Nieuws van de Hargahoeve iraao Kortweg lNV|urth& iNerschoor Kerst in Kethel Radio Schiedam zendt Top 728 uit Kerst in tuin Proveniershuis Het Nieuwe Stadsblad Winkeliers Hof van Spaland en politie slaan handen ineen Dienstverlening IRAD0 rond feestdagen in Schiedam. sf '1 Ingezonden Brief Aan de paal genageld Kerstspeurtocht in 't Hoefblad Grofvuil? www.irado.nl Wij geven een kado bij uw kado Van der Vlerk SCHIEDAM SCHIEDAM - In de Dorps kerk in Kethel geeft muziek vereniging St. Radboud op dinsdag 23 december een kerstconcert. Er worden twee concerten gegeven, om 19.00 en 21.00 uur. Het orkest en het promskoor van St. Radboud brengen een mengeling van traditionele en moderne kerstliederen. Na af loop wordt er buiten warme chocolademelk en glühwein geschonken. De gratis toegangskaarten zijn allemaal vergeven, maar delen van het concert zijn ook via de radio te beluisteren, op beide kerstdagen op ZOS-radio, op 91.5 FM. SCHIEDAM - Radio Schiedam zendt van maandag 29 tot en met woensdag 31 december de Top 728 uit. In een 54-uur du rende marathonuitzending wor den de 728 grootste hits van de afgelopen 25 jaar op een rij ge zet. Op de site www.radioschie- dam.nl en op LOOK TXT vanaf pagina 327 zijn de titels, in alfa betische volgorde, te zien. Verder kunnen luisteraars zich aanmelden voor een spelletje door een kaartje of e-mail te stu ren met als onderwerp 'Top 728' onder vermelding van naam en telefoonnummer. Uit de inzendingen worden in de Top 728 de winnaars live be kendgemaakt. Aanmelden kan tot maandag 28 december via: Radio Schiedam, Postbus 4030, 3102 GA Schie dam of via e-mail: top728@radioschiedam.nl. SCHIEDAM - In de tuin van het Proveniershuis wordt op maan dag 22 december kerstfeest ge vierd. De tuin is versierd in An ton Pieck-sfeer. Van 20.00 tot 22.00 uur kan ie dereen een hapje en drankje krij gen en kijken en luisteren naar een programma, met het Rotter dams koor 'The Gents Mainport Barber Shop Singers of Rotter dam', de Schiedamse operazan ger Albert de Bruin, de Schie damse historicus Han van der Horst en Jacques Kerklaan. Ge serveerd worden Oudhollandse erwtensoep, warme chocolade melk en de glühwein niet ont breken. (010) 4699.444 0900 - 8998200 (€0,10 per minuut) SCHIEDAM - Wekelijks zet ten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van die renasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Dumpy, Rambo en Rocky. Dumpy Deze poes is gedumpt voor de Hargahoeve door mensen, die zeiden haar gevonden te hebben in Hoogvliet, vandaar dat hij nu Dumpy heet. Het is een blauw/creme exotic poes met nogal pittig karakter als ze ergens toe gedwongen wordt. Haar vacht was nogal vervilt waardoor de medewerkers haar hebben moeten scheren. Dus: wie geeft deze poes een warm plekje onder de kerstboom? Rambo en Rocky Dit zijn twee broers van 3 jaar. Ze zijn cypers/wit van kleur en vin den het geen probleem om binnen te blijven. Ze heten Ram bo en Rocky en zijn lief voor kin deren en honden. Ze zouden graag samen geplaatst willen worden. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en an dere dieren is te vinden op websi te www.hargahoeve.nl of telefo nisch tijdens openingstijden op tel. 010-4714151. SCHIEDAM - De gerichte aanpak dit jaar tegen win kelcriminaliteit in winkel centrum De Hof van Spaland, heeft zoveel resul taat opgeleverd dat uitbrei ding naar andere winkelcen tra in de stad meer dan logisch is. Het idee van een integraal samenwerkingsver band is afkomstig van buurtagent Alex Giijn. Zijn werkgebied omvat Tuindorp en Kethel waaronder De Hof van Spaland. in het plan krijgen winkeliers drie of vier keer per jaar de mo gelijkheid met de politie om de tafel te gaan zitten. Agent Glijn spreekt over wijkwinkeltafels. Tijdens zo'n bijeenkomst wordt de middenstand gelegenheid ge boden problemen aan de orde te stellen en samen met de aanwezi gen te zoeken naar oplossingen. "Alle winkeliers kregen enige tijd geleden een uitnodiging om een voorlichtingsavond hierover bij te wonen. Daarop reageerden 85 middenstanders. Tijdens deze avond werden e-mailadressen van buurtagenten uitgereikt met de bedoeling dat belangstellen den zich via internet aanmelden voor een 'tafel' avond," aldus Glijn. Volgens de initiatiefnemer druppelen op dit moment de aan meldingen binnen. "In januari bekijken we hoe wij deze avon den vorm kunnen geven. In ieder geval moet duidelijk worden wat beide partijen, winkeliers en po litie - eventueel ook de gemeente - van elkaar mogen verwachten, zodat er een betere samenwer king ontstaat." Bevoegdheden Op de algemene voorlichtings avond stelden de winkeliers nog al wat vragen over de bevoegdhe den die zij hebben. "Niet alleen de middenstand, maar ook bur- f gers weten nauwelijks wal zij wel en niet mogen doen", verklaart Alex Glijn. "Winkeliers hebben bijvoorbeeld evenveel bevoegd heden als beveiligingsmedewer kers, maar daar zijn ze niet van op de hoogte. Ze vragen zich re gelmatig af of ze overtreders mo gen vasthouden of fouilleren. Bo vendien weten ze vaak niet hoe zij om moeten gaan met agressie ve dieven. Allemaal kwesties die adequaat handelen in de weg staan." Jan den Boer buurtagent Cen trum en Alex Glijn zijn van plan deze problemen tijdens speciale bijeenkomsten uitvoerig te be handelen, zodat de aanwezigen weten waar zij aan toe zijn. Oplossingen De,agenten hebben bovendien het voornemen oplossingen aan te dragen voor het omgaan met verslaafden en overlast van de jeugd. In feite moet het vanzelf sprekend worden dat politie en alle Schiedamse winkeliers geza menlijk de overlast aanpakken. Daarom is het streven gericht op een zo breed mogelijk gecoördi neerde aanpak die winkelcrimi naliteit terugdringt. Alex Glijn is zeer te spreken over de resultaten die het afgelopen jaar werden behaald in de Hof van Spaland en omgeving. Dit succes vraagt naar zijn mening om een vervolg in de rest van Schiedam. "In eerste instantie werd in het winkelcentrum de vertrouwens band tussen politie en midden stand verstevigd. Die samenwer king zorgde voorts voor het dalen van de criminaliteitscijfers en het terugdringen van de overlast van onder meer fietsers. Overigens is het zaak waakzaam te blijven en de problemen niet projectmatig aan te pakken voor een paalde periode. Want dat levert op de lange duur weinig op." In Het Nieuwe Stadsblad van 26 november stond op pagina 3 het stuk 'Bewoners willen actie op Broersvest'. Met de stelling van de voorzitter van de bewonersvereniging Oost, Dennis van de Berg, ben ik het gedeeltelijk eens, namelijk de schoonheidsprijs verdient het niet als je kijkt naar de bestrating voor mensen met een rollator. De duidelijkheid die ontbreekt bij de zebra's is ook niet goed te praten. Mensen die te pas en te onpas fa milie staan in te laden of hele maal op het fietspad staan tot er gernissen veiligheid van de fiet sers (bij MacDonalds). Maar dat zijn zaken die verbeterd kunnen worden. Waar ik mij aan stoor is het stigmatiserende ver haal dat er racende bussen en trams op het 'parcours' zouden zijn. Het klinkt natuurlijk wel lekker en dat levert weer publi citeit op, maar het verhaal is wel uit zijn verband gerukt. Buschauffeurs en trambestuur ders die de gehele dag in het 'cir cus randstad' hun werk doen zijn professionele werknemers die ondanks de toenemende agressie en werkdruk, gewoon doen waar ze voor ingehuurd zijn, namelijk passagiers veilig van A naar B vervoeren. Het schiet mij dan in het verkeerde keelgat dat de sug gestie geopperd wordt dat het 'Wachten op de eerste dode' ex clusief door een aanstormende bus zou worden gerealiseerd. Waar Dennis van de Berg de fout in gaat, is dat hij geen verstand heeft van openbaar vervoer, een ericht voor lezers en adverteerders KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier SCHIEDAM Inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag verzorgd door het Kamerkoor 'One More Voice', Hellevoetsluis onder leiding van Willem Chr. Meijboom met or gelbegeleiding op zowel het hoofd- als het koororgel. Op het repertoire staan adventsliederen, werken van Albert Klerk, Swee- linck, Schütz en Handel (het be kende 'Hallelujah'). In de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) zijn er op zondag kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, voorganger is student A. Huijgen. Op Eerste Kerstdag zijn er om 9.30 en 16.30 uur diensten, waarin ds. W. van Sorge voorgaat. Op tweede Kerstdag is er om 10.00 uur Kerstfeest voor en met de kinderen. In de Sint Jan de Doper - Visita- tiekerk, Mgr. Nolenslaan 99, staan dit weekend de vieringen in het teken van de laatste ad ventszondag. Zaterdag 17.00 uur met muzikale begeleiding door Jurriaan Go- vaart en zondag 10.30 uur met de Cantorij onder leiding Wim van der Steen. Kerstvieringen op woensdagavond 24 december te 21.00 uur met het koor Laus Deo en op eerste kerstdag om 10.30 uur met de Cantorij. Beide vie ringen worden voorgegaan door Pater Leo de Jong O.P. De Evangelisch Lutersche Kerk, Lange Nieuwstraat 219 houdt diensten op 14 december voor ganger Ds. A. Karreman, 21 de cember voorganger Eerw. Heer J. de Waard, 25 december voorgan ger Ds. T. Zevenbergen, 28 de cember voorganger Eerw. Heer J. de Waard, aanvang diensten 10 uur. In de Graauwe Hengst, Lange Haven 28 donderdag speelt de band Freaked, Rock, Blues en Funky. Vrijdag is er weer een cross-over-concert van X-Chan- ge- Dit keer met NL. Mundo en DJ Mosje. Zaterdag Stacey een rock band. Dinsdag 23 december is er de jamsessie. Zaterdag 27 de cember spelen de Cenobites en The Manor Freaks psycho-billy. Zondag 28 december de allerlaat ste zondag kan het anders voor de laatste keer met Martijn. Dins dag 30 december een jamsessie. Woensdag 31 december is podi umcafé 'De Graauwe Hengst' ge sloten tot na middernacht. Donderdag 1 januari 2004 is "het café weer geopend vanaf 00.15 uur nieuwjaarsfeest. Diefstal Inmiddels is iedere Schiedamse winkelier in het bezit van een diefstalformulier en een handlei ding voor het invullen daarvan. Als een dief nu in de kraag wordt gegrepen vult de winkelier zelf of de politie de gegevens in en kan aangifte op het politiebureau achterwege blijven. Naast het terugdringen van de winkelcriminaliteit staat voor 2004 een intergraal werkplan op stapel, waarin tramcontroles, zakkenrollerij, inbraakpreventie en schoon, heel en veilig de bo ventoon voeren. Ook zal meer politie worden ingezet bij ope nings- en sluitingstijden van on der meer winkels. Voor dit zoge naamde COPS-project werd een poster ontworpen met de tekst 'wij letten op de boeven'. Het is de bedoeling dat het affiche wordt opgehangen in etalages en dat dit bij potentiële wetsovertre ders de bellen doet rinkelen. SCHIEDAM - In de heemtuin van 't Hoeflbad in het Beatrixpark wordt op vrijdag 26 december een Kerstspeurtocht voor het hele gezin gehouden. Zowel in de bomen op de kinderboerderij als in de heemtuin worden grote houten kerstballen opgehangen met daarop een opdracht en of natuurvraag. De speurtocht begint om 13.30 uur bij het 'Piet van Milerf' en eindigt weer op hetzelfde erf om circa 15.00 uur. De Kerstman heeft na afloop van de speurtocht voor alle deelne mers een warme beker met chocolademelk klaarstaan. Deelname is gratis. De heemtuin en kinderboerderij zijn op eerste en tweede kerstdag en Nieuwjaarsdag op de normale tijden geopend: kinderboerderij van dinsdag tot en met zondag van 10.00 tot 17.00 uur en de heemtuin dagelijks van 9.00 uur tot 16.00 uur. SERVICE POINT FIAT/ALFA ROMEO Van OUDSHER Het adres voor onderhoud en reparatie van FIAT en ALFA ROMEO 's-Gravelandseweg 262, Schiedam, tel.: 010-4622912 tram kan nooit een bus inhalen en een bus haalt nooit een tram in op de Broersvest. Zeker niet op de Broersvest waar ook geen hoge snelheden gehaald kunnen wor den, onder andere omdat de situ atie zich daar niet voor leent en er een aantal haltes op het 'circuit' aanwezig zijn die deze handels wijze verhinderen. Ook RET-personeel heeft onder vonden dat de situatie op de Broersvest niet duidelijk en niet altijd veilig is, maar daar antici peer je op. Het gaat mij te ver om het verhaal op te hangen aan de medewerkers van het openbaar vervoer, de situatie op de Broers vest is onduidelijk en onveilig, laten we dit met elkaar aanpak ken in plaats van een beroeps groep aan de paal te nagelen. Traditioneel bieden wij als plezierig extraatje, een kado-cheque aan, om de feestdagen een extra feestelijk tintje te geven. Bij besteding van een aankoopwaarde vanaf 75.00 euro, ontvangt u een kado-cheque ter waarde van 10% van het bestede bedrag. Deze cheques doen wij u cadeau tot 31 december 2003 en ze behouden hun waarde, voor verrekening met een nieuw te besteden bedrag. QfUioe/iefr Broersvest 68-70 3112 DG Schiedam k HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 17 DECEMBER 2003 51 - 1440 Wegener hus-aan-huiskrant en verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten b.v., regio Groot Rotterdam, behoren de tot Wegener N.V. REGIOKANTOOR: Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: (010) 4.344.022 Telefax (010) 4.602.727 Kantooruren: 8.30 - 17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) ADVERTENTIEVERKOOP: R. Spierings, 06 24921359 H. Tilmans 06 14935027 Bladmanager: C. Vijfvinkel REDACTIE: Tel. (010) 4455599 Fax: (010) 4600.205 E-mail (alleen voor tekst): redactie.ns@whk.wegener.nl Eindredactie: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit HOOFDKANTOOR: Wegener Huis-aan-huiskranten Regio Groot Rotterdam, Prins Plendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980, 3000 BZ Rotterdam Telefoon: (010)4.699.911 Fax: (010) 4699.362 Duo's: DIRECTIE: W. van der Steen HOOFD REDACTIE: Jan Sieben BEZORGING: Interlanden B.V. Bezorgklachten: NS Aanpak winkelcriminaliteit succes NansWolters ItlHICINtfg In verband met Kerstmis en Nieuwjaarsdag is IRAD0 op donderdag 25-, vrijdag 26-, zaterdag 27 december en donderdag 1 januari gesloten. De dienstverlening rond die dagen is als volgt: Inzamelen huisvuil (restafval) huisvuil in zakken: maandag 29 december ipv donderdag 25 december dinsdag 30 december ipv vrijdag 26 december maandag 5 januari ipv donderdag 1 januari huisvuil in minicantainers: woensdag 24 december ipv donderdag 25 december maandag 29 december ipv vrijdag 26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari De mini-containers op deze ophaaldagen uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. huisvuil in verzamelcontainers: zaterdag 27 december ipv donderdag 25-26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari Afval Apart Punten (AAP-en) De Afval Apart Punten worden op woensdag 24-, zaterdag 27- en dinsdag 30 december extra geledigd. In verband met de jaarwisseling zullen alle Afval Apart Punten in Schiedam op woensdag 31 december en donderdag 1 januari dicht zijn. U kunt op deze dagen geen oud papier, glas, textiel en kleine elektrische apparaten kwijt. Warenmarkt centrum Op vrijdag 26 december komt de warenmarkt in het centrum te vervallen. Afvalbrengstatian Tijdens de feestdagen maar ook op zaterdag 27 december is het afvalbrengstation aan de Van Heekstraat gesloten. Uw kerstbamen na de feestdagen Tips om uw kerstboom kwijt te kunnen: zelf verkleinen en in uw GFT container meegeven aan de vuilnisman brengen naar het afvalbrengstation Opruimen vuurwerkrestanten Op donderdag 1 januari zullen IRAD0 medewerkers samen met u een begin maken met het opruimen van vuurwerkrestanten. Ook brandplekken die een gevaar vormen voor het verkeer worden die dag opgeruimd. IRADO wenst u prettige feestdagen en een schoon 2004. NV IRA00 Van Heekstraat 15, 3125 BN Schiedam. Telefoon 262 1000 E-mail: info@irado.nl Onderdeel van de ONS Groep De winkelcriminaliteit is teruggedrongen in de Hof van Spaland door de gezamenlijke aanpak van politie en winkeliers. FOTO: Mirjam van der Hoek In verband met de feestdagen verschijnt Het Nieuwe Stads blad in week 52 en week 1 op dinsdag i.p.v. op woensdag. De advertentiesluittijden (GA en IM) zijn voor week 52 op maandag 22 december om 10.00 uur en voor week 1 op maandag 29 december om 10.00 uur. Voor informatie over Duo's kunt u contact opnemen met één van onze medewerkers op telefoonnr. (010) 469 94 04. Op 24 en 31 december sluiten onze kantoren om 16.00 uur. Directie en medewerkers wensen u prettige feestdagen toe! ujegener huts-aan-hulskranten Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Dick den Boer, voorzitter OC- Exploitatie RET u kunt uw grofvuil brengen naar het afvalbrengstation in Schiedam. U kunt ook een telefonische afspraak maken: 262 1000 of via internet www.irado.nl «4

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 3