Winkeliers binnenstad leren optreden RADE Nieuws van de Hargahoeve Kortweg paul'bërg Paashaas gezocht Stadskantoor in de steigers Spreekuur mantelzorg Huizenbezitters voelen zich geïntimideerd door gemeente RESTAURANT LUDEN NIEUW bij Opticien Paul Berg PAASBRUNCH (11.00 - 15.00 uur) PAASDINER (vanaf 18.00 uur) SCHIEDAM SCHIEDAM - Wie op zoek wil naar de paashaas kan komende zondag en maandag aanmonste ren op een speciale tocht van de fluisterboot. Tijdens de rit over de Schiedamse grachten speuren de opvarenden naar de paasgast. Omschrijving: lange oren, harig en draagt een bril. Deelname kost 7 euro. Kaarten zijn ver krijgbaar bij het VW-kantoor aan de buitenhaven 9. SCHIEDAM - Deze week start de renovatie van de gevel van het Stadskantoor. De werkzaam heden zijn nodig omdat in het vooijaar 2002 een aantal gevel platen aan de zuidzijde van het gebouw hebben losgelaten. Naar verwachting staat het Stadskan toor tot eind dit jaar 'in de stei gers'. Na het inrichten van een bouw plaats aan de Emmastraat wordt begonnen met de sloop van de noordgevel. Aansluitend worden de zuidgevel en de gevel van de hoogbouw vernieuwd. De toren van het Stadskantoor wordt op nieuw bekleed met Travertin zo dat de huidige architectuur en het uiterlijk van het gebouw be houden blijfven. Om de veilig heid van bezoekers en medewer kers van het Stadskantoor te ga randeren is een zogenaamde kreukelzone op het dak van de laagbouw van het Stadskantoor aangebracht. SCHIEDAM - De mantelzorg consulent houdt woensdag 14 april spreekuur in de Stadswin- kel. Mantelzorgers zijn welkom om hun vragen voor te leggen of een afspraak te maken. Van 10.00-12.00 uur kan men terecht aan de balie van het loket Zorg Welzijn. Voor meer informa tie: 06 516 94 096 (maandag t/m woensdag 10.00-12.00 uur) of mailen naar mantelzorg.schie- dam@zonnet.nl KUNSTGEBITTEN Tandprothetische Praktijk Veringmeier Het Nieuwe Stadsblad w fff! IÜS. t SCHIEDAM - Wekelijks zetten we in deze krant enkele tijdelijke bewoners van dierenasiel de Har gahoeve in de schijnwerpers. Zij zitten in de dierenopvang te wachten op hun eigen of een nieuwe baas. Deze week zijn dat Moppie en Kazan. Moppie Deze eigenzinnige zwart-witte poes is acht jaar oud en luistert naar de naam Moppie. Ze woont nu al geruime tijd in de Harga hoeve en zou heel graag verkas sen naar een gezellig huis. Mop pie kan heel lief zijn maar laat ook haar tanden zien. Voor kleine kinderen is ze geen goed gezel schap. Met andere dominante kat ten kan ze goed overweg maar een doetje zal zeker onder de voet lopen. Af en toe moet Moppie een ommetje kunnen maken anders gaat ze zich snel vervelen. Wie geeft haar een kans? Kazan Na de scheiding van haar baasjes belandde Kazan in de Hargahoe ve. Deze reu is acht jaar oud en van het type Duitse Herder. Voor kinderen is ze lief en ze kan ook wel een paar uur alleen thuis doorbrengen. Een ritje naar het strand of bos is geen probleem. Kazan kan het met sommige hon den goed vinden. Of dat voor kat ten ook op gaat is niet bekend. Wie nader wil kennis maken is van harte welkom in de Harga hoeve.Dierentehuis Hargahoeve aan de Sportlaan 2 is geopend van dinsdag t/m vrijdag van 11.00 tot 12.00 uur en van 13.30 tot 16.00 uur. Op zaterdag van 11.00 tot 15.00 uur. Meer informatie over deze en andere dieren is te vinden op website www.hargahoeve.nl of telefonisch tijdens openingstij den, tel. 010 471 41 51. •9 Marianne van Velzen SCHIEDAM - Onduidelijk, geldverslindend en naar de bewoners toe intimiderend. Zo omschrijven veel huise igenaren de aanpak van de particuliere woningverbete ring in Schiedam. Wat een mooi initiatief had moeten worden heeft inmiddels geleid tot veel onrust in de wijken West, Oost en Zuid. Een paar jaar geleden besloot de gemeente Schiedam het achter stallig onderhoud van particulie re woningen in de wijken West, Oost en Zuid aan te pakken. Twee bouwbureau's kregen de opdracht om een bouwkundig rapport van de woningen op te stellen. Onge veer een halfjaar geleden kregen de eerste eigenaren het rapport in de brievenbus. Daarin stond het noodzakelijke onderhoud ver meld en een raming van de kosten. Daarnaast werd een ter mijn gesteld waarin de werk zaamheden uitgevoerd dienden te worden. Ook werd een intentie verklaring meegestuurd. Deze verklaring moest door de bewo ners worden ondertekend waar mee zij dan instemden met de conclusies van het rapport en ak koord gaan met de termijnen die door het bouwbureau waren ge steld. Veel huiseigenaren zijn ge schrokken van de bedragen die in het rapport worden genoemd en tekenden bezwaar aan bij het bouwbureau tegen de noodzaak van sommige herstelwerkzaam heden. Wie echter weigerde de intentieverklaring te onderteke nen, kreeg een schrijven van de gemeente Schiedam. Daarin wordt de huiseigenaar verzocht de verklaring alsnog te onderte kenen, anders zal de gemeente de gebreken laten verhelpen, op kosten van de huiseigenaar. Ton Romijn van bewonersvereni ging West maakt zich boos over de manier waarop de gemeente de bewoners volgens hem onder druk zet. "Hier in de wijk wonen voornamelijk kleine huizenbezit ters. Zij versloffen hun woningen echt niet. Een enkeling daar gela ten. Nu worden ze geconfron teerd met duizenden euro's aan onkosten. Er wordt de mensen ook geen alternatief geboden. Of je repareert de boel of de ge meente doet het op jouw kosten." Lening Voor subsidie komen de huise igenaren niet in aanmerking. Wel biedt de gemeente een lening aan tegen een rentepercentage van 1,5 procent. "Een stimuleringsre geling wordt dat genoemd", schampert Romijn. "Wat stimule rend is aan deze manier van han delen is mij een raadsel. Er is door het bouwbureau gekeken naar de woningen maar er is geen instantie die zich bezighoud met de financiële situaties van de be woners. Sommigen kunnen deze bedragen niet ophoesten, In plaats van een leefbare wijk krijg je straks wellicht een wijk waar veel huizen te koop staan. Dat kan toch nooit de bedoeling zijn van de gemeente." Een van de huiseigenaren be vestigt het verhaal: "Ik moet rondkomen van een AOW en u mag gerust weten dat ik nachten wakker lig van deze toestand. De huisjesmelkers die nooit een spij ker aan de woningen hebben ver timmerd, krijgen nu tegen een la ge rente de kans om hun panden op te knappen en dan kunnen ze die straks voor een mooi prijsje verkopen. Ik heb mijn huis altijd bijgehouden maar ik word ouder en de laatste jaren lukt dat niet zo goed meer. Nu zijn er wat gebre ken en moet ik mij op m'n oude dag in de schulden gaan steken." Rotte kiezen Ton Romijn: "Er zijn inmiddels miljoenen verspeeld aan bouw bureaus en bewoners zijn de schik op het lijf gejaagd. De be- wonervereniging is echt niet te gen verbetering. Maar het was beter geweest de echte rotte kie zen in de wijk aan te pakken en niet de bewoners, die hun panden over het algemeen goed onder houden." Bouwbureau West wilde geen vragen van de pers beantwoorden en verwees naar Bouw en Wo ningtoezicht. De heer Alberts van Bouw en Woningtoezicht: "Ik heb inderdaad de bouwbureaus het advies gegeven niet met de pers te praten en alle pers naar mij door te verwijzen. Ik word overspoeld door telefoontjes van verontruste buurtbewoners. Ik •9 Nans Wolters SCHIEDAM - "Wat mogen we wel en wat niet". Het was één van de prangende vra gen die middenstanders onlangs stelden tijdens een bijeenkomst bestrijding win- kelcriminaliteit. De voorlich tingsavond werd georgani seerd door de politie. Al eerder vond een dergelijke bij eenkomst plaats in Schiedam- Noord. Toen woonden negentig winkeliers de informatieavond bij en dat was voor de initiatief nemers aanleiding ook de detail listen in de binnenstad te infor meren over hoe met winkeldief stal en agressie om te gaan. Het idee is ontwikkeld door buurtagent Alex Glijn (Noord) en en zijn collega Jan den Boer uit het centrum. Glijn startte begin vorig jaar samen met de winke liers in winkelcentrum De Hof van Spaland een project om de winkelcriminaliteit terug te drin gen. Na een aantal maanden be gon het initiatief vruchten af te werpen De buurtagent vertelde destijds dat het hem was opgeval len dat de meeste middenstanders niet op de hoogte waren van wat zij wel en niet mogen. "Niet veel mensen weten dat winkeliers en ook burgers evenveel bevoegdhe den hebben als beveiligingsme dewerkers. Daardoor zien winke liers zich regelmatig geplaatst voor de vraag of men overtreders wel of niet mag vasthouden en fouilleren. Door die onwetend heid is het bijna onmogelijk ge richt te werk te gaan bij een inci dent." Alex Glijn was vorig jaar decem ber zeer te spreken over de ge volgde strategie in Noord. "De samenwerking zorgde voor een daling van de criminaliteitscijfers en ook de overlast van fietsers in het winkelcentrum werd terugge drongen. Minstens zo belangrijk is dat de vertrouwensband tussen winkeliers en politie door het project werd verstevigd." Ingeborg Vermeer, communica tiemedewerkster van politie Rot terdam-Rijnmond district Schie dam: "Vooralsnog zijn het bijeen komsten waarin algemene voor lichting wordt gegeven over aan houden, fouilleren, inbeslagna me, winkelverbod en het omgaan met agressie die ontstaat tijdens het toepassen van deze bevoegd heden." De politie vindt het van belang dat zoveel mogelijk winkeliers de avonden bijwonen. Dat is niet al leen in het voordeel van het win kelpersoneel of henzelf, maar ook van de politie. "Met elkaar praten over problemen en zoeken naar oplossingen draagt bij aan een veiliger winkelklimaat." Vol gens Ingeborg Vermeer bleek na afloop van de bijeenkomst in het centrum dat alle aanwezigen zeer te spreken waren over het initia tief. Er werd ingegaan op onder- LUDEN - in Het Arsenaal van Jan des Bouvrie! - Organiseert op 1ste paasdag (11 april) een Prijs: 19.50 p.p. kinderen 9.75 (tot 10 jaar) Uitgebreid buffet met een keur aan koude- en warme specialiteiten, een scala aan luxe broodsoorten en een uitstekend dessertbuffet. Prijs voor een 4 gangen diner 32.50 Restaurant Brasserie Luden Schiedam Korte Haven 5 3111 BH Tel. 010-24 60 177 - Het inloopconcert in de Grote Kerk wordt zaterdag verzorgd door de Chr.Gemengde Zangver eniging "l'Espérance"uit Krim pen a/d IJssel o.l.v. Wim Madde- rom. Op het programma van dit koor staan verschillende Paaslie- deren, aanvang 15.00 uur en de toegang is vrij. - In de Graauwe Hengst het pro gramma voor deze week is:don- derdag vanaf 22.00 uur Marijn (trompet) friends, vrijdag van af 22.00 uur een dubbel metal op treden met: IMP en Incoming, zaterdag vanaf 22.00 uur Fort Knox. STICHTING WELZIJN - Zondag 18 April is er in het Wijkcentrum Dreesplein rom melmarkt van 10.00 - 15.00 uur, De entree 0,50 euro, kinderen tot 12 jaar en onder begeleiding heb ben gratis toegang. Voor info: tel. 473 86 71 of Wijkcentrum Drees plein, Dr. Willem Dreesplein 2. KERKDIENSTEN - De Ark zaterdag paaswake om 22 uur, voorgangers Pastor J.A. vd Bos van Straalen en Ds. J.J.A. vd Peppel en Ds W.R. van Wie ren, zondag om 10 uur: Ds. W.R. van Wieren. Bethelkapel donder dag om 19.30 uur: Ds. G. de Lang, vrijdag 19.30 uur: Mevr. E. Roetman-Synstra, zondag 10 uur: Ds. J.J. Verhoef. Magnalia Dei Kerk donderdag 19.30 uur: Ds. L.G. Bos, vrijdag 19.30 uur: Ds. L.G. Bos, zaterdag 21.30 uur: Ds. L.G. Bos, zondag 10 uur: Ds. L.G. Bos. Dorpskerk donderdag 19.30 uur: Pastor J.A. vd Bos van Straalen en Ds. W-R- van Wieren, vrijdag 19.30 uur: Ds. J.A. vd Peppel, zondag 10 uur: Ds. J.J.A. vd Peppel. Grote Kerk vrijdag 19.30 uur: Ds. G. de Lang, zon dag 10 uur: Ds. G. de Lang. Vlietlandziekenhuis zaterdag 20 uur: Ds C.A. Phillipse. - Donderdag bij de Vrijzinnige Geloofsgemeenschap is er een dienst om 19.30 uur, zondag om 10.30 uur, voorganger is Ds. J.F. Klijnsma. - Vrijdag is er in de Christelijke Gereformeerde Hoeksteenkerk (hoek Warande/BK-laan) een kerkdienst om 19.45 uur, voor ganger is ds. W. van Sorge. Zon dag zijn er diensten om 9.30 enl6.30 uur. Voorganger is resp. ds. W. van Sorge en ds. A. Ste- houwer. - In de St.Jan de Doper - Visita- tiekerk, Mgr.Nolenslaan 99, is er donderdag een viering om 19.00 uur. Vrijdag Kruisweg-oefening om 15.00 uur. Zaterdag 21.00 uur Paaswake met het koor Laus Deo. Zondag 10.30 uur Paasvie ring met de Cantory. Pater Leo de Jong O.P. gaat voor in beide paas vieringen. OUDERENWERK - Zondag 11/4: Ruilbeurs en open inloop, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 13.00 uur, gratis entree. - Dinsdag 27/4:Creatieve och tend, in dienstencentrum de Woudhoek, aanvang 10.00 uur al leen materiaalkosten, inschrijven voor 20 april. - Elke donderdag:Gymnastiek in wijkpost Zuid, van 9.00 tot 11.00 uur, kosten 5 euro per maand/R'dampas 3,25 euro. - Elke vrijdag: Klaverjassen in wijkpost Zuid van 19.30 tot 23.30 uur. Kosten 1,15 euro per keer vind dat de mensen goed zijn voorgelicht en ik begrijp dan ook alle heisa niet. Kijk, ik vergelijk het maar met een auto. Als ik de weg op ga met een ondeugdelijke auto dan moet ik die ook laten re pareren. In feite stellen wij nu hetzelfde voor particuliere wo ningen hetzelfde." werpen als: hoe beveilig ik mijn zaak beter, winkelverbod voor mensen die herhaaldelijk in de fout gaan en de verschillende ma nieren waarop spullen worden ontvreemd." Óp verzoek van de winkeliers vinden er binnen af zienbare tijd vervolgbijeenkom- sten plaats waarin een specifiek probleem nader wordt belicht. Voor winkeliers die de eerste twee algemene bijeenkomsten niet konden bijwonen, wordt op woensdag 14 april in De Rank, Schiedamseweg 122, om 18.30 uur nog een voorlichtingsavond georganiseerd. "^KINDERKLEDING BEURS le en 2e paasdag stadserf 106 schiedam tegenover het theater »n stadskantoor 11 tot 18 uur geopend Supersnelle bemiddeling bij staaroperaties. Binnen 2 weken GRATIS intake gesprek bij een oogarts Eventuele behandeling binnen twee weken hierna. Zowel particulier als ziekenfonds volledig vergoed. O P T I C I E N HET NIEUWE STADSBLAD - WOENSDAG 7 APRIL 2004 15 - 1440 Ziekenfonds/particulier Reparaties klaar terwijl u wacht Vernieuwen: in overleg met uw wensen Dagelijks geopend van 08.30-17.00 uur Behandeling volgens afspraak Nieuwe Haven 131, Schiedam Tel. 010-4261417 Hof van Spaland 45, Schiedam Tel. 010-4711320 Verschijnt elke woensdag in Schiedam en Kethel en is een van de 25 edities van Wegener Huis-aan-huiskranten B.V., regio Groot Rotterdam. Servicelijn bezorging Heeft u deze krant niet ontvangen? Bel dan naar onze servicelijn: 0900-8998200 (0.10 euro pm) Regiokantoor Fransenstraat 14 Postbus 52 3130 AB Vlaardingen Telefoon: 010 4344.022 Telefax: 010 4602.727 Kantooruren: 8.30-17.00 uur (vrijdag tot 16.00 uur) Advertentieverkoop E-mail: verkoop. ns@whk. Wegener, nl R. Spierings, 06 10961529 H. Tilmans, 06 10961413 Bladmanager: C. Vijfvinkel Commercieel Regiodirecteur W. van der Steen Redactie E-mail: redactie. ns@whk. wegener.nl (alleen voor tekst) Telefoon: 010 4455.599 Telefax: 010 4600.205 Eindredacteur: Patricia Brobbel Chefredacteur: Mark Kivit Correspondenten Renske Verbeek, Gerard Verver, Nans Wolters (bereikbaar via de redactie) Foto's Roel Dijkstra (tenzij anders vermeld) Telefoon: 010 4600.808 Hoofd redactie Jan Sieben Hoofdkantoor Wegener Huis-aan-huiskranten B.V. Regio Groot Rotterdam Prins Hendrikkade 16 3071 KB Rotterdam Postadres: Postbus 1980 3000 BZ Rotterdam Uitgeverij/directie Algemeen directeur J. Munsterman Algemeen hoofdredacteur G. Arendsen "Op al onze advertentiecontracten en aanbiedingen daartoe zijn van toepassing de Algemene Advertentie voorwaarden huis-aan-huiskranten Wegener NV. Een exemplaar van de Algemene Advertentievoorwaarden wordt op uw verzoek kosteloos toegezonden." Wegener Huis-aan-huiskranten BV is een onderdeel van Koninklijke Wegener NV. De door u aan ons verstrekte gegevens hebben wij opgenomen in een bestand, dat wordt gebruikt door onze administratie en om u te Oa ten) informeren over voor u relevante diensten en pro ducten van de titels en de werkmaatschappijen van Wegener of door ons zorgvuldig geselecteerde derden. Als u op deze informatie geen prijs stelt dan kunt u dit schriftelijk melden bij Wegener Huis-aan-huiskranten BV, t.a.v. Hoofd Marketing, postbus 692, 7500 AR, Enschede. WGGGNGR huis-aan-huiskranten Woningverbetering pakt duur uit De kleine huizenbezitters houden hun woningen keurig bij. Volgens de bewonersvereniging West moeten de echte rotte kiezen in de wijk worden aangepakt. Veel winkeliers weten niet wat ze wel en niet mogen als ze een winkeldief op heterdaad betrappen. Foto: Archief/ Roel Diikstra ;how waar je in pen! Schminken, ja bar, tekenen, eeeeeeeel meer! ilk1 uur een mee kan iderdisco, gamen en nog j Heeft u nog kindermerkkleding in de kast hangen die nog als nieuw is I maar een maatje te klein? Laat het ons voor u verkopen het zal u I verbazen hoeveel geld het nog waard is! Inleveren kan tot 9 april bij: JUNIOR EN CO, LANGE HAVEN 91, SCHIEDAM, OIO - 473 36 98 DAT IS DUIDELIJK Mgr. Nolenslaan 418 3119 EL Schiedam Telefoon 010 473 53 86

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 3