dijk Dwarshuis trekkelijke, informatieve site te maken. Aan u het definitieve oordeel; we horen graag van u. Uitgave Provincie Zuid-Holland Afdeling Communicatie Postbus 90602, 2509 lp Den Haag Telefoon: 070 - 441 66 22 E-mail: zuidholland@pzh.nl d (êmm Maandag 19 januari 2004 Adres: PC en woonplaats: Tel: Wegener huLs-san-huiskranten z S, www.zondagochtendeoncerten.nl De Wegener Zondagochtend-concerten worden mede mogelijk gemaakt door: Wegener Huis-aan-huiskranten, Fondel, Van Antwerpen Cartonnage, Westermeijer Groep, Pickwick Tea. Drukkerij Domstad en organisatiebureau Hanson. Wegener huis-aan-huiskranten X3 Wegener huis-aan-huiskranten In 2004 houden we u op deze manier regelmatig op de hoogte van de voortgang op verschillende terreinen. Wilt u telkens 'vers van de pers' het beleidsnieuws van de provincie Zuid-Holland vol gen? Abonneert u zich dan op één of meer van onze digitale nieuwsbrieven. Surf naar www.zuid-holland.nl, klik op 'Nieuwsbrieven' en meldt u aan.

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 26