Start activiteiten nieuwbouw] - 1) Commissie Bestuur en Cultuur vergadert vanaf 21.00 uur Commissie Wonen en Groen gaat niet door Commissie Bevolking en Onderwijs vergadert Commissie Ruimte en Verkeer vergadert Wet bodembescherming Informatie nodig? l Driemaal scheepsrecht in Si Museum Schiedam Zondagmidd I WET MILIEUBEHEER KAPVERGUNNINGEN -V-iö' r^~~ Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam 0/00 ■00C 0Ü/0 000* I wam - 1 PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, W E El Op maandag 9 februari 2004, aanvang 21.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer A.P. Mostert. Onderwerpen die op de agenda staan, zijn onder meer: De nota grondfonds De nota maakt onderdeel uit van het geheel dat voortkomt uit het besluit tot modernisering van het stelsel van gronduitgifte. Dit moderniseringstraject omvat meerdere onderdelen. Het gaat daarbij met name om: - gronduitgifte in eigendom; - omzetten van erfpachtcontracten in eigendom; - actualisering van de voorwaarden. De aanpak voor de omzetting van erfpacht naar eigendom en de.verbetering van het stelsel van erfpacht zijn inmiddels een feit geworden. De nota grondfonds gaat in op de vraag hoe de opbrengsten van de grondverkoop worden ondergebracht. De nota bevat vragen, die door de commissie met kaderstellende uitspraken kunnen worden beantwoord. Het raadsvoorstel (ontwikkelen van een instrument) Kadernota/voorjaarsnota. Deze kadernota is een document van de raad en betreft een verdere uitwerking van het raads- programma. In de kadernota vindt een integrale afweging van beleid plaats. Belangrijk is daar bij welke middelen nodig zijn en welke middelen beschikbaar zijn. Het is een taak van de raad een rangvolgorde van prioriteiten aan te geven. Door hiernaast de beschikbare middelen te zetten, wordt duidelijk wat wel en niet kan worden gehonoreerd. Naast de hiervoor genoemde onderwerpen is er ook de gebruikelijke lijst met mededelingen en ingekomen stukken, waarop ditmaal onder meer twee brieven van de Stadsregio Rotterdam staan. Eén over een begrotingswijziging en één over de wijzigingswet Wet gemeenschappelijke regelingen. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag en de voortgangslijst. Ook is er een rondvraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agenda staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Th.H.J. van Giezen, tel. (010) 2465886, e-mail thj.v.giezen@schiedam.nl De commissie Wonen en Groen die gepland was op dinsdag 10 februari gaat niet door. Dit heeft te maken met het beperkte aantal agendapunten.De volgende reguliere commissie vergadering Wonen en Groen is gepland op dinsdag 23 maart. Op woensdag 11 februari 2004, aanvang 20.00 uur, Aleidazaal, Stadserf 1, Schiedam De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer M.R. Reuderink. Onderwerpen op de agenda zijn: Nota integraal Arbeidsmarktbeleid. Kern van de nota is dat met behulp van de Schiedamse Werkmethode en het produc tiehuis SchieWerk zo veel mogelijk mensen aan de slag kunnen gaan. Voorstellen worden gedaan over het aantal gereserveerde banen, de financiële afbouw van de bestaande subsidie voor de ID-banen en het opzetten van nieuwe vormen van gesub sidieerd werk, zoals loonkostensubsidies en het creëren van Opstapbanen. Beleidsverslag Algemene bijstandswet 2002. Voorgesteld wordt het beleidsverslag over de uitvoering van de Algemene bijstands wet in 2002 vast te stellen. Wijziging en verlenging van de Gemeenschappelijke Regeling Volwassenen educatie Rijnmond. Voorgesteld wordt deze gemeenschappelijke regeling voor een periode van drie jaren (2004 - 2006) nader vast te stellen en de samenwerking en afstemming met de Stadsregio in deze regeling op te nemen. Nota 'Rotterdam Zet Door. Op weg naar een stad in balans' Voorgesteld wordt over dit rapport een discussie te voeren, toegespitst op de volgen de vragen: wat zijn de voor Schiedam in het rapport herkenbare zaken; kan de raadscommissie zich vinden in de reactie van het college van 10 december 2003; heeft de commissie daarop nog aanvullingen die alsnog aan het college van Rotterdam kenbaar kunnen worden gemaakt; wat zijn de consequenties van deze voorstellen voor het beleid in dezen in Schiedam. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag, de voortgangslijst en de groslijst. Ook is er een rond vraag voor het puDliek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld.die niet op de agen da staan, maar wel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij T.S. Halma, tel. (010) 2645665, e-mail: ts.halma@schiedam.nl, secretaris van de raadscommissie Bevolking Onderwijs. Op donderdag 12 februari 2004, aansluitend aan de gezamenlijke vergadering van de Commissies Ruimte en Verkeer en Binnenstad en Schieveste. De gezamenlijke vergade ring vangt om 20.00 uur aan. De vergadering is openbaar. Voorzitter is het raadslid de heer E.M.S. Zwennis. Onderwerpen op de agenda zijn onder meer: - Stand van zaken fietspad Nieuwe Haven. Onderwerp is eerder besproken in de commissievergadering van 4 december 2003 en in de vergadering van de gemeenteraad van 15 december 2003. De verantwoordelijk portefeuillehouder is uitgenodigd de commissie te informeren over de voortgang van de plannen. - Stand van zaken voortgang vernieuwing bestemmingsplannen. De komende jaren zal verder worden gewerkt aan een actualisering van de bestem mingsplannen van de gemeente Schiedam, waarmee in 2001 is gestart. Bij dit agendapunt wordt nader ingegaan op de stand van zaken van de voortgang van het vernieuwen en actualiseren van bestemmingsplannen, artikel 19-procedures Wet Ruimtelijke Ordening en overige Ruimtelijke Ordeningszaken. - Actualisering bestemmingsplannen Oost en Schieveste. Zie bovenvermeld agendapunt: stand van zaken voortgang vernieuwing bestem mingsplannen. Voor 2004 staan o.a. de bestemmingsplannen Schieveste en Oost op de planning. In dit voorstel wordt gevraagd een krediet te voteren van €.71.450 voor het opstel len van het bestemmingsplan voor Oost en Schieveste. - Aanpak verkeers(on)veiligheid/Verkeersveiligheidsbeleid. Punt is bedoeld om 2 x per jaar in deze commissie dit onderwerp aan de orde te stel len met als uitgangspunt, dat de verantwoordelijk portefeuillehouder de commissie informeert over de stand van zaken. - Initiatiefvoorstel SP over buitenspeelruimte. De fractie van de SP heeft een initiatiefvoorstel ingediend over buitenspeelruimte. Dit voorstel wordt besproken. De vergaderstukken liggen ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel. De complete agenda kunt u o.a. vinden op www.schiedam.nl. Inspreken bij agendapunten is in de regel mogelijk; niet bij het verslag, de voortgangslijst en de groslijst. Ook is er een rond vraag voor het publiek waarin zaken aan de orde kunnen worden gesteld die niet op de agen da staan, maai vel tot het werkterrein van de commissie behoren. Informatie bij Harrie Jansson, tel. (010) 2465434, e-mail hc.jansson@schiedam.nl. Beschikking Onderwerp Op grond van artikel 28 juncto artikel 39, van de Wet bodembescherming hebben bur gemeester en wethouders van Schiedam een verkennend en nader bodemonderzoek ontvangen voor de locatie Slachthuisbuurt te Schiedam, kadastraal bekend bij de gemeente Schiedam onder sectie H, nummers 1005 (deels), 1006 t/m 1009, 1010 (deels), 1011 (deels), 1012 (deels), 1043 (deels), 1776, 1777, 1779, 1780 en 2286 (deels). Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat zij met het onderzoek hebben ingestemd en hebben besloten dat: - er sprake is van een geval van ernstige bodemverontreiniging als bedoeld in arti kel 29 van de Wet bodembescherming; - er geen sprake is van urgentie voor het uitvoeren van saneringsmaatregelen als bedoeld in artikel 37 van de Wet bodembescherming. Voorafgaand aan deze beschikking heeft de ontwerpbeschikking gedurende vier weken ter inzage gelegen. Naar aanleiding hiervan is één zienswijze binnengekomen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken vanaf 4 februari 2004 gedurende zes weken op de volgende plaats inzien: bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1 maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrij dag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, tel. (010) 2465565. Bezwaar Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden ingevolge artikel 7:1 van de Algemene wet bestuursrecht bij ons een gemotiveerd bezwaarschrift indienen. Dit bezwaarschrift moet binnen zes weken na de dag van bekendmaking of verzending van het besluit worden verzonden. Dit bezwaarschrift moet worden gericht aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Krachtens artikel 6:16 van de Algemene wet bestuursrecht schorst het bezwaar de wer king van dit besluit niet. Gelet hierop kan - als tegen dit besluit bezwaar wordt aange tekend - ingevolge artikel 8:81 van de Algemene wet bestuursrecht, juncto hoofdstuk 20 van de Wet milieubeheer, juncto artikel 36 van de Wet op de Raad van State, bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag, een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening wor den ingediend. Wij verzoeken u een kopie van dit verzoek om voorlopige voorziening toe te zenden aan burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Voor nadere informatie kunt u contact opnemen met de heer Korving van de afdeling Milieu, tel. (010) 2465613. Projectnummer: Mil/Eko/04.017 Wbbxode: SC060600352/030 ^tieudienst Rijnrno BESCHIKKING ARTIKEL 8.26 Algemeen Bedrijven die nadelige gevolgen voor het milieu en/of overlast (hinder) veroorzaken hebben meestal een ver gunning ingevolge de Wet milieubeheer. Op verzoek van de vergunninghouder heeft het bevoegd gezag de mogelijkheid op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer de ver gunning in te trekken indien van de vergunning geen gebruik meer wordt gemaakt en als het belang van de bescherming van het milieu zich daartegen niet verzet. De behandeling van deze procedure bestaat uit twee stappen: het opstellen van het ontwerp van de intrek king van de vergunning (ontwerpbeschikking) en vervolgens het nemen van een besluit ten aanzien van het intrekken van de vergunning (beschikking). Onderwerp Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben op 24 november 2003 een verzoek om intrekken van de vergunning op grond van artikel 8.26 van de Wet milieubeheer ont vangen. Het gaat om een verzoek van Connexxion Taxi Services voor het intrekken van de op 12 oktober 1994 en 2 januari 1997 verleende vergunningen voor de inrichting aan de 's Gravelandseweg 408 te Schiedam. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten het verzoek om intrekken van de vergunning in te willigen. Inzage U kunt de beschikking en de overige van belang zijnde stukken van 5 februari 2004 tot en met 17 maart 2004 op werkdagen van 08.30 tot 17.00 uur op de volgende plaatsen inzien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond, 's-Gravelandseweg 565 te Schiedam. Indien daarom telefonisch wordt verzocht (010 - 2468 621) kan in de bovengenoemde periode de beschikking buiten kantooruren worden ingezien in het kantoor van de DCMR Milieudienst Rijnmond. Beroep Binnen zes weken na de begindatum van ter inzage legging van de beschikking kan bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State beroep worden ingesteld door: - degenen die bedenkingen hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking; - de adviseurs die advies hebben uitgebracht over het ontwerp van de beschikking; - belanghebbenden aan wie redelijkerwijs niet verweten kan worden, geen beden kingen te hebben ingebracht tegen de ontwerpbeschikking. Het beroepschrift moet worden ingediend bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State, Postbus 20019, 2500 EA Den Haag. De beschikking wordt van kracht na afloop van de beroepstermijn, tenzij gedurende die termijn naast een beroepschrift een verzoek om voorlopige voorziening is ingediend. Een dergelijk verzoek moet worden ingediend bij de voorzitter van de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. De beschikking wordt niet van kracht voordat op het verzoek is beslist. Inlichtingen Voor informatie over de beschikking kunt u zich wenden tot de heer A.M. de Reuver van de DCMR, tel. 010 2468340. Voor vragen over de procedure en ter inzage legging en voor kopieën (tegen betaling) van de ter inzage gelegde stukken kunt u contact opnemen met het bureau Documentaire Informatievoorziening van de DCMR (tel. 010 - 2468621). Projectnummer: 309403 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV verleend voor het rooien van: Schiedam is een kapvergunning 8 populieren, 1 kastanje en 1 plataan, staande aan de Buys Ballotsingel, in verband met herinrichting van het groen en de openbare ruimte.* met herplant plicht Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit, een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergun ning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethouders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaar schrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de president van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Krijgsman, tel. (010) 631 52 81. G emeentel r Onder de titel CoBrA, Cool Contemporary laat het Stedelijk Museum Schiedam op de bovenverdie ping van de tijdelijke locatie De Korenbeurs in Schiedam een selectie zien uit de drie kerncollecties van het museum: de Experimentele (CoBrA) kunst uit de jaren vijftig, de 'koele abstractie' uit de jaren zestig en de hedendaagse kunst die vanaf 1995 is verzameld. Na de sluiting van de ten toonstelling CoBrA: de kleur van vrij heid eind september is een groot deel van deze collectie op reis gegaan naar België, waar ze in Museum Albert van Dyck in Schilde te zien was. Nu keert CoBrA in Schiedam weer terug op zaal met schilderijen van Karei Appel, Eugène Brands, Constant, Corneille, Lucebert, Jan Nieuwenhuijs, Anton Rooskens en Theo Wolvecamp. Het Stedelijk Museum Schiedam biedt naast nationaal georiënteerde tentoonstel lingen als vanouds ook ruimte aan kun stenaars uit de regio. Op de benedenver dieping in de Korenbeurs is de tentoon stelling "De wereld als brpn van avon tuur" te zien. Herinnering en fantasie in het werk van Frans Lampe en Michel Snoep belicht het werk van beide kunste naars. In het werk van de kunstenaars bestaan veel parallellen. Dat vond ook kunsthistoricus Michael van Hoogenhuijze. Gedrieën hebben zij een keuze voor de tentoonstelling gemaakt en realiseerden zij met steun van de gemeen te Schiedam een publicatie die bij de pre sentatie verschijnt. Daarnaast is er in de Korenbeurs een presentatie van werk van Lily van der Stokker (1954), Julika Rudelius (1968) en Antonietta Peeters (1967). Antonietta Peeters verkent in haar recente aquarellen de ruimtelijke werking van het licht in het landschap door de herhaling van kleurpatronen en landschappelijke motie ven. Het werk van Lily van der Stokker (wandschilderingen en tekeningen) en Julika Rudelius (videofilms) verkent de sociale structuren van onze maatschappij en/of de kunstwereld. De exposities lopen van 31 januari tot en met 14 maart 2004. H-t Si is ;eoj dag tu zei- e uir. Aanstaande zondagmiddag 8 fifcrt ari om 16.00 uur, vindt in de en certserie 2003 - 2004 van de Stichting Westvest 90 een optraiei plaats van de pianist Kees Wïerng; Het recital wordt gegeven in dt Westvest90-kerk aan de Westvet tegenover molen 'De Walvisch'. Kees Wieringa staat bekend als cei eigenzinnig pianist, die zijn publiik graag meeneemt in een muzikaal avontuur. Zijn snelle international; carrière toont aan dat hij hiermeeziji publiek aan zich weet te binden. ran Groep 8 van De Taaltuin Groep 8a van De Violier

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 8