Woninginbraak Senioren op de pedalen voor Duo-Fiets Ventura terug in eerste divisie Passie en Pasen JuventUS even Stuurloos Gezocht: ouders voor even cc»ct3e»oic»3*x*ci3K I Nipius geeft 5 jaar garantie op zitmeubelen! by Nipius Waterweg Film Discussie migratie en integratie Energieverbruik blijft stijgen Waterweg topscorer Schietpartij Schiedamse metro 1.799,- 399,- 2.285,- 249,- 1.395, 1.275, 1.946,- Topform 2e Paasdag geopend! Tijd voor nieuwe dingen, tijd voor jezelf! Demonstratie Tempur Matrassen Woonboulevard Hoogstad - Gerard Burgerlaan 3 Vlaardingen - Telefoon (010) 460 43 31 WOONCENTRUM Maasdijk: Maasambacht 3 - (01 74) 51 3 490 WOENSDAG 7 APRIL 2004 SCHIEDAM HNS-9 SCHIEDAM - Maandagavond ontdekte een 22-jarige bewoner van de Burgemeester van Haar- enlaan bij thuiskomst dat in zijn woning was ingebroken. Onbe kenden hadden uit de woning een paspoort en computer meegeno men. De man heeft aangifte ge daan van inbraak. Calendar Girls Deze aanstekelijke comedy is gebaseerd op een waar gebeurd verhaal. Het Women's Institute is een soort van veredelde dames club waar vrouwen strijden voor gelijke behandeling en respect, door middel van wekelijkse bij eenkomsten met gastsprekers over de geheimen van broccoli en de beste manier om je bloe men vers te houden. Nadat de man van Annie Clarke (Julie Walters) overlijdt aan kanker, besluit haar beste vriendin, Chris Harper (Helen Mirren), om een stunt te organiseren om zo geld in te zamelen voor het plaatse lijke ziekenhuis. Samen met An nie en enkele andere leden van hun clubje, zal ze poseren voor een speciale naaktkalender. Donderdag en vrijdag in Schie dam Zaterdag in Vlaardingen In This World Twee Afghaanse neven Jamal en Enayat worden gevolgd op hun illegale tocht van Pakistan naar Londen. In this world laat zien hoe hels de illegale reis van Pakistan naar Londen kan zijn. Nadat de jon gens in een schimmig theehuis een pak geld aan tussenpersonen hebben overhandigd, begint hun reis door de onderwereld. Ze zit ten uren opgesloten in gammele vrachtwagens, worden wegge stopt in busjes, opgelicht door gewetenloze lieden en aangehou den en teruggestuurd door de politie. Vrijdag in Vlaardingen Zaterdag in Schiedam Finding Nemo Toen visje Nemo nog maar een eitje was, verdwenen zijn moe der en zijn broertjes en zusjes in de maag van een grote vis. Hier op zweert vader Marlin dat hij Nemo nooit iets zal laten gebeu ren. Als Nemo voor het eerst naar school moet, heeft zijn va der heel veel moeite om hem al leen te laten. En uitgerekend op die eerste schooldag wordt Ne mo gevangen door duikers en belandt hij in een aquarium in een tandartspraktijk. Marlin is vastbesloten zijn zoon terug te vinden en komt tijdens zijn zoektocht alle gevaren en won derlijkheden van de oceaah te gen. Zaterdag 10, zondag 11 en maandag 12 april: Finding Ne mo (Ned. gesproken) Zaterdag, zondag en maandag in Schiedam Filmhuis Schiedam, Nieuwstraat 12 in Schiedam, aanvang 21.00 uur. Filmthea ter 't Zeepaard, Schiedamse- weg 51 in Vlaardingen, aan vang 20.30 uur. De kindervoor stelling in Schiedam begint om 14.00 uur. SCHIEDAM - De Partij van de Arbeid houdt donderdag 15 april een openbare discussieavond over migratie en integratie. Het debat vindt plaats in het Prove niershuis, vanaf 19.30 uur. Neba- hat Albayraken, Peter van Heemst en PvdA-Tweede Ka merleden praten met het publiek over 35 stellingen. De discussie is onderdeel van een breed debat dat de PvdA voert met zijn leden, maatschappelijke organisaties en andere geïnteres seerden. In totaal worden in dit kader ruim twintig debatavonden georganiseerd. De uitkomsten zullen worden geïnventariseerd en uiteindelijk resulteren in een nieuwe visie van de PvdA op im migratie en integratie. Geïnteresseerden in het debat kunnen zich aanmelden via de telefonische reserveerlijn: 020- 5512295. Wie zich tijdig aan meldt krijgt het rapport Integratie en Immigratie toegezonden. Het rapport is ook te vinden op www.pvda.nl SCHIEDAM - De jaarlijkse fietstocht voor 55-plussers van de Stichting Ouderenwerk NWN krijgt dit jaar een bijzon der tintje. Aan de sportieve tocht, die woensdag 12 mei plaatsvindt, is namelijk een sponsoractie verbonden. Met de opbrengst wil de organisatie een zogenaamde "duo-fiets" aanschaffen waarbij twee personen, zittend naast elkaar als op een waterfiets, kunnen fietsen. Deelnemers kunnen zich door familie, vrienden of kennissen laten sponsoren voor de 30 kilometers die gereden gaan worden. De aan leiding voor de sponsoractie is dat bij het organiseren van de fietstocht altijd weer duidelijk wordt dat er ouderen zijn die door li chamelijke problemen helaas niet in staat zijn om mee te doen. Met een duo-fiets, waarbij een fietspartner het meeste trapwerk op zich kan nemen, is het maken van fietstochten wel mogelijk. De aanschaf en inzet van de "duo-fiets" zal worden geregeld door de Cultuurkring, een samenwerkingsverband tussen de Zorggroep Waterweg Noord en Stichting Ouderenwerk Waterweg Noord. Naast de sponsoractie krijgt ook de veiligheid in het verkeer de nodi ge aandacht tijdens de ouderen fietstocht. Zo kunnen de deelnemers hun fiets op veiligheid laten controleren en wordt er uitleg gegeven over verkeersregels en verkeersveiligheid. Daarnaast kan men deelne men aan een aantal gezondheidstesten, een behendigheidstest en een conditietest. De kosten voor deelname bedragen 5 euro Hierbij inbegrepen zijn koffie of thee, lunch, frisdrank en een aandenken. Het inschrijfgeld staat los van de sponsoractie die overigens niet verplicht is voor de deelnemers. Inschrijven is mogelijk tot en met 29 april in de dien stencentra van de Stichting Ouderenwerk NWN. SCHIEDAM - Het had - na de onverwachte nederlaag tegen runner- up Foreholte - nog wat voeten in de aarde maar de vrouwen van Ven tura hebben zich alsnog het kampioenschap van de hoofdklasse toe geëigend. Dat gebeurde in de 'eigen' Margriethal voor het eigen pu bliek. Slachtoffer van de Schiedamse dadendrang was VHC, dat overigens aardig in het kielzog van de kampioensploeg bleef, maar toch niet kon verhinderen dat Ventura de winst pakte (26-22), voor de concurrentie onbereikbaar werd en dankzij de titel weer terecht komt op het op een na hoogste niveau: de eerste divisie. Ook op het veld hebben de Ventuta-dames nog uitzicht op een mooie afloop. In de tweede helft van het veldseizoen vertrekt de ploeg - met nog vijf partijen te gaan - vanaf de tweede plaats en is er volop uit zicht op de hoogste positie en op de door de kampioen te spelen strijd om het Nederlands kampioenschap. De stand: Hellas 5-10, Ventura 5- 8, EHC 6-6, Savosa 6-5, Vires 5-2 en HVL 5-1. Tijdens het paasweekeinde kunnen de meiden van coach Wil Plugge hun superieure vorm andermaal bewijzen. Om dat toernooi te winnen moeten ze echter wel van goede huize komen, want zeker Loreal (de nummer drie uit de hoofdklasse) en het Naaldwijkse Westlandia (kampioen in de regio klasse C) zijn zware tegenstanders. De andere opponenten zijn VHC (dezelfde als uit de kampioenswedstrijd) en het Belgische Initia Hasselt. De mannen zijn gastheer voor BFC, Hellas, Loreal, Soluna/Olympia en MBB. Op zaterdag 10 april spelen de wedstrijden zich uitsluitend af in de Margriethal (aanvang 10.00 uur), een dag later wordt er van sporthal Groenoord gebruik gemaakt. Ook dan is de aanvang 10.00 uur. Het is de bedoeling om de reeks omstreeks 17.00 uur met de prijsuitreiking af te sluiten. Nederlanders gebruiken met z'n allen steeds meer energie. Het huishoudelijk energieverbruik bestaat in hoofdzaak uit aardgas en elektriciteit. Het huishoudelijk aardgasverbruik per inwoner daalt licht, vooral veroorzaakt door toenemende isolatie. Het huishoudelijk elektriciteitsverbruik per inwoner stijgt daarentegen voortdurend door het toenemende bezit van elektrische apparaten Van het energieverbruik is 1,5 procent afkomstig van binnenlandse duurzame energiebronnen. Na sterke groei in de voorafgaande jaren is dit percentage voor het eerst gelijk gebleven. Dit komt door een ster ke afname van biomassaverbranding. Windenergie daarentegen is fors gestegen (ongeveer 40 procent meer), doordat er veel windmolens ge ïnstalleerd zijn. SCHIEDAM - De Eben Haezer- kerk aan de Emmastraat houdt zaterdag 10 april de jaarlijkse Passie en Pasen avond. De avond staat in het teken van samenzang van traditionele paasliederen. Medewerking wordt verleend door het jeugdkoor en Ds C.J. Droger verzorgt een intermezzo op het orgel. Deze avond op stil le zaterdag zal om 19.30 uur be ginnen en de toegang is vrij. Pro gramma's bij de kerk. SCHIEDAM - De stand (geba seerd op het doelgemiddelde): 1. Victoria'04/zo 5,40 (81 doel punten voor, 15 tegen); 2. FC Mozaiek 3,21 (74-23); 3. VFC 2,46 (37-15); 4. MSV'71 2,50 (55-22); 5. Zwaluwen 2,05 (35-17); 6. GTB 2,03 (61-30); 7. Cion 1,75 (42-24); 8. DVO'32 1,57 (30-19); 9. HSC/za 1,52 (58-38); 10. HSC/zo 1,32 (41-31). Een passagier is dinsdag rond 13.45 uur neergeschoten op me trostation Schiedam-Centrum. Het slachtoffer raakte gewond aan buik en been. De schietpartij vond plaats in de metro van Spijkenisse naar Rot terdam. Wat eraan vooraf is ge gaan, is nog onbekend. De dader van de schietpartij is richting Schiedam centrum gelopen en vooralsnog voortvluchtig. Het slachtoffer is naar het Erasmus MC gebracht. SCHIEDAM - Zonder de wijze woorden van coach Peter Snel moesten de Juventus-mannen zaterdag aan het duel tegen Cady be ginnen. De door de basketballwol geverfde coach kwam namelijk te laat en verscheen pas op het toneel op het moment dat de wedstrijd begon. Daarna had Juventus tien minuten lang geen enkele grip op de wed strijd (14-27). Pas in het tweede kwart lukte het de thuisploeg om Cady van het bord weg te houden. De schade bleef daardoor beperkt tot 27-38. In het derde kwart startte Juventus voortvarend en lukte het de ploeg om de stand binnen drie minuten tijd weer bijna gelijk te trekken (38-40). Daarna verzuimde het team van Peter Snel om door te drukken. Cady, dat leunde op Jan Stolk (40 minuten speel tijd) en Ronald van Ooyen (38) werd moe en hield met hard spel en meer routine de stand op 55-55. In het vierde kwart was alles moge lijk en was het spel soms dramatisch slecht, maar de spanning hield de wedstrijd op de been. In de derde minuut sloeg Cady een gaatje van zes punten, dat niet \meer gedicht kon worden. Met 70-73 verloor Juventus opnieuw met minimaal verschil, maar komt de onderste regio wel steeds dichter bij. Topscorers waren Dennis Cleef (13), Micha van der Sloot (12), Jeroen Sikkens (15) en Arie van Enk (10). REGIO - Pleegzorg Rotterdam is dringend op zoek naar gezinnen die kinderen tijdelijk een veilige plek willen bieden. Eenoudergezinnen, samenwonenden of getrouwde stellen, partners van verschillende of gelijke sekse, met of zonder eigen kinderen kunnen pleegouder wor den. Pleegouders moeten boven de 21 jaar zijn en een kind een stabiel onderkomen kunnen bieden. De redenen waarom kinderen tijdelijk niet bij de eigen ouders kunnen wonen zijn divers. Ouders die aan de drugs zijn, schulden hebben of psychisch in de war zijn. Spanningen die thuis zo hoog oplopen dat het echt niet meer gaat, een kind wordt ernstig verwaarloosd of mis handeld. Kinderen die in deze situatie terechtkomen, moeten snel worden opgevangen in een ander (pleeg)gezin. Crisisopvang is in principe voor zes weken. Dat kan nog een keer verlengd worden met zes weken, en in de praktijk wordt de opvangperiode soms nog wat langer. Voor geïnteresseerden in het pleegouderschap wordt op donderdag 15 april een voorlichtingsbijeenkomst georganiseerd in Rotterdam. Tij dens de voorlichtingsavond komen behalve crisisopvang ook alle an dere vormen van pleegzorg aan bod. Daarnaast komt aan de orde waarom kinderen niet bij hun ouders kunnen wonen, wat de gevolgen zijn van een pleegkind in uw huis en hoe u pleegouder kunt worden. Voor meer informatie of inschrijving voor de voorlichtingsavond kan contact worden opgenomen met het Centrum voor Pleegzorg tel. 010- 271 88 88 of via e-mail: info@rotterdam.pleegzorg.nl. Bezoek onze showroom 2e Paasdag van 11.00 tot 17.00 uur 2e Paasdag bij Nipius Maasdijk meubelen GARANT MEUBEL Het aardgasverbruik daalt licht, vooral door toenemende isolatie. FOTO: Leunis Verlinde Do-Mi-No hoekcombinatie bestaand uit 2-zitsbank, 161x97 em en aanbouwelement, 255x97 cm, in stof als afgebeeld (vraag naar de vele mogelijkheden van deze combinatie). Normaal 1.999,- nu 200,- paasvoordeel Arosa hoekbank speelse hoek-opstelling leverbaar in sterke stof La Luna, paasprijs tetkamerstoel Luca in Rinoro stof als afgebeeld Uitschuiftafel in 90 x 120 cm uit 90 x 240 cm actieprijs per stuk Poef in stof La Luna 390 3-zitsbank Catania in Rinoro stof als afgebeeld paasprijs 3 zitsbank Biodola Exclusief sierkussens Dit is uw kans! Specialist Tempur vertelt u alles over dit geweldige product en geeft u GRATIS advies! 'Fiori' zitbank speelse hoek-opstelling leverbaar in een breed scala aan mogelijk heden. Bankopstelling als model, 2 zitsbank arm links of rechts en grote dormeuse, met geheel afneembare bekleding, als afgebeeld, paasprijs: E Image line NipiuS Vroag naar de vmtysatmfèn-w re showroom!

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 9