Even lachen... uw huis op de foto Boomfeestdag 2004 Paspoort verlopen? I irado Gemeente Schiedam Vrijwilligers gaan netwerken Nieuwe gemeentelijke afdeling Bouwen en Milieu Veranderde werkwijze aanvraag verklaring omtrent het gedrag Condoleanceregister voor Prinses Juliana gesloten Sluitingsdagen van de gemeente in april en mei Openstelling Liduina Basiliek Inzameldag huisvuil in Schiedam verschuift door pasen Fluisterboten weer in de vaart De Plantage krijgt een Amaliaboom Koningslinde tik Informatie Gemeente Schiedam op internet: www.schiedam.nl /W/A Colofon Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam BOUWZAKEN WIJZIGEN RIJKSMONUMENT MONUMENTENVERGUNNING RIJKSMONUMENT VERKEERSBESLUIT PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 15, WOENSDAG 07 APRIL 2 0 0 4 WOENSDAG 7 APRIL 2004 NS-2 G emeenteberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 21 E mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: fmj.govaart@schiedam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 Begin 2005 valt bij alle Schiedammers de nieuwe WOZ-waarde van hun object (woning, kantoor, e.d.) in de brievenbus. Ruim 40.000 objecten worden door de gemeente getaxeerd. Deze waarde zal dienen als grondslag voor de onroerende-zaakbelastingen (gemeente Schiedam), de omslag gebouwd (Hoogheemraadschap van Delfland) en de inkomstenbelasting Rijksbelastingdienst). Om u nog beter te informeren werkt de gemeente momenteel aan voorbereidingen om de gegevens van objecten (woningen, kantoren, e.d.) via internet beschikbaar te stellen. In de loop van dit jaar kunt u gegevens van uw eigen object via het internet raadplegen. U zult er dan gege vens aantreffen over: inhoud, oppervlakte, dakkapellen, schuurtjes etc. Via internet kunt u dan ook eventueel reageren. In februari 2005 zal ook de waarde van uw woning via het internet beschikbaar zijn en kunt u er een taxatieverslag downloaden. Ook zult u een foto van (de buitenkant) van uw woning aantreffen. Op dit moment worden deze foto's gemaakt door medewer kers van taxatiebureau TogNederland. Het spreekt voor zich dat deze medewerkers zich kunnen legitimeren. Voor de foto hoeft u uiteraard niet thuis te blijven. Over het verder opvragen van de gegevens van uw object via het internet wordt u nader geïnformeerd. Voor vragen over de Wet WOZ kunt u altijd bellen met: (010) 246 56 66. Zaterdag 10 april start het nieuwe rondvaar tenseizoen. Maak ook eens een tochtje op een fluisterboot door de havens van de Schiedamse binnenstad. De afvaarten zijn van dinsdag tot en met zondag om 12.00 uur, 13.30 uur en 15.00 uur. Het vertrek punt is bij molen De Nieuwe Palmboom aan de Noordvest 24. In de molen is ook de kaartverkoop. Groepen kunnen boeken bij de VVV, telefoonnummer (010)426 26 54. De 48e Nationale Boomfeestdag wordt op woensdag 7 april in Schiedam gevierd. (In plaats van woensdag 24 maart, in verband met het overlijden van Prinses Juliana). Tijdens de boomfeestdag wordt een schaduwbos voor vee aangelegd langs de Harrreweg in park Kethel. Dit landschapselement is deels gesubsidieerd door Landschapsbeheer Zuid-Holland. De Nationale Boomfeestdag 2004 staat dit jaar in het teken van "Bomen verbinden". Verbindingen in de natuur zijn er in vele opzichten,, zoals ecologische groen- verbindingen, ecosystemen en voedselkringlopen. Bomen hebben allerlei verbindingen met dieren, mensen en hun omgeving. Zo heeft een boom een verbinding met de aarde, omdat de aarde voedsel en water geeft aan de boom. Een boom heeft ook een verbinding met vogels, die nesten maken in de kroon en vogels hebben op hun beurt weer verbindingen met andere factoren. Koninginnedag krijgt dit jaar in Schiedam een extra feestelijke tintje. Volgens traditie wordt in veel gemeenten ter ere van nieuwgeboren koningskinderen een Geboorteboom - een Koningslinde - geplant. De Nationale Bomenbank heeft speciaal voor deze gelegenheid bomen gekweekt en de ONS heeft een Koningslinde aangekocht. In samenwerking met de gemeente, Oranjeverenigingen Schiedam (VNFG en Wilhelmina) en de Bewonersvereniging De Plantage zal deze Koningslinde, genoemd naar Amalia, op Koninginnedag om 11.00 uur officieel geplant worden door burgemeester R. Scheeres. De boom, met heeft een stamomtrek van 30 - 35cm, een hoogte van circa 6 meter en een kluit met een diameter van circa 50 cm, wordt geplant in De Plantage (het oudste stadspark van Nederland), ter hoogte van Lange Nieuwstraat 101. Bij de boom wordt een plaquette aangebracht met daarop de tekst: Deze Koningslinde is geplant ter ere van de gebóortrëVan Prinses Amalia 7 december 2003. Verder staat er op de plaquette een afbeelding van een kroontje, het logo van de gemeente Schiedam en Stichting VNFG. Een lindeboom kan wel 1000 jaar oud worden en bloeit pas als ze 10 jaar oud is. De bloesems bevatten veel nectar en daar komen veel bijen op af. Lindebloesemhoning is erg lekkere honing. Lindebloesemthee smaakt zoet en daar wordt je rustig van. Als een lindeboom vrij kan groeien heeft de kruin dezelfde vorm als het blad namelijk omgekeerd hartvormig. De vrucht van de linde is een noot waarin zaadjes zitten en de noot wordt door de wind meegenomen omdat het schutblad als een zwevertje werkt. Vroeger werd een lindeboom bij het huis geplant omdat men dacht dat de boom de bliksem tegenhield. Op dorpspleinen stond er ook vaak een en daaronder vonden allerlei belangrijke gebeurtenissen plaats zoals rechtszaken en trouwerijen. Het Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam organiseert een bijeenkomst met het thema 'vrijwilligers gaan netwerken'. Netwerken is niets anders dan het leggen van de juiste contacten. En dat is belangrijk want je netwerk brengt je op nieuwe idee ën, vergroot je naamsbekendheid en breidt je kennis uit. Hoe meer mensen weten wie je bent en wat je doet, hoe groter de kans dat je in contact komt met andere vrijwilligers en (vrijwilligers) organisaties waar je wat aan hebt. De opzet van deze themabijeenkomst is zeer interactief. U gaat deze avond gelijk aan de slag met netwerken. We verzoeken u dan ook voor deze avond informatie over uw vrijwilligersorganisatie (bijvoorbeeld een folder) en een stapel visitekaartjes mee te nemen. Wanneer: Dinsdag 20 april 2004 Tijdstip: 19.30 tot 22.00 uur. Kosten: De themabijeenkomst wordt u aangeboden door de gemeente Schiedam. Er zijn geen kosten aan verbonden. Aanmelden: Voor 8 april 2004. Per telefoon: (010) 246 50 05 (dinsdag en woensdag) of e-mail: bweber@schiedam.nl U kunt per vrijwilligersorganisatie maximaal twee personen inschrijven. Steunpunt Vrijwilligerswerk Schiedam Bezoekadres Noordvest 20b, postadres: Postbus 197, 3100 AD Schiedam. Per 1 april 2004 zijn de gemeentelijke afdelingen Milieu en Bouw- en Woningtoezicht samengevoegd tot de nieuwe afdeling Bouwen en Milieu. Hiermee kunnen de taken nog effectiever worden verricht. Voor het verkrijgen van mondelinge informatie heeft de samenvoeging geen gevolgen. Hiervoor kunt u nog steeds terecht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel van het Stadskantoor. Voor telefonische informatie belt u de nummers 246 5565, 246 5671 of 246 5883. Het postadres van de afdeling Bouwen en Milieu is Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Nadere informatie over de taken van de afdeling vindt u op: www.schiedam.nl (nï Vanaf 1 april 2004 is de gemeente niet meer de instantie die de beslissing neemt over de afgifte of weigering van een verklaring omtrent het gedrag. Vanaf deze datum wordt dit besluit genomen door het Centraal Orgaan Verklaring Omtrent het Gedrag (COVOG), een onafhankelijke commissie van het Ministerie van Justitie die alle aanvragen uit het hele land behandelt. Concreet betekent dat voor u dat u nog wel de aanvraag indient bij de gemeente waarin u staat ingeschreven. De gemeente stuurt de aanvraag digitaal door naar het Ministerie van Justitie. U dient wel bij de aanvraag de leges a 29,50 te voldoen. De beschikking wordt u dan toegezonden door het Ministerie van Justitie. Heeft u een verklaring omtrent het gedrag nodig, dan komt u met uw legitimatiebewijs en een brief waarin staat waarom u deze verklaring nodig heeft langs aan de balies van Publiekszaken, u voldoet de leges en krijgt na circa 4 weken bericht van het Ministerie van Justitie. Voor meer informatie kunt u ook terecht op: www.justitie.nl onder het kopje "COVOG". Of u kunt bellen met de afdeling Publiekszaken (010) 246 58 05. Enkele duizenden Schiedammers hebben van de gelegenheid gebruik gemaakt het condoleanceregister voor Prinses Juliana te tekenen. Aanvankelijk leek de belangstelling gering maar naar mate de dag van bijzetting naderde werd het register veelvuldig bezocht. Het register lag niet alleen in de hal van het Stadskantoor maar ook in het Vlietlandziekenhuis in Schiedam en Vlaardingen en in de Schiedamse zorgcentra. Met name de locatie in het Vlietlandziekenhuis werd zeer druk bezocht. Uit het register is gebleken de vele uitingen van respect voor al datgene wat Juliana voor Nederland heeft betekend en de blijken van waardering voor haar liefdevolle persoonlijkheid. Het condoleanceregister is door de burgemeester gestuurd naar de commissaris van de Koningin in de provincie Zuid-Holland. Vandaar zullen de registers worden verzonden naar het Ministerie van Binnenlandse Zaken en Koninkrijksrelaties waar alle registers uit de Nederlandse gemeenten worden verzameld. Uiteindelijk zal het Koninklijk Huisarchief de condoleanceregisters in ontvangst nemen. De Stadswinkel is in april en mei gesloten op: Tweede Paasdag Koninginnedag Bevrijdingsdag Hemelvaartsdag Tweede Pinksterdag - maandag 12 april - vrijdag 30 april - woensdag 5 mei - donderdag 20 mei èn vrijdag 21 mei - maandag 31 mei De Dienst Sport en Recreatie (DSR), Damlaan 5, is in april en mei ook op bovenstaande dagen gesloten. Het Gemeentearchief is in april en mei gesloten op dezelfde bovenstaande dagen en op: donderdag 29 april - brainstormdag personeel. GGD Nieuwe Waterweg Noord is in de maanden april en mei op onderstaande dagen gesloten: vrijdag 9 april (Goede Vrijdag), maandag 12 april (Tweede Paasdag), vrijdag 30 april (Koninginnedag), maandag 3 mei, dinsdag 4 mei, woensdag 5 mei (Bevrijdingsdag), donderdag 20 mei (Hemelvaartdag), vrijdag 21 mei en maandag 31 mei (Tweede Pinksterdag) Op 19 april en 17 ei zijn er extra avondspreekuren voor reizigers. Voor deze spreekuren kunt u een afspraak maken via telefoonnummer (010) 248 20 20. Gewijzgde tijden van de Openbare Bibliotheek Maandag 12 april 2004 (Tweede Paasdag) Vrijdag 30 april 2004 (Koninginnedag) Zaterdag 1 mei 2004 (Dag van de Arbeid) Maandag 3 t/m zaterdag 9 mei 2004 (Meivakantie) Woensdag 5 mei 2004 (Bevrijdingsdag) Donderdag 20 mei 2004 (Hemelvaartsdag) Vrijdag 21 mei 2004 Zaterdag 22 mei 2004 Maandag 31 mei 2004 (Tweede Pinksterdag) Alle vestigingen gesloten - Alle vestigingen gesloten - Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord geopend - Bibliotheek Nieuwland en Bibliotheek Zuid gesloten - Alle vestigingen gesloten - Alle vestigingen gesloten - Alle vestigingen gesloten - Bibliotheek Stadserf en Bibliotheek Noord geopend Alle vestigingen gesloten Elke eerste zaterdag van de maand van 10.30 tot 14.30 uur is de Liduina Basiliek, ook wel Singelkerk genoemd, opengesteld voor het publiek. Onderga de mystieke sfeer die het schitterende gerestaureerde interieur op u zal hebben. Vorig jaar was de bezichtigingmogelijkheid al een groot succes, daarom heeft het parochiebestuur besloten de kerk dit jaar wederom open te stellen voor publiek. Ruim anderhalfduizend enthousiaste bezoekers zijn u voor gegaan. Een team van vrijwilligers staat gereed om u te ontvangen, vragen te beantwoorden en informatie te geven. U bent van harte welkom. Cr Geïnteresseerden kunnen over het onderstaande en voor inzage in (archief-)stukken nadere informatie verkrijgen bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag van 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Ingekomen aanvragen van 29 maart 2004 t/m 2 april 2004: bouwaanvragen: 's-Gravelandseweg 398 Bellfinance Aleidastraat 95-A D. Bratholmen Broersvest 3-5 dhr.Malta Buis 29 D. Muis Kievitslaan 16 Lange Haven 99+101/ Walvisstraat 2 Lange Nieuwstraat 101 Middelharnisstraat 30 Odinholm 38 Rhoonsestraat 4 Stadserf 1 J. v.d. Linden Northwood Bouw J. van Stigt Thans G. Woldhuis F. Willemse Aann.bedrijf M. v.v. Kraan Gem. S'dam afd. FB sloopaan vragen/sloopmeldingen: Lange Haven 99+101/ Walvisstraat 2 Northwood Bouw Geweigerde beschikkingen bouwvergunningen: verzonden 1 april 2004 Koolzaadakker 8 P. v.d. Hoeven bedrijfsgebouw verbouwen woning vergroten pand verbouwen woning vergroten (herziene aanvraag) woning verbouwen bedrijfsgebouw tot 6 ap partementen verbouwen pand vergroten (externe verbinding)herziene aanvraag woning verbouwen woning vergroten serre plaatsen gevelbeplating vernieuwen bedrijfsgebouw gedeeltelijk slopen dakkapel plaatsen N.B. Op grond van de Algemene wet Bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een besluit (verleende/ geweigerde bouw- en sloopvergunning of -melding) binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit (schriftelijk) een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders indienen. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst, kan de belanghebbende, indien hij/zij van mening is dat de behandeling van zijn/haar bezwaren onverwijlde spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de Rechtbank Rotterdam (sector Bestuursrecht), t.a.v. voorzieningenrechter, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan nadat een bezwaarschrift is ingediend. Burgemeester en wethouders van Schiedam maken bekend dat een aanvraag als bedoeld in artikel 11 van de Monumentenwet 1988 is ingediend voor het wijzigen van monument: Lange Nieuwstraat 101 Het plan ligt vanaf 8 april 2004 gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Gedurende deze termijn kan een ieder bij burgemeester en wethouders zijn zienswijze met betrekking tot dit plan mondeling of schriftelijk naar voren brengen. Schriftelijke zienswij zen dienen gericht te worden tot het college van burgemeester en wethouders, ter attentie van de afdeling Bouw- en Woningtoezicht, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Burgemeester en wethouders maken bekend dat op 1 april 2004 een vergunning als bedoeld in artikel 11 juncto artikel 16 van de Monumentenwet 1988 is verleend voor het monument Lange Haven 26 Het besluit ligt vanaf 8 april 2004 gedurende zes weken voor een ieder ter inzage bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu, Stadswinkel, Stadserf 1, maandag 12.00 - 16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00 - 16.00 uur en donderdag van 08.00 - 20.00 uur, telefoon 246 55 65. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen een in werking getreden besluit binnen zes weken na de verzenddatum van het besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen bij burgemeester en wethouders. De monumentenvergunning blijft buiten werking totdat de bezwaartermijn is verstreken, of indien bezwaar is gemaakt, totdat op dit bezwaar onherroepelijk is beslist. Burgemeester en wethouders van Schiedam hebben besloten, gelet op het bepaalde in artikel 26 BABW, dat zij op basis van artikel 12 BABW in het algemeen belang van het verkeer hebben besloten: 1. de tijdsperiode waarbinnen laden en lossen in de Hoogstraat tussen Koemarkt en Korte Dam en het Broersveld wordt toegestaan te wijzigen in: zondag t/m zaterdag 07.00 tot 11.00 uur en 17.30 tot 19.00 uur, door het wijzigen van het onderbord, behorende bij bord model G7 bijlage I RW 2. de Hoogstraat, tussen de Korte Dam en de Korte Kerkstraat, aan te wijzen als voetpad, mede te gebruiken door fietsen in beide richtingen en voertuigen voor laden en lossen van zondag t/m zaterdag 07.00 tot 11.00 uur en 17.30 tot 19.00 uur, in noordelijke richting, aangeduid door plaatsing van het bord model G7 bijlage I RW met onderbord. Wij wijzen u erop dat u op grond van de Algemene Wet Bestuursrecht tegen deze besluiten binnen zes weken na de dag van deze bekendmaking een gemotiveerd bezwaarschrift bij burgemeester en wethouders kunt indienen. Indiening van een bezwaarschrift schorst niet de werking van het bestreden besluit. Als u dat wilt bereiken, bestaat de mogelijkheid in geval van onverwijlde spoed en gelet op de betrokken belangen een verzoek tot het treffen van een voorlopige voorziening in te dienen bij de president van de Arrondissementsrechtbank, d.t.v. de sector Bestuursrecht, Postbus 3981, 3003 BB Rotterdam. Informatie kan worden ingewonnen bij de heer Braam, tel: (010) 246 54 04. Het besluit kan worden ingezien op het Gemeentelijk Informatiepunt in de Stadswinkel van het Stadskantoor gedurende een termijn van 6 weken na de dag van deze bekendmaking. Op maandag 12 april (Tweede Paasdag) is IRADO gesloten. Op deze dag wordt er geen huisvuil ingezameld. De inzameldag verschuift als volgt: huisvuil in huisvuilzakken wordt donderdag 15 april in plaats van 12 april huisvuil in minicontainers wordt dinsdag 13 april in plaats van 12 april huisvuil in verzamelcontainers wordt dinsdag 13 april in plaats van 12 april De huisvuilzakken en de minicontainers op de inzameldag uiterlijk om 07.45 uur buiten zetten. Zet tijdens de Paasdagen geen huisvuil op straat.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 2