Nieuws van de Hargahoeve Tentoonstelling brengt leven en dood bij elkaar Moois van de i Voorjaarsbeurs Paasknutselen Tijdschriften in bieb te koop Concert Sint Radboud Beleid architectuur en welstand voor zes jaar vastgelegd KORTWEG RESTAURANT LUDEN Het Nieuwe Stadsblad Marianne van Velzen Autoservice Eigenraam PAASBRUNCH (11.00 - 15.00 uur) PAASDINER (vanaf 18.00 uur) SCHIEDAM SCHIEDAM - Kinderboerderij 't Hoefblad in het Prinses Be- atrixpark houdt op woensdag 7 april van 13.00 uur tot 15.30 uur op de kinderboerderij en de Heemtuin een paasknutselmid- dag voor kinderen van 5 tot 12 jaar. Onder begeleiding kunnen kin deren paasknutsels maken zoals eierdopjes, paasplacemats, scha penschilderij en nog meer. De deelname is gratis. SCHIEDAM - De bibliotheek Stadserf houdt op donderdag 1 april de jaarlijkse tijdschriften verkoop. In het eerste kwartaal van elk nieuwjaar wordt de tijd schriftencollectie van de biblio theek opgeruimd. Allereerst wordt bekeken welke tijdschrif tenjaargangen worden ingebon den. Klanten kunnen deze tijd schriften dan lenen en thuis le zen. Dit gebeurt bijvoorbeeld met tijdschriften over woningin richting, hobby's en Schiedam. Andere tijdschriften worden nog een jaar ter inzage in de biblio theek bewaard. De overige tijd schriften en tijdschriftenjaargan gen 2003 en 2002 biedt de bi bliotheek nu te koop aan. Het gaat om tijdschriften voor vol wassenen en jeugdtijdschriften. De verkoop in Bibliotheek Stadserf op donderdag 1 april vindt plaats van 11.00-20.00 uur en duurt slechts één dag. SCHIEDAM - Muziekvere niging Sint Radboud uit Ke- thel geeft op zaterdag 3 april een concert samen met mu ziekvereniging Excelsior uit Gemert. Zaterdagavond vanaf 19.00 zullen het orkest en het koor van Sint Radboud een concert geven. Beiden zullen ieder apart twee nummers uitvoeren. Het orkest zal we derom het muzikaal verhaal De Minpins van Roald Dahl spelen met verteller Rob van Klaarwater. Samen geven het koor en orkest ook alvast een klein voorproefje op de Schiedam Proms, die op 14 en 15 mei gehouden worden. Nummers die gespeeld zullen worden zijn onder andere Mr. Blue Sky en Dingedong. Het concert wordt gehouden in de aula van Scholengemeen schap Spieringshoek aan de Van der Brugghenlaan in Schiedam en de toegang is gratis. Aanvang: 19.00 uur. SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke be woners van dierenasiel de Hargahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. De ze week zijn dat Nero en Misty. Nero Deze negen jaar oude Rottweiler is een heerlijke sul. Met kinderen en katten kan hij het goed vinden en ook een paar uurtjes alleen thuis doorbrengen is geen probleem. Andere honden die zich dominant ge dragen vindt Nero een regelrechte afknapper en dan laat hij ook niet over zich lopen. Maar verder is hij heel lief en gedraagt hij zich uit stekend, zelfs in de auto. Nero heeft wat last van zijn heupen waardoor hij niet goed kan trappen lopen. Een benedenhuis met tuin zou ideaal voor hem zijn. Misty Misty is negen jaar oud en enigszins kieskeurig in de omgang met soortgenoten. Met sommige katten kan ze het wel vinden, andere ka rakters passen niet bij haar. Ze wil af en toe naar buiten kunnen en houdt niet van drukke kleine kinderen. Op het menu staat dieetvoer in verband met haar blaas. Mannen vindt ze in de regel een stuk aardiger dan vrouwen. Een nieuwe baasje moet wel een beetje geduld met Misty hebben want in het begin kan ze een beetje kattig zijn. Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag tot en met vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en ande re dieren is te vinden op website www.hargahoeve.nl of telefonisch tijdens openingstijden op tel. 010- 4714151. SCHIEDAM - Voor het eerst in de geschiedenis van Schiedam werd onlangs een complete Architectuur Welstandsnota gepresen teerd. Een gemeentelijk bij bel op het gebied van bou wen en verbouwen, restaure ren en koesteren. Drie apar te bijlagen, gewijd aan res pectievelijk de binnenstad, Sveaparken en de histori sche kern van Kethel, vullen tot 2010 deze papieren lei draad aan. In 1995 werd weliswaar ook een welstandsrapport samengesteld, maar dat was volgens beleidsad- viseur Bram van der Putten van bouw- en woningtoezicht, slechts een summiere voorloper van de huidige uitgave. "Al geruime tijd bestond de behoefte om het ar chitectuurbeleid van de gemeente vast te leggen. Door een wetswij ziging in de Woningwet in 2003 werd die wens in versneld tempo verwezenlijkt De nieuwe wet eiste van gemeenten namelijk dat zij nog voor het derde kwartaal van dit jaar moesten beschikken over een Welstandsnota; als dat niet het geval zou zijn konden bouwplannen niet meer getoetst worden aan welstandseisen", al dus de beleidsadviseur. Van der Putten legt uit dat het uit gangspunt van de nota niet alleen object, maar ook gebiedsgericht was. Dit gebeurde aan de hand van drie thema's. Een van deze onderwerpen betreft het centraal stellen van het historisch erfgoed. "Met een open brede blik werd gekeken naar wat vanuit ge schiedkundig oogpunt waardevol is. Dat criterium werd in de binnenstad toegepast maar ook in andere oude wijken, waaronder Kethel en Oost. Een intensief karwei waarvoor wij uitgebreid kaartmateriaal ontwikkelden. Vooral in oude wijken kwamen wij opvallende bebouwing tegen. Kijk alleen maar eens naar het bijzondere Sanderscomplex in Zuid. Veel Schiedammers weten niet van het bestaan van dit origi nele woningcomplex uit het be gin van de vorige eeuw." Karakter behouden Voorts is het streven gericht op het consolideren van vooroorlog se wijken als Oost, Zuid, West, Bijdorp, Tuindorp-Kethel, Ke- thel-Oost, Woudhoek en Spaland. Het bestaande karakter moet voor de toekomst behouden blijven. Tot in de jaren tachtig was er wei nig aandacht voor de architec tuurgeschiedenis van de stad, maar sindsdien groeit de belang stelling. Door in dialoog te gaan met onder andere burgers en ar chitecten (in 2002 werden twee discussieavonden georganiseerd) ontstaat, zo verwacht het ge meentebestuur, een klimaat waar in waardevolle architectuur wordt gekoesterd en aandacht is voor historische kernen. Bovendien moet ruimte worden geschapen voor 'aansprekende' architectuur die dichter bij het publiek staat. Een wat vage om schrijving, omdat de doorsnee Schiedammer waarschijnlijk zal kiezen voor vertrouwde vormen en de kleine groep die het wel heeft gezien met het gemiddelde van de Vinexbouw, zal roepen om architecten van het type Rem Koolhaas die vernieuwend en vooruitstrevend te werk gaan. Dakkapel en uitbouw Het plan om het publiek, door het organiseren van openbare ge sprekken, te betrekken bij de be bouwing in de stad en architec tuurprijsvragen uit te schrijven, kunnen ertoe leiden dat Schie dam in de toekomst meer archi tectonische verrassingen in huis heeft. In de Nota Architectuur Welstand (loketcriteria) krijgen bewoners enigszins de vrije hand om kleine verbouwingen uit te voeren. Een aanvraag voor een dakkapel en een uitbouw moet voldoen aan een aantal voor waarden. Wie hieraan voldoet kan zonder goedkeuring van de Welstands commissie aan de slag. Twee vooroorlogse wijken (in Oost en Zuid) zijn zelfs aangewezen als welstandsvrije gebieden. Dat be tekent dat verbouwing is toege staan zolang deze in het bestem mingsplan past. SCHIEDAM - Terwijl in de Korenbeurs de tentoonstel ling van één van Schiedams bekendste kunstenaars, Sjef Hendrickx, grootscheeps wordt geopend, vindt aan de overkant van de straat een veel bescheidener opening plaats. Op de Dam opende Galerie 300 procent de ten toonstelling 'Op leven en dood'. Galerie 300procent is gehuisvest in de vroegere voorraadkelder van het huis. De ingang vindt men in het naamloze steegje dat vroeger een sluiproute vormde tus sen het Zakkendragershuisje en de Korenbeurs. Een middeleeuwse locatie. De tentoonstelling van zes kun stenaars, die verschillende disci plines hanteren met als thema le ven of dood, is toepasselijk geo pend door een dominee en een pastoor. Pastoor van Tilburg nam als eerste het woord. Hij trok parallellen tussen leven en dood. Symbolen die voor de ene per soon verband houden met het le ven, worden door de ander geas socieerd met de dood. Hij noem de in dit verband 'de kus' die voor de meeste mensen het begin vormt van een nieuw leven, ter wijl diezelfde 'kus', in maffia kringen, een symbool is voor de dood. Na zijn toespraak opende de pastoor een klein tinnen doos je met as. Hiermee besprenkelde hij een aantal kunstwerken en de hoed van dominee Wuijster, waarvan de pastoor zei dat de hoed verdacht veel op een maffi 'v ahoed leek. Zoekende Hierna nam dominee Wuijster het woord. Ook hij trok parallel len tussen leven en dood. Bij de geboorten van zijn eigen kinderen was hem opgevallen dat uit de eerste blikken van de kin deren een verwondering sprak die hij later terug zag bij de men sen die hij had begeleid bij het sterven. De dominee vindt kun stenaars de ware zoekende, altijd op zoek naar de zin van het leven. In dit verband is het ook niet ver wonderlijk dat het woord kunste naar in het Hebreeuws 'gelovige' betekent. Nadat de dominee de as, die door de pastoor op zijn hoed was gestrooid, had afgebor steld, werd de tentoonstelling of ficieel voor geopend verklaard. Het werk van de zes kunstenaars laat het leven in al zijn facetten zien. Foto's, tekeningen en video installaties laten zien hoe het le ven is, was en kan zijn. Aan de hand van röntgenfoto's van een vrouw laat kunstenaar Cham Horn zien hoe kwetsbaar het li lt chaam is. Hij knipt en plakt de onderdelen aan elkaar waardoor er een broos en breekbaar geheel ontstaat. Een video-installatie laat het da gelijks leven van mensen zien, terwijl iemand die buiten beeld blijft, voortdurend probeert dit leven aan de hand van letters en krantenknipsels te benoemen. Er hangen schokkende geënsce neerde foto's van verminkte dode vrouwen; eenzaam achtergelaten in een landschap. Diana van der Ley zoekt haar onderwerpen juist in het leven. Zo maakt zij foto's van Koninginnedag, boodschap- pendag of gewoon een drukke dag op de bloemenmarkt. Wat ons als mens gelijk maakt is het leven en de dood. Fascinerend aan deze tentoonstelling is de KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Ter afsluiting van de Oecumenische Vastenaktie Schiedam Noord wordt zaterdag een fancy-fair en rommelmarkt gehouden in en om de Ark aan het Hargaplein. Om 10.15 de opening met Harpe Davids, tot 16.00 uur zijn er allerlei activiteiten. De opbrengst komt ten goede aan het project voor weeskinderen in Rwanda. In de Graauwe Hengst, woensdag vanaf 20.00 uur The Paranoia Tour 2004 met Disturbance, Blow Jobs en Red Flar 77, donderdag Mac Friends om 22.00 uur, vrijdag The Chick,Pirates Pitlizards en Ster ker Nog om 20.00 uur in de finale van de popprijs Schiedam. Zater dag Woody and the Sidemen om 22.00 uur, zondag Tribute to Kurt Cobain 10 jaar na datum om 16.00 uur, dinsdag Jamsessie om 21.00 uur. Zaterdag wordt het inloopconcert in de Grote Kerk verzorgd door de gezamenlijke koren van dirigent en pianist Cees Brouwer, er worden ook enkele gedichten opgezegd. De aanvang van het concert is 15.00 uur en de toegang is vrij Kerkdiensten Op zondag 4 april zijn er in de Christelijke Gereformeerde Hoek- steenkerk (hoek Warande/BK-laan) kerkdiensten om 9.30 en 16.30 uur. Voorganger is ds. W. van Sorge. Zaterdag viering met muzikale begeleiding door Jeanetty Geuze. Zondag om 10.30 uur in de Sint Jan de Doper -Visitatiekerk, Mgr.No- lenslaan 99, de viering van Palmzondag met palmuitreiking verzorgd door de Liturgiegroep met samenzang o.l.v. Jan Meisters. Het Koor Laus Deo o.l.v. Numa Bracamonte verzorgt zondag om 10.30 uur de zang tijdens de oecumenische viering in het Vliet- landziekenhuis. Voorganger: Ds.Mw. E.L.v.Dunné - de Bijll Nacheni- us. Zondag 10.00 uur De Ark: Ds. W.R. van Wieren, Bethelkapel 10.00 uur: Ds. W.M. vd Vegt, Grote Kerk: 10.00 uur: Ds. G. de Lang, Mag- nalia Dei Kerk: 10.00 uur: Ds. L.G. Bos, Dorpskerk: Ds. J.J.A. vd Peppel, 19 uur avondmuziek. Vlietlandziekenhuis 10.30 uur: Ds. E.v. Dunne de Bijll Nachenius. Zondag is er een dienst om 10 uur bij de Evangelisch Lutherse Ge meente aan de Lange Nieuwstraat 219, voorganger is Drs. G. Schol ten. De Vrijzinnige Geloofsgemeenschap houdt zondag een dienst om 10.30 uur voorganger is Ds. J.J. Meltzer. Ouderenwerk Donderdag 8/4:Bingo, in dienstencentrum De Woudhoek, aanvang 13.30 uur, kosten 3,20 euro voor 6 ronden.Kaarten vooraf afhalen aan de receptie. Elke dinsdag: Soos in wijkpost Zuid, van 13.00 tot 16.00 uur, toegang gratis. Elke woensdag: Spelletjes middag o.a. rummikub en scrabble, in Wijkpost Zuid, van 13.30 tot 16.30 uur, toegang gratis. zoektocht van zes jonge kunste naars naar de ruimte tussen het leven en de dood in. De tentoon stelling is nog tot 8 mei in Gale rie 300procent te zien. De exposerende kunstenaars Ma- lou Elshout, Cham Horn, Diana van der Lei, Anuska Oosterhuis, Wim van Ophem en Sarah van der Pols. LUDEN - in Het Arsenaal van Jan des Bouvrie! - Organiseert op 1ste paasdag (11 april) een Prijs: 19.50 p.p. kinderen 9.75 (tot 10 jaar) Uitgebreid buffet met een keur aan koude- en warme specialiteiten, een scala aan luxe broodsoorten en een uitstekend dessertbuffet. Prijs voor een 4 gangen diner 32.50 Restaurant Brasserie Luden Schiedam Korte Haven 5 3111 BH Tel. 010-24 60 177 HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 31 MAART 2004 14-1440 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0.10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. Wegener, nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brabbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te (la ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Bouwen, restaureren en koesteren NANS WOLTERS De foto's laten zien hoe het leven is. Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Fokkerstraat 576, Schiedam.Telefoon 0I0 - 462 20 22 U vindt ons ook in Vlaardingen en Naaldwijk BRILMODE R#B BOON Schiedam Hof van Spaland 5 Tel.: (010) 470 17 30 www.brilmoderobboon Foto: Galerie 300 procent Het karakter van vooroorlogse wijken moet beschermd worden, zoals het vroegere dorp Kethel. Foto: Roel Dijkstra

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3