Aanleg A4 bedreigt gezondheid omwonenden De Kwakel op het droge Het wondertje van HBSS (A3IX»A3ri3KOCt3l7 Het paasei^ °P ening Gezond op reis! Gezond weer thuis! (010) 248 20 20 Hendrick de Keijser ontfermt zich over Proveniershuis DE VELD Avondspreekuren: maandag 19 april en maandag 17 mei Het Glazen Pand goes ART is een initiatief van: Schneider^lonen sh Ie Masters NOORDMOLENSTRAAT 17 3111 PD SCHIEDAM TEL.: 010-4371295 WOENSDAG 7 APRIL 2004 NS-7 SCHIEDAM - De uitkomst van een onderzoek naar de gevolgen van de uitstoot van het verkeer over de A4 is alarmerend. Dit feit is voor de Vereniging tegen Milieubederf aanleiding om donderdag 15 april in Boerderij Landvreugd een bijeenkomst te organiseren. Uit het TNO onderzoek (2002) naar de luchtkwaliteit blijkt dat zowel Vlaardingers als Schie dammers woonachtig in de om geving van het Kethelplein, te maken krijgen met luchtvervui ling die boven de vastgestelde norm ligt. Afhankelijk van de uit voering van het plan (een ver lengd of verkort parkdek) bere kende het TNO dat aan de Vlaardingse kant van de A4, ze venentwintig woningen meer te maken krijgen met een te hoge luchtvervuiling. Alleen als de 'overdakking' van de weg wordt verlengd tot aan de Zwanensingel Laan van Bol'es verbetert de si tuatie. Aan de Schiedamse kant van het tracé liggen - zonder de aanleg van de A4 - in 2010 in dit gebied 149 woningen boven de norm. Met aanleg van de A4 met het korte parkdek worden dat er 1243, met het verlengde parkdek (een weg die onder een dijk wordt aangelegd) zijn dat er 571. TNO ging bij de berekening uit van de verkeersintensiteit in 2010. Deze is lager dan de meest recente (mei 2003) berekening van Rijkswaterstaat. Dat betekent dat in een groter gebied de norm overschreden wordt. Bovendien verwacht Rijkswaterstaat dat de verkeersintensiteit in de toekomst toeneemt. Burgemeesters en wethouders van Schiedam en Vlaardingen maakten de Tweede Kamer deel genoot van de zorgen over de normoverschrijding. De minister verklaarde dat als niet aan de ei sen wordt voldaan, de weg er niet komt. Veel vragen van de leden van de Tweede Kamer werden echter niet beantwoord. Niet horen en ruiken. De weg moet naar mening van beide gemeenten voldoen aan de wettelijke eisen voor wat betreft geluidhinder en luchtkwaliteit, namelijk niet horen en niet rui ken. Rijkswaterstaat suggereerde dat opkopen en slopen van wo ningen in de 'hinder' zones voor deliger is dan het aanleggen van een verlengde weg. Voor het Schiedam stadsbestuur is dit idee onbespreekbaar. Het plan Norder (eenvoudigste uitvoering) is geraamd op 725 miljoen euro. Bij verlenging van de weg komt daar nog 65 miljoen euro bij. Volgens de Vereniging Tegen Milieubederf is volstrekt onduidelijk of deze bedragen vol doen. Men vraagt zich af of er geen kostenposten zijn vergeten, vooral omdat er sprake is van een onnauwkeurigheidsmarge tot plus minus 35%. In de begroting van 2003 berekende het ministe rie een maximaal bedrag van 1400 miljoen euro. Een specifi catie die de Tweede Kamer wilde inzien, werd echter niet beschik baar gesteld. Tijdens de A4 Midden Delflandsavond in Land- vreugd gaat de heer Joormann, afgevaardigde van de gemeente Vlaardingen, in op onder meer de verkeersintensiteit, de plannen van minister Peys en de recon structie van het Kethelplein. Ge rard van de Hoek van Universiteit Utrecht gaat in op de gevolgen voor de gezondheid van mensen die langs een rijksweg wonen. Bovendien geeft hij een toelich ting op het rapport van TNO. Boerderij Landvreugd, Swee- lincksingel 7. Aanvang bijeen komst 20.00 uur. REGIO - De veerpont De Kwakel van het recreatieschap Midden- Delfland begint in mei aan haar nieuwe vaarseizoen. De veerpont heeft een technisch mankement waardoor de vaarweekenden in april vervallen. De nieuwe zelfbedieningspont De Trekschuit aan de Vlaardingervaart is wel sinds 1 april in gebruik. De zelfbedienings pont is vorig jaar voor het eerst in in de vaart genomen en maakt een verbinding mogelijk van oost naar west in Midden-Delfland. Het re creatieschap werkt met man en macht aan de veerpont De Kwakel om deze zo snel mogelijk vaarklaar te maken. Via Maasland en Vlaardingen kunnen fietsers en wandelaars doorgang vinden naar Midden-Delfland. SCHIEDAM - Voor HBSS lijken toch wondertjes te kunnen gebeu ren. De Schiedammers wonnen zaterdag van Oude Maas en ontde den zich daarmee voor het eerst van de laatste plaats, die nu wordt ingenomen door Goudswaardse Boys. HBSS won zaterdag knap van Oude Maas 1 -0) en passeerde daar mee de voetballers uit Goudswaard, die in Pernis verloren van Excel sior P. Het verschil tussen de twee is overigens niet meer dan een punt (HBSS 19-16, Goudswaardse Boys 20-15). Wanneer HBSS de opgaande lijn blijft vasthouden (8 punten uit de laatste vier wedstrij den) is zelfs de derde van onderen nog binnen bereikt. Daar staat nu Herkingen'55 met 19-17. Voor WK lijkt het seizoen een dramatische wending te krijgen. De Kethelse ploeg heeft zich lang op de derde plaats van onderen kun nen handhaven, maar zakte zaterdag na het onthutsende 5-0 verlies tegen Spirit naar de voorlaatste plaats. Concurrent Schiebroek'94 won namelijk wel (met 2-1 van SSS) en is WK nu gepasseerd. De stand in de degradatiezone: Schiebroek'94 19-17, VVK 20-15, Ber gambacht 19-11. Gaat u op reis naar een bestemming buiten West-Europa? Maak dan tijdig een afspraak bij GGD Nieuwe Waterweg Noord voor de benodigde inentingen. Gezondheidsrisico's zijn dichterbij dan u denkt. Ook in Turkije en Egypte kunt u bijvoorbeeld geelzucht oplopen. GGD Nieuwe Waterweg Noord heeft wekelijks diverse spreekuren voor reizigers. U kunt dagelijks tussen 9.00 en 12.00 uur telefonisch een afspraak maken via het nummer: (voor afspraken: bel (010) 248 20 20) SCHIEDAM - Woonplus draagt de exploitatie van drie historische Schiedamse gebouwen over aan de Stichting Hendrick de Keijser. Een beslissing die de bewoners van het Proveniershuis van harte toejui chen. Voor hen blijft alles bij het oude, alleen krijgen zij in de toe komst te maken met een andere huisbaas. De huurders van het in 1756 gestichte Proveniershuis halen opgelucht ademhalen nu - dankzij een raadsbesluit - de projectontwikkelaars uit beeld zijn verdwenen en het plan voor verbouwing van het unieke ge bouw tot hotel, van de baan is. Jarenlang voerden de bewoners acties om de woningen, die al ruim 150 jaar worden verhuurd aan particu lieren, te kunnen blijven bewonen. En zoals nu blijkt: met succes. Stichting Hendrick de Keijser is gespecialiseerd in het beheer van mo numenten. In talloze grote en kleinere gemeenten in Nederland blij ven architectonische en historische gebouwen behouden voor de toe komst doordat eigenaren het beheer overdragen aan deze stichting. Woonplus is tevens eigenaar van het Hofje van Belois aan de Aleida- straat en het Oude Kerkhof/Bagijnhof. Ook deze objecten wil men overdragen aan Hendrick de Keyser. Volgens Woonplus-voorlichter Martin Vermeulen heeft de woningcorporatie altijd duidelijk gemaakt dat binnen het bedrijf niet voldoende kennis aanwezig was om histo rische panden optimaal te beheren en onderhouden. Dit feit was eni gejaren geleden aanleiding om te onderhandelen met vastgoedonder nemingen die een bijdrage konden leveren aan de vitaliteit van de stad. Met name werd gedacht aan een hotelbestemming voor het Pro veniershuis. Daardoor, zo verwachtte men, zou Schiedam meer aan trekkingskracht gaan uitoefenen op vooral het watertoerisme. Met de verkoop van het gebouw aan de stichting Hendrick de Keijser is dit plan definitief kopje onder gegaan. Op 2e Paasdag voegen wij een extra dimensie toe aan Het Glazen Pand, namelijk: Het Glazen Pand goes ART! In samenwerking met Galerie Art Collection uit Rotterdam exposeren we een aantal werken van binnenlandse en buitenlandse kunstenaars, waaronder de Cubaanse schilder Ruby Cruz. Wij nodigen u van harte uit om, onder het genot van een hapje en een drankje, de start van deze expositie bij te wonen. We zijn geopend van 11.00 uur tot 17.00 uur Uiteraard kunt u zich dan meteen op de hoogte stellen van de nieuwste ontwikkelingen op het gebied van wonen en beeld en geluid www.hetglazenpand.nl NansWolters Kethelplein Foto: Roel Dijkstra e u w e h' n d INTERIEUR PROJECTEN BANG S.OLUFSEN V.

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 7