JL jL stad I f t\ Gemeente Schiedam LICHTBLAUWE BRIGADE Gemeente bindt strijd aan met overlast van rijwielen Reprise van succesvolle muziekvoorstelling over het leven van de heilige Liduina F o tote n toon stelling over Schiedam V. Rotterdampas, veel doen voor weinig poen De Stadswinkel is op de volgende dagen gesloten: Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl Colofon Lit I EBB I Lichtblauwe brigade houdt toezicht F AANVRAAG EXPLOITATIEVERGUNNINGEN BOUWZAKEN MONUMENTENVERGUNNING GEMEENTELIJK MONUMENT TIJDELIJKE VRIJSTELLING BESTEM MINGSPLAN (ARTIKEL 17 WRO) ƒ- V~ KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 10, WOENSDAG 03 MAART 2004 WOENSDAG 3 MAART 2004 NS-2 Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur G emeenteberichten Postadres: Bezoekadres: Internet: Eindredactie: /TY/A Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Stadserf 1 www.schiedam.nl Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 VEILIG SCHIEDAM De nieuwe aanpak om overlast van fietsen en bromfietsen op publieksplekken tegen te gaan, werpt de eerste vruchten af. Schiedammers noemen het station Schiedam Centrum als de minst onveilige locatie in de stad. Dit blijkt uit het leefbaarheids- en veiligheidsonderzoek van de gemeente Schiedam. Twee jaar geleden werd dit station nog als de meest onveilige plek aangewezen. Aan deze ommezwaai heeft ongetwijfeld meegewerkt dat het stallen van (brom)fietsen bij onder andere dit station aan banden is gelegd. Borden bij de metrostations attenderen fietsers erop dat zij hun vervoermiddel netjes op de daarvoor bestemde plaatsen moeten parkeren. Stationsomgeving knapt op als fietsen netjes worden gestald "Als we willen dat het openbaar vervoer vei lig is, praten we niet alleen over kaartcon- trole. Daar hoort ook bij dat de omgeving van het station er veilig en schoon uitziet, dat het er ordelijk uitziet. Bij alle stations zijn extra beugels geplaatst of overkappingen gemaakt. Er is dus voldoende ruimte om fietsen te plaatsen. Want de gemeente wil met het nieuwe beleid geen fietsers pesten, maar de veiligheid en leefbaarheid van deze openbare plekken bevorderen", aldus beleidsadviseur Veiligheid Hans Nossent. Bij de start van de metrolijn heeft het college van burgemeester en wethouders de stations aangewezen als gebied waar binnen het verboden is de fietsers elders neer te zetten dan in de aanwezige beugels of rekken. De eerste tijd kregen de rijwielen die tegen lantaarnpalen of de gevel stonden, een rode waarschuwingssticker. Niet alleen de Schiedammers moesten wennen aan de nieuwe maatregel; ook de gemeente leerde ervan. Bij station Vijfsluizen bleek de parkeercapaciteit voor fietsen bijvoorbeeld onvoldoende. De voorzieningen werden hier daarom uitgebreid. Na een gewennings periode werden de verkeerd geparkeerde vervoermiddelen vervolgens weggehaald. Automobilisten krijgen aan de hand van hun kenteken een bekeuring thuisgestuurd, maar deze mogelijkheid ontbreekt bij fietsers immers. De enige manier waarop de gemeen te dit verbod kan handhaven, is de onbeheerde voertuigen weghalen. De fietsen zijn - na betaling van 15 euro boete - op te halen bij de post van de lichtblauwe brigade achter het station Schiedam Centrum. De reacties op dit nieuwe beleid stemmen optimistisch. Het overgrote merendeel van de fietsers plaatst het rijwiel inmiddels op de juiste plek. De omgeving van de stations ziet er netjes uit en de fietsen veroorzaken vrijwel geen overlast meer. Natuurlijk is het voor de foutparkeerder schrikken als de fiets aan het eind van de dag niet meer om de lantaarnpaal hangt. Doordat de politie gelijk een seintje krijgt wanneer een fiets wordt weggehaald, leert navraag daar dat het eigendom is af te halen bij de toezichthouders achter het NS-station Centrum. Veiligheidscoördinatoren Hans Nossent en collega Marco Caris zijn eensluidend in hun advies aan fietsers. "Neem iets meer tijd ervoor om je rijwiel neer te zetten. Wij zorgen overal voor voldoende capaciteit, maar de mensen moeten zelf een stukje verantwoor delijkheid nemen om hun eigendom netjes te parkeren." Binnenkort is de overlast van verkeerd geparkeerde fietsen op meer locaties in Schiedam verleden tijd. Bij de winkelcentra, het Stadserfcomplex, culturele instellingen komen borden te hangen die de bezoekers er eerst op wijzen dat zij hun (brom)fietsen op de juiste wijze moeten stallen. Daarna zal de lichtblauwe brigade waarschuwend optreden door rode stickers te plakken op verkeerd geparkeerde fietsen. Vervolgens wordt het verbod gehandhaafd door rijwie len die overlast veroorzaken, te verwijderen. Ook hier weer geldt als uitgangspunt dat de leefbaarheid en veiligheid van Schiedam voorop staan. Duidelijk is wel dat de maatre gelen alleen kans van slagen hebben als de Schiedammers meewerken, "ledereen heeft toch baat bij een schone en veilige stad." Het toezicht en de handhaving van de regels om de overlast van (brom)fietsen tegen te gaan, berust bij de lichtblauwe brigade. Naast het blauw van de politie is dit gemeentelijke team regelmatig op straat te zien. De lichtblauwe brigade, die in najaar 2003 is ingesteld, bindt de strijd aan met alledaagse ergernissen, zoals foutparkeerders, caravans die ergens te lang staan of overlast van hondenpoep. X»*vJ sn Stichting Intorno Ensemble verzorgt komend weekend voor het tweede achtereen volgende jaar de muziekvoorstelling "Liduina" in de Grote of Sint Janskerk. De algehele leiding is in handen van van Marco Kalkman. Het verhaal speelt zich of rond de eeuwwisseling van 1400 in de stad Schiedam. Liduina wordt na een harde val op het ijs ongeneeslijk ziek maar weet toch veel mensen uit hun leiden te verlossen. Liduina, oftewel de stadsheilige wordt daaren tegen door de tegenstanders ook beschuldigd van hekserij en duivelskunsten. Dit jaar speelt het stuk zich niet alleen op het hoofdpodium af maar tevens op gebouwde zijpodia wat het zicht breed en groots maakt. Verder wordt er tekst projectie toegevoegd. De cast bestaat grotendeels uit professionele plaatselijke zangers. Annette Rogers schittert dit jaar weer als Liduina. De bijzondere kos tuums zijn ontworpen door Gerwin Smit. De kaartverkoop is al begonnen. Er zijn drie verschillende rangen waardoor er kaartjes met verschillende prijzen te koop zijn. De stoelen zijn genummerd. Datum: vrijdag 5 maart 2004 Aanvang: 20.00 uur, Kerk open vanaf 19.00 uur Plaats: Grote of Sint Janskerk, Nieuwstraat 2, Schiedam. Kaartverkoop en info: WV Schiedam, Buitenhavenweg 9, telnr: (010) 273 30 00 Indien beschikbaar ook kaarten aan de zaal te koop. Toegangsprijzen: 27,50; 19,50 en 12,50. CJP en Pas 65 korting mogelijk. E-mail: info@nicuwemuziek.nl Internet: www.nieuwemuziek.nl Tot 8 maart 2004 is in Bibliotheek Stadserf de tentoonstelling 'Een beeld van Schiedam1 te zien. Deze tentoon stelling bevat foto's van Schiedam die gemaakt zijn door Schiedammers. Eind vorig jaar stelde de SP afdeling Schiedam 50 camera's ter beschikking en vroeg fotografen hun eigen stad vast te leggen. Deze oproep leverde 700 foto's op! Veel foto's van hondenpoep, leegstaande winkels en de Broersvest. Maar ook foto's van molens en groene stukjes Schiedam. Hieruit zijn 24 foto's uitgekozen die een goed beeld geven van Schiedam anno 2003. Twaalf foto's van problemen en twaalf foto's van mooie dingen die behouden moeten blijven. Deze foto's zijn te zien in de tentoonstelling 'Een beeld van Schiedam'. Bovendien zijn ze gebundeld in een boekje. Dit boekje is te bestellen bij de Schiedamse afdeling van de SP en in de bibliotheek aan het Stadserf. De tentoonstelling is te bezoeken gedu rende openingstijden van de bibliotheek. Maandag en donderdag: 11.00 -20.00 uur Dinsdag, woensdag, vrijdag: 11.00 - 17.00 uur Zaterdag: 11.00 - 15.00 uur I- iimCJ'i M ivtnit 'intun s Met de Rotterdampas kunt u opnieuw een jaar lang genieten van voordelige en aantrekkelijke aanbiedingen en kortin gen op allerlei activiteiten in Schiedam, Rotterdam en andere steden in de regio. Als u een Rotterdampas koopt bent u gratis geabonneerd op het Rotterdam- pasmagazine. Hier staan per seizoen verrassende aanbiedingen in. Wat kost de Rotterdampas? Volwassenen: U betaalt 5,- als uw gezamenlijk netto maandinkomen lager is dan: - 1350,- (twee- of meerpersoons huishoudens) - 1250,- (alleenstaande ouders) - 1000,- (alleenstaanden) afdeling Inkomen Uw inwonende kinderen (3 t/m 17 jaar) krijgen de Rotterdampas gratis bij gelijk tijdige aanschaf. U betaalt 55,- als u niet tot één van de bovenstaande groepen behoort. Wat moet u meenemen? Als u de Rotterdampas gaat aanschaffen, moet u altijd een legitimatiebewijs en een recente pasfoto meenemen. Komt u in aanmerking voor het tarief van 5,- dan moet u ook een recent inkomensbewijs meenemen, bijvoorbeeld een uitkeringsspecificatie van de afdeling Inkomen of een andere uitkeringsinstantie of een loonstrook. Koopt u de Rotterdampas ook voor uw kinderen en/of partner, vergeet dan niet zijn/haar legitimatiebewijs, pasfoto mee te nemen. Als uw kinderen geen legitimatie bewijs hebben kunt u ook volstaan met een ziekenfondskaart waarop uw kinderen vermeld staan. Waar kunt u de Rotterdampas kopen? U kunt de Rotterdampas kopen bij de receptie van de afdelingen Werk en Inkomen., 's Gravelandseweg 567. Alle werkdagen van 10.00 tot 15.00 uur Meer weten? Als u meer informatie wilt kunt u tijdens de openingstijden bellen met het telefoon nummer (010) 246 61 80. Tweede Paasdag Koninginnedag Bevrijdingsdag Hemelvaartsdag Tweede Pinksterdag maandag 12 april vrijdag 30 april woensdag 5 mei donderdag 20 mei èn vrijdag 21 mei maandag 31 mei NIEUWE HAVEN 103/ SCHOOLSTRAAT 1 Bij de burgemeester is een exploitatievergunning aangevraagd op grond van artikel 2.3.2 van de Algemene Plaatselijke Verordening Schiedam voor de uitbreiding van het horecabedrijf gevestigd in het pand Nieuwe Haven 103 (Proeflokaal Hoppe). De aanvraag ligt vanaf woensdag 3 maart 2004 vier weken ter inzage bij het Gemeentelijk Informatiepunt aan het Stadserf 1 Belanghebbenden kunnen tijdens de periode van ter inzage legging over deze aanvragen hun zienswijze naar voren brengen. Als u uw zienswijze schriftelijk kenbaar wilt maken dan kunt u deze richten aan de burgemeester van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Cr Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in archief- jstukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 23 februari 2004 t/m 26 februari 2004: bouwaan vragen Burg. Verveenstraat 29 Kerkweg 18 Koolzaadakker 8 Singel 80 J.M. Bergman M. Dijkshoorn P.T.M. v.d. Hoeven A. van Gelderen Beheer B.V. Verleende bouwvergunningen: verzonden 24 februari 2004: De Akkers 45 Bergwerf Aannemingsbedrijf B.\ Haverakker 8 M.C. Saas Karei Doormanweg 4-36 Facilicom Bedrijfsdiensten verzonden 25 februari 2004: Van Smaleveltstraat 5 E.J.G. Lansbergen Veldpad 9 E. v.d. Burg verzonden 27 februari 2004: 's-Gravelandseweg 369 Slavenburg Holding Broersvest 3-5 Maltha/v.d. Put Kommiezenlaan 29 Modelstaai B.V. radiokamer plaatsen berging vergroten dakkapel plaatsen woning verbouwen woning vergroten kozijnen veranderen kantoorgebouw bouwen (wijziging) woning vergroten woning vergroten bedrijfspand verbouwen Cand verbouwen (le fase) randpanelen plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werk dat de 1 voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (Sector Bestuursrecht), t.a.v. Voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. king van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 27 februari 2004 een vergunning als bedoeld in artikel 6 juncto artikel 7 van de Monumentenverordening 1994 is verleend voor het monument Oude Sluis 15 Het besluit ligt vanaf 4 maart 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. /.i in« 'Z Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit binnen zes weken, gerekend vanaf de dag na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift inctiWfcn bij burgemeester en wethouders. ~T)e monumentenvergunning'blijft'buiten wcrking''fofdat de bezwaartermijn*is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. Burgemeester en wethouders maken bekend dat een tijdelijke vrijstelling van het geldende bestemmingsplan "Bebouwingsvoorschriften voor de Bebouwde Kom" is gevraagd voor: Nieuwe Haven 115, het plaatsen van een noodvestiging (voor de duur van de ver bouwing in het huidige ING-kantoor van medio maart 2004 t/m december 2004) Burgemeester en wethouders overwegen om, met gebruikmaking van het bepaalde in artikel 17 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, de gevraagde vrijstelling te verlenen. Het vrijstellingsverzoek ligt hiertoe van 4 maart 2004 t/m 18 maart 2004 ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Een ieder kan gedurende de termijn van ter inzage legging schriftelijk zijn/haar gemoti veerde bedenkingen tegen het verlenen van de vrijstelling kenbaar maken bij het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van het hoofd Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. •'X- Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 ceder, staande in de voortuin vari Prins Bernhardlaan 46, in verband met de situering 1 taxodium, staande in de achtertuin Von Leibnizstraat 13a, in verband met de situering 1 den, staande in de voortuin van Bosrand 10, in verband met de situering Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, ver zoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84. Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 45 Populieren, staande in de Mina Krusemanstraat, Kasteelweg in verband met de situering en herinrichting. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrokken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoe ken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opnemen met dhr. Steenks, tel: (010) 631 52 84.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 2