Papier hier Laat je opleiden tot keukenmonteur of hulpmonteur! De Keukenmarf ARot 1 ernam When Pp plays, h9rules! Moderne meubelen Nieuw kroost kinderboerderij Nieuwe tv-zenders Kwekerij in garagebox Snertwandeling 'Ruim 46 ID plaatsen moeten noodgedwongen verdwijnen Gemeente beëindigt eind dit jaar huurcontract Pand Paulus ■Moeslanden x Nu in Rotterdam I Schiedam Doctor Love strijdt voor normen en waarden Alleen op de wereld in Luxor Gevraagd woningen Rijnmond "J5 woning-taxaties j De beste taxaties! C 010-409 01 44* Verwen jeValentijn met een zwoele nacht SCHIEDAM - ONS gaat twee nieuwe tv-zenders aanbieden via de kabel. Vanaf vrijdag kunnen Schiedammers kijken naar Bloomberg Television en Reality TV. De beleggerszen der Bloomberg geeft tussen 06.00 en 12.00 uur elk half uur de laatste beursinfo vanuit New York en Tokyo. Reality TV wordt aangeprezen als een adrenalineverhogende zender en combineert real life gebeur tenissen met documentaires die de kijkers dichter bij de actie brengt. Behalve actie zijn er documentaires over bijvoor beeld aparte mensen, aparte plaatsen en onopgeloste myste ries. Reality TV wordt voorlo pig als proef uitgezonden en is te ontvangen op kanaalMó (fre quentie 155,25 MHz oftewel S8+). Bloomberg Television is te ontvangen op kanaal 34- (frequentie 573,25 MHz), het zelfde kanaal waar National Geographic Channel uitzendt SCHIEDAM - Bij inspectie van een garagebox aan de Couwen- hovenstraat heeft de politie maandagmorgen een hennep kwekerij aangetroffen. De agen ten namen poolshoogte na een inbraakmelding. In de garage box werd een tiental planten en groeiapparatuur aangetroffen. Vermoedelijk hebben de inbre kers het merendeel van de ge kweekte planten weggenomen. Naar de eigenaar van de kweke rij wordt een onderzoek inge steld. SCHIEDAM - Het Heemtuin huisje is zondag 15 februari het startpunt van de Snertwandeling door de heemtuin. Rondleider Hans Buisman vertelt allerlei bijzonderheden over bomen en struiken in 'winterrust'. Aan de hand van tabellen kunnen deel nemers zelf bomen en struiken leren herkennen. Ook aan het le ven onder en in de bomen wordt aandacht besteed. Vraatsporen van bijvoorbeeld muizen en de tiksporen van een specht zijn in deze kale jaargetijden vaak goed waar te nemen. Tot slot is er voor de liefhebbers een kopje erwtensoep en kan er onder be geleiding van An Slinger een 'Valentijnshartje' van wilgente nen worden gemaakt. De start is om 13.30 uur, deelname gratis. Tasty Taco medium pizza nü 7.99 30-70% KORTING Store ftCTORY OUTLET Maar liefst 118 ton oud papier hebben Willem Vroegop en Wouter van Haften opgehaald. Het geld dat ze daarmee ver dienden kwam ten goede aan de Her vormde Kerk in Kethel. Reden voor de ONS om het duo te onder scheiden met de Gouden Krant. De prijs wordt jaarlijks toegekend aan Schiedam mers die een voorbeeldfunctie voor de stad vervullen en is daarbij ook symbo lisch bedoeld voor alle papierophalers. Wouter van Haften is veertig jaar koster geweest van de kerk en wil zijn inzamel- werkzaamheden voorlopig nog niet sta ken. Daarvoor is hij wel op zoek naar een nieuwe compagnon want Willem Vroegop moet het wat rustiger aan gaan doen. Be langstellenden kunnen contact opnemen met tel. 470 21 54. SCHIEDAM - De Schiedamse voorleeskampioenen namen het vorige week woensdag tegen el kaar op in bibliotheek Stadserf. Inzet waren twee plekken in de kwartfinale. Basisscholen De Violier, de Kring, De Wieken, Kethel, Re genboog en de Klinker hadden hun meest zoetgevooisde stem men uit groepen 7 en 8 naar de bibliotheek afgevaardigd. Gezeten in een echte voorlees- stoel moesten de kandidaten een fragment voorlezen uit een door henzelf gekozen jeugdboek. Geen makkelijk opgave, want hou voor zo'n volle zaal je zenu wen maar eens in bedwang. De jury bestond uit Lize Booij, voor- leeskampioen van vorige jaar en Linda Zierikzee, die als vrijwilli ger bij Schiedam Leest Voor zelf regelmatig uit een boek vertelt. Na een spannende strijd wezen ze Bart Markus van de Regenboog aan als winnaar. Maut Best werd goede tweede. Beide hebben ze een plaats in de kwartfinale ver diend. De winnaar daarvan mag mee doen aan de provinciale ronde. pliVNO l.Ol'MIï. Piero Bianculli in Concert, Always Party-time at Padrino! vf y Padrino Piano-lounge Haringvliet 96, Tel. 010 - 28 07 159 op de 2e verdieping NANSWOLTERS SCHIEDAM - Voor Willem Draaisma, directeur van de Stich ting Welzijn Schiedam (SWS) is de houding van het college van b en w onbegrijpelijk. "Men ver wacht van ons dat wij activiteiten en openingstijden van voorname lijk buurthuizen uitbreiden en te gelijkertijd zaagt het gemeente bestuur financieel de poten onder onze stoel vandaan. De bestuur ders realiseren zich kennelijk niet dat de bezuinigen die zij ons op leggen ten koste gaan van de kwa liteit en omvang van onze stich ting." Volgens Draaisma ontstaat door het terugdraaien van subsi die een steeds groter wordende kloof tussen de werkelijke loon kosten van de ID (Instroom- Doorstroom)-banen en de be schikbare subsidie. "Het tekort zal dit jaar naar verwachting op lopen tot ruim 130.000 euro. Vo rig jaar was dat 71.500 euro. Dat gat valt door SWS als kleine or ganisatie niet meer op te vullen. Op aandringen van de gemeente realiseerden wij de afgelopen ja ren binnen onze organisatie een groot aantal ID-banen. Daarom kunnen wij niet begrijpen dat juist deze banen straks noodge dwongen moeten verdwijnen." ID-banen werden in eerste instan tie door de gemeente betaald maar successievelijk werd de sub sidie hiervoor steeds minder. SWS was overigens al enige tijd op de hoogte van het feit dat de subsidie voor het komende jaar aanmerkelijk lager zou uitvallen. "Vorige week kregen we bericht over de hoogte van het bedrag en dat valt ons erg tegen. Als de ge meente weigert om bij te sprin gen, dan betekent dat het ontslag van 46 mensen met een ID-baan en daaruit vloeit onder meer voort dat de openingstijden van de buurthuizen beperkt worden. Misschien dat in de toekomst vrijwilligers bepaalde werkzaam heden over kunnen nemen, maar dat zou toch wel heel jammer zijn. De huidige werknemers zijn gecertificeerd, dat wil zeggen dat zij voldoen aan eisen om een buurthuis te runnen." Overigens is het verlies aan ge noemde banen niet het enige pro bleem waar SWS mee te kampen heeft. Willem Draaisma windt zich erover op dat de gemeente in het verleden allerlei toezeggingen heeft gedaan en desondanks toch een greep doet in de reserves van de stichting. "Van wat we nor maal beschikbaar hadden gaat nu 400.000 euro af en nog is het col lege niet tevreden want SWS moet nu uit haar reserve putten. In feite doet de gemeente een greep in onze kas en dat is naar mijn mening diefstal", verklaart de directeur die dit gegeven ziet als een onaanvaardbare aantasting van de autonome bedrijfsvoering. Bovendien stoort het directeur Draaisma dat hij pas sinds kort officieel op de hoogte is gebracht van de korting per 1 juli 2004 van 175.000 euro op huisvestings- en beheerkosten van Wijkcentrum Wibautplein. Het centrum zal ten gevolge hiervan gesloten moeten worden. "Aan de afvloeiing van personeel zijn extra kosten ver bonden zoals juridische bijstand en wachtgeld, helaas heeft de ge meente geen voorziening getrof fen om een fatsoenlijk sociaal plan voor dit personeel te bekosti gen. Gezien de financiële midde len is SWS hiertoe niet in staat." Inmiddels heeft de Stichting Wel zijn Schiedam bij de gemeente twee bezwaarschriften tegen de gang van zaken ingediend. KRANT NIET ONTVANGEN? Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur SCHIEDAM - De ooievaar is langs geweest op kinderboerderij 't Hoefblad. Vorige week maandag werd schaap Tessa de moeder van een gezonde drieling. Ouder en lammetjes maken het goed. Wie op kraambezoek wil kan op de kinderboerderij terecht op dinsdag t/m zondag van 10.00 uur t/m 17.00 uur. SCHIEDAM - Tot eind dit jaar zijn in Pand Paulus nog regel matig tentoonstellingen te zien, maar wat er daarna met de ruimte gaat gebeuren is nog on duidelijk. In ieder geval wil de gemeente niet langer de huur betalen voor het gebouw waar de Stichting KunstWerkt en 300 Procent exposities organiseren. Dus waarschijnlijk nog eenmaal grote publiektrekkers als de overzichtstentoonstelling van de deelnemers aan de Atelier route in september en Kunst- Kerst aan het eind van het jaar. Het wegvallen van Pand Paulus als expositie ruimte komt niet uit de lucht vallen. De gemeen te moet bezuinigen. Alle beetjes helpen en met het afstoten van Pand Paulus denkt men een steentje bij te dragen aan de be zuinigingsronde. "Afgestoten klinkt mij te cru", verklaart Ka- rel Willems, hoofd van de afde ling Cultuur van de gemeente. "Wij hebben gewoon, omdat be zuinigd moet worden, het huur contract met Pand Paulus per 31 december 2004 beëindigd. Hoe wel er voor Schiedamse kun stenaars wat de gemeente be treft geen andere ruimte be schikbaar wordt gesteld, moedi gen wij particuliere initiatieven wel aan. Dat betekent overigens niet, dat als men met een voor- stel bij ons aanklopt, de subsi diekraan dan automatisch open gaat." Gerda Brust woordvoer ster van de Stichting Kunst- Werkt weet dat een meerderheid van de aangesloten kunstenaars alles in het werk willen stellen om Pand Paulus te behouden. "Binnenkort hebben wij een gesprek met verhuurder SBSS (Stichting Beschermd Stadsge zicht Schiedam) en wellicht dat door middel van sponsors of subsidie de ruimte beschikbaar kan blijven voor tentoonstellin gen." Ook het inzetten van kun stenaars voor taken die de ge meente voorheen verrichtte, is binnen de Stichting KunstWerkt aan de orde gesteld. Hierdoor kan een deel van de kosten uit gespaard worden. Gerda Brust verwacht dat na de eerstvolgen de vergadering van de kunste naarsvereniging duidelijk wordt hoe sluiting van Pand Paulus aan de Korte Haven kan worden voorkomen. Zitgroep (nieuwe opleiding start 5 april) Mobiel: k VERSCHIJNT IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 56 NUMMER 7, OPLAGE 40.120 Wegener huts-aan-hutskranten Nieuwe IHaStadsbl tl WOENSDAG 11 FEBRUARI 2004 Maassluis/Maasland 010-592 33 00 Rotterdam 010-460 06 02 Schiedam 010-40901 40 Westland/Hoek van Holland 0174-38 64 26 Vlaardingen 010 -460 33 33 Internet www.maeslanden.nl O- MAKKl. AA8S TMtmt COIUCTOF «UJNMOND LM RVT "i i in mi mm i ii i Bel 0900-8030 voor je dichtstbijzijnde vestiging of kijk op www.dominos.nl 4.500 m Meubelen en Woonaccessoires Lylantse Baan 7 Ca pel Ie aan der» Ussel 010 - 258 42 00 www. woo nstor enl Buurthuizen minder vaak open FOTO: Roel Dijkstra Voorlezen om het mooist FOTO: Roel Dijkstra www.padrino.tv Openingstijden: Woensdag en Donderdag van 21.00 uur - 01.00 uur, Vrijdag van 17.00 uur - 02.00 uur. Zaterdag van 21.00 uur - 02.00 uur, Zondag van 17.00 uur - 01.00 uur, (maandag en dinsdag alleen op aanvraag). Zeemanstraat 17 FOTO: Roel Dijkstra Drie- en tweezits bankstel in beige polysuede bekleding met kersen pootjes. April 2004 óok in Barendrecht Wij zoeken enthousiaste keukenmonteurs en hulpmonteurs voor het plaat sen van keukens en de daarbij behorende serviceverlening in je eigen regio. Je bent in het bezit van rijbewijs B en eigen vervoer. Na een gedegen opleiding krijg je een bestelauto, fax en telefoon van de zaak. De juiste instelfingen twee rechterhanden is voldoende. Heb je interesse? Bel naar onze vacaturelijn 0416-569915, of vul onderstaande bon in en stuur deze naar: De Keuken man, afdeling PZ, postbus 10012, 5140 DA Waalwijk. Je kunt ook mailen naar pz@keukenman.nl. Ik heb interesse in de functie van keukenmonteur of hulpmonteur Naam: J m/v Adres: Postcode: Plaats: Telefoon: Ervaring in het werken met houtlJjnee ja. Aantal jaren:!™ Laatste werkgever: Laatste functie: C28 Geboortedatum: De makers van keukens uit Kaatsheuvel VJ

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 1