I ll?9 Nieuw parkeerbeleid: met vergunning parkeren in 'vrije zone' mogelijk Nieuws van de Hargahoeve Kortweg Ingezonden Brieven Aanrijding Auto uitgebrand Scholengemeenschap Schravenlant viert 135-jarig bestaan irado GALLGALL Het Nieuwe Stadsblad Genieten is... Nans Wolters Marianne van Velzen Controle aanbieden huisvuil Autoservice Eigenraam 3 STICHTING KINDEROPVANG SCHIEDAM SCHIEDAM SCHIEDAM - Op de Nieuwe Damlaan ontstond donderdag middag een aanrijding tussen twee personenauto's. Een 25-jarige vrouw uit Schie dam reed in de richting van de Churchillweg en kon niet meer op tijd stoppen voor een auto, bestuurd door een 33-jarige Schiedammer, die moest afrem men voor de verkeerslichten. De vrouw moest met een zoge naamde wervelplank uit haar auto gehaald worden en werd met onder meer rugklachten overgebracht naar het Vlietland- ziekenhuis. SCHIEDAM - Wekelijks zet ten we in deze krant enkele tij delijke bewoners van dieren asiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Angel en Nellie. Angel Dit cypers-wit gesteriliseerde poesje van 2 jaar verblijft al enige tijd in de Hargahoeve, omdat ze een beetje verwilderd is. Andere katten vindt ze heel leuk en aan mensen begint ze nu ook te wen nen. Ze wil nog niet opgetild wor den, maar een aai over haar bol kan wel.heel voorzichtig. Angel is goed inzetbaar als muizenvan- Nellie Deze kat is een tijdje geleden ge vonden op de Prof. Keesomstraat. Ze was bekneld in haar eigen vlooienbandje en was sterk ver magerd. Al na een paar goede maaltijden kwam ze aardig op ge wicht. Ze heeft nog wel een kale plek onder een oksel. Nellie is erg lief en makkelijk, maar ze moetje eerst vertrouwen. Of ze met hon den overweg kan is niet bekend, katten zijn geen probleem. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dins dag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op website www.harga- hoeve.nl of telefonisch tijdens openingstijden op tel. 010- 4714151. SCHIEDAM - Op het Bachplein stond zondagmor gen vroeg een auto in brand. De gewaarschuwde brandweer kon niet meer voorkomen dat de auto helemaal uitbrandde. Ook de auto's die aan beide kanten naast de brandende auto stonden, liepen flinke brandschade op. De politie stelt een onderzoek in en sluit brandstichting niet uit. KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Genieten Genieten SCHIEDAM - Aan de invoe ring van het nieuwe parkeer beleid dat deze maand ingaat is een lange periode van inspraak met bewoners en ondernemers voorafge gaan. Vorige week werden op de gemeentepagina van deze krant de wijzigingen in het parkeerregime, zoals secto ren, plaatsing van parkeer- apparatuur, tariefsoorten en de toegankelijkheid voor vergunninghouders op een rijtje gezet. Het gebied waar betaald parkeren geldt is in het nieuwe parkeerbe leid 2004 nauwelijks uitgebreid, wel is er sprake van een nieuw fenomeen, een zogenaamd over- loopgebied. Naar de mening van Francisca Ruiter, beleidsmedewerkster van de afdeling Ruimtelijke Orde ning, Verkeer en Vervoer is het instellen van het overloopgebied de grootste verandering in het parkeerbeleid. "In een overloopgebied is parke ren gratis en dat blijft voorlopig ook zo. Wel wordt het voor bewo ners en bedrijven die wonen of gevestigd zijn in een overloopge bied mogelijk een vergunning aan te vragen. Dat biedt hen de mogelijkheid om te parkeren in een andere straat als - om welke reden dan ook - zij hun wagen in de 'vrije' zone niet kwijt kunnen. Vooral bewoners uit verschillen de straten in Oost tonen veel be langstelling voor deze vergunnin gen." Overigens kent sector A (onder meer Broersveld, Heren pad, Grote Markt en Kerkstraat) geen overloopgebied. "In sector C, waaronder Westvest en Nieu we Haven vallen, is minder vraag naar deze mogelijkheid", vertelt Francisca Ruiter. Kraskaarten Bewoners van een straat waar be taald parkeren geldt, kunnen - onder bepaalde voorwaarden - een parkeervergunning voor 57,48 euro kopen. Hiermee kan in een deel, afhankelijk van de sector waar de vergunninghouder woont, worden geparkeerd. Voor bezoekers zijn kraskaarten (2,50 voor vier uur; maximaal 50 per jaar) verkrijgbaar bij de Stads- winkel. Op de kaarten staat geen datum vermeldt zodat deze par- keerkaarten al vooraf kunnen wordt aangeschaft om op de dag van gebruik opengekrast te wor den. De prijs van een kraskaart werd bepaald aan de hand van ta rieven van de parkeergarages in het centrum, die volgens de afde ling Verkeer en Vervoer goedko per uitvielen dan de kraskaart. Men hoopte dat het prijsverschil automobilisten naar de parkeer garages zou lokken. Inmiddels is van prijsverschil nauwelijks nog sprake. Voor een uur parkeren wordt in een parkeergarage 1,20 tot 1,30 euro gerekend. De regeling voor wat betreft het gebruik van dagkaarten is uitge breid. Vooral voor automobilisten die dagelijks werkzaam zijn in verschillende sectoren is deze versoepeling gunstig. Wie nu een dagkaart (9 euro) koopt kan daar mee niet alleen in sector A (stads kern) terecht, zoals voorheen, maar ook in andere gebieden. De dagkaart is verkrijgbaar in de Stadswinkel of via de parkeerau tomaat. SCHIEDAM - De leerlin genvereniging van Scholengemeenschap Schravenlant 'Onder Ons' bestond vorig jaar 100 jaar. De school zelf, viert dit jaar haar 135-jarig bestaan. Daarom wordt op zaterdag 6 maart een groots feest gehouden voor oud-leerlin gen en medewerkers. Dan zal ook een bijzonder boek gepresenteerd worden over de leerlingenvereniging geti teld 'Eeuwboek Onder Ons 1903-2003'. Onder leiding van de Schiedamse schrijver en uitgever, Hans van de Sloot, heeft een nijvere redac tie anderhalf jaar gewerkt aan de totstandkoming van het boek. De samenstellers konden putten uit een zeer rijke historie die begon op een zaterdagmiddag in 1903. Twee jongens, Kees de Wit en Koos Ris van de toenmalige Schiedamse Hoogere Burger school, hielden op de Lange Ha ven, op 7 maart van dat jaar, een bijeenkomst. Het doel was de op richting van een studie- en deba tingclub. Echter de 34 aanwezi gen voelden in ruime meerder heid niets 'voor een vereniging die zich op HBS-niveau zou be zighouden met maatschappelijke en wetenschappelijke ontwikke lingen van dat moment'. Het wa ren roerige tijden (van onder meer spoorwegstakingen) en Nederland telde al duizenden van deze debating-clubjes. Het plan van De Wit en Ris werd getorpe deerd door een motie van Loe Stokvis die meer voelde voor het houden van 'gezellige' bijeen komsten waarnaast ook gelegen heid gegeven zou worden tot de bat. Zo ontstond de leerlingen vereniging die de naam 'Onder Ons' kreeg. Dit onder protest van De Wit, die het een goede naam vond voor een vereniging van 'oude koffiejuffrouwen'. Entre Nous Onder Ons heeft bewogen tijden gekend. Zo vond in de jaren vijf tig ene Aad Wiegman dat Onder Ons maar een ingeslapen clubje was, dat het zo niet langer kon en dat er een nieuw schoolblad moest komen. Sommige leerlin gen vonden dat hij gelijk had en Aad richtte.een alternatieve vere niging op, Entre Nous. Het be staan hiervan heeft maar twee maanden geduurd; daarna is nooit meer iets vernomen van de 'nieuwe schoolvereniging'. Aad Wiegman is later wel wethouder in Schiedam géworden. In 1982 zochten twee nogal crea tieve afgestudeerde leerlingen en bestuursleden van Onder Ons, Ronald ter Loo en Ed Barzilay, een passend afscheidscadeau voor de school. En zo kwam het dat rector Van der Meiden na het uitreiken van de diploma's tot zijn grote verrassing en veront rusting opgescheept zat met een kip en dertien kuikens. Sindsdien zijn de kippen onlosmakelijk met Schravenlant verbonden. Zij lopen rond in de tuin, slapen in de bomen (het zijn tenslotte vo gels) en worden verzorgd door de leerlingen. Ze zijn een soort beeldmerk geworden en bena drukken de intimiteit die de school wil uitstralen. R. van der Meiden, rector van 1976 tot 2003, zegt over de leer lingenvereniging: "Vanaf de op richting heeft Onder Ons een be langrijke plaats ingenomen op de school. Niet alleen organiseren zij schoolfeesten, open podia, uitdeelacties van valentijnsrozen; zij geven ook een schoolkrant uit en dragen bij aan de versterking van de band tussen docenten en leerlingen. De bestuursleden van Onder Ons leren tijdens hun schooltijd te organiseren en voor een aantal betekent het werk in Onder Ons dat zij in het openbaar leren spreken". Achterkamertj espolitiek De huidige secretaris, Merlijn Kerkhof, vertelt: "Het bestuur van Onder Ons bestaat vandaag de dag uit leerlingen die alle groepen van de schoolgaande jeugd vertegenwoordigen. Omdat we uit een grote groep bestaan, wordt er voor de organisatie van ie®r schoolfeest met een kleine re (steeds andere) groep verga derd. Geen bureaucratie, wel achterkamertjespolitiek en... het werkt!" Merlijn vindt het overi gens wel jammer dat de bestuur sleden van Onder Ons niet meer de status genieten die men in vroegere tijden wel genoot, maar zefzich desalniettemin even hard in als zijn illustere voorgangers uit de, zoals hij dat zelf noemt, 'Onder Ons Hall of Fame'. Toch is er sinds enige tijd een verandering voelbaar binnen de gelederen van de vereniging. Een aantal leden vindt dat Onder Ons meer zou moeten zijn dan een ge zelligheidsvereniging. Zij wonen dafrom vergaderingen bij op het stadhuis en... vinden het debat belangrijk. Zo lijkt het dat Kees de Wit en Koos Ris, 100 jaar na dato, toch een beetje hun zin krij gen. Op 6 maart zijn oud-leerlin gen en -medewerkers van wel kom op de reünie van de Scho lengemeenschap Schravenlant, voorheen Rijks Hoogere Burger school en Middelbare Meisjes school in Schiedam. De dag be gint om 14.00 uur. Het eerste exemplaar van het jubileumboek zal op die dag overhandigd wor den aan oud-leerling en wethou der Aad Wiegman. Daarna is het op de reünie te koop voor 10 eu ro. Het is een kleurrijk boek ge worden met meer dan honderd afbeeldingen. De uitgave gaat vergezeld van een cd-rom met ruim 1100 foto's, documenten, film- en geluidsfragmenten uit het rijke archief. Het wordt daar mee een uitgave voor iedereen die aan deze school herinnerin gen bewaart. Wie zich wil aanmelden voor de reünie of meer informatie wil, kan terecht op de website: www.onderons 100jaar.nl. Telefonisch is de Reüniecommis sie te bereiken onder: 0900- 7386437. Bent u op zoek naar kinderopvang bij een gastouder? In de volgende wijken: Schiedam Noord, Oost, West en Centrum kunnen we per direct voor u bemiddelen (afhankelijk van opvangdagen en (school)tijden). •De opvang vindt plaats bij een gastouder thuis. Deze staat inge schreven bij het gastouderburo. Het gastouderburo selecteert, bemiddelt en begeleidt de gastouders. Het gastouderburo gaat twee keer per jaar bij de gastouders langs. De onkosten zijn: 11.35 inschrijfgeld, 2.95 per uur per kind, excl. voeding en luiers. Heeft u interesse of vragen, neem dan vrijblijvend contact op met: Simone Brockhus of Ank de Gier, Gastouderburo Schiedam, Kerklaan 29, 3121 KC Schiedam. Tel. 010-2477878. Gastouderburo kinderopvangschiedam.nl SCHIEDAM Op zondag 7 maart zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur, en op woensdag 10 maart (biddag voor gewas en arbeid) om 15.00 en 19.45 uur, voorganger is ds. W. van Sorge. Zaterdag inloopconcert in de Grote Kerk met Hans van Gelder uit Barendrecht, die het koororgel zal bespelen. Het repertoire bestaat uit werken van o.a. Bach, Mozart en Sweelinck, aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. In de Graauwe Hengst, donderdag vanaf 22.00 uur De Jan Visser Band deze speelt vooral eigen nummers en zingt in het Nederlands. Vrijdag 5 en Zaterdag 6 Maart vanaf 20.00 uur de halve finale van de Popprijs Schiedam. Met op vrijdag Vegas for Millions, Jellybread, The Chick en Sterker nog... Op zaterdag met: Desperatos of the Freakfire, Daisy Cools, Pirates Pitlizards en Smoke. Zaterdag maakt de Jury bekend welke bands doorgaan naar de Finale. In de Liduinakapel (Frankeland) is zondag om 9.15 uur eucharistie viering voorganger is Pater L. v.d. Velden met medewerking van het Liduinakoor. Zondag bij de Evangelisch Lutherse Gemeente, aan de Lange Nieuwstraat 219, een dienst om 10 uur voorganger is H. Leker. STICHTING WELZIJN In het kader van wereld vrouwendag zal op 8 maart om 20.00 uur het Rotterdams Wijktheater te gast zijn in Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2. Opgevoerd zal worden het stuk Hou mijn hart vast, een intieme en indringende voorstelling over huiselijk geweld. Aanvang: 20.00 uur, kaarten a 2,00 euro zijn vooraf te koop bij het wijkcentrum of 's avonds aan de zaal. Telefonisch reserveren is moge lijk via tel. 473 86 71. Een Mandala is een, met allerlei vormen en kleuren gevormde cirkel. Je hoeft niet te kunnen tekenen. Wil je het ook eens proberen? Mee doen kan op 4, 11 en 18 maart tussen 13.30 en 15.30 uur. Kosten: 10 euro per drie lessen, inclusief materiaal. In Wijkcentrum Dreesplein, Dr. Willem Dreesplein 2, tel. 473 86 71. Inschrijven aan de balie van het wijkcentrum. Zondag in de Erker een paranormale beurs van 11 tot 17 uur, entree 1 euro. In de Erker, Jan van Avennestraat 32 is 19 maart een Griekse avond podiumkunsten met een optreden van Perix en Aphrodites, aanvang 20 uur, entree 2,50 euro, kaartvoorverkoop aan de balie van het wijkcen trum, voor info: tel. 4267767. De geest in de fles Leerdam, Delft en Gouda zijn steden van een rijke glas- en keramiek- cultuur. Door deze jarenlange traditie hebben deze steden ook niveau gekregen. Dit vindt je overal in terug: leuke winkels, toerisme uit de hele wereld en niet onbelangrijk, die steden zien er even geheel anders uit dan Schiedam. De mentaliteit van hun bestuurders zijn zelfs an ders. Twee voormalig Schiedamse wethouders gingen in opdracht van de huidige wethouder Habermehl informatie halen in Leerdam. Als wij ook in glas gaan doen, zal Schiedam nog meer toeristen gaan aan trekken, is de achterliggende gedachte. Ik wil het in dit geval niet over fatsoensnormen alleen hebben, het zal na Jan des Bouvrie de zoveel ste misser van Schiedam worden. Men verkoopt dit onder de noemer: Schiedam is altijd verbonden geweest met glas: Jenever ging namelijk in een fles! Zeer interessant gegeven. Wethouder Habermehl vergeet er nog 'n paar, wij dronken vroeger ook melk uit een fles en de wat betere kapitaalkrachtige Schiedammer kon zelfs yoghurt uit een fles kopen. Dit moet toch eens te meer een reden zijn om hier een glas museum te vestigen, niet dan? Stom, dat we daar nooit eerder op ge komen zijn. Je zou zoiets kunnen vergelijken om in Antwerpen een papiermuseum te vestigen omdat daar altijd veel friet werd verkocht, die Vlaamse frieten werden namelijk verkocht in papieren zakjes! Misschien kan die Schiedamse delegatie van wijze mannen nu een snoepreisje maken naar Antwerpen met als binnenkomer een geschenk uit hun museum annex snoepwinkeltje aan de Lange Haven, om zo hun idee daar aan de man te brengen. Je zou maar zo'n delegatie op bezoek krijgen! Zo'n niveau zul je ze ker niet snel tegen komen, zeker niet na carnaval. Deze mensen heb ben door de loop van de jaren tenslotte van Schiedam een prachtige welvarende stad gemaakt en met die ervaring moet je overigens wel wat doen. Niet onbelangrijk in dat geheel is, dat Leerdam benieuwd is hoe Schiedam denkt dit te gaan bekostigen. Niet moeilijk, men gaat misschien nu de Gorzen volgooien met parkeermeters, of andere wij ken. Wat ze in Leerdam niet weten, Schiedam heeft nog twee verbin tenissen met glas: de geest zit in de fles en de stad is op de fles. Twee zaken die nauw met elkaar zijn verbonden. Gerard de Winter Glasnost graag! Schiedam krijgt een glasmuseum, hoera! Toen de euforie gezakt was kwamen nogal wat vragen op in mijn argwanende brein: 1Waarom gaat een museum, dat momenteel 26.000 betalende (6,50 euro per persoon) bezoekers trekt, weg uit Hoogeveen? Never change a winning team zou ik zeggen; 2. Waarom naar Schiedam? Zou het bericht dat de gemeente Schiedam kapitale panden weggeeft aan een ieder met een vlotte babbel er iets mee te maken hebben? 3. Waarom laat Hoogeveen zijn publiekstrekker zomaar gaan? Misschien is de ex ploitatie van het museum toch niet 'kostenneutraal'. Een blik in de be grotingen van de gemeente Hoogeveen van de afgelopen jaren zou misschien uitsluitsel kunnen geven; 4. Was de gemeente Schiedam niet blut? Schijnbaar is er toch weer ergens een zak met geld gevon den; 5. Waarom klopt een goedlopend bedrijf met een eigen museum winkel en horeca aan bij een lokale overheid om uit de subsidieruif mee te kunnen eten? Een grote jongen kan toch zijn eigen broek op houden? Op al deze vragen zou ik zo graag antwoord willen hebben, voordat er contracten getekend worden en er geen weg meer terug is. De Schiedamse politici hebben het momenteel vooral druk met zichzelf. Zou het, in kader van de nieuwe politiek, dan geen uitgelezen kans zijn om een referendum te houden over een eventueel nieuw museum? Na het Korenbeursfiasco en de wethouderssoap kan Schiedam zich geen nieuwe blamage veroorloven. Een in duigen gevallen glasmu seum geeft niet alleen veel scherven, maar kost ook heel veel geld. Wist u trouwens dat Schiedam al meer dan 40 jaar een glasblazerij heeft, die vrij toegankelijk is voor het publiek? Als de gemeente over de brug komt is de eigenaar ook best bereid de hele dag rondleidingen te geven en workshops. Dus burgemeester, kom op met die poen! Ik ben er klaar voor! Andreas Rose HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 3 MAART 2004 10- 1440 i Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht 'Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Aanbieding geldt t/m 30 maart a.s. of zolang de voorraad strekt. Geniet, maar drink met mate. Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0,10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop.ns@whk. wegener.nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brobbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV, De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Topdrukte voor vergunningen William Lawson's Blended Scotch Whisky 70cl Het nieuwe parkeerbeleid van de gemeente is vanaf maandag van start gegaan. ARCHIEFFOTO: Roel Dijkstra Kees en Koos krijgen na eeuw gelijk Wegener Huis-aan-huiskranten Een van de foto's die op de cd-rom staan, toont leerlingen van het Schravenlant in de jaren '50 van de vorige eeuw. Reinigingsinspectie Vete bewoners, de gemeente en IRAD0 vinden een schone straat belangrijk. Het bevordert de leefbaarheid en het gevoel van veiligheid. Een vuile straat kan ontstaan door het niet netjes of niet op tijd aanbieden van het huisvuil op de voorgeschreven plaatsen. Om de vinger aan de pols te houden houdt de Reinigingspolitie regelmatig controles in uw buurt. Bij het signaleren van overtredingen zullen maatregelen worden genomen. Eén daarvan is dat bij overtreding bekeurd zal worden. Voor meer informatie verwijzen wij u naar de stadsgids of de website van uw gemeente of ONS. Ook kunt u bellen naar IRAD0 telefoon 2621000. Onderdeel van de ONS Groep Van Heekstraat 153125 BN Schiedam Tel. 262 1000 - E-mail: info@irado.nl Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 010 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3