Halen en Brengen krijgt vervolg THUISZORG NIEUWE WATERWEG-NOORD GQ Sibu jongste telg in olifantenkudde geopend Collecte Jantje Beton Hennepkwekerij Inbraak woning Mary-Lou van Stenis Dan heeft u 10 redenen om lid te worden! Zondag 7 maart van 3180.- voor 2975; lederen bankstel Oases 3-1-1 7500 m2 WOENSDAG 3 MAART 2004 NS-15 SCHIEDAM - De Jantje Beton collecte gaat zondag 7 maart van start. Tot en met 13 maart wordt geld opgehaald voor speelmoge- lijkheden in de buurt maar ook voor Nederlandse projecten ten behoeve van kinderen in moei lijke situaties. De helft van de opbrengst is be stemd voor de collecterende clubs, zoals scouting, speel-o- theken, speeltuinverenigingen, sportclubs, peuterspeelzalen en jeugdcentra. De clubs mogen het geld naar eigen inzicht besteden aan activiteiten of spelmaterialen voor kinderwerk, waar normaal gesproken geen geld voor is. Bijvoorbeeld voor het organise ren van een vakantiekamp of het aanschaffen van een nieuw speeltoestel. Met de andere helft van de op brengst ondersteunt Jantje Beton projecten voor kinderen in Nederland die in de verdrukking dreigen te komen. Zoals kinde ren uit achterstandswijken of kinderen die de dupe zijn van problemen thuis. Kortom: kinde ren die weinig of geen momen ten van ontspanning in hun leven hebben. Die projecten kunnen variëren van speelvoorzieningen tot activiteiten speciaal voor kin deren. SCHIEDAM - In een woning aan de Pendrechtsestraat troffen politieagenten zondagmiddag een hennepkwekerij aan van 125 planten. De planten en de voor de groei benodigde apparatuur zijn in beslag genomen en ver nietigd. Tegen de 65-jarige be woner werd proces-verbaal op gemaakt. SCHIEDAM - In een woning in de Willem Pijperstraat is inge broken. Dat werd maandagavond ontdekt door de zoon van de be woners die op vakantie waren. Via een balkonraam waren onbe kenden binnengekomen en heb ben de woning volledig onder zocht. Voor zover bekend is een kluis, waarvan de inhoud nog onbekend is, gestolen. VLAARDINGEN - Het Vlaardingse festival Halen en Brengen, de opvolger van het Haring en Bierfeest, krijgt een vervolg. Op vrij dag 18 en zaterdag 19 juni staat Vlaardingen een groot feestprogramma te wachten, dat zich af gaat spelen rond de Oude Haven, de Deltasluis en in een groot deel van de binnenstad. Ook mogen Vlaardingers een nieuwe naam verzinnen voor het festival. Was het festival vorig jaar nog minimaal, nu belooft het organi serend bureau 'Op Koers' van Coerd de Heer een spektakel van jewelste. De horeca, die niet erg te spreken was over de editie 2003, krijgt nu een centrale rol toebedeeld. Bij de kroegen op de Westhavenplaats komt een gigan tisch terras met één groot tapei- land met de hele dag muziek en theater. De organisatie rekent wel op een financiële bijdrage van de horecaondernemers. Het festival gaat overigens aan zienlijk meer kosten dan de 80.000 euro die vorig jaar werden uitgegeven. Hoeveel, dat wil de organisatie (nog) niet bekendma ken. Aanvragen voor subsidie zijn onder andere gedaan bij de gemeente Vlaardingen en Stich ting Schiedam Vlaardingen Fonds e.o. Begin volgende week wordt bekend gemaakt of de or ganisatie groen licht krijgt. Er is goed gekeken naar de kritiekpun ten van vorig jaar. Naast een on tevreden horeca had het festival geen aansprekende naam, was het festivalgebied te klein en het programma te mager. Ook zou er niet genoeg te doen zijn geweest voor jongeren. Eén van de kritie ken was dat er veel te veel 'ouwe- lullenmuziek' te beluisteren was. In de nieuwe versie gaat het alle maal veranderen. Meer sport en meer muziek voor jongeren. Cen tra van het festival worden de po dia bij het Visserijmuseum en op de Westhavenplaats. Het festival wordt op vrijdag 19 juni geopend met het binnenha len van de schepen die op het festival te gast zijn. Ook wordt die avond het naar de oude sluis verhuisde Vissersmonument op nieuw onthuld. Zaterdag is er te veel om op te noemen, van een maritiem historisch festival tot presentaties van verenigingen, kermis, terrassen, muziek, kunst en cultuur... en de voetballief hebbers kunnen 's avonds in de open lucht de kraker Nederland- Tsjechië zien. REGIO - Ze werd groot in de serie 'Vrienden voor het leven' in 1993. Een decenni um en nog wat later werkt Mary-Lou van Stenis (40) aan een carrière in de regie. De actrice is geboren en opgegroeid in Vlaardingen, toog als twintiger naar Limburg en keerde via Spanje en enkele omzwer vingen terug in Zuid- Holland. Het televisiepubliek maakte voor het eerst echt kennis met haar als Patty Starrenburg in de dramase rie Spijkerhoek. De herhalingen van 'Vrienden van het Leven' zijn Mary-Lou van Stenis meer dan lief. Bij de start van de familiese rie in 1993 hadden zij en haar tegenspeler Peter Lusse niet kun nen vermoeden dat de afleverin gen nu nog steeds de buis zouden sieren. Ofschoon de buitenwacht de actrice vooral hiervan kent, heeft ze de afgelopen jaren veel meer gedaan. Door het leven gaan als Vlaardingse doet ze al lang niet meer. Ze woont sinds vorig jaar in Den Haag. Alleen voor een visitebezoek aan haar moeder neemt de actrice nog de afslag achter station Vlaardingen Oost. Mary-Lou van Stenis, die behalve haar televisiewerk, ook aan diverse theaterstukken ('Puz zels', 'Slippers') meewerkte, moet even nadenken als ze wat jeugd herinneringen naar boven poogt te halen. De actrice woonde haar eerste negen levensjaren aan de Lyceumlaan en vervolgens op het Emmaplein. Ze groeide op met haar ouders en broer Robert-Jan, tegenwoordig wonend in Spanje, en zus Yoka. Na haar VWO-di- ploma zat de voormalige scholie re van het Groen van Prinsteren een beetje te twijfelen over een vervolgopleiding. Studiekeuze "Na de diploma-uitreiking ben ik me gaan oriënteren welke studie ik wilde gaan doen. Kort gezegd heb ik een jaartje vrijaf genomen en wat gewerkt." Na een periode in de horeca bij Westpoint aan de Westhavenkade gewerkt te heb ben, had Van Stenis de ideale stu die gevonden. Het werd de to neelacademie, waarvoor ze haar 'thuisstad' in 1984 verruilde voor Maastricht. Wie haar de afge- Word nu lijd voor €15,50 tot 1 januari 2005! Behoefte aan Service, Gemak en Voordeel? (010) 246 73 00 lopen jaren nauwlettend heeft ge volgd, weet dat de Vlaardingse ook muzikaal volop bezig is ge weest. Als tiener was de actrice al veel met muziek bezig. "Met twee vriendinnen heb ik nog een meidentrio gevormd', vertelt ze. 'In het begin drumde ik, later heb ik gezongen en ook nog zangles gevolgd. Ik speelde samen met Monica en Jacqueline. Punt was dat we alleen erg veel gevraagd werden om in vrouwencafés op te treden, dat wilden we juist niet." Serieus heeft ze toentertijd over wogen om voor het conservatori um te kiezen. Van Stenis: "Lek ker veel met muziek bezig zijn. 'Die richting wilde ik ook uit', riep ik. Maar voor het conserva torium moet je héél veel discipli ne hebben. Die studie is als het bedrijven van topsport. En ik rookte in die tijd als een ketter. En als je een studie zang wilt vol gen... Je stem is een van de ge voeligste instrumenten die er be staat." Columns Gedurende haar jaren in de ha- ringstad was ze een 'bekend ge zicht' op het Emmaplein. Een vriendenploegje verzamelde daar dagelijks. Van Stenis: "Daar werd voetbal en tennis gespeeld. Dat was best een leuke periode. Voor al omdat iedereen erg in muziek geïnteresseerd was. Vrienden van mij hadden een garage waar we al onze spullen hadden staan. Vaak waren we daar te vinden." Het uitgaansleven in Vlaardingen heeft ze, deels door vertrek, niet zo heel erg 'onderzocht'. "Bij Panda ('Die discotheek naast café Centraal') kwam ik wel eens. Maar om eerlijk te zijn gingen we vaker uit in Schiedam. Het was destijds trouwens zo dat Vlaardingers en Schiedammers nog wel eens op elkaar inhakten." Het Vlaardingen van nu is niet meer hetzelfde als van twintig jaar terug, weet ook Van Stenis. Tijdens haar residentie was bij voorbeeld de locatie van het hui dige postkantoor één grote vlakte en was het Liesveld nog echt een veld, dus met de popcornketen, de reclame-etalages en de wip- kippen. "Ik heb nog de opening verzorgd van bloementrappen naast de Hema en de C&A. En het Liesveld is inmiddels een heus winkelcentrum geworden. Maar of dat nou supergezellig is... Wel vind ik dat Vlaardingen beter begaanbaar is voor de auto. Vroeger als je bij station Vlaardingen Oost kwam binnen rijden, moest je nog om de hele stad rijden." Regie-opleiding Vier jaar lang heeft ze met haar dochter in het Spaanse Altea (ge legen tussen Alicante en Valen cia) gewoond. Vorig jaar keerde ze terug naar Nederland en streek neer in Den Haag. "Voor 'Ver keerd Verbonden' (comedyserie, red.) moest ik vier, vijf maanden wekelijks met het vliegtuig op en naar Nederland. Dat was niet te doen. Nee, een terugkeer naar Vlaardingen heb ik nooit overwo gen", zegt ze lachend. "Hier in Den Haag woon ik prima. Ik zit vlakbij het strand, uit de drukte van het centrum." In Spanje is Mary-Lou van Ste nis, in 2002 nog te zien in de zie kenhuisserie Trauma 24/7 ('heel filmisch opgenomen, een van de mooiere series waarin ik speel de'), van start gegaan met het schrijven van columns voor een lokale Nederlandse krant. Voorts is ze dit jaar gestart met een sta ge meercamera regie. "Ik heb meegelopen met de serie 'Ge meentebelangen', de opleiding meercamera heb ik een aantal ja ren terug al gedaan. Eén aflever ing heb ik volledig geregisseerd. Het leuke van regisseren is datje alles zelf kunt bepalen. Als je een rol speelt, ben je slechts een klein onderdeel. Dit werk wil ik de ko mende tijd dan ook zeker voort zetten." Na letterlijk en figuurlijk een olifantendracht is olifant Irma in dier gaarde Blijdorp bevallen van haar vijfde jong. Na vier dochters is het nu een zoon. Het nieuwe olifantje is genoemd naar een stad op Bor neo: Sibu. Samen met bijvoorbeeld de tantes Bernhardine en Douani- ta, is Sibu tijdens deze vooijaarsvakantie al in het olifantenverblijf Ta- man Indah te bewonderen. In het olifantenverblijf lopen nu drie olifantenbaby's en een peuter rond. Vorig jaar mei beviel olifant Douanita van een jong, gevolgd door Yasmin in juli. De driejarige peuter Bangka is een volle zus van Sibu. Alle vier de jongen hebben dezelfde vader: Alexander. Yasmin is het tweede jong van Irma. De pas geboren olifantenbaby is bij zijn geboorte dus in feite al oom van het eerder geboren jong van Yasmin, genaamd Anak. De kudde bestaat nu in totaal uit tien olifanten van alle leeftijden en van drie generaties. i y k 1 -H- van 11.00 tot 17A0uur Geldig van donderdag 4 maart t/m woensdag 10 maart a.s. inruil T80r met beuken romp in verschillende kleuren hout leverbaar. Origineel rundleder, analine geverfd, binnen vering, dus stevig zitcomfort, nil www.straluma.nl OPENINGSTIJDEN Zeemanstraat 17 2991 XR Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde bedrijventerrein Reijerwaard) Tel. 010-292 10 26 Meubelen Tel. 010-292 10 22 Verlichting Ring Rotterdam-Zuid A15 afslag 20 Barendrecht Rotterdam-IJsselmonde Iedere eerste zondag van de maand geopend Ger van Veen Van 'garage-zangeres' tot actrice Vincent Okker Voor haar vertrek uit Vlaardingen, twintig jaar geleden, speelde actrice Mary-Lou van Stenis in een meidentrio. 'Veel van mijn vrienden waren met muziek bezig. Dat was best een leuke periode.' FOTO: Brigitte van Gool Producties Management Het Servicepakket: bestaat uit aanvullende diensten die niet vallen onder het basispakket van de thuiszorg en is er voor iedereen, jong en oud, ziek en gezond. Als u nu lid wordt van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord, kunt u meteen profiteren van de vele voordelen die het Servicepakket biedt. U betaalt slechts 15,50 (of 14,50 bij automatische incasso) voor een heel jaar voor het hele gezin! THUISZORG NIEUWE WATERWEG NOORD Eén telefoontje naar de Thuiszorgcentrale en u wordt in contact gebracht met de maaltijdservice, was- en stomerijservice, klussendienst of een boodschappenservice bij u aan huis. Als lid krijgt u vele euro's korting bij alle aan-huis-leveranciers van het Servicepakket. De leveranciers zijn geselecteerd om hun goede prijs/kwaliteitverhouding. Voor minder mobiele leden komen 16 pedicures en 8 kapsters bij u aan huis. Leden krijgen kortingen op alle cursussen, bijvoorbeeld 10 lessen Zwangerschaps- gymnastiek voor 15,- (i.p.v. 45,-) of 5 lessen Leren Ontspannen voor 75,- (i.p.v. 100,-). Op vertoon van uw ledenpas krijgt u 4,50 korting bij ieder bezoek aan Elysium in Bleiswijk. Nog eens korting aan de kassa bij diverse zwembaden, bloemisten in de regio en Gezondheidsdrogisterij de Tuin van Vlaardingen. U leert hardlopen in 13 weken, maar ook gezond bewegen onder begeleiding van een fysiotherapeut, voor een speciaal ledentarief. U ontvangt gratis drie keer per jaar het ledenblad Gezond Thuis met interessante artikelen, tips en kortingsbonnen speciaal voor leden. Enkele prijzen voor u op een rijtje: stomen van een colbert kost 5,10, reinigen van uw tapijt vanaf 5,35 per m2, lampen ophangen, behangen en verven vanaf 6,- per uur, een warme maaltijd vanaf 4,05 en tot 50,- korting op uw vakantie met zorg. VUL DE BON IN EN PROFITEER MET HET HELE GEZIN VAN DE VELE VOORDELEN VAN HET SERVICEPAKKET! Stuur deze bon in een ongefrankeerde envelop naar: Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord, Gezondheid Service, Antwoordnummer 27, 3100 VB Schiedam. Ik meld mij aan als nieuw lid van Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord en betaal slechts €15,50 (of €14,50 bij automatische incasso). Ik ontvang het ledenblad Gezond Thuis gratis thuis. Na betaling krijg ik mijn ledenpas voor 2004 toegestuurd. O 0304 Ik ontvang graag meer informatie over: Bank-/Gironummer: Naam/voorletters: Geb. datum:m/v Geb. datum partner: Adres: Naam/voorletters partner: m/v Postcode: Telefoon: Plaats: Bel de Thuiszorgcentrale voor meer informatie en aanmelding als lid: of stuur een e-mail: servicepakket@tnwn.nl I Het Servicepakket is er voor alle inwoners van Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland. Ook inwoners van Maasland, die door de gemeentelijke herindeling nu in De Lier, Maasdijk en Maassluis wonen kunnen gebruik blijven maken van het Servicepakket. Foto: Leunis Verlinde Klassiek voordeel 2795.- klassieke en moderne meubelen en verlichting Str&Luma maandag van 11.00 tot 17.30 uur dinsdag t/m donderdag van 9.00 tot 17.30 uur vrijdag van 9.00 tot 21.00 uur zaterdag van 9.00 tot 17.00 uur GRATIS PARKEREN RONDOM HET GEBOUW, CA. 100 PLAATSEN

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15