STARTSEIN VOOR INTENSIEVERE SAMENWERKING E .SJ IE o 5 OUDERENFESTIVAL NU AL EEN SUCCES 4 ro -o u O) Colofon Spreekuren Unit Noord Unit Nieuwland Unit Stad www.woonDlus.nl P Hf tTI33Ct 2004 plus MECHANISCHE VENTILATIE EN BOILERS OP HET LISZTPLEIN PROJECTEN BOLS LANVAS EN DE DIRIGENT IN DE SCHIJNWERPERS AAN TAFEL DANKZIJ AUTOMATISCHE INCASSO KWALITEIT DIENSTVERLENING ONDER DE LOEP O WOENSDAG 31 MAART 2004 NS-15 Woonplus Schiedam Valeriusstraat 3 p/a Postbus 25 3100 AA Schiedam 010 - 2045100 Openingstijden maandag t/m vrijdag van 08.30 tot 17.00 uur Unit Nieuwland Unit Noord (Groenoord, Woudhoek, Spaland) Unit Stad (Centrum, Oost, West, Zuid) Commerciële Zaken Verhuur/algemeen: 010 - 2045101 010 - 2045102 010 - 2045103 010 - 2045104 Reparatieverzoeken: 010 - 2045201 010 - 2045202 010 - 2045203 010 - 2045204 Politie en Woonplus bundelen krachten Zoals de ouden zongen. Verkoopdag in Woon Informatie Centrum - Gratis diner voor drie huurders D.m.v. enquête onder huurders KWH Woonplus Nieuws verschijnt elke laatste woensdag van de maand in Het Nieuwe Stadsblad. Het bevat mogelijk een beknopte en vrije weergave van wet telijke bepalingen. Bij een eventueel geschil kunt u zich niet op het Woonplus Nieuws beroepen. Raadpleeg in zo'n geval altijd de wetten en regelin gen zelf. Redactie Martin Vermeulen (eindredactie) Redactieadres: Postbus 25, 3100 AA te Schiedam Telefoon: 010 - 2045260 E-mail: wps@woonplus.nl Het volgende Woonplus Nieuws verschijnt op woensdag 28 april 2004. De complexbeheerders van Woonplus zijn de ogen en oren van de organisatie en dus van uw buurt. Zij spreken bewoners aan op zaken als het op ver keerde dagen buitenzetten van huisvuil, controleren regelmatig of er goederen of vuil in de openbare ruimte van complexen staan en voeren kleine reparaties uit. Om de complexbeheerders beter te kunnen bereiken houden zij regelmatig spreekuur. De complexbeheerders in Noord houden (vrijwel) elke werkdag spreekuur. Van maandag t/m vrijdag van 10.00 tot 10.30 uur en van 15.00 tot 15.30 uur. Groenoord-Midden (wo. gesloten) Hans Scholte D. Schaferplein 14 Groenoord-Zuid (ma. gesloten) Mike Kissami Diepenbrockstraat 31a Schubertplein/Lisztplein (vr. gesloten) Kees van Ruijven Lisztplein 241a Heijermansflat (ma./wo. alleen 's ochtends, di./do. alleen 's middags, vr. gesloten) Wim Motenkamp Kantoor op begane grond Zwaluwlaan (di./do./vr. alleen 's ochtends, ma./wo. alleen 's middags) Wim Molenkamp Kantoor in onderbouw Beethovenplein (ma. alleen 's ochtends, di./do./vr. alleen 's middags, wo. de gehele dag) Rob Vollendam Kantoor in onderbouw De complexbeheerders in Nieuwland houden van maandag tot en met donderdag spreekuur van 13.00 tot 14.00 uur. Buurtpost 'Troelstralaan' Harry Nagel Troelstralaan 83 Buurtpost 'Klaas Kater' Erik Goovaart Klaas Katerstraat 126 Buurtpost 'B.H. Gretelaan' Dennis Ingenkamp B.H. Gretelaan 263 Centrum (di./do. van 10.00-11.00 uur) Patrick van Waart Bagijnhof 20 Schiedam-Zuid (di./do. van 10.00-11.00 uur) Henk Polak u*gg Oude Maasstraat 14 Schiedam-West (di./do. van 8.30-9.30 uur) Cees Angenent Kortlandstraat 11a WoonplusNieuws De heer Fred Stegman, districtschef politie Rotterdam-Rijnmond district Schiedam, en mevrouw Karin van Dreven, directeur-bestuurder Woonplus, hebben een samenwerkingsovereenkomst ondertekend waarin is vastgelegd hoe de politie en Woonplus hun krachten gaan bundelen om het aantal gevallen van overlast te verkleinen. Met regelmaat worden diverse vormen van overlast en ergernis in de woon- en leefomgeving geconstateerd. Onenigheid tussen buren en/of huurders onderling kan uiteenlopen van discriminatie, geluidsoverlast, bedreiging en intimidatie tot fysiek geweld. Ook onrechtmatig en oneigenlijk gebruik van woonruimte kan het leefklimaat (ernstig) verstoren. Voorbeelden zijn onderhuur, kraken, hennepteelt en overbewoning. De ondertekening van het con venant kan worden gezien als startsein voor een intensievere samenwerking tussen politie en Woonplus zodat dit soort praktijken effectiever kunnen worden bestreden. Op maandag 5 april vindt in Theater aan de Schie het eerste door LOOK TV en Radio Schiedam georga niseerde Ouderenfestival plaats. Met dit initiatief wil len de lokale omroepen een vaak vergeten groep zoals ouderen, zieken en gehandicapten een leuke middag aanbieden. Tijdens het Ouderenfestival kan worden meegezonden met o.a. Rita Young, Corry Konings en Saskai en Serge. De animo voor het festival is zo groot dat nu al gesproken kan worden van een succes. 'We had den het theater wel vier keer kunnen vullen,' stelt Jan-Willem de Boer van LOOK TV tevreden vast. 'Helaas zitten we helemaal vol. We hebben slechts plaats voor 700 mensen, maar hopelijk wordt het een traditie zodat anderen een vol gende keer aan bod kunnen komen.' De Boer is verheugd over de financiële steun die het lokale bedrijfsleven heeft gegeven om het festival te kunnen organiseren. Als maatschappelijk betrokken vastgoedonderneming heeft ook Woonplus een sponsorbijdrage geleverd. Bijzonder is dat in de pauze de koffie en thee geserveerd zal worden door burgemeester Reinier Scheeres, Woonplus-directeur Willem van den Berge en ONS-directeur Henk Eikenbroek. Veel bezoekers van het Ouderenfestival hebben regelmatig te maken met gemeente, Woonplus en ONS. Door op deze ludieke wijze medewerk ing te verlenen aan het evenement komen de drie partijen letterlijk dichter bij de mensen. In opdracht van Woonplus vervangt Energielease Holland BV op het Lisztplein de geisers door elektrische boilers. Daarnaast brengt Eltag BV op het Lisztplein mechanische ventilatie aan. Deze werkzaamheden zijn begonnen in november 2003 en duren nog tot mei 2004. Aanleiding voor de werkzaamheden vormt de vochtoverlast in de woningen (keuken en douche). Na de werkza amheden zal dit tot het verleden behoren. Wat houden de werkzaamheden nu precies in? Er worden elektrische boilers geplaatst en in de keuken wordt de keukengeiser verwijderd. Op de plaats van de geiser wordt een mengkraan geplaatst. Waterleiding en elektra wordt aangepast. Er wordt een relais en een dag- en nacht elek- trameter geplaatst in de meterkast. Op het dak worden op de ventilatiekanalen ventilatipmotoren geplaatst. In de woning worden in de douche, toilet en keuken de roosters voor de ventilatie vervan gen. Daarna wordt de mechanische ventilatie afgesteld. Op zaterdag 27 maart organiseerde Woonplus een verkoopdag voor de nieuwbouwprojecten Bols Lanvas en 'De Dirigent*. In het Woon Informatie Centrum aan het Stadserf kon men zich uitgebreid laten informe ren over de diverse woningtypen die bij deze projec ten worden gerealiseerd. Makelaars en medewerkers van Woonplus waren aanwezig om op alle vragen antwoord te geven. Op het vroegere Bols Lanvas terrein aan het Burgemeester Honnerlage Gretepad realiseert Woonplus 15 ruime eengezinswoningen, voorzien van een schuine kap, drie woonverdiepingen met de mogelijkheid voor vijf slaapkamers en twee badkamers. De verkoop van deze woningen, die vanaf 261.500 (inclusief parkeerplaats) te koop worden aangeboden, wordt verzorgd door ATTA Makelaars, telefoon 010 - 4335710, www.atta.nl In Schiedam-Noord realiseert Woonplus 'De Dirigent'. Aan het Albert van Raalteplein onder gaat het bestaande flatgebouw een complete metamorfose, waarbij het casco, in feite het skelet van het gebouw, opnieuw wordt gebruikt. Hierbij ontstaan o.a. 16 koopwoningen waarvan er 10 zijn gelegen op de nieuwe vierde woonlaag. Prijzen vanaf 160.000. Deze woningen worden verkocht door Woonplus, telefoon 010-2045453. Kijk voor meer informatie over beide projecten op www.woonplus.nl Ook deze maand hebben we drie huishoudens, die hun huur betalen via automatische incasso, beloond met een gratis diner in restaurant 't Oude Raedthuys. Op de foto krijgen de heer en mevrouw Groenendijk hun prijs overhandigd uit handen van Patrick van Waart, complexbeheerder van Woonplus in Schiedam-Centrum. De andere winnaars van deze maand zijn de familie Stuger en de famile van der Wee. Haal snel een machtigingskaart op ons kantoor, dan mag u wellicht volgende maand aan tafel. Als u reeds betaalt via automatische incasso hoeft u niets te doen om kans te maken. Zoals u wellicht weet is Woonplus sinds enige tijd houder van het KWH Huurlabel. Dit keurmerk hebben we gekregen, omdat de dienstverlening aan onze klanten volgens de keurende instantie KWH voldoet aan een aantal kwaliteitseisen. Deze eisen bestaan uit zowel verwachtingen van de klant (vriendelijk personeel, snel heid van handelen, betrouwbaarheid) als een aantal zaken die wij, net als elke woningcorporatie, in orde moeten hebben (bijvoorbeeld het beschikbare folderma teriaal). In de periode van 12 april tot en met 17 mei vindt weer een vervolgmeting plaats om te kijken of wij nog steeds aan de eisen voldoen. Een deel van onze huurders krijgt in deze periode een enquêteformulier toegezonden met vragen over diverse onderwerpen. We hopen dat u uw medewerking hieraan zult verlenen. Alleen met uw mening kunnen wij ons blijven inzetten om onze dienstverlening aan u steeds verder te verbeteren.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 15