www.sch iedamcentru mn I Koopzondag en vlooienmarkt op 4 april üiilHsl l\ - ï*i£ piïi Boodschapjes voor Mika Parkeren buiten de zone We missen het Nieuwe Stadsblad Nog een paar nachtjes slapenen dan is de website van het Centrummanage ment klaar. Zeker rond de Pasen, 11 en 12 april, is de website te bezoe ken op www.schiedam- centrum.nl maar webbouwer Ed win Vriethoff doet zijn best om de site eerder klaar te krijgen. Enkele maanden geleden heeft het Centrummanagement, op initiatief van de Kamer van Koophandel, meegedaan, aan het project 'Maak er een on derneming van'. Vier studen ten van de Hogeschool Rotter dam die de opleiding Small Bu siness volgen, hebben in het kader van hun derdejaars pro ject 'strategie' onderzoek ge daan naar het reilep en zeilen van het Centrummanagement in Schiedam. Een van de aan bevelingen die zij hebben ge daan is het opstarten van een website, die voor bezoekers, winkeliers en door middel van een code ook door de leden bezocht kan worden. Het bestuur heeft dit serieus genomen en er direct werk van gemaakt. Het resultaat mag er zijn. Op de ondernemersbij eenkomst van 17 maart, waar bijna tachtig ondernemers uit het centrum aanwezig waren, is een voorproefje gepresen teerd. Deze site betekent een gewel dige service van het Centrum management aan het winke lend publiek en andere bezoe kers aan het centrum van de stad. Alle informatie over de aange sloten winkeliers, de horecabe drijven, wat er in de stad zoal aan evenementen te doen is en vooral de bereikbaarheid zijn goed overzichtelijk op de site te vinden. Zo bevat de site een platte grond van de binnenstad waarop de parkeer plaatsen en garages staan aangegeven en waar en hoe men bij een par- keermeter kan betalen met chip en/of contant geld. Het ligt in de bedoeling om on der het hoofdstuk winkels, als er op de naam van een winkel, restau rant of bar ge klikt wordt, u hierover alle gewenste infor matie krijgt. Hetgeen natuur lijk erg handig is om bijvoor beeld te weten of een winkel meedoet aan de maandelijkse koopzondag, zodat men niet voor een gesloten deur komt te staan. Ook deze maandelijk se centrumpagina is straks op de site te vinden. Wat bezoekers niet op deze si te kunnen lezen is het reilen en zeilen over de Schiedamse po litieke situatie. Dat laten we over aan de lokale, regionale en, ja hoor, zelfs de landelijke meaia. Wordt er nog wel bestuurd in Schiedam, of heeft men het te druk met de vraag wie wel en wie het niet voor het zeggen heeft. Hierdoor komen de za ken waarover gepraat zou moeten worden minder onder de aandacht. Helaas is dit de consequentie van de uitslag van de gemeenteraadsverkie zingen van maart 2002. Men had beter verwacht. Besturen is blijkbaar niet voor iedereen weggelegd. Maar meer hier over zal ik op deze goed nieuws pagina niet ingaan. Met de website www.schie- damcentrum.nl draagt het Centrummanagement in be langrijke mate bij aan de uitstr aling van onze binnenstad en heeft u in ieder geval op het moment waarop u dat zelf wil, de beschikking over wetens waardigheden, zaken en feiten van het Schiedamse Centrum. SCHIEDAM In het centrum van Schiedam wordt zondag 4 april de maandelijkse koopzondag gehouden. Van 12.00 tot 17.00 uur zijn een groot aantal winkels aan de Broersvest, Nieu we Passage, Broersveld, Hoogstraat, Dam en Korte Dam geo pend. Met de Paasdagen alweer in aantocht (11 en 1-2 april) is het is een goede gelegenheid om in het centrum gezellig even rond te kijken, en daarbij eventueel een terrasje te pakken! Na de winterstop wordt zondag voor de eerste keer weer de vlooienmarkt gehouden. Deze vindt plaats op de Broersveld, eveneens van 12.00 tot 17.00 uur. Het is altijd leuk om daar even rond te neuzen, want er is altijd wel iets van uw gading bij! m-m-. r- «««13 SCHIEDAM - Genieten de rond vaarten door de grachten van Amsterdam, Delft en Giethoorn landelijke bekendheid, het boot tochtje door Schiedam is min stens zo goed de moeite waard. In de vier jaar dat de fluisterboten door de grachten van Schiedam varen, heb ben duizenden mensen de kans aan gegrepen om de stad eens vanaf een andere zijde te bekijken. Hetgeen vaak tot leuke ontdekkingen leidt, want vanaf het water ziet de achterkant van een bepaald straatbeeld of object er meestal verrassend anders uit. Vanaf zaterdag 10 april, in het Paasweekein de dus, worden de rondvaarten met de fluisterboten weer hen/at. Varen met de milieuvriendelijke fluis terboot betekent een uur lang genie ten van een prachtige tocht door de grachten van Schiedam, de stad die vooral bekendheid geniet door haar je nevergeschiedenis. Veel monumenten, zoals de pakhuizen, branderijen, mou terijen en molens herinneren hier nog aan. Stuurmanskunst De bemanning van de fluisterboten bestaat uit vrijwilligers, een schipper en een gids. De schippers moeten een behoorlijke stuurmanskunst aan de dag leggen. Soms wordt het een beet je spannend, als weer zo'n smalle, lage brug opdoemt. Maar geroutineerd als de schippers zijn klaren zij steeds weer de klus, waarbij het voor de passagiers af en toe wel bukken is geblazen. On dertussen geven de gidsen uitleg over de karakteristieke en monumentale panden, tuinen, bedrijven, schepen en bruggen. Vol met indrukken komen de passagiers weer aan de Noordvest te rug, waar bij 'De Nieuwe Palmboom' het begin- en eindpunt van de rond vaart is gevestigd. Dit is meteen een goede gelegenheid om een bezoekje aan deze grote en indrukwekkende museummolen te brengen. De fluisterboten varen vanaf 10 april weer van dinsdag tot en met zondag, tot eind oktober. De afvaarten zijn da gelijks om 12.00, 13.30 en 15.30 uur. Het tarief bedraagt 6 euro voor vol wassenen, 3 euro voor kinderen van 4 t/m 11 jaar en 5 euro voor houders van een Pas 65, Rotterdam Pas en CJP. De kaartverkoop vindt vanaf een half uur voor vertrek in 'De Nieuwe Palmboom' plaats. Het telefoonnummer van de molen is 010-4267675. Van belang om te weten is dat de fluis terboot wel toegankelijk is voor men sen met een rollator, maar niet voor rolstoelen en scooters. Honden zijn niet toegestaan. Voor groepen vanaf 10 personen kan er via de VW Schie dam worden gereserveerd: tel. 010- 4262654. SCHIEDAM - 'Calie de Al- cala' is een 'Cubaans dorpspleintje' midden in het centrum van Schie dam. Wie een keer op dit knusse en sfeervolle pleintje in Bar Restau rant Havana heeft gege ten, komt er vast en ze ker terug. De vroegere eigenaren van Havana zijn een jaar geleden be gonnen ae gelegenheid flink aan te pakken. Met de bar gelijkvloers en het restaurant op de eta- ?ie, zijn ze daar voortref- elijk in geslaagd. Met Havana neeft Schiedam er in het hart van de stad weer een gezellige en sfeervolle uitgaansge legenheid bij gekregen. Heeft Havana in het vervolg van deze naam een Cubaanse uitstraling, de kaart van het restaurant neigt toch naar Mexicaanse. Tussen de 'Pin- chos Borrachos' (2 spiezen met 'dronken' kipfilet en tortilla's), 'Parrillada de carne Mixta' (stukjes vlees van de gril van lamskotelet, biefstuk, kalkoen filet, varkenshaas en spare-rib) en de 'Solomillo Mediterranio' (ossehaas van de gril) is echter ook een heerlijke 'Spare-ribs a la Havana' verkrijgbaar. De kaart vermeldt nog meer vis- en vleesgerechten, welke allen gedacht. De keuken is dage lijks vanaf 17.00 uur geopend. Een ander leuk aspect van het restaurant is dat de gasten niet de deur uit moeten als om 23.00 uur de keuken sluit. Via de trap verlaat men het dorps pleintje 'Calle de Alcala' naar de bar, om de avond in dit danscafé gewoon voort te zet ten. Een bezoek aan Bar Res taurant Havana is voor ieder een dan ook een compleet avondje uit. Op vrijdag en za terdag vanaf 22.00 uur wordt het feest in de bar opgeluisterd door een dj, en met enige re gelmaat ook met levende mu ziek. Bar Restaurant Havana is pre cies op de scheiding van de Broesvest en de Koemarkt ge vestigd. De Koemarkt krijgt door de aanwezigheid van de bars en restaurants, steeds meer de uitstraling van een ho- recaplein. Bar Restaurant Ha vana wil graag op eigen wijze een bijdrage leveren aan dit uitgaansgebied van Schiedam. Om die reden is een aanvraag voor een nachtvergunning in gediend. Zodra die verkregen is, mag de bar tot 04.00 uur geopend blijven. Als het zonnetje het maar even toelaat, is het bij Havana ook op de terrassen voor de deur en op het plein goed toeven. Vanaf 1 april, morgen dus, zijn er voor passanten en bedrijven ook lunches bij Havana ver krijgbaar. SCHIEDAM - Wie op zoek is naar een vrijblij vend en onafhankelijk hypotheekadvies, kan te recht bij een van 128 kantoren van De Hypo theker in het land. De Schiedamse vestiging van de Hypotheker opende in januari een nieuw kantoor aan de Broersvest. "Omdat de keus van een hy potheek net zo persoonlijk is als de keus van een huis, moet de hypotheek optimaal aan sluiten op de persoonlijke situ atie en wensen", weet direc teur Arie van Brakelvan De Hy potheker „Wij zijn niet ge bonden aan voorwaarden of regels van één bank en kunnen onze klanten daarom een on afhankelijk advies geven." Een hypotheek afsluiten is geen kleinigheid. Het is één van de belangrijkste financiële beslissingen in een mensenle ven. Daarvoor moet een doordacht financieel plan worden opge steld, waarbij rekening wordt gehouden met het inkomen, uitgaven, vermogen, pensioen en alle andere onderdelen van de financiële huishouding. Maximaal profiteren van je fi nanciële mogelijkheden", zegt Arie van Brakel, "dat wil na tuurlijk iedereen. Maar voor je de hele financiële huishouding op orde hebt, moet je heel wat overwegen, regelen en beslis- sen. Bij de werkwijze van de Hypo theker staat de persoonlijke benadering voorop. Niet alleen als het gaat om de hypotheek, maar ook in de wijze waarop de klant tijdens het hele traject wordt begeleid. Van Brakel: "Een adviseur van de Hypothe ker is iemand die het totale fi nanciële plan kan adviseren en uitwerken, hij is een expert op dat gebied." Financiële coach De Hypotheker Schiedam heeft in januari het onderko men aan de Broersvest 54 ver ruild voor een nieuw kantoor op nummer 64. Het team - be staande uit drie hypotheekad viseurs en vier algemeen assis tenten, had dringend behoefte aan meer ruimte. "Ons nieuwe pand is drie keer zo groot. We kunnen onze klanten op een goede manier ontvangen en de medewerkers hebben een betere werkplek gekregen", legt Arie van Brakel uit. De uitbreiding biedt tevens de gelegenheid om een 'Financië le Coach' aan te trekken. Zo'n coach is een persoonlijke en gecertificeerd adviseur, die de complete financiële situatie van de klant in beeld brengt. "Hij begeleidt en adviseert de klant tot en met de belasting aangifte toe.licht Van Brakel die functie toe. Behalve hypotheken kunnen er bij De Hypotheker ook verze keringen voor de diverse ge zinssituaties worden afgeslo ten. Daarvoor is het unieke Woongarant verzorgingspak ket ontwikkeld, waarmee on der andere schade aan het huis of eventueel inkomensverlies door bijvoorbeeld arbeidson geschiktheid kan worden ver zekerd. Ook kunnen taxaties en bouwkundige rapporten worden verzorgd. "Even een paar boodschapjes doen voor de kleine" Het is een gure en natte dag als Ria Dijkshoorn met de anderhalf jaar oude Mika in het centrum loopt. "Dadelijk maken we ons wekelijkse rondje over de markt om fruit te halen." De Schiedamse kan zich wel vin den in het aanbod van de di verse branches in het stadscen trum. "Alles is er wel, alleen mis ik een speciaalzaak voor kinderschoentjes." Ria weet wel dat het in Carousel geves tigde BoTi Boots aan de Hoog straat kinderschoenen ver koopt, maar niet de merken heeft die ze voor Mika zoekt. "Voor kinderschoenen moet ik echt naar Rotterdam, meestal ga ik naar Prenetal. Maar voor de rest vind ik alles wel in Schiedam." Greet en Cor Koorengevel hebben er al een aardige wan deling opzitten, als ze in de Nieuwe Passage aan het win kelen zijn. Het in Nieuwlant wonende echtpaar parkeert hun auto altijd buiten de par- keerzone. Zo houden zij niet alleen het geld voor de par keergarage of parkeermeter op zak, maar lopen ze ook geen risico op een bon. "Bo vendien hebben we gelijk een aardige wandeling", legt Cor tijdens het boodschappen doen uit. "Het enige wat ik hier in Schiedam wel mis is een goede herenkledingzaak. Vroeger hebben er hier wel een paar gezeten, maar die zijn er niet meer. Dus moet ik daarvoor naar Rotterdam of naar Vlaardingen." De dames Murel en De Nijs grijpen de kans direct aan als ze worden aangesproken. "We missen het Nieuwe Stads blad", laten ze weten. "Me vrouw Murel is als vrijwilligster van Thuiszorg op dagje op stap met mevrouw De Nijs. Ze wo nen beide in oud-Mathenesse, waar het Nieuwe Stadsblad sinds een aantal jaren niet meer verschijnt. Ze ontvangen er de Havenloods, een zusje van deze krant. "Onze bood schappen doen we altijd in Schiedam", zegt mevrouw Murel. "Daarom missen we het Stadsblad want we zijn meer op Schiedam gericht dan op Rotterdam. Nu zijn we op weg naar de Hema, het is hier een leuk centrum." Deze pagina is gemaakt onder verantwoordelijkheid van Stichting Centrumma nagement Schiedam. Teksten: Simon van Zuilen Foto's: Roel Dijkstra Vormgeving: RPO, Wege ner Huis-aan-huiskranten Schiedam centrum Chris Coppens Voorzitter Stichting Centrum management Schiedam ÜÜi I S wXv.-;-" - Fluisterboot weer in de vaart Dineren en dansen in Havana Het Cubaanse dorpspleintje van restaurtant Havana worden bereid met verse in- een 'Hamburguesita' (beefbur- grediënten. Met een 'Pollito' ger met Cubaanse frietjes), (licht gekruid stukje kipfilet) of heeft Havana ook aan de kids De Hypotheker Schiedam zit er ruimer bij ii Het team van de Hypotheker voor het nieuwe kantoor aan de Broersvest 64.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 18