wGGeNGR Nieuwe IKEA DELFT Cp Keukens Windmolen en paddenpoel Opknapbeurt in Zuid Gezocht: Tegelzetters en (leerling-) Keukenmonteurs De Keukenmat! Nederland neemt afscheid van prinses Juliana Welzijn ID-ers blijven voorlopig aan het werk Solliciteer direict Wandeltocht met Tippelaars naar de baan Uit je bol Geen publiek op mijnen jager Ouderen schrikken van verhoging uurtarief eigen bijdrage van 4,60 naar 11,80 Win een... Weekendje weg ■Mae Na\ milieu agenda huis-aan-huiskranten IW WW Gevraagd woningen nden Rijnmond "Is woning-taxaties Boksgala trekt weer volle zaal Schiedam Lezersservice Speciaal fietsarrangement Hoor ik daar een lama schijten? SCHIEDAM - Op natuurlijke wijze uitje bol gaan. Dat kan zondag 28 maart in heemtuin 't Hoefblad in het Beatrixpark. Van 13.30 tot 15.00 uur is hier van alles te doen met bol letjes. Zo gaan de deelnemers aan de slag met voorjaarsbol letjes. Alle activiteiten vinden plaats bij het heemtuinhuisje. De toegang is gratis. SCHIEDAM - De open dagen voor het publiek op de mijnenja- ger Hr. Ms. Schiedam zijn afge last. Dit in verband met het over lijden van prinses Juliana. De open dag zouden plaatsvinden op zaterdag en zondag. De Mijnen- jager komt wel naar Schiedam en ligt afgemeerd aan de Voorhaven. Arclinea 30-70% KORTING Woon Store FACTORY OUTLET ZONDAG OPEN* 1 O -1 7u KRANT NIET ONTVANGEN? o.a. Alno, Bruynzeel elke maat elke kleur elke prijsklasse SCHIEDAM - Met het in bedrijf stellen van een authentieke poldermolen heeft burgemeester Scheeres vrijdag het Land schapspark Kethel geopend. Het park be staat uit een open weidegebied, dat via weidelinten aan de Harreweg, Kerkweg en het Jaap de Raat-pad is verbonden met het buitengebied. In dit veenweidege- bied werden ooit de schapen, geiten en koeien geweid. Door uitbreiding van Schiedam is het voormalig dorp Kethel langzaam maar zeker ingesloten. In het park moet een deel van het authentieke landschap bewaard blijven. Oorspronke lijke elementen zoals een windmolen, paddenpoel, pestbosjes, schaapskooi, ooi- evaarspaal en knotbomen hebben een plek gekregen in het park. SCHIEDAM - Wijk- en buurtbeheer Zuid heeft in overleg met bewo ners en de ONS een bedrag beschikbaar gesteld voor het opknappen van onder meer bestrating en het plaatsen van speelelementen in en om de Haringvlietstraat. Al enige tijd ergeren bewoners uit deze straat zich aan de troep die werd achtergelaten in de zandbak. "Meer een af val- en kattenbak dan een speelplaats voor de kleintjes", aldus een van de omwonenden. Vorige week werd unaniem besloten dat de zandbak onder de bestrating moet verdwijnen. Wel worden twee speeltoestel len aangeschaft en wordt het zitbankje opgeknapt. De overlast van jongeren wordt aangepakt door bloembakken te plaatsen voor de blin de muur zodat voetballen onmogelijk wordt. De behoefte zich uit te leven met een bal blijft mogelijk op het veldje vijftig meter verderop. Verder heeft de ONS toegezegd de bestrating op verschillende plek ken te egaliseren en bovendien de komende tijd strenger op te treden tegen het los aanbieden van huishoudelijk afval. Men is gewaar schuwd. SCHIEDAM - De leden van de Schiedamse Wandelsportvereni- ging DST, Schiedamse Tippelaars, nemen af en toe uitdagingen aan die weinig te maken hebben met wandelen. Tenminste, er wordt wel gelopen maar ook gepeddeld, over een touw gekropen dat over water is gespannen en tegen een hindernis opgeklom men. Vervolgens staat op het programma, zoals vorige maand, nog een wandeltocht van 25 kilometer. Maar in de regel gaat bet er bij De Tippelaars niet zo heftig aan toe. Wie echter een dergelijke uitdaging eens aan den lijve wil ondervinden doet er goed aan contact op te nemen met secretaris Timmer, tel. 426 84 73. Op de agenda van de vereniging staat voor zondag 28 maart een 'gewone' wandeltocht in Winterswijk De kosten bedragen zeven euro. De vereniging zorgt voor vervoer. Tasty Taco medium pizza nü 7.99 SCHIEDAM - Veel hulpbe hoevende ouderen en zieken in Schiedam en omstreken moeten voortaan weer voor zichzelf zorgen omdat zij de Thuiszorg Nieuwe Waterweg-Noord niet meer kunnen of willen betalen. De eigen bijdrage is begin dit jaar verhoogd van 4,60 naar 11,80 per uur. Teveel voor het overgrote deel van de cliënten. Nu de rekenin gen van de afgelopen maan den op de deurmat vallen wordt de Thuiszorg massaal opgezegd. Er zijn tot nog toe 239 opzeggingen en 60 gedeeltelijke opzeggingen gemeld. Een Alphahulp (hulp in de huis houding) verdient 10,75 per uur, de cliënt moet echter een eigen bijdrage betalen van 11,80 per uur. De 1,05 winst verdwijnt in de centrale kas van de overheid. Die extra gelden leveren volgens de Thuiszorg niet bij aan een ver betering van de gezondheidszorg in Nederland. De eigen bijdrage die de cliënten moeten betalen wordt geïnd door de Centrale Ad ministratie Kas (CAK) van het ministerie van Volksgezondheid Welzijn en Sport (VWS). Eind vorig jaar werden de cliënten van de Thuiszorg door de CAK geïn formeerd over de verhoging. 'Een ingewikkelde brief, volgens Ca roline Meisters van de Thuiszorg, 'vandaar dat we in deze krant op 15 januari van dit jaar een adver tentie van een kwartpagina plaat sten om het onze cliënten nog maals uit te leggen'. Direct na het zien van de advertentie, zegden er al veel cliënten op maar nu de rekeningen komen lijkt het hek van de dam. 'En het einde is nog lang niet in inzicht', benadrukt Meisters. In Schiedam, Vlaardingen, Maassluis en Maasland zijn er in totaal 114 opzeggingen huishou delijke zorg, 117 Alphahulp en 8 opzeggingen verzorging/verple ging of gespecialiseerde hulp. 60 mensen zegden de hulp gedeelte lijk op. Overigens betaalt niet ie dereen 11,80 per uur. De eigen bijdrage wordt berekend naar aanleiding van het inkomen van 2002. Iemand met een inkomen van 13.500 euro of minder, be taalt nooit meer dan 16 euro per vier weken, ongeacht het aantal uren zorg dat geboden wordt. Het maximale bedrag is 528,20. De Thuiszorg verwacht, dat als alles zo blijft, er veel zieken en ouderen zullen verarmen, vereen zamen, vervuilen of nog zieker worden dan ze al zijn. 'De druk op de zorg zal alleen maar toene men. Op korte termijn zal het best wat opleveren maar op lange termijn gaat het ontzettend veel kosten om dat mensen onze des kundigheid moeten missen, met alle gevolgen van dien', besluit Meisters luxaflex 15% korting De Loper 38 Vlaardingen BreakAway SCHIEDAM - Kort na het openen van het condoleanceregister in het stadhuis van Schiedam, waren de eerste blijken van medeleven al op getekend. Het overlijden van prinses Juliana heeft veel mensen ge raakt en tal van herinneringen losgemaakt. Juliana werd gezien als een echte moeder van het volk en was geliefd vanwege haar sterke socia le betrokkenheid. Prinses Juliana is zaterdagochtend op 94-jarige leeftijd overleden op paleis Soestdijk nadat haar gezondheidstoestand vorige week sterk achteruit was gegaan. Ze was van 1948 tot 1980 koningin der Neder landen. In 1998 verscheen ze voor het laatst in het openbaar. De uitvaartplechtigheid vindt plaats op dinsdag 30 maart in de Nieu we Kerk van Delft. Het Nederlandse volk heeft van donderdag tot en met zondag de gelegenheid om afscheid te nemen in Paleis Noorde inde, waar het lichaam van de prinses wordt opgebaard. Als eerbetoon zal de vlag tot en met de dag van de uitvaart half stok hangen. De gemeente Schiedam heeft de vergaderingen van de raads commissies een week uitgesteld. Ook festiviteiten zoals de Nationale Boomplantdag zijn uitgesteld. Schiedammers kunnen hun medeleven betuigen bij het condoleance register in de hal van het stadhuis. Ook in de verzorgingstehuizen en in het Vlietlandziekenhuis is een condoleanceregister aanwezig. Na sluiting worden de condoleanceregisters verstuurd naar het Provincie huis. Het ministerie van Binnenlandse Zaken draagt er zorg voor dat de registers worden opgenomen in het koninklijk archief. Het condoleanceregister in de hal van het stadhuis is woensdag, don derdag en vrijdag geopend van 8.00 tot 20.30 uur, zaterdag van 9.30 tot 20.30 uur, zondag van 12.00 tot 17.00 uur, maandag van 12.00 tot 20.30 uur en dinsdag van 08.00 tot 20.30 uur. SCHIEDAM - Het ontlag van 47 medewerkers van de stich ting welzijn en sluiting van wijkcentrum Wibautplein is voorlopig afgewend. Het colle ge stelde vorige week een een malige loonkostensubsidie van 100.000 euro beschikbaar om de gesubsidieerde arbeidsplaat sen tot eind dit jaar veilig te stellen en bleek ook bereid om het wijkcentrum tot 1 juli open te houden. Directeur Willem Draaisma van de Stichting Wel zijn Schiedam heeft zijn mede werkers onmiddellijk per e-mail ingelicht over het goede nieuws. De opluchting is echter wel van korte duur. De Stich ting zal nu om zoek moeten gaan naar middelen om de ba nen ook na 31 december veilig te stellen. Draaisma: "Burge meester en wethouders zien af van een greep in onze exploita tiereserves van 100.000 euro en zijn bereid wijkcentrum Wi bautplein tot 1 juli 2004 open te houden." Volgens de directeur is het nog onduidelijk hoe het volgend jaar verder moet. "In ieder geval moeten er nog dit jaar zes mensen afvloeien. In 2005 zitten wij nog altijd met een gat in de loonkostensubsi die, dus opnieuw zal ik dan bij het gemeentebestuur moeten aankloppen. Ik hoop dat het ontbrekende geld net als deze keer uit de pot werk- en bijstand kan komen." Het huidige tekort heeft het col lege gedeeltelijk aangevuld uit algemene reserves en ook door éénmalig een deel van het geld voor de realisatie van een jon- gerenvoorziening in Schiedam- Noord in te zetten. In de begro ting 2004-2008 is voor dit jon gerencentrum al een bedrag ge reserveerd voor de exploitatie lasten. De plannen voor dit cen trum zijn in voorbereiding. Draaisma verwacht echter dat het nog wel even zal duren voor het gebouw in gebruik kan wor den genomen. "Uiteraard willen wij als SWS dit centrum gaan exploiteren". Willem Draais- man vreest dat de helft van het aantal bezoekers aan wijkcen trum Wibautplein in juli op straat staat. "Dan heb ik het over groepen die ruimten in het pand huren, zoals allochtone or ganisaties, een line-dancevere- niging, Antillianen die daar bij eenkomsten houden. Voor ver schillende activiteiten hebben wij onderdak gevonden in onder meer De Erker en wijkcentrum Dreesplein." De SWS directeur betreurt het voorts dat met de sluiting van het Wibautplein de stichting ook 50.000 euro (op brengst 2003) mis loopt uit de opbrengst van de bar verkoop. "Heel jammer dat dit niet onbe langrijke bedrag nu ook weg valt." Wij openen dit voorjaar een filiaal in Barendrecht, dus daarom.... VERSCHIJNT WEKELIJKS IN DE GEMEENTE SCHIEDAM JAARGANG 56 NUMMER 13, OPLAGE 40.120 IHaStadsblad i Maassluis/Maasland 010-592 3300 Rotterdam 010 -4600602 Schiedam 010 409 0140 Westland/Hoek van Holland 0174 -38 64 26 Vlaardingen 010 -460 33 33 Internet www.maeslanden.nl MAKELAARS TAXATIE COELECTIEF RIJNMOND lid: RVT De beste taxaties! 010-409 01 44* WOENSDAG 24 MAART 2004 HANS LAMET ITALIAANSE KEUKENS BV Bezoek onze showroom of www.hanslamet.nl Rivium-y Straat 22 Capelle a/d IJssel 010-4470319 4.500 nV Meubelen en Woonaccessoires Lylantse Baan 7 Capelle aan den IJssel 010 - 258 42 00 www.woonstore.nl Vóór het winkelen vanaf 9 uur lekker ontbijten in het restaurant! ontbijt 1.95 p.p. Openingstijden: maandag t/m vrijdag 10-2 1 u I zaterdag 9-1 8u, zondag 10-17u *alleen in Delft Bezorging: Interlanden Spreigroep Bel: 0900-8998200 v. 9.00-17.00 uur Keukencentrum Vormgevers aan keukenwensen Vlaardingen. A20 afslag 8 Woonboulevard Hoogstad Open: di. t/m za. 9.30-17.30 uur vrijdagavond I8.30-2i.00 uur Thuiszorg massaal opgezegd Bel 0900-8030 voor je dichtstbijzijnde vestiging of kijk op www.dominos.nl The Pizza Delivery Experts Zie elckrs in deze krant Wij zoeken enthousiaste (leerling-) keukenmonteurs voor het plaatsen van keukens k en de daarbij behorende serviceverlening in de eigen regio. Je bent in het bezit van rijbewijs B en eigen vervoer en wordt door ons opgeleid. Tevens zoeken we tegelzetters, eveneens voor de eigen regio. Heb je interesse? Bel naar onze vacaturelijn 0416-569915, of vul onderstaande bon in en stuur deze naar: De Keukenman, afdelingPZ, postbus 10012.5140 DA Waalwijk. Je kunt ook mailen naar pz@keukenman.nl. i interesse in de functie van keukenmonteur/tegelzetter (streep door wat niet van toepassing is) Naam:! I ttt/s Adres: i Postcode: Telefoon Houtervaring: nee Laatste werkgever: Laatste functie: In bezit van rijbewij: In bezit van eigen auti Q8 Plaats: Mobiel: Tegelzetervaring: ja nee Geboortedatum:^ nee De makers van keukens uit Kaatsheuvel SS. Ger van Veen Op alle produkten van het merk geven wij t/m 10 april a.s. Prinses Juliana Foto: Rijksvoorlichtingsdienst Zie de Reu Recreatie pagina in deze krant NANSWOLTERS Kijk op de website www.zuiderster.nl voor meer informatie en mail ons snel je reactie Of schrijf een sollicitatiebrief met CV naar: de ZuiderSter, t.a.v. afdeling P&O, Hoofdweg 18, 2908 LC, Capelle a/d IJssel it

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 1