Broeierige thriller van Kim van Kooten 'Het voelt als een feest èn een afsluiting' ■i Revival van Jungle Book Dansen op Bach en Von Biber Uit in de regio Nurlaila Karim op tournee met Musicals in Concert 2: lens index Raymond Rotteveel UIT 14- 1002 Donderdag 1 april MUZIEK 20.15 Ivo Janssen en Arno Born- kamp. Saxofonissimo (serie pia norecitals). Saxofonissimo be licht de klassieke sax van alle kanten en van alle tij den. Reser veren 010-4586400. Isala Thea ter, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.00 Sjaak Bral. Op Ware Grootte. Reserveren 010- 4843333, Oude Luxor Theater, Rotterdam. 20.30 Vanavond in Prikkels: Dol ly and the art of being myself. In Dolly perfectioneert een vrouw met volledige toewijding haar Dolly Parton-imitatie. Bij look-a like wedstrijden wint ze prijzen met een leven dat niet het hare is. Met: Suzan Boogaerdt en Bianca van der Schoot. Reserveren 010- 4586400, Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Vrijdag 2 april JEUGD 19.30 Cyrano, de neus en het meisje. Xynix Opera. Vanaf 8 jaar. Het beroemde verhaal van Cyrano de Bergerac, door Imme Dros bewerkt tot een Xynix ope ra voor de hele familie. Reserve ren 010-4586400, Isala Theater, Capelle a/d IJssel. THEATER 20.15 Blauw Oranje. Het gaat over de mysterieuze Christopher die beweert dat hij de zoon van een verbannen Afrikaanse dicta tor is. CC De Stoep, Spijkenisse. 20.30 Get up, Stand up!. Isala Comedy Café (met Op Sterk Wa ter). Reserveren 010-4586400, Isala Theater, Capelle a/d IJssel. 20.15 Hetty Heyting. Van mij mag het. Reserveren 0181- 310473. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. 20.15 Leon van der Zanden. Pu bliekslieveling wil van zijn vrien delijke imago af. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. Zaterdag 3 april JEUGD 19.00 De Roos. RAZ. Voor deze vijfde jeugdproductie laat RAZ zich inspireren door keizerin Jo sephine en haar liefde voor ro zen, en de wonderschone bloe- menverhalen van Hans Christian Andersen. Theater Twee Hondjes, Hellevoetsluis. MUZIEK 20.15 Message in a bottle. Julya Lo'ko, Angela Groothuizen, Berget Lewis. Theater Het Kruispunt, Barendrecht. 20.30 Muziekcafé: Gustavo To ken Toker Y La Milonga, Piaz- zolleana. Isala Theater, Capelle a/d IJssel. FOTO: Patricia Steur THEATER 20.15 Comedy Explosion 'De Stand-Up Theatershow'. Het beste wat er op het gebied van stand-up comedy te zien is! Met oude bekenden en nieuwe verras singen. Nog enkele kaarten ver krijgbaar! CC De Stoep, Spijke nisse. Zondag 4 april JEUGD 14.00 De Badkuip. Cees Brandt. 3+. Lief theater voor kleuters over twee vrienden in een bad kuip. CC De Stoep, Spijkenisse. 14.30 Dolije Weerwollje. Theater Terra. Dolije heeft een lastig ge heim. Telkens als het volle maan is, verandert hij in een weerwolf. Theater Het Kruispunt, Barend recht. Dinsdag 6 april FILMS 20.00 Master and Commander. Een heroïsche avonturenfilm op zee, met Russel Crowe. Reserve ren 010-4586400, Isala Theater, Capelle a/d IJssel. Woensdag 7 april THEATER 20.15 Droog Brood. Scènes voor de mensen. Reserveren 010- 2030203, CC De Stoep, Spijke nisse. 20.15 Sara Kroos. Lam. Hardere grappen, mooiere liedjes en de schoonheid van het ongemak. Theater Het Kruispunt, Barend recht. Donderdag 8 april THEATER 20.15 Alex Roeka. Nederlandsta lige liedjes en verhalen. CC De Stoep, Spijkenisse. 4 FOTO: Clemens Boon Kim van Kooten schreef samen met Lodewijk Crijns het scenario van de speelfilm 'Met grote blijdschap'. De pers was lovend over deze thriller. Niet voor niets ont ving de film een Gouden Kalf voor Beste Scenario. De toneelversie kenmerkt zich door psychologische diep gang, geestige dialogen en een tedere vertelling van een bikkel hard verhaal. Het stuk gaat over angst en schaamte, maar is ook een (gruwelijk) liefdesverhaal. Komende week onder meer te zien in Capelle a/d IJssel (6 april, Isala Theater) en Barendrecht (8 april, Het Kruispunt). 'Met grote blijdschap' begint in de huiskamer Luc. Luc leidt een rustig leven met zijn zwangere vriendin Mieke, tot hij per toeval ontdekt dat zijn vijftien jaar gele den spoorloos verdwenen broer Ad een kluizenaarsbestaan leidt in de Belgische Ardennen. Luc is vastbesloten het waarom van Ad's verdwijning te achterhalen en zoekt zijn broer op. Afgezon derd van de bewoonde wereld, maakt hij kennis met een verloe derde man die hij nauwelijks als zijn broer herkent. Ad blijkt sa men te wonen met Els, een vrouw die net zo wereldvreemd is als Ad. Luc en Mieke worden met wantrouwen ontvangen, maar Luc weigert te vertrekken voor hij te weten is gekomen waarom Ad verdween. Wat hij uiteindelijk ontdekt zal zijn leven en dat van alle betrokkenen volledig ont wrichten. Een tragisch familiege heim wordt blootgelegd. Theater Het Kruispunt maakte van de gelegenheid gebruik om ook Kim van Kooten eens aan de tand te voelen en haar enkele vra gen te stellen over de film, het to neelstuk en het waarom van deze bewerking naar toneel. Regelma tig worden films bewerkt tot to neelvoorstellingen en andersom. Wat is jou motivatie geweest om 'Met Grote Blijdschap' in een to neelstuk te doen veranderen? Van Kooten: "Arjen Stuurman (van Hummelink Stuurman Theater bureau) benaderde mij met het idee de film om te zetten naar theater. Hij had al eerder een filmscript van mij tot een toneel stuk laten bewerken (Blind Date) en dat was blijkbaar goed beval len. Zowel Blind Date als Met Grote Blijdschap zijn acteurs films, psychologische drama's zonder ingewikkelde locaties, waarin de dialoog een grote rol speelt. Misschien dat die films zich daarom redelijk goed lenen voor een toneelbewerking. Om dat het verhaal Met Grote Blijd schap me misschien nog wel dierbaarder is dan Blind Date wilde ik de bewerking in dit ge val voor eigen rekening nemen. Frank Houtappels heeft Blind Date bewerkt voor toneel." Met Grote Blijdschap is een psychologisch drama maar de ti tel doet anders vermoeden, iets vrolijks. Waarom Met Grote Blijdschap? "Ik had Met Grote Blijdschap ook een titel als 'Het gruwelijke geheim van Ad Sip- kes' kunnen geven, maar dan zouden er denk ik niet veel men sen naar toe willen komen. Met Grote Blijdschap dekt wat mij betreft de lading van het verhaal dat verteld wordt. De titel is let terlijk zwanger zijn van iets. Het zinnetje heeft een geheim in zich, zonder dat het geheim meteen benoemd wordt." Na het grote succes van Musicals in Concert 1 is er nu Musicals in Concert 2. Van dinsdag 6 tot en met zondag 11 april is het in het nieuwe Luxor Theater te Rotterdam weer genieten geblazen van een wervelende mix van musicalnummers uit heden, verleden en toekomst. Met Danny de Munk, Maaike Widdershoven, Joost de Jong, Mariska van Kolck, Henk Poort (alleen in de grote steden aanwezig) en Nurlaila Karim. De laatste kennen we nog van musicals als Rent en Miss Saigon. "Mijn hart ligt misschien meer bij lekkere popnum mers, maar bij Musicals in Concert voel ik me ook als een vis in het water." Popmuziek in het theater is dui delijk in opkomst, dat is terug te zien in musicals als Saturday Night Fever, Aida van Elton John en Tim Rice en We Will Rock You van Queen. Nummers uit de ze voorstellingen worden gezon gen in Musicals In Concert 2. Bovendien wordt er een exclusief voorproeve gegeven van een aantal Nederlandstalige nummers uit de toekomstige musicals The Lion King en Crazy For You. Naast bekende hits uit oude en recente voorstellingen zoals Cats en Mamma Mia! worden tevens een aantal nummers gezongen uit internationale producties, waar onder Hairspray en The Produ cers. Kortom: Musicals In Con cert 2 geeft een overzicht van waar het begrip musical nu staat. Voor Nurlaila Karim - een paar jaar geleden nog tweede bij het Nationaal Songfestival - is het een uitkomst dat bij Musicals in Concert de nadruk ligt op het liedje en niet op het verhaal of een bepaalde scène. "Mijn hart ligt meer bij het gewo- je en dat vind ik hartstikke leuk. ne liedje dan bij musical ja. Bij Musicals in Concert hoeven we geen scènes te spelen, zit het ver haal eigenlijk gewoon in het lied- Wat ook grappig is, is dat ik nummers zing uit musicals waar ik vroeger in gespeeld heb, zoals Rent. Daardoor voelt dit als een groot feest én ook als een soort afsluiting." Idols Een afsluiting omdat Karim zich na Musicals in Concert 2 meer op popmuziek wil gaan richten. "In derdaad. Ik wil al heel lang meer met popmuziek doen. Zo ben ik ook ooit begonnen. Ik speelde vi ool en piano en onder ons repe teerde een bandje. Daar ben ik op een gegeven moment bij gaan zingen. De ambitie om verder te gaan met muziek had ik wel, maar ik heb nooit gedacht dat ik in een musical zou staan of iets met popmuziek zou bereiken. Waarom niet? Kijk naar Idols, er zijn zoveel mensen die dat probe ren... Tja, toen heb ik een keer auditie gedaan, voor Miss Sai gon, en toen werd ik aangeno men. Een geweldige ervaring en misschien nog belangrijker: het was voor mij de bevestiging dat ik op het podium thuishoor." Na Musicals In Concert 2 (en Musicals in Ahoy' in juni) kan Karim zich dan eindelijk op haar grote passie storten. "Ja, ik ga een project met Danny de Munk doen. Het wordt een show van Danny met drie 'leading ladies' waar ik er dan één van ben. Het moet een groot feest der herken ning worden, met liedjes uit de seventies, eighties en nineties. Dan moet je denken aan een blok met salsanummers, maar ook aan muziek van bijvoorbeeld Earth, Wind Fire. Gewoon allemaal lekkere popnummers. Nee, al zou ik een rol in bijvoorbeeld de Lion King aangeboden krijgen dan zou ik het niet doen. Ik wil nu écht iets met popmuziek doen en bovendien kun je iets als de Lion King niet combineren met twee kinderen. En dat weet ik, omdat de vader van mijn kinderen in de Lion King speelt. Hij geeft acht voorstellingen per week, terwijl wij met Musicals er maar vijf doen. Dan heb je nog wél tijd om bij je gezinnetje te zijn." Musicals in Concert 2, van 6 t/m 12 april in het nieuwe Luxor Theater Rotterdam (010 - 4843333), 17 en 18 april in De Kunstmin in Dordrecht (078 - 6397979). •fr Maarten van der Jagt en Els Neijts De website IENS.NL biedt een goed inzicht in wijzigin gen die in de horeca optre den. Met een paar muisklik ken vind je bijvoorbeeld nieuwe restaurants. Een overzicht van deze nieuwe lingen en een tip voor een prachtige expositie in het Fotomuseum. Friends Pal naast Curry's vormt dit nieu we restaurant een welkome aan vulling op het door eetcafé's ge domineerde aanbod in Kralingen. Het ziet er naar uit dat het mo derne kleurrijk ingerichte Friends vele vrienden zal maken. De keuken heeft een overwegend mediterraan karakter maar men biedt ook enkele gerechten met een oosterse touch aan. Van rijk gevulde Zuid-Franse vis soep tot lamshaasjes met kruid nageljus of Oosters gemarineerde tonijn. Een reactie op de site: 'Precies waar we op zaten te wachten in Kralingen!! Een erg gezellig ingericht restaurant en de bediening is goed. De kaart heeft van alles. Vis, vlees en vegetarische gerechten. De prijzen zijn erg vriendelijk en de presentatie op de borden heel gaaf. Als voorgerecht de gegrilde sardientjes gegeten en als hoofd gerecht de tonijnsteak. Beiden erg lekker. De salade met zelfge maakte croutons, stukjes ge roosterd of in vet gebakken brood, en de supergrote frieten maakten het helemaal af.' Oude- dijk 154, Kralingen, Rotterdam- Telefoon (010) 412 22 72 keuken open 17.00-22.30, ma gesloten. Euromast weer open Het interieur van de hoogste uit kijktoren van Nederland heeft de afgelopen periode, onder leiding van interieurarchitect Jan des Bouvrie en stylist Stef Bakker van House of Orange, een ingrij pende metamorfose ondergaan. De Brasserie met 170 zitplaatsen is geheel gerestyled. De trans parantie en de ronde vormen van het originele ontwerp van de Eu romast zijn daarbij terugge bracht. Doordat de ruimte tussen de don kere vloer en het plafond licht is gehouden, is het effect van het grootse uitzicht nog sterker. De stylist, Stef Bakker, heeft zich voor zijn bijdrage laten inspire ren door Rotterdam en het zon dagse gevoel van de jaren zestig. De Brasserie heeft een uitgebrei de kaart met onder andere Thai beef salade (9,90 euro), Ravioli met ricottakaas, salie en beurre blanc (9,50 euro) en warme aardappelsalade met pastrami (8,90 euro). Wie geen hoogtevrees heeft, kan met de roterende lift van de Eu- roscoop naar 185 meter hoogte. Nieuw zijn de twee luxueuze ho telkamers op Level 5. Openingstijden april - september van 09.30 tot 23.00 uur, oktober - maart van 10.00 tot 23.00 uur. Toegangsprijs (tot in de Euro- scoop): volwassenen 7,75 euro, kinderen 4 tot en met 11 jaar 5 euro (jaarkaart 15 euro, kinderen t/m 11 jaar 9,50 euro). Fotomuseum Door allerlei oorzaken verdwij nen er per jaar ongeveer tiendui zend boerenbedrijven. Boeren zoeken hun heil in het buitenland of gaan helmaal iets anders doen en de boerderijen worden afge broken. Deze ontwikkeling heeft vergaande gevolgen voor het Nederlands landschap dat veran dert van een productie- in een consumptielandschap. Acht internationaal bekende fotografen laten deze ontwikke ling zien in het kader van het Jaar van de Boerderij 2003. Histori sche foto's van o.a. Cas Oorthuys uit het archief van het Nederlands fotomuseum, dienden hierbij als uitgangspunt. Witte de Withstraat 63, Ope ningstijden museum: dinsdag t/m zondag 11-17 uur. Voor actuele informatie restau rants; www.iens.nl ■■NKPiiflm Scapino brengt in het nieuwe seizoen weer veel premières uit waarvan maar liefst drie komende week in één programma zijn ondergebracht. Donderdag 1 april gaan in de Rotterdamse Schouwburg Sister Fury, Nocturne en Unzip in première. Ed Wubbe, artistiek leider van Scapino Ballet Rotterdam, laat zich als maker zien in de meeste programma's van het gezelschap en is daar mee, behalve een artistieke duizendpoot, ook een zeer productief cho reograaf. Voor zijn nieuwste creatie Sister Fury maakte hij een choreografie op muziek van een oude liefde, Johann Sebastian Bach. De muziek van Bach gebruikte hij voor het laatst in 'Perfect Skin', één van de meest succesvolle voorstellingen van Scapino. Met een verwijzing naar het toneelstuk De Drie Zusters van Anton Tsjechov laat Wubbe drie vrou wen zien die uit hun isolement willen breken. Onderhuidse woede en onmacht maken de weg vrij voor onderlinge irritaties en agressie. Hun mannelijke bedienden vormen een makkelijk doelwit van hun frustra- tries. Sister Fury begeeft zich op de grenzen tussen correctheid en ver loedering, hoop en wanhoop. Wubbe heeft zijn dansstuk gezet op vioolsolo's van Bach en Von Bi ber en maakt na lange tijd weer eens gebruik van hét klassieke dans- instrument bij uitstek: spitzen. Voor nieuw elan zorgen de jonge ta lentvolle choreografen Annabelle Lopez Ochoa en Ederson Rodrigues Xavier die respectievelijk tekenden voor Nocturne en Unzip. Zij wa ren beiden al eerder als danser succesvol bij Scapino. Sister Fury, Nocturne, Unzip door Scapino Ballet Rotterdam, 1 april in première in de Rotterdamse Schouwburg, daarna in de re gio nog te zien: 2 en 3 april (Rotterdamse Schouwburg), 23 april (CC De Stoep, Spijkenisse) en 18 mei (Capelle a/d IJssel, Isala Ruim een eeuw geleden schreef de Engelse auteur Rudyard Kipling een verzameling oerwoudver- halen die hij bundelde in The Jungle Books. Sindsdien zijn deze verhalen talloze malen bewerkt en verfilmd en inmiddels kent vrijwel iedereen de avonturen van het mensen- jong Mowgli dat opgroeit in het oer woud temid den van de wolven. Nu is er de familie musical, voor iedereen vanaf zes jaar. Opus One heeft Jungle Book al in 1996 op geheel eigen wijze be werkt tot een originele familie musical voor volwassenen en jeugd vanaf zes jaar. Opus One speelde deze versie tij dens een succesvolle theatertour nee in seizoen 96/97 en in de zo mer van 2002 is deze theaterpro ductie te zien geweest in twee openluchttheaters. Nu is op veler verzoek besloten nog eenmaal deze dynamische theaterproduc tie te spelen. Leef mee met de avonturen van Mowgli, zijn rond borstige vriend Baloo de Beer en panter Bagheera, de Apenbende en de tijger Shere Khan, met wie Mowgli uiteindelijk een fel ge vecht levert. De grootste strijd voert Mowgli echter met zich- zelf. Zal hij, de koning van de Jungle, ooit terugkeren naar de mensenwereld? Jungle Book wordt verteld in een fantastische en spectaculaire mix van dans en musicalstijlen varië rend van 'beestachtig' ballet en acrobatische jazzdance tot ont roerende en uitbundige songs. De titelrol van Jungle Book wordt vertolkt door Frans Schraven. In de overige rollen ziet u de Musi cal Award winnaars Roberto de Groot en Marjolein Teepen en verder Linda van Nimwegen, Jimmy Hutchinson, Marit Slin ger, Rogier Komproe e.a. Jungle Book door Opus One, te zien op 7 april in het Oude Luxor Theater Rotterdam (let op: voorstellingen om 14.00 uur en 19.00 uur), 16 april in het Isala Theater (Capelle a/d IJs sel) en 2 mei in De Willem (Pa- pendrecht). Joop van den Ende Theaterprodu Euromast weer open! Tentoonstelling in het fotomuseum met o.a. karakteristieke 'boerenkoppen'

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 13