Olga Zuiderhoek speelt Herman Heijermans Maarten Wuister wint na ziekte van Pfeiffer Winnaars kraslotenactie Sportagenda Tafeltennis-international eerste grote evenement in sportzaal Dr. Kuyperlaan ODI verliest van Luctor John van Baarle wint toernooi Veteranen bij SWSMC Mantelzorguur Marathonweg mogelijk onder de spoorlijn door John de Wolf: nog twee jaar SVVSMC Gerard S.Verver HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 JANUARI 2004 SCHIEDAM 2- 1441 SCHIEDAM-John'de Wolf blijft nog twee jaar bij hoofdklas ser SVVSMC. Dat is hij met de clubleiding overeengekomen. Zijn contract zou aan het einde van dit seizoen aflopen en is nu verlengd tot 30 juni 2006. VVK's John Schuurhuizen kan onvoorwaardelijk op de steun van het bestuur rekening. Dat blijkt uit de mededeling, dat hij zijn verbintenis met de zaterdag club verlengd heeft. De positie van de trainer stond in november vooral bij de 'socio's' ter discus sie na een povere competitiestart van de hoofdmacht. In Sportpark Kethel houden Wim van Baarle (assistent-trainer) en Paul Erfte- meijer (tweede trainer) het na dit seizoen wel voor gezien. Bij Ex- celsior'20 vertrekt technisch co ördinator Paul de Roos. SVDPW maakt het seizoen af zonder trai ner Fred Rijnenberg, die in Har- ga aan zijn eerste seizoen bezig was en na vijf maanden al af haakt. SCHIEDAM - ODI is er niet in geslaagd om het Zeeuwse Luctor met lege handen huiswaarts te sturen. Sterker, de tegenstander waste de Schiedamse korfballers de oren. De ploeg van trainer Gerrit Verwaal werd al snel op achterstand gezet en bleef daarna de gehele wedstrijd achter de fei ten aangelopen. Luctor schoot bijna alles raak en ODI werkte zich flink in het zweet om de schade zo klein mogelijk te hou den. Dat alles zorgde voor een ruststand van 11-16 wat normaal een (enigszins acceptabele) eind uitslag zou kunnen zijn. De Zeeuwen hadden echter geen mededogen en liepen in de twee de helft uit naar een 14-22 zege. Voor ODI scoorden: Remco Zaaijer (6), Nico van Otterloo(4), Wijnand van Grootveld(2), Wil- ma Ragasa en Annelies Docter. SCHIEDAM - John van Baarle heeft het Oliebollentoernooi van de Schaakvereniging Groenoord op zijn naam geschreven. Daar mee toondc-hij zich de beste van de bijna honderd deelnemers. Van heinde en verre waren de schaakliefhebbers naar Boerderij Landvreugd gekomen om daar deel te nemen aan het jaarlijkse en ditmaal 29e editie van het toernooi. Na een kwalificatieron de van zes partijen werden de schakers ingedeeld in veertien fi- nalegroepen. In de kroongroep behaalde John van Baarle (voor het laatst winnaar in 1988) na een hevige strijd de eerste plaats. Tweede werd Michiel Blok, die in 1993 won en derde Eric Both (winnaar in 1998). De overige prijswinnaars: M. Pluijmert (groep 2), S. Blok (groep 3), Ron Burgerhout (groep 4), F.van der Blom (groep 5), B.Spierings (groep 6), R.Damhuis (groep 7), M. Blok (groep 8), I. Tuin (groep 9), M. Renssen (groep 10), P. Plaisier (groep 11), 1J. Krab bendam (groep 12), M. Fabbro (groep 13) en 1. J. Keijzer (groep 14). Groenoord-voorzitter Mar cel Dirks reikte de prijzen uit en meldde dat het 30e toernooi op dinsdag 28 december 2004 zal plaatsvinden. SCHIEDAM - SVVSMC houdt op zondag 23 mei voor de tiende maal het oud-eerste-elftallentoer- nooi, waarbij het accent vooral ligt op de deelname van clubs, die niet meer bestaan of zijn ge fuseerd. Het toernooi zelf is ooit gestart als onderdeel van de jubi leumviering van het toen 75-jari- ge SMC (SFC/Martinit-combina- tie). Dit jaar staat het in het teken van het eeuwfeest van SVVSMC. Het nu van de fusie club deel uitmakende SVV werd in 1904 opgericht. De organisa toren hebben onlangs inschrijf formulieren verzonden aan po tentiële deelnemers. Voor meer informatie kan men terecht bij Aad Gudde, tel. 010-4353378. SCHIEDAM - Mantelzorgcon sulent Marineke van Slagmaat houdt op woensdag 14 januari het maandelijkse spreekuur van 10.00 tot 12.00 uur in de Stads- winkel. Mantelzorgers kunnen hier te recht voor informatie en advies of om een afspraak-te maken met de mantelzorgconsulent. Telefo nisch contact opnemen kan ook, van maandag tot en met woens dag van 9.00 tot 12.00 uur via tel. 06-516 94 096. SCHIEDAM - Het Theater aan de Schie heeft voor de komende week weer diverse voorstellingen op het programma staan. De Stichting Internationale Ope ra Producties presenteert op vrij dag 9 januari de operette Die Fle- dermaus van Johann Strauss. Het Tsjechische Muziektheater Usti brengt deze operette in een ge heel nieuwe uitvoering. De so listencast bestaat uit Nederlandse en Duitse zangers, waaronder Andre Post, Serena Jansen, Je roen Manders en Annemarie Kre- mer. De voorstelling wordt in het Duits gezongen, maar wordt Nederlands boventiteld. Die Fledermaus ging in première in 1874 en de titel (De Vleer muis) slaat op het masker dat de hoofdpersoon baron Eisenstein draagt tijdens een gemaskerd bal. Vanwege een kleine overtreding is hij veroordeeld tot de gevange nis. Maar hij weet de politie te misleiden en gaat naar een ge maskerd bal. Daar flirt hij met een vrouw die vermomd is als een Hongaarse gravin, niet we tende dat het zijn echtgenote is. De Jtaron wisselt van vermom ming en de verwarring heerst alom. Rob Urgert Wegens grote belangstelling is de voorstelling van Rob Urgert 'Ge luk is Gelul met een K' op dins dag 13 januari verplaatst van een kleine zaalopstelling naar de gro te zaal. Dit heeft tot gevolg dat er extra kaarten beschikbaar zijn gekomen. Rob Urgert staat voor het eerst in Schiedam. Cabaretier Rob Urgert houdt van exclusiviteit. Onder het motto: een talkshow presenteren op de tv kan altijd nog, maakt hij grap pig en beeldend theater. Gewa pend met louter woorden rekent hij af met de meest hardnekkige trauma's en misverstanden. Geen zee gaat hem te hoog. Geen brug is hem te ver. En als hij had kun nen zingen dan had hij dat ook gedaan. Olga Zuiderhoek In De meid (1905), een zwarte komedie van Herman Heijer mans, chanteert een dienstmeid haar mevrouw met een geheim dat deze voor haar man verbor gen houdt. Olga Zuiderhoek speelt de meid en Ria Eimers is afwisselend de zus van de meid, de tante van mevrouw en natuur lijk mevrouw, die het bloed van de meid wel kan drinken. Na De meid spelen zij nog Heijermans' Kwelling 1906), een dialoog tus sen een ouder echtpaar (waarvan de man blind is) over een onuit gesproken liefde die tussen hen in staat. Zuiderhoek en Eimers speelden De meid al rond kerst mis 2001 in een klein circuit. Het oorspronkelijk voor zes acteurs geschreven stuk speelden zij in een gewaagde bewerking met z'n tweeën. Met Kwelling erbij bren gen zij op woensdag 14 januari een complete Heijermansavond. voor woensdag 7 tot en met dinsdag 13 januari VOETBAL (oefen) - zaterdag: BVCB-PPSC( 14.30 uur), Deltasport- Gravenzande SV( 14.30 uur), Deltasport (combinatie l/2)-Cion( 12.30 uur), DVO'32-Egelantier Boys(14.30 uur), Vierhouten-VFC, Zuid- land-Zwaluwen( 14.30 uur). Zondag: RKSVM-Hermes DVS( 14.00 uur). Dinsdag: Victoria'04/zo-Poortugaal( 19.30 uur), RKWIK-DRGS (19.30 uur veld hockeyclub Pollux), Doto-Zwaluwen(20.00 uur). Woensdag: Spaland-MSV'71(19.30 uur). ZAALVOETBAL: woensdag Semper Altius-PPSC; vrijdag Bakke- nes-HBSS; maandag Rotterdam Sportcentrum West 20.00 uur Spa- land-HBSS 2, Schiedam Margriethal 20.00 uur RKWIK-Tutor 7, 21.00 uur PPSC-Noordzee, 22.00 uur HBSS-RKDEO, 22.00 uur Her mes DVS-Transvalia; woensdag Serajevo-MSV'71. HANDBAL: zaterdag Hermes-Ventura(h); zondag Mountain Stars- Ventura(da),14.10 HVL-Hollandiaan(da), Ventura 2-Hollandiaan(h), 14.50 Quintus 3-WIK(h), Savosa-Unitas(h), Vlaardingen Westwijkhal 12.30 uur DWS-Loreal(da), 14.00 uur DWS-Snelwiek(h). KORFBAL: zaterdag Weidevogels-ODO, Korbis Oranje Nassau, Maassluis Olympiahal 17.15 uur Maassluis-HKC, Vlaardingen West wijkhal 17.35 uur Spoirit-Luctor; zondag Ten Donck-Harga, Vlaardin gen Westwijkhal 15.45 uur KVV/Ridderhof-OZC. TAFELTENNIS: dinsdag sportzaal Dr.Kuyperlaan 18.30 uur Neder land-Rusland. VOLLEYBAL: vrijdag Vlaardingen Westwijkhal 20.00 uur Holy- Benevia 6(da); zaterdag Martinus 2-Rijnmond(da), Intermezzo-Ho- ly(h), Vlaardingen De Vijfsluizen 16.30 uur Move-Futora 2(h). Berichten voor de sportredactie kunnen tot maandag 20.00 uur wor den aangeleverd per e-mail (regiosport@hetnet.nl) Of fax (010- 5913733). Het postadres is: Het Nieuwe Stadsblad, Fransenstrat 14, 3131 CC Vlaardingen of Van Beethovenlaan 4, 3144 AS Maassluis. SCHIEDAM - De jonge bokser Maarten Wuister heeft in het afgelopen jaar onge merkt de ziekte van Pfeiffer onder de leden gehad. Het ongerief werd in november door een arts vastgesteld na het boksen van een onbe slist geëindigde wed strijd in Poortugaal. Recent bleek hij geen last meer van de ziek te te hebben: in Zutphen haalde de MesaSport-pugilist uit naar de Brabander Berry van Lierop en won op punten. Ook won hij de stijlprijs. Beide boksers waren gebrand op een overwin ning. Wuister wilde laten zien, dat hij weer volledig hersteld was. Van Lierop had echter de betere papieren, omdat hij aan zijn elfde partij begon terwijl de Schiedammer zijn vierde partij bokste. De partij begon met felle slagenwisselingen. Door de felheid raakte de twee regelmatig in de clinch waardoor de scheidsrechter moest ingrijpen. Wuister liet zich echter niet uit balans brengen, hield het hoofd koel en wist de eerste ronde met een kleine voorspong op zijn naam te zet ten. In de tweede ronde probeert hij heel wijselijk zijn tegenstander, die constant op hem af stormde, van hem af te houden met opstoten, die soms mooi doorkwamen. De schermutselingen, die daarna volg den gingen gelijk op. In de derde ronde kreeg Wuister uit zijn hoek de opdracht om een versnelling hoger te gaan stoten. Deze opdracht was niet tegen dovemansoren gezegd. Het leverde hem een kleine voor sprong en uiteindelijk de eindoverwinning op. Wuister, die zoals gewoonlijk zelf niet geheel tevreden was, won met 58-59. De stijl- prijs, die wordt uitgereikt aan de bokser met de mooiste stijl moet, zo vindt het MesaSport-begeleidingsteam, vooral worden gezien als een aanmoedigingsprijs. SCHIEDAM - De prijswinnaars van de kraslotenactie, die georgani seerd was door middenstanders in Schiedam-Zuid, zijn bekend. Maandag werden de winnaars bij elkaar geroepen en kregen zij hun gewonnen prijzen uitgereikt door het bestuur van de winkeliersvere niging. De winnaars zijn getrokken onder de inzenders van de kraslo ten waar geen prijs op was gevallen. De winnaars zijn: de families Schuurman-Hess, Jacobs, Tettero, fami lie Jerdamski en Karin den Hartog. Zij krijgen elk een waardecheque ter waarde van 100 euro. SCHIEDAM - Erop of eron der. Zo ongeveer luidt de opdracht voor de Nederlandse tafeltennis- internationals, die op dins dag 13 januari in Schiedam tegen Rusland spelen. De wedstrijd is de derde uit een reeks van zes kwalicatie- wedstrijden voor het Europees kampioenschap, dat in 2005 in het Deense Aarhus wordt gehouden. In de groep van Oranje speelt naast Rusland ook Engeland en Duitsland. Nederland begon slecht aan het Europese karwei. De mannen van bondscoach Pie- ke Franssen zijn na twee kwalifi catie-wedstrijden namelijk nog puntloos. In en tegen Duitsland ging het trio onderuit met 3-0. Daarna werd in het Brabantse Oss de thuiswedstrijd tegen de Britten verloren: 1-3. Om op het EK in de eerste divisie uit te mogen komen, dient het Nederlands team te eindigen bij de eerste drie. De nummer vier degradeert naar de tweede divi sie. Nederland staat momenteel op de laatste plaats met twee ver- liespartijen. Duitsland en Enge land hebben beide een wedstrijd gewonnen en een wedstrijd verlo ren. De Russen wonnen met 3-0 van Duitsland en Engeland en voeren de ranglijst aan. In de poule werd zowel een thuis- als een uitwedstrijd gespeeld. Franssen heeft vier spelers gese lecteerd: Trinko Keen, Danny Heister, Michiel Janssen en Bar ry Wijers. Drie van de vier spe lers komen in actie. Het Russi sche team bestaat uit: Alexei Smirnov, Fedor Kuzmin en Dimi- tri Mazunov. De Russische bondscoach is Yuri Volochkov. Interland De wedstrijd is door de tafelten nisverenigingen Brandersstad en NOAD naar Schiedam gehaald. Beide clubs hebben al vele malen getracht een interland naar hun thuisbasis te halen. Dat is eerder nooit gelukt. Nu dus wel en daar op is men beretrots. Het duel is het eerste echt grote tot de ver beelding sprekende evenement na de verhuizing vanuit de Ko renbeurs, dat jarenlang aan beide verenigingen onderdak bood, naar de sportzaal aan de Dr. Kuy perlaan. Het duel begint om 18.30 uur. Kaarten kosten 5 euro en voor jongeren t/m 14 jaar 3 euro). In de voorverkoop zijn deze entree- kaarten (zo lang de voorraad strekt) van maandag t/m vrijdag tussen 20 en 23 uur verkrijgbaar in de speelzaal. Ook kan men tij dens de openingsuren terecht bij Ijzerwaren- Gereedschappen- handel De Dam, Dam 42, Schie dam. Wanneer er daarna nog kaarten resten zullen deze op de dag van de interland nog bij de zaal verkrijgbaar zijn. Aangezien het aantal parkeer plaatsen beperkt zal zijn, worden de toeschouwers verzocht zoveel mogelijk gebruik te maken van de metro (halte Troelstralaan). Deze halte ligt op slechts 250 meter van onze speelzaal. Uniek is dat voor het vervoer van de spelers van en naar Schiphol en van en naar hotel voor trainingen en wedstrijd er gebruik zal wor den gemaakt van Official-cars. De stand in de groep van Neder land: 1. Rusland 2-4 (6-0); 2. Duitsland 2-3 (3-3); 3. Engeland 2-3 (3- 4); 4. Nederland 2-2(1- 6). Indeling In de voorjaarscompetitie spelen de vrouwen van Brandersstad weer in de eredivisie. Daarin krij gen ze te maken met zeven tegen standers: DTK, Heerlen, Den Helder, DOV, Westa, Varese en Amsterdam'78. Het is het tweede optreden op het hoogste niveau, dat wordt gedomineerd door clubs met speciaal ingehuurde (en soms ingevlogen) speelsters. De Schiedamse meiden speelden ook vorig voorjaar in de eredivi sie, maar kwamen toen kwaliteit tekort en zakten al na een compe titie weer terug naar de eerste di visie. De Brandersstad-mannen gaan zich in de eerste divisie re vancheren voor hun mislukte po ging om in het najaar terug te ke ren naar de eredivisie. Ze doen dat in groep 2 tegen Unicum, Heerlen, Hotak'68, Bit.NL en Red Stars/V NOAD speelt in groep 7 van de derde divisie. Hun tegenstanders zijn Arnemuiden, Tanaka, Bel- crum, Vice Versa'51 en Smash/M. REGIO - De voormalige haven van Hydro Agri en omgeving, vroeger de Superfosfaatfabriek, ENCK of Windmill in Vlaardingen, zal straks de thuisbasis wor den van de Norfolkline. Dat is althans de bedoeling van deze ferryonderneming die momenteel in Scheveningen afvaarten verricht naar het Engelse Felixstowe. Norfolkline Shipping groeit uit zijn jasje in Scheveningen. Uit breidingen op het huidige terrein aldaar zijn niet meer mogelijk. Vandaar dat de directie op zoek is naar een andere locatie. Directeur Frans van Gelderen van Norfol kline: "Wij kenden Hydro Agri en we wisten dat er in Vlaardin gen dit haventerrein was. Wij onderhouden een dagelijkse lijn dienst vanuit Scheveningen naar Felixstowe in Engeland met vier vrachtferries. Op deze dienst worden zowel eigen, als trailers (aanhangers) van derden ver voerd. Wij willen, als alles door gaat, vanuit Vlaardingen met zo genaamde Ro-pax-ferries gaan varen naar Felixstowe. 'Ro-pax' is een gecombineerde dienst van vracht en passagiers. Nu varen wij onder andere opleggers met vracht vanuit Scheveningen waarbij enkele passagiers mee kunnen varen. Het gaat dan meestal om de chauffeurs die de vrachtwagens begeleiden. Wij hebben vanuit Duinkerken een passagiersdienst op Engeland, dus we weten hoe we passagiers moeten vervoeren. Het gaat dan straks wel om grote aantallen passagiers." Touringcars Er rijden straks dus dagelijks zeer veel vrachtwagens via de Marathonweg naar de nieuwe veerhaven. Daarnaast zullen in de toekomst misschien ook passa giers met touringcars en eigen vervoer de veerschepen gaan op zoeken en verlaten. De Mara thonweg zal dat allemaal niet aankunnen. Van Gelderen denkt dat na een aanpassing de Mara thonweg al dat verkeer wel aan zal kunnen. "Er staan niet veel huizen. Alleen het stukje aan de kant van de Indische Buurt. Ver der zijn er sportvelden en derge lijke. De capaciteit van de weg is iets van de Gemeente Vlaardin gen", laat hij weten. De beschikbare haven in Vlaardingen op het vroegere Hydro Agri-terrein kan de sche pen die de Norfolkline voor ogen heeft niet aan. Van Gelderen zegt dat er waarschijnlijk slechts één schip zal kunnen afmeren. De andere schepen zullen langs de kade van de Nieuwe Maas ko men te liggen. Hiervoor zal een aparte steiger worden gebouwd. Maar zover is het nog niet. We hebben nog met de gemeente Den Haag een contract tot 2009. We onderzoeken nu de mogelijk heid om onze activiteiten in Vlaardingen te kunnen vestigen. Binnenkort zullen wij meer mededelingen kunnen doen over de haalbaarheid van vestiging van ons bedrijf in Vlaardingen". Uitbreiding Norfolkline heeft naast ferries ook een eigen vloot van zo'n 1.500 vrachtwagens. Daarnaast vervoert men ook vracht naar En geland voor andere transportbe drijven. Rond 1950 startte de ex porteur van fruit, tuinbouw- en landbouwproducten Remeeus vanuit Vlaardingen een geregelde dienst tussen Vlaardingen en het Engelse Colchester. Ten gevolge van problemen met de diepgang van de schepen verruilde Re meeus Colchester voor Great Yar mouth. In 1958 verhuisde hij zijn bedrijf naar Scheveningen. Norfolkline, onderdeel van het Deense A.R Moller Groep, keert dus mogelijk terug naar de Haringstad. Wel licht dat de directie in de toe komst ook andere vestigingen naar Vlaardingen zal gaan ver huizen. Van Gelderen: "Wij heb ben circa 400 werknemers in dienst. Door de uitbreiding van onze diensten zal dit aantal wel groeien. Wij denken ook aan het vervoer van passagiers met zoge naamde charters. Wij huren dan schepen en varen daarmee naar de overkant. Ons vrachtvervoer bestaat voor 25 procent uit fruit uit het Westland en verder allerlei andere zaken". Straks varen er dus wellicht veer schepen vanuit Vlaardingen naar Engeland. Een niet geringe eco- nomischimpuls, ook voor het lo kale spoorlijntje. Los je de pro blemen met de te verwachten ver keersoverlast op, en gaat de Nor folkline inderdaad te zijner tijd passagiers vervoeren, dan ont komt de directie van de NS er niet aan de verloedering van de Hoekse Lijn eindelijk een serieus aan te pakken. De mogelijke plannen voor het opheffen ervan kunnen straks naar het ronde archief worden verwezen als de ferry naar de Ha ringstad komt. V" Olga Zuiderhoek en Ria Eimers in 'De Meid' van Heijermans. Maarten Wuister bereidt zich voor op de confrontatie met de Brabander Berry van Lierop. Erop of eronder voor Oranj e FOTO: Mirjam van der Hoek de tafeltennissers van Oranje dinsdag de tafeltennisinterland tegen Rusland. Op deze archieffoto tafeltennist Bettine Vriesekoop ARCHIEFFOTO: Roel Dijkstra In de sporthal in de Dr. Kuyperlaan spelen in de toen net opgeleverde sporthal. Norfolkline in haven Vlaardingen Eeri van de schepen van Norfolkline. Frans Assenberg

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9