Meester van de Jugendstil in Kunsthal AANKOMSTHAL Aan de oevers van de Schie Swing op de zondagochtend Uit in de regio Caribische verrassingen in Zuidpleintheater en De Evenaar lens index Zondagochtend concerten UIT 06 - 1002 Vrijdag 6 februari MUZIEK 20.00 De Nieuwe Snaar. De Om loop der Lage Landen. Ondank het gebruik van onconventionele muziekinstrumenten, redelijk surrealistische liederen en soms absurd-hilarische situatiehumor lopen de zalen steevast vol, wat de 4 heren natuurlijk doet volhar den in hun muzikale boosheid, reserveren 010-4843333. Oude Luxor, Rotterdam. THEATER Theater Twee Hondjes 20.15 Hester Macrander. Weet ik veel! Hester gaat op zoek naar waarheden, waar je je in deze prachtige welvarende hoogont wikkelde samenleving als ploete rend sterveling nog een beetje aan vast kunt houden. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.30 Rooyackers, Kamps en Kamps. Rooyackers, Kamps en Kamps 3. Try-out. Drie eigen zinnige cabaretiers, met een ge heel eigen stijl die niet in een hokje te plaatsen is. Zapcabaret, géén cabaret, escalatietheater, het is niet te benoemen. Rooyackers, Kamps Kamps zijn (on)ge- woon totaal vernieuwend en ori gineel bezig. Reserveren 010 2816262. Theater Schuurkerk, Maassluis. Zaterdag 7 februari MUZIEK 20.00; zondag 17.00 De Meezing Bioscoop presenteert Ja Zuster Nee Zuster. Oude Luxor, Rotter dam. THEATER 20.15 Mike Boddé. Het Land. Met New York en jazz als belang rijkste inspiratiebronnen presen teert Mike Boddé met Het Land een zeer persoonlijk programma waarin zowel muziek als cabaret een grote rol spelen. Reserveren 0181-310473. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. vrijdag en zaterdag 19.00, zon dag 14.00 Piggelmee. Harrie Jekkers en Koos Meinderts heb ben het oude verhaal omgetoverd tot een eigentijdse musical met prachtige liedjes en natuurlijk veel grappen. Gespeeld, gedanst en gezongen door leerlingen van de depandances Oud-Beijerland en Bergschenhoek. Familievoor stelling vanaf 6 jaar. Reserveren 010 - 2435050. Jeugdtheater Hofplein, Rotterdam. Restaurant De Mosselman onbepetkt eten Grote garnalen 20°° Mosselen 17f° Zalm 17f k «r Ricky Koole, de komedie Pygmalion, Golden Palace en de Berini's, Het Fortis Theater aan de Schie heeft komende week voor Schiedam en omgeving weer een afwisselend programma samengesteld. Golden Palace opent donderdag 5 februari in het theater aan het Stadserf 1 met de voorstel ling Contact. Ricky Koole studeerde in 1995 af aan de Academie voor Klein kunst te Amsterdam. Ze speelde bij Karin Bloemen, Toneelgroep Amsterdam en vorig seizoen bij het NNT de rol van Desdemona in Othello, waarmee ze ook het publiek van het Fortis Theater a.d Schie tot tranen roerde. Ricky nam zich op de Academie voor kleinkunst al voor dat ze vóór haar dertigste een voorstelling zou maken met een hele goeie band, hele mooie liedjes en goeie verhalen. Liedjes van James Tay lor, Bonnie Raitt, Dolly Parton en vele anderen die nodig weer eens gespeeld moeten worden. En dan zou ze uitleggen waarom nou juist die liedjes zo belangrijk voor haar zijn. Het moeten be kentenissen zijn, die liedjes en verhalen. Met topmuzikanten, en leuk publiek, heel gezellig. Maar ja, Dat gaat niet meer lukken. Ze is dit jaar dertig geworden. Op dinsdag 10 februari zal Ricky in het Fortis Theater a.d Schie haar enige concert in deze regio ge ven. Pygmalion Al sinds de première van Pygma lion in 1914 is deze virtuoze ko medie een enorm succes. En vooral door de musicalbewerking My Fair Lady werden professor Higgins en het Londense bloe menmeisje Eliza Doolittle wereldwijd klassieke toneelper sonages. Professor Higgins sluit met een vriend een weddenschap af. Hij zal van de ongeletterde Eliza wel eens een 'dame' maken die zich in de hoogste kringen kan bewegen. Zijn opdracht is het haar volkse accent zo drastisch te veranderen dat het voldoet aan de allerhoogste standaard. Woens dag 11 februari te zien in het For tis Theater a.d Schie, vol bravou re, energie en originaliteit én in een nieuwe vertaling van Viggo Waas (NUHR). De voorstelling Pygmalion wordt voorafgegaan door een gratis inleiding die om 19.00 uur begint. Golden Palace speelt op donderdag 5 februari in Schiedam de laatste voorstelling van de productie Contact in Zuid- Holland. In Contact betreden vijf echtparen met elkaar de piste van het huwelijkse circus. De tijd van open relaties is voorbij, maar het onderhandelen over het geven en nemen verloopt nog steeds bij zonder moeizaam. Daarom gaan de dames en heren in relatiethe rapie om de liefde te hervinden. Golden Palace maakt fysiek thea ter waarbinnen een vleugje musi cal telkens weer zijn plek vindt. De Berini's tenslotte is een klein dapper gezelschap dat in de loop der jaren een geheel eigen stijl heeft ontwikkeld. Hoe we het precies moeten noemen, weet ei genlijk niemand, maar een ding is zeker: De Berini's zijn een begrip geworden. In de voorstelling die op vrijdag 6 en zaterdag 7 febru ari te zien is in het Fortis Theater a.d Schie vertrekken Annie en Harrie naar Noorderstil, mis schien wel het kleinste dorpje van heel Nederland. Ze hopen daar rust, ruimte en vriendschap te vinden. Maar kun je twee stad se mensen zomaar in een dorpje zetten? Scherpe teksten, knap uitgevoerde eigen muziek, ont- roerende momenten en natuurlijk een flinke dosis onvervalste Rot terdamse grappen als de Berini's gaan integreren. Reserveren voor deze voorstellingen is mo gelijk via: www.theaterad- schie.nl, (010) 2 467 467 of aan de kassa. Het bespreekbureau is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 - 16.00 uur en op zaterdag van 12.00 - 15.00 uur. 14.30 Assepoes. Het oorspronke lijke sprookje bewerkt tot uitbun dige, eigentijdse theatervoorstel ling met gekke, vrolijke en ge voelige liedjes. Het Kruispunt, Barendrecht. Maandag 9 februari LEZINGEN 20.15-22.00 Joseph Haydn: uit vinder en vernieuwer. Haydns le ven en zijn werken worden in drie perioden behandeld, mede aan de hand van muziekvoorbeel den en dia's. Het Kasteel van Rhoon. Woensdag 11 februari JEUGD 14.00 uur De Band Krijgt Kinde ren. Zingen, dansen en springen. Een zinderend popconcert voor de hele familie. Theater De Goo- te, Brielle. Donderdag 12 februari MUZIEK 20.15 Troupe Djiguiya. Dans-, acrobatiek- en percussiegroep uit Burkina Faso met een energieke voorstelling met opzwepende rit mes en acrobatische dans. Een must voor liefhebbers van inheems slagwerk en percussie. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Buiten mag het een trooste loze, natte bedoening zijn, binnen in Theater Zuidplein regeren zon, zee en strand. Een maand lang staat onder het motto 'Sorpressa!' - Spaans voor verrassing - de Caribische cultuur centraal. Met hilarisch en serieus toneel, swingende muziek, folkloristische en moderne dans, spannende vertelvoor stellingen, films, workshops, literatuur en jeugdvoorstel lingen uit Suriname en de Nederlandse Antillen. In samenwerking met andere po dia in de stad en elders in Neder land heeft Theater Zuidplein ge probeerd een programma samen te stellen dat 'recht doet aan de veelkleurigheid en de eigen aardigheden van de Cariben'. Daarbij veel dans, muziek en to neel. Of een combinatie daarvan, zoals in de grote productie Na Dyamanti Du. De spelers gaan terug naar de slaventijd en laten zien hoe het er op de plantages aan toe ging. Ook in de voorstel ling Colowawa Caribe wordt er lustig op los gedanst en gemusi ceerd. Ondertussen komen tal van elementen uit de Curagaose cultuur voorbij. Van vele culturen, is de muziek van de Fra Fra Big Band. Acht tien Antilliaanse, Surinaamse, Afro-Amerikaanse en Neder landse musici spelen eigenzinni ge muziek, die zich laat zich om schrijven als Afro-Caribisch, maar hoorbaar geworteld in de traditie van de grote orkesten. Tijdens Sorpressa wordt de band bijgestaan door de topvocalisten Denise Jannah, Robert Sordam en Carlo Goedhart. Cabaret uit de Cariben: Roué Verveer en Howard Komproe. Verveer kwam vijf jaar geleden naar Nederland en werd zonder auditie aangenomen door de be faamde 'stand uppers' van de Co- medytrain. Tijdens Sorpressa speelt hij de voorstelling 'Eigen vermogen'. Ook Komproe is een van de ontdekkingen van de Co- medytrain. Met zijn eersteling 'Luister Loe- koe Yere Kijk' verbaasde hij vriend en vijand. Zijn tweede so loprogramma 'DusDat...' is een sentimental journey, maar dan een reis van de tieneijaren tot in de verloskamer van het zieken huis, waar de volwassen Kom proe vader wordt. 'Die man kan wat', oordeelde De Telegraaf bon dig. Programma Theater Zuidplein: 06/02, Neder landse première 'Ulanda mi ta Bai', 20.00 uur, 12,50 euro, 07/02, Hindoestaans cultureel programma, 20.00 uur, 5 euro, 11/02, Film: Buena Vista Social Club, 20.00 uur, 5 euro, 13/02, 'Odo switi no todo', 20.15 uur, 8 euro, 14/02, 'Na Dyamanti Du', 20.00 uur, 12,50 euro, 15/02, Marron kunst- en cultuurmiddag, 13.00-18.00 uur, 8 euro, 18/02, Film: Before night Falls, 20.00 uur, 5 euro, 18/02, 'Eigen Vermo gen', 20.15 uur, 14 euro, 19/02, 'Colowawa Caribe', 20.00 uur, 12,50 euro, 20/02, Fra Fra Big band, 20.00 uur, 20 euro, 21/02, Caribbean Gospel Concert, 20.00 uur, 12,50 euro, 'Dusdat...', 11,50 euro, 10 euro, 24/02, 'Jaap en Shirley', 14 euro, 27/02, MaStel- la, 20.15 uur, 8 euro, 28/02, vide omarathon, 14.00 tot 18.00 uur, zes euro. 28/02 Stichting Whate ver met o.a. La Fiesta en Korop- ina, 19.00 uur, 8 euro. Theater De Evenaar: 09/02 en 10/02, schoolvoorstelling 'Jalaani en het slot', 14.00 uur, 15/02, jeugdvoorstelling 'Mi Buroshi', 14.00 euro, 5 euro, 21/02, mu ziekworkshop 'Tambü', 13.30 uur, 2,50 euro en Curagaose volksvertellingen, 15.00 uur, 2,50 euro, 22/02, Denise Jannah, 15.00 uur, 8 euro, 26/02, Randal Corsen Trio, 20.15 uur, 8 euro, 28/02, Rotterdamse Museum nacht met thema Cuba, 20.00- 2.00 uur, 15 euro. Als je aan leuke restaurants aan het water denkt dan gaan je gedachten uit naar Zenne of de nieuwe grand ca- fé's Prachtig en het Zalmhuis aan de Maas. In het prachtige Delfshaven vind je een klassieker onder de eet- café's die niet in dit rijtje mag ontbreken: eetcafé Soif aan de Schie. In de omschrijving van de lens- gids wordt naar die fantastische ligging dan ook nadrukkelijk ver wezen: 'Verwacht geen culinaire hoogstandjes, het is een eenvou dige keuken en toch lekker klaar gemaakt.' 'Soif is altijd goed voor een redelijke salade, goede ge grilde tonijn of een heerlijke vis soep.' 'Het terras blijft fan tastisch.' 'Deinend op de platbo dem als er een boot voorbijvaart en met de warmtelampen aan kun je tot laat op de avond buiten zit ten.' 'Leuk uitzicht op het water en de langsvarende schepen.' Niet alleen zomers is Soif een po pulaire plek voor een avond ro mantiek onder de wijnranken maar ook 's winters is het een eet café waar iedereen het naar zijn zin heeft. Soif is eigenlijk een jas die iedereen past. Dat komt voor al door de grappige erkers en hoekjes die in Soif zijn te vinden. Waar je ook zit, je hebt altijd het idee dat jij de beste plek hebt in dit 'grand eetcafé'. Voor liefheb bers van een fraai uitzicht zijn de tafeltjes in de erkers natuurlijk een must. Vandaar uit heb je een leuk uitzicht op het drukke ver keer op het water en de weg bij de lage Erfbrug. De kaart van Soif is typisch voor een eetcafé van dit moment. Een aanbod waarin iedereen zich kan vinden. De kaart telt drietal soe pen, negen voorgerechten, negen vleesgerechten en 5 visgerechten. De drie soepen zijn illustratief voor het aanbod. Een 'moderne' pompoensoep met mint en daar naast een klassieke tomatensoep en een Italiaanse vissoep. Dat be kende klassieke element naast wat eigentijdse gerechten vind je telkens terug. Juist een eetcafé heeft rekening te houden met een bezoeker die het avontuur uit de weg gaat. Gewoon betaalbaar en gezellig eten en snoepen van goe- l.ML de frites en lekker vleesgerechten is dus een vereiste. Naast een kipsaté, een mixed grill, spare ribs en een gerookt beenhammet je heeft Soif voor de wat avon tuurlijke ingestelde bezoeker ook IJslandse pelgarnaaltjes en een gegrilde tonijnmoot met een ba silicumsaus op de kaart. Een drietal vegetarische gerechten completeert het veelzijdige aan bod. Opvallend is de goede selec tie wijnen die Soif biedt. Niet vreemd blijkt bij navraag. De kaart blijkt te zijn samengesteld door Lammert Wiegmink van Wijnhaven Wijnimport. Voor heen was Lammert sommelier bij Parkheuvel. Als sommelier advi seerde hij de gasten bij hun wijn keuze, nu zijn het de restaurants die gebruik maken van zijn wijn adviezen. Voor de eerste én vermoedelijk laatste keer wordt in Nederland een groots overzicht gepresenteerd van de befaamde Jugendstilkunstenaar Alphonse Mucha (Moravië, 1860-1939). Voor deze tentoonstelling wist de Kunsthal Rotterdam bruiklenen uit de persoonlijke nala tenschap van de kunstenaar te krijgen. De tentoonstelling is vorige week geopend en duurt nog tot eind mei. Tentoonstelling Alphonse Mucha (1860-1939), Meester van de Jugendstil, 31 januari t/m 23 mei 2004. Kunsthal Rotterdam, Museumpark, Westzeedijk 341, Rotterdam, infolijn: 010 - 44 00 301. Openingstijden: dinsdag t/m zaterdag 10.00-17.00 uur, zon- en feestdagen: 11.00-17.00 uur. Wie goede, traditionele jazzmuziek van eigen bodem wil horen, is bij de Dutch Swing College Band - vaak afgekort met DSCB - aan het goede adres. Op 15 februari geeft de band een Zondagochtendconcert in De Doelen te Rotterdam. Al bijna 59 jaar genieten mensen enorm van deze band, die op 5 mei 1945 startte als een amateur combo en uitgroeide tot een wereldwijd bekend jazzensemble. De heren struinden de hele wereld af om hun muziek ten gehore te brengen en overal hadden ze succes. In de na oorlogse jaren konden veel jongeren, dankzij de DSCB, kennis maken met de in Noord-Amerika ontstane muziekvorm: de jazz. Toen de DSCB haar naam eenmaal gevestigd had, was de band regelmatig op de radio te horen en verscheen ze vaak op televisie en in filmproduc ties. Er werden lp's en cd's gemaakt en zij traden op met groten uit de jazzwereld, als Sidney Bechet, Joe Venuti, Rita Reys en Teddy Wilson. Aanvang Zondagochtendconcert in de Doelen: 11.00 uur, zaal open vanaf 10.30 uur. Kaarten a 10 euro zijn verkrijgbaar bij de kantoren van Wegener Huis- aan-huiskranten, Prins Hendrikkade 16 in Rotterdam, Fransenstraat 14 in Vlaardingen, Oostdijk 53 in Oud-Beijerland en Poldermolen 1 in Papendrecht. Of bij de kassa van de Doelen en Bureau Hanson aan de Straatweg 179. Soif, Mathenesserdijk 438, R'- dam West, RotterdamTelefoon (010) 476 74 36, keuken open wo-zo 12.00-22.00, ma di 17.00- 22.00, zo vanaf 13.00. Wijnha ven wijnimport Delft en Rot terdam telefoon 015 - 213 11 21. Voor meer informatie www.soif.nl en www.iens.nl. Deze complete collectie wordt te zijner tijd definitief onderge bracht in het Mucha Museum in Praag. Opvallend genoeg was zijn werk niet eerder zo uitgebreid te zien en deze tentoonstelling zal voor velen de eerste ken nismaking zijn met het werk van Mucha. De Kunsthal toont naast schilderijen en meters hoge affiches van lief lijke en verleidelijke vrouwen, sieraden, par fumflesjes en zeldzame foto's die Mucha maakte van zijn kunstenaars vrienden Paul Gauguin en Auguste Rodin. Al phonse Mucha wist als geen ander de Slavische ziel weer te geven. In Pa rijs, het broeinest van kunst en cultuur, wordt hij op slag wereldbe roemd met zijn affiche voor het toneelstuk Gis- monda, met de Franse actrice Sarah Bernhardt in de hoofdrol. Vanaf dit moment is Mucha meester van de Jugend stil. Zijn kleurrijke wer ken overweldigen Parijs en worden van de straat geroofd. Mucha's schilderijen van sensuele vrouwen met sierlijke lijnen, frisse kleuren en weelderige motieven worden zo de iconen van het fin-de-siècle. van Scheveningen Mariniersweg 74A Rotterdam Tel.: 010-4045650 Bekentenissen van Ricky Koole in Fortis theater Ricky Koole zingt dinsdag 10 februari in Fortis Theater a.d. Schie. Februari: zon, zee en strand Foto: Joke Schot Zondag 8 februari JEUGD Maarten van der Jagt en Els Neijts Eetcafé Soif FOTO: Maarten van der Jagt Por fin z ta bek! Un komedia riobo i Interesante dirigi pa Eligio Melfor Teatro tuna 8lou ff 11Presents M Met zang, dans en toneel laten de spelers in Na Dyamanti Du zien hoe het er vroeger op de plantages aan toe ging. 'Fruit', 1897.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 11