A De schijnwerper op de oude wijken Oost, West en Zuid Wethouder Lepidis luncht met jongeren Verboiiwinkj e Informatie nodig? Veranderde werkwijze aanvraag verklaring omtrent het gedrag Vraag ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan Vrijmarkt in Kethel tijdens K i a Gemeente Schiedam Nota architectuur Welstand 2004 Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Kom naar de Stadswinkel, Stadserf 1, Schiedam Andere activiteiten tijden: AAAAÜAAAHM WOENSDAG 21 APRIL 2004 Colofon In deze artikelenreeks wordt wekelijks uitleg gegeven over de nieuwe regels over het uiterlijk van bouwwerken, de welstandsregels. Deze nieuwe regels zijn met de vaststelling van de Nota architectuur Welstand van kracht geworden in Schiedam. Deze week zijn de spelregels voor de vooroorlogse woonwijken Oost, West en Zuid aan de beurt. rijbewijs «ssgtt KAPVERGUNNINGEN PUBLICATIES GEMEENTE SCHIEDAM, WEEK 17, WOENS 1 G emeenteberichten Stadskantoor: Telefoon: (010) 246 55 55, Fax: (010) 473 70 2 L E-mail: info@schiedam.nl Informatienummer Stadswinkel (010) 2465457 Gemeentelijk Informatiepunt, Stadswinkel, Stadserf 1 Telefoon: (010) 246 53 04 Openingstijden: maandag 12.00 tot 16.00 uur dinsdag t/m vrijdag 08.00 tot 16.00 uur donderdag 08.00 tot 20.00 uur Telefonisch blijft de Stadswinkel bereikbaar op werkdagen van 08.00 tot 17.00 uur (op donderdag tot 20.00 uur). Postadres: Postbus 1501, 3100 EA Schiedam Bezoekadres: Stadserf 1 Internet: www.schiedam.nl Eindredactie: Gemeente Schiedam, afdeling BMO, e-mail: frnj.govaart@schicdam.nl, tel.: (010) 2465389 Buiten Kantoortijden: Alléén voor spoedeisende veiligheidszaken die geen uitstel dulden. Telefoon: (010) 246 54 00 De spelregels bij bouwen Zoals u weet moet u voor het bouwen en verbouwen van een woning of ander gebouw een bouwvergunning bij burge meester en wethouders aanvragen. Een bouwaanvraag wordt door de gemeente getoetst aan een aantal wettelijke voor schriften waaronder de welstandsregels uit de Nota Architectuur Welstand 2004. Deze welstandsregels zijn niet voor elk gebouw hetzelfde. Dit is afhankelijk van de esthetische kwaliteit van het uiterlijk van een gebouw of bouwwerk. Naar de esthetische, of zoals u wilt, archi tectonische kwaliteit van de bebouwing in de wijken Oost, West en Zuid is een uit gebreid onderzoek ingesteld. Aan de hand van de resultaten van dit onderzoek is de bebouwing gewaardeerd. Deze waardering is uitgedrukt in welstandskwaliteitsniveaus. De kwaliteitsniveaus Het merendeel van de woningen en gebouwen is op zichzelf niet bijzonder, maar vertoont wel duidelijke samenhang. Deze categorie heeft de kwalificatie basis kwaliteit gekregen. Bebouwing, die vanwege haar schoonheid of sterke stedenbouwkundige samenhang opvalt hebben we onder kwaliteitsniveau 2 gerangschikt en zeer karakteristieke bebouwing zoals beschermde monumen ten onder kwaliteitsniveau 1, zie foto. Bij elk van deze drie niveaus hoort een aantal welstandsregels, die gericht zijn op het behoud van de esthetische waarde van de bebouwing. Het spreekt voor zich, dat deze regels voor de basiskwaliteit het minst streng zijn. Voor enkele straten in de wijken zijn zelfs helemaal geen welstandsregels opgesteld, we noemen die bouwblokken welstands- vrij. Het gaat hier om straten, die in de loop der tijd al ingrijpend zijn gewijzigd, waardoor individuele veranderingen aan de gevels geen afbreuk doen aan het hui dige beeld. Ook bebouwing en gevels gelegen binnen gesloten bouwblokken in deze wijken zijn om dezelfde reden welstandsvrij. De welstandsregels Voor woningen en gebouwen met basiskwa liteit kunt u als burger gebruikmaken van de vastgestelde loketcriteria voor kleine bouw werken. Hieronder verstaan we dakkapellen, aan- en uitbouwen, bijgebouwen (schuren) en gevelwijzigingen. In een volgend artikel zal hierover nadere uitleg worden gegeven. Ais er sprake is van een hogere kwaliteitsklasse gelden andere regels, waarvoor u de nota moet raadplegen. Informatie Wilt u meer weten over de nota en de wel standsregels dan kunt u terecht bij de balie Bouwen, Wonen en Milieu in de Stadswinkel, Een goed voorbeeld van kwaliteitsniveau 1 Stadserf I, maandag van 12.00-16.00 uur, dinsdag, woensdag en vrijdag van 08.00- 16.00 uur en donderdag van 08.00-20.00 uur, telefoon 2465565. Op de website van Schiedamwww.schiedam.nl (via Wonen, Bouwvergunningen en Welstand), kunt u de nota en alle regels ook inzien. De gemeente Schiedam wil meer en directer met de jeugd van Schiedam in contact komen. Om te horen wat de jongeren bezig houdt, wat zij graag zouden willen zien gebeuren, wat ze leuk vinden en welke problemen zij hebben. En om daar dan zo veel moge lijk rekening mee te kunnen houden. Het sleutelwoord is jeugdparticipatie. Wethouder Christine Lepidis nodigt hier voor van tijd tot tijd jongeren uit om op het Stadskantoor te komen lunchen. De eerste lunchbijeenkomst vond een paar maanden geleden plaats, met leerlingen uit het voortgezet onderwijs. Op 8 april was het de beurt aan jongeren die werk zoe ken. Negen jongeren schoven bij wethou der Lepidis aan de lunchtafel. Kwamen tij dens de eerste lunch algemene jeugd- en jongerenonderwerpen ter sprake, deze tweede groep sprak 'idui vooral over werk en wisselde individuele ervaringen en moeilijk heden uit, die de jongeren ondervonden bij het zoeken naar een baan. Het gesprek ging onder meer over begeleiding, de posi tie van stagiaires, inkomen en de behande ling bij sollicitaties. De groep was positief over het initiatief van deze lunchbijeenkomst, waar zij hun eigen verhaal konden vertellen. Een jonge- rengemeenteraad had echter niet direct de belangstelling. Na deze tweede lunch wil wethouder Lepidis graag met jeugd van de basisschool in gesprek gaan, om ook van deze generatie Schiedammers te horen hoe zij over hun stad denken. Vanaf 1 april 2004 is de gemeente niet meer de instantie die de beslissing neemt over de -ju afgifte of weigering van een verklaring omtrent het gedrag. Vanaf deze datum wordt dit t besluit genomen door het Centraal Orgaan Verklaring Omtrent het Gedrag (COVOG), een onafhankelijke commissie van het Ministerie van Justitie die alle aanvragen uit het hek land behandelt. Concreet betekent dat voor u dat u nog wel de aanvraag indient bij de gemeente waarin u staattr ingeschreven. De gemeente stuurt de aanvraag digitaal door naar het Ministerie van Justitie. UU dient wel bij de aanvraag de leges a 29,50 te voldoen. De beschikking wordt u dan toegezom' den door het Ministerie van Justitie. Heeft u een verklaring omtrent het gedrag nodig, dan komt u met uw legitimatiebewijs en eenn brief waarin staat waarom u deze verklaring nodig heeft langs aan de balies van Publiekszakenyu voldoet de leges en krijgt na circa 4 weken bericht van het Ministerie van Justitie. Voor meer informatie kunt u ook terecht op www.justitie.nl onder het kopje "COVOG". Of u kunt bellen met de afdeling Publiekszaken (010) 2465805. De maanden mei, juni en juli zijn piekperioden voor het aanvragen van reisdocumenten. Dit betekent dat er in de Stadswinkel lange wachttijden kunnen ontstaan. Om de aanvragen een beetje te spreiden adviseren wij u ruim voor uw vakantie een nieuw reisdocument aan te vragen. Tussen aanvragen en afhalen van een reisdocument zit minimaal vijf werk dagen. De documenten worden op een centraal punt aangemaakt en u moet er rekening mee houden dat er door de drukte vertraging kan ontstaan bij het aanmaken van de documenten. Wilt u nadere informatie belt u dan met het Gemeentelijk Informatiepunt, telefoonnummer (010) 246 53 04 of stel uw vragen via e-mail op het volgende adres: info@schiedam.nl KO#WK(ltJKD0lWMRtA,,ntJ| NL A* I» OOVlftJ i E «WMSCHAPl-tM u uw paspoort kunt ophalen. Dit geldt ook voor bijschrijvingen in het paspoort. Nederlandse Identiteitskaart (NIK) aiiii"»i*T"aanvragen Jinit. akt Paspoort aanvragen 11 Met een NederlandW lÖfefititeitskaart Voor het aanvragen van een nieuw (NIK) kunt u alleen reizen binnen de paspoort heëft u nodig: 11 'V' Europese Unie; uitgezonderd zijn bijvoorbeeld de voóririMr^e Oost Europese een recente pasfoto (geen schoolfoto) uw huidige paspoort uw identiteitskaart als u die bezit Kinderen tot 18 jaar moeten persoonlijk komen en hebben toestemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het paspoort van beide ouders meegenomen worden (als u geen paspoort bezit dan uw Identiteitskaart). Voor het bijschrijven van kinderen (tot 16 jaar) in het paspoort van de ouders is het noodzakelijk dat een pasfoto (geen school foto) wordt meegenomen. Beide oiiders moeten toestemming geven voor de bijschrijving in het paspoort. Ook moet een kopie ingeleverd worden van het legitimatiebewijs van de ouders. Bij het aanvragen van de bijschrijving moeten de kinderen aanwezig zijn. De prijs van een paspoort is: 37,96. Voor het bijschrijven van kinderen in een nieuw paspoort betaalt u 7,77 per kind. Bijschrijven van kinderen in een bestaand paspoort kost 18,12 per kind. Denkt u eraan dat het paspoort persoonlijk aangevraagd èn afgehaald moet worden en dat het minimaal vijf werkdagen duurt voor landen. Voor het aanvragen van de NIK heeft u nodig: een recente pasfoto (geen schoolfoto) alle in uw bezit zijnde reisdocumenten paspoort ouders als kinderen daarin zijn bijgeschreven Kinderen tot 12 jaar hebben toestemming nodig van beide ouders. Bij de aanvraag moet ook het legitimatiebewijs van beide ouders meegenomen worden. De prijs van een Nederlandse Identiteits kaart is 30,56. Denkt u eraan dat de Nederlandse Identiteitskaart persoonlijk aangevraagd èn afgehaald moet worden en dat het minimaal vijf werkdagen duurt voor het document klaar is. De Stadswinkel is geopend op maandag van 12.00 tot 16.00 uur, dinsdag t/m vrijdag van 8.00 tot 16.00 uur en op donderdagavond tot 20.00 uur. Wilt u nadere informatie dan kunt u contact op nemen met het Gemeentelijk Informatiepunt, tel. (010) 246 53 04, e-mail: info@schiedam.nl .1 Op grond van artikel 4.4.2 van de APV - Schiedam is een kapvergunning verleend voor het rooien van: 1 es, staande in de tuin van Itho, in verband met de situering. 1 treurwilg, staande in de achtertuin M. Krusemanstraat 16, in verband met de situering. 1 ceder, staande in de achtertuin van Laseurpad 17, in verband met de situering. 1 dennenboom, staande in de achtertuin Perenlaan 8, in verband met de situering. Op grond van de Algemene wet bestuursrecht kunnen belanghebbenden tegen dit besluit een gemotiveerd bezwaarschrift indienen binnen 6 weken na verzending van de betrok ken vergunning aan de vergunninghouder. Het bezwaarschrift dient te worden gericht aan het college van burgemeester en wethou ders van Schiedam, Postbus 1501, 3100 EA Schiedam. Omdat het indienen van een bezwaarschrift de werking van het besluit niet schorst kunnen belanghebbenden, indien zij van mening zijn dat de behandeling van hun bezwaren onverwijld spoed vereist, verzoeken om een voorlopige voorziening (waardoor het besluit wel geschorst kan worden). Een verzoek om voorlopige voorziening dient te worden gericht aan de President van de Rechtbank Rotterdam, sector Bestuursrecht, Postbus 50951, 3007 BM Rotterdam. Een dergelijk verzoek kan pas worden gedaan als een bezwaarschrift is ingediend. Voor meer informatie kunt u contact opne men met dhr. Steenks, tel: (010) 6315284. Koninginnedag 2004 Het gemeentebestuur van Schiedam maakt het volgende bekend. Naar verwachting zullen ook dit jaar ter gelegenheid van de viering van Koninginnedag op vrijdag 30 april 2004 in de omgeving van de dorpskern van Kethel vrijmarktactivitei ten ondernomen worden. In beginsel zijn deze activiteiten strijdig met het bepaalde in de Algemeen Plaatselijke Verordening, maar vanwege het feestelijke en spontane karakter van deze activiteiten, voor een deel gedragen door kinderen, wordt een en ander door het gemeentebestuur voor deze gelegenheid met plezier door de vingers gezien. Om het feestelijk te houden en vooral om ongewenste effecten en excessen tegen te gaan, zullen in ieder geval de volgende voor schriften in acht genomen moeten worden: 1 vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan in het gebied waarbinnen de Oranjevereniging Wilhelmina te Schiedam Oranje-activiteiten organiseert, welk gebied wordt begrensd door de volgende wegen: de Harreweg, het Noordeinde, de Schiedamseweg, de Dokter Sauerstraat, de Meeuwensingel, de Kerklaan, de Abel Tasmanstraat, de Olivier van Noortstraat, de Cornelis Houtmanstraat, de Kerkweg en het Rien Poortvlietpad, voor welke activiteiten de vereniging een vergunning is verleend; 2 vrijmarktactiviteiten zullen in beginsel niet worden geweerd langs de volgende wegen: Laan van Spaland (op de trottoirs), Vlaardingseweg (maar niet het gedeelte tussen de Lindeijerstraat en het Noordeinde), parkeerterrein achterzijde Hof van Spaland, De Biepad, Lindeijerstraat (op de trottoirs) tussen de Vlaardingseweg en het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee, bij de winkels aan de oostzijde van de Schiedamseweg te hoogte van nummer 41 gelegen parkeerterreintjes; 3 toegangen en inritten naar woningen, win kels, bedrijven etc. dienen vrij gehouden te worden. Verder dienen de straten en de pleinen een vrije doorrijbreedte van mini maal 3.50 meter te hebben ten behoeve van voertuigen van hulpverleningsdien sten; 4 niet vergunde commerciële activiteiten (inclusief de verkoop van snacks, dranken etc.), niet zijnde verenigingsactiviteiten, zullen niet worden gedoogd; 5 de vrijmarktactiviteiten mogen uitsluitend plaatsvinden op 30 april 2004 doch dienen die dag om 17.00 uur beëindigd te zijn; 6 de aanwijzingen van politie, brandweer en gemeenteambtenaren dienen onverwijld te worden opgevolgd. 7 vrijmarktactiviteiten zijn niet toegestaan het winkelcentrum Hof van Spaland. Dit winkelcentrum zal zelfs worden afgesloten tussen 29 april, 21.00 uur en 30 april, 08.00 uur. Verder zal het gemeentebestuur met betrek king tot de vriimarktactiviteiten tijdelijke ver keersmaatregelen treffen, waaronder parkeer verboden in de gehele Lindeijerstraat, de Laan van Spaland, het parkeerterrein achter de Hof van Spaland en de twee parkeerterreintjes ik< t/m 41 h parkeergelegenheid is er aan het Bachplein. Bezoekers worden aangeraden ebruik te maken van het openbaar vervoer r tramlijn 1 of bus 51). Indien onverhoopt de voorschriften niet in acht worden genomen en/of op andere wijze. de goede orde en veiligheid in net geding iv kan handhavend worden opgetreden, hetgeen verwijdering van stoffen en goederen (bestuursdwang) kan inhouden. Tevens kunnen, indien weersomstandigheden) en/of (inter-)nationale gebeurtenissen daar toe aanleiding geven, zulks ter beoordeling van de burgemeester, de activiteiten worden afgelast of tussentijds worden beëindigd. Madfi daar wordt niet van uitgegaan en daarom wenst het gemeentebestuur de deelnemers en de bezoekers aan de vrijmarkt een feestelijke koninginnedag. Ter gelegenheid van de viering van Koningi n net ten ontplooid, variërend van ktnderactivAteiten al het (doen) optreden van muzikanten of db ver kt openbare weg. Indien u voornemens bent rdergë u dit aan het gemeentebestuur te melden, izodat een evenementenvergunning is vereist. De benodigde formulieren hiervoor zijn taf ito ha Gemeentelijk Informatiepunt (GIP), Statrierrf'l t 3100 EA Schiedam). Het GIP is bereikbaar via.l De ingevulde formulieren dienen uiterlijk 23 apt bij de winkels aan de Schiedamseweg 41a

Het Nieuwe Stadsblad | 2004 | | pagina 4