Stadswinkel: 246 54 57 Geme IJspret op Stationsplein Binnensta Informatie nodig? Levende Kerststal op Stadserf Dienstverlening IRADO rond feestdagen Vantif maandajj 15 december: Routewijziging buslijn 51 en55 Komt u in aanmerking voor de Langdurigheidstoeslag ti|D| Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam WET MILIEUBEHEER Nipiiw infnrmatipnummpr V. Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl WET MILIEUBEHEER Zodra het weer het toelaat (het moet dan niet zoveel regenen) kan iedereen genieten van onvervalste ijspret op het Stationsplein. Liefhebbers van jong tot oud kunnen daar de gladde ijzers onderbinden op de Schieveste Schaatsbaan. - - .vLi PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK CC ■"'^Jïeudienst Rijn^0/Jrf ONTWERPBESCHIKKING Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) kunnen veroorzaken, kunnen op grond Deze vergunning moet in veel gevallen worden aangevraagd bij de gemeente. De procedu re voor het behandelen van de aanvraag bestaat uit twee stappen: het opstellen van een ontwerp van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het verlenen van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 3 oktober 2003 een aanvraag om vergunning op grond van de Wet milieubeheer ontvangen. Het gaat om een aanvraag van Techno Chemie B.V. om een revisievergunning voor een groothandel in reinigingsmidde len en verven aan de Nijverheidstraat 18 te Schiedam. Aanleiding van de aanvraag is de uitbreiding van de opslag van gevaarlijke stoffen alsmede een verdere actualisering van de huidige vergunning uit 1990. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben het voornemen de gevraagde vergunning te verlenen. Aan de vergunning zullen voorschriften worden verbonden ter bescherming van het milieu. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking, de aanvraag en de overige van belang zijnde stukken van 17 december 2003 tot en met 13 januari 2004 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien: Het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond (DCMR), 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Gemeentewerken Rotterdam, afdeling Milieubeleid Rotterdam, Europointcomplex toren III, kamer 562, Galvanistraat 15 te Rotterdam; Na telefonische afspraak kunnen de stukken gedurende deze periode ook buiten kantoor uren worden ingezien in het kantoor van de DCMR, telefoonnummer: (010) 246 86 21. Na bovengenoemde periode is inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Wanneer u bedenkingen hebt over de inhoud van de ontwerpbeschikking, kunt u deze tot en met 13 januari 2004 schriftelijk kenbaar maken aan burgemeester en wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u hierom, bij voorkeur in een aparte brief, vraagt. Als u behoefte hebt aan een gedachtewisseling over het ontwerp van de beschikking, kunt u daarom telefonisch bij de DCMR verzoeken. Tijdens deze bijeenkomst kunt u ook mondeling gemotiveerde bedenkingen inbrengen. Een verzoek om een gedachtewisseling kan tot uiterlijk één week voor het einde van de inzage termijn worden gedaan. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Dit is ook mogelijk als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet verweten kan worden dat u geen bedenkingen hebt-ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Inlichtingen Voor informatie over de aanvraag en de ontwerpbeschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR (telefoonnummer: (010) 246 83 40). Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (telefoonnummer: (010) 246 86 21). Projectnummer: 316273 *Wieud.enst Rijnn,0n<J ONTWERPBESCHIKKING ARTIKEL 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de vergunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrekking van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 24 november 2003 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ont vangen. Het gaat om een verzoek van Connexxion Taxi Services voor het intrekken van de op 12 oktober 1994 en de op 2 januari 1997 verleende vergunningen voor de inrich ting aan de 's-Gravelandseweg 408 te Schiedam. Inzage U kunt de ontwerpbeschikking en de overige van belang zijnde stukken van 17 december 2003 tot en met 30 december 2003 op werkdagen van 08.30 uur tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien bij het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010) 246 86 21 kan in de bovengenoemde periode de ontwerpbeschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Na bovengenoemde periode is, tot en met de termijn waarbinnen beroep kan worden ingesteld tegen de beschikking, inzage van de stukken mogelijk in het kantoor van de DCMR. Bedenkingen Schriftelijke bedenkingen kunt u tot en met 30 december 2003 indienen bij Burge meester en Wethouders van Schiedam, p/a DCMR Milieudienst Rijnmond, Postbus 843, 3100 AV Schiedam. Uw persoonlijke gegevens worden niet bekendgemaakt als u daarom in een aparte brief bij de van persoonlijke gegevens ontdane bedenkingen vraagt. U kunt te zijner tijd alleen beroep tegen de beschikking instellen als u bedenkingen hebt ingebracht tegen de ontwerpbeschikking, of als u kunt aantonen dat u redelijkerwijs niet tot het inbrengen van bedenkingen in staat bent geweest. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 83 40. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR, telefoonnummer (010) 246 86 21. Projectnummer: 309403 Snel antwoord op veel gestelde vragen; daarvoor is het nieuwe informatienummer van de-gemeentelijke Stadswinkel speciaal bedoeld. Dit betekent een verbetering van de telefonische bereikbaarheid en de dienstverlening aan het publiek. Het informatienummer is alleen bedoeld voor vragen aan de STADSWINKEL over: Openingstijden Stadswinkel Prijzen van de Stadswinkelprodukten Allerhande Burgerzaken Paspoorten en Identiteitskaarten Rijbewijzen Alle Uittreksels Evenementenvergunningen Voor alle overige vragen kan men nog steeds terecht bij de infobalie van het Gemeentelijk Informatiepunt: telefoonnummer (oio) 246 5304 (ook bereikbaar via e-mail info@schiedam.nl) of het algemene nummer van de gemeente Schiedam (010) 246 55 55 G emeenteb ericht en iiasii Er zal tot 4 januari van alles te doen zijn op het Stationsplein. Zo komt Bob de Bouwer schaatsen, is er regelmatig disco en worden de kleinsten geschminkt. Toegang tot de baan kost 2,-; schaatsen huren kost ook 2,-. Openingstijden buiten de kerstvakantie dagelijks van 15.00 tot 21.00 uur. Openingstijden in de kerstvakantie van 10.00 tot 21.00 uur (op vrijdag en zaterdag tot 22.00 uur). Op Kerstavond is de baan open tot 17.00 uur; 1ste Kerstdag van 13.00 tot 17.00 uur; 2de Kerstdag van 100.00 tot 17.00 uur; Oudejaarsavond tot 17.00 uur en Nieuwjaarsdag van 13.00 tot 17.00 uur. Programma en openingstijden zijn ook te vinden op het bord bij de baan. Een levende Kerststal met burgemeester Scheeres als één van de drie wijzen, kraampjes met glühwein en warme chocolademelk en zangkoren die kerst liederen ten gehore brengen: dat zijn de ingrediënten voor een sfeervol kerstevenement op het Stadserf op (koop)zondag 21 december. Alle reden voor een bezoek aan een extra feeste lijke Schiedamse binnenstad. De levende Kerststal is tussen 15.00 uur en 19.00 uur te bewonderen. De forse stal, zo'n zeven meter breed en fraai aan gekleed, staat opgesteld aan de kant van de Liduina Basiliek en vormt het passende decor voor het bekende tafereel waarin echte dieren en personen zullen figureren. Van 15.00 uur tot 16.30 uur zorgen schoolkinderen van verschillende Schiedamse basisscholen voor de gekos tumeerde bezetting. Van 16.30 uur tot 17.30 uur geven bekende Schiedammers acte de présence, waarbij burgemeester Reinier Scheeres, Chris Coppcns en John van Gestel als de drie wijzen zullen optreden en Karin van Dreven, directeur bestuurder van Woonplus als Maria zal acteren. Tenslotte, van 17.30 tot 19.00 uur, zijn 'gewone' Schiedammers en Schiedamse ambtenaren in de stal aanwe zig. Pastoor Vismans is met deze activiteit op het Stadserf uiteraard bijzonder ingeno men en zal begin en einde van de kerststal markeren door het luiden van de klokken. Bovendien is de Liduina Basiliek geopend voor het publiek. Omwonenden zijn gevraagd om bij te dragen aan de kerstsfeer door de ramen te voorzien van passende verlichting. Op het Stadserf zullen verschillende koren optreden, waaronder het jeugdzangkoor Reuze Leuk, dat moderne kerstliedjes zal zingen. Kraampjes zijn opgesteld waar glühwein en warme chocolademelk kan worden verkregen. De centrumwinkeliers feven hun klanten daarvoor bonnen cadeau, ledewerkers van het bedrijfsrestaurant van het Stadskantoor gaan rond met gratis kerstbrood, beschikbaar gesteld door bakkerij De Jong. Behalve voor de festiviteiten op het Stadserf en het doen van uw kerstinkopen kunt u die dag genieten van allerlei andere activiteiten in de Schiedamse binnenstad. Zo kunt u sportief bezig zijn op de ijsbaan op het Stationsplein en kunt u in verschillende expositieruimten terecht voor de Last minu te X-mas Art Shopping. De kerststal op het Stadserf zal worden geo pend en afgesloten door wethouder binnen stad Ton de Swart. De Gemeente Schiedam (de afdeling Grond en Economische Ontwikkeling) en Woonplus zijn de initia tiefnemers van dit unieke evenement. Hiermee willen de partijen, die op tal van fronten samenwerken om de stad een impuls te geven, deze keer een heel bijzondere bij drage leveren aan de vialisering van de stad. In verband met Kerstmis en Nieuwjaars dag is IRADO op donderdag 25, vrijdag 26, zaterdag 27 december en donderdag 1 januari gesloten. De dienstverlening rond die dagen is als volgt: Inzamelen huisvuil (restafval) Huisvuil in zakken: maandag 29 december ipv donderdag 25 december dinsdag 30 december ipv vrijdag 26 december maandag 5 januari ipv donderdag 1 januari Huisvuil in minicontainers: woensdag 24 december ipv donderdag 25 december maandag 29 december ipv vrijdag 26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari De mini-containers op deze ophaaldagen uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Huisvuil in verzamelcontainers: zaterdag 27 december ipv donderdag 25-26 december vrijdag 2 januari ipv donderdag 1 januari 1 Ap; De Afval Apart Punten worden op Afval Apart Punten AAP-en) Apart woensdag 24, zaterdag 27 en dinsdag 30 december extra geledigd. In verband met de jaarwisseling zullen alle Afval Apart Punten in Schiedam op woensdag 31 december en donderdag 1 januari dicht zijn. U kunt op deze dagen geen oud papier, glas, textiel en kleine elektrische apparaten kwijt. Warenmarkt centrum Op vrijdag 26 december komt de waren markt in het centrum te vervallen. AfValbrengstation Tijdens de feestdagen maar ook op zaterdag 27 december is het AfValbrengstation aan de Van Heekstraat gesloten. Kerstbomen na de feestdagen Tips om uw kerstboom kwijt te kunnen: zelf verkleinen en in uw GFT-container meegeven aan de vuilnisman brengen naar het AfValbrengstation Opruimen vuurwerkrestanten Op donderdag 1 januari zullen IRADO medewerkers samen met u een begin maken met het opruimen van vuurwerkrestanten. Ook brandplekken die een gevaar vormen voor het verkeer worden die dag opgeruimd. IRADO wenst u prettige feestdagen en een schoon 2004. irado Vanaf maandag 15 december 2003 veranderen de routes van buslijnen 51 en 55. De route van buslijn 51 wordt uitgebreid, omdat de Connexxion-lijn 125 per die datum in Schiedam vervalt. Buslijn 55 uit Vlaardingen rijdt vanaf 15 december tot aan Station Schiedam Centrum. Route buslijn 51 Vanaf Station Schiedam Centrum rijdt de bus via het Broersvest naar de Koemarkt, Oranjeboomstraat, Burgermeester Knappertlaan, Aleidastraat, Vlaardingerdijk, Nieuwe Damlaan en Station Nieuwland. Vervolgens rijdt de bus de gebruikelijke route naar het Vlietlandziekenhuis in Vlaardingen (Holyziekenhuis). Op de Burgermeester Knappertlaan in Schiedam stopt lijn 51 ook bij het Vlietland ziekenhuis (Schielandziekenhuis). Route buslijn 55 Buslijn 55 wordt ingekort. Dit betekent dat de bus de gebruikelijke route rijdt tot Station Schiedam Centrum. De route via de Horvathweg, Beukelsweg, Beukelsdijk, Henegouwerplein naar Rotterdam Centraal Station vervalt. Reizigers met een bestemming op dit vervallen deel kunnen op Station Schiedam Centrum overstappen op buslijn 38. Het kabinet heeft aan de gemeenten, extra financiële middelen ter beschikking gesteld voor de financiële ondersteuning van langdurige minima zonder arbeids marktperspectief. Deze extra middelen stelt de gemeente in staat om langdurige minima in 2003 een éénmalige uitkering te verstrekken. Voor wie? Voor alle mensen in de leeftijd van 23 tot 65 jaar die, tussen 1 juli 1998 tot 1 juli 2003 een inkomen hebben gehad op minimumniveau. In deze periode mag er geen sprake zijn van inkomen uit arbeid. Voor gehuwden geldt dat zij beiden gedurende bovenstaande periode geen inkomsten uit arbeid mogen hebben ontvangen en beiden, op 1 juli 2003, jonger zijn dan 65 jaar. Hoe hoog is de éénmalige uitkering? De hoogte van de langdurigheidstoeslag kan verschillen per doelgroep, en is voor gezinnen 200 alleenstaande ouders 180 alleenstaanden 140 Hoe aan te vragen? Mensen met een Abw, Ioaw of een Ioaz uitkering, die verstrekt wordt door de afdeling Inkomen van de Gemeente hoeven niets te doen. Als zij aan de criteria voldoen ontvangen zij het geld automatisch op de rekening. Ook krijgen zij een brief met uitleg over de langdurigheidstoeslag Degene die geen uitkering ontvangen van de afdeling Inkomen, maar wel gedurende tenminste vijf jaar een inkomen op het bijstandsniveau hebben kunnen aanspraak maken op de.langdurigheidstoeslag. Hoe aanvragen? Als u denkt dat u in aanmerking komt voor de langdurigheidstoeslag kunt u een aanvraag formulier langdurigheidstoeslag halen bij de afdeling Inkomen, 's Gravelandseweg 567 te Schiedam of bij de Stadswinkel op het Stadserf 1U kunt het formulier ook downloaden via de gemeentelijke website www.schiedam.nl, onder "nieuws en activiteiten". Let op! Het formulier en de bijgevoegde bewijsstukken moeten uiterlijk 31 december 2003 inge leverd zijn bij de afdeling Inkomen van de Gemeente Schiedam. 1 v

Het Nieuwe Stadsblad | 2003 | | pagina 8